M. Kemal Atatürk: “Ikre, Bismi, Rabbi safsatası” (haşa)

M. Kemal Atatürk: “Ikre, Bismi, Rabbi safsatası” (haşa)

*

Resimleri orjinal boyutunda görmek için üzerlerine tıklayınız

(Fotoğraf: M. Kemal Atatürk’ün el yazısıyla sözkonusu hakaretlerin yer aldığı kitabın 75’inci sayfası. Ilgilenenler için kitabın kapağını ve diğer sayfaları [73, 74 ve 76’dan 93’üncü sayfaya kadar] yazının altına ekleyeceğiz.)

***

M. Kemal Atatürk:

Türk Tarihi Tetkik Cemiyeti Yüksek Başkanlığı’na

[Mektubumuza açıklamadır]

“Mektubumuzda heyetinizin gözlemine çok şeyler arz olunduğunu zannederim. Bu görüşleri içeren mektup yazılıp zarfa konulduktan sonra çok önemli olduğu düşüncemizde bir defa beliren noktaları dikkatinize sunmayı önemli gördük. Son senelerde Istanbul’da yayınlanan gazetelerde Roman diye okuduğumuz bazı tarihi eserler vardır ki, bunlar şüphesiz yüksek heyetinizin gözleminden kaçmış değillerdir; Bu roman sayfaları bence gerçek tarih belgelerinin yorumudur; bu roman sayfalarında görülen şeyler yaklaşık şöyle açıklanabilir.

Arabistan yarımadasının kumsal çöllerinden; “Ikre, Bismi, Rabbi **safsatasını**” esas tutmuş olan Araplar, uygar dünyada, bilhassa Türk zengin uygar bölgelerinde bu ilkel ve cahiliyet devrinin simgesi olan ilkeye dayanarak yapmadıkları tahrifat kalmamıştır. Bu zihniyetle hareket edenler Islam’dan önce evrensel Türk uygarlığının bütün belgelerini imha etmekte engel görmediler.

Yazacağınız Islam tarihinin de bu doğrultuda toplayabileceğiniz belgelere dayanarak açıklanmasını önemli görürüm.”

diye devam eden mektup.

IMZA:

Gazi M. Kemal
16/17.8.1931
Yalova
(Yalı ova)

***

Alak Suresi’nin ilk Ayeti; “Ikra’bismi rabbikellezî halak”

Türkçe Meal: “Yaratan Rabbinin adıyla oku!”

Buna haşa safsata diyenlerin peşinden gitmeyin. Haşa, Rabbinizi, dininizi, Peygamberinizi, Kur’an-ı Kerim’i inkar edenlerin peşinden gitmeyin.

Mümtehine Suresi

1 – Ey inananlar! Benim de düşmanım, sizin de düşmanınız olan kimseleri dost edinmeyin. Onlar **size gelen gerçeği inkar ettikleri,** Rabbiniz Allah’a inandığınızdan dolayı Resulü ve sizi (yurdunuzdan sürüp) çıkardıkları halde siz **onlara sevgi ulaştırıyorsunuz.** Eğer benim yolumda savaşmak ve benim rızamı kazanmak için çıktınızsa **içinizde onlara sevgi mi gizliyorsunuz?** Oysa ben sizin gizlediğiniz ve açığa vurduğunuz her şeyi bilirim. Sizden kim bunu yaparsa doğru yoldan sapmış olur.

.

**********

.

KAYNAK:

Atilla Oral, Atatürk’ün Sansürlenen Mektubu, (80 Yıl sonra ilk kez, kendi el yazısıyla, sansürsüz!…), Demkar Yayınevi/Tarih Dizisi, Istanbul 2011, 1. Basım, sayfa 61. Orijinal el yazısı; sayfa 75.

.

**********

.

Kadir Çandarlıoğlu

.

**********

.

Alıntılarda şu şekilde kaynak belirtiniz:

http://www.belgelerlegercektarih.com

*

*

***

Kitap kapağı ve diğer sayfalar [73, 74 ve 76’dan 93’üncü sayfaya kadar]

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

BITTI

Reklamlar

53 comments on “M. Kemal Atatürk: “Ikre, Bismi, Rabbi safsatası” (haşa)

 1. Geri bildirim: Atatürk, Elmalılı Hamdi Yazır’a Kuran tefsir ettirdi yalanı « Belgelerle Gerçek Tarih

 2. Geri bildirim: Matbaa Osmanlıya Ne Zaman Geldi? « Belgelerle Gerçek Tarih

 3. Geri bildirim: M. Kemal Atatürk’ün ne zaman Islami söylemlere başvurduğu hakkında bir Analiz | Belgelerle Gerçek Tarih

 4. Geri bildirim: M. Kemal Atatürk’ü savunan “sözde” Hoca’ya Reddiye / Cevap | Belgelerle Gerçek Tarih

 5. Geri bildirim: Hangi diktatör halife ve padişah olabilecekken Cumhuriyeti kurar diyenlere cevap | Belgelerle Gerçek Tarih

 6. Safsata kelimesinin ne anlama geldiğini zannediyorsunuz merak ettim açıkçası ?

  Osmanlıca’da safsata: Zâhirde doğru, hakikatte yanlış ve yalan olan kıyas.
  Türkçe’de safsata : Amacına uygun olmayan, mantıklı gibi görünen ama gerçekte mantıkla ilgisi olmayan çıkarımlara denir

   • Bence siz okuduğunuzu anlamıyorsunuz. Safsatanın size hem Osmanlıcadaki hem de Türkçedeki karşılığını yazdım. Şimdi bir de safsatanın gerçek anlamını yazarak Atatürk’ün ne anlatmaya çalıştığını yazalım..

    Şimdi cümleyi “safsata” kelimesinin yerine “gerçek” anlamını koyarak ve cümleyi ona göre düzenleyerek yazalım;
    “Yaradan Rabbinin Adıyla Oku” ayetini “yanlış anlayan” Araplar, uygar dünyada, bilhassa Türk zengin uygar bölgelerinde bu ilkel ve cahiliyet devrinin simgesi olan ilkeye dayanarak yapmadıkları tahrifat kalmamıştır…”. Daha da açalım ki tarihi pek bilmediğinizden dolayı muallakta kalmayın.

    Arapların “Ikre, Bismi, Rabbi” ayetini yanlış anladıklarını ve müslüman olmayan halkların belgelerini(özellikle Türklerin) yada İslam öncesi uygarlıkların(Mısır gibi, hatta özellikle Iskenderiye Kütüphanesi) belgelerini imha etmekten çekinmedilerini yazmıştır ve bu anlayışın “cahiliyet devri”ne ait bir anlayış olduğunu vurgulamıştır.

   • @oray baser, iste bu sizin safsatanizdir. Burayi yanlis anlamissiniz veya öyle lanse ediyorsunuz. Cahiliyet devrine ait bir simge olan anlayisa safsata yani gercek disi demek baskadir, ikra bismi rabbi ayetine safsata demek baskadir. Burada dogrudan ayete safsata deniyor, anlayisa degil. Eger sizin demek istediginiz sekilde olsaydi, “Ikra Bismi Rabbi ayetini suistimal etmek suretiyle, onun manasina aykiri bir bicimde” vs. seklinde ifade edilirdi. Burada dogrudan ayete safsata deniyor. Yani ayete hasa “asilsiz” “gercek” disi deniyor. Kaldi ki, ayni sözlük maddesinde safsata: “Hezeyan, yalan ve uydurma” olarak gecer. Bunu anlamamak ancak kafasini ideolojilere ipotek edenlere has bir özellik olsa gerek.

   • oray baser hakikaten cahilliğinize bağışlamak gerek (kusura bakma ben bu sayfayı yeni gördüm ve mutlu oldum onun için yeni yazıyorum) yazdığın “müslüman olmayan halkların belgelerini(özellikle Türklerin) yada İslam öncesi uygarlıkların(Mısır gibi, hatta özellikle Iskenderiye Kütüphanesi) belgelerini imha etmek” bu durum cumhuriyet dönemi safsatasıdır. Hz ömer’ ithaf ederler. amaçları Hz Ömer’i kötülemektir. biraz gerçek tarihi okursan eğer, bu gün istanbul sultan ahmet meydanındaki antik mısır dikiltaşının bir parçası olan dikilitaşıda istanbula getiren Roma İmparatoru Theodosius, iskenderiye kütüphanesini de yıkan kişidir. yani islamiyetten öncedir. utanmasanız insanlık tarihindeki bütün kötülükleri islama mal edeceksiniz. keşke arşivler açılsada görsek gerçekleri. tabi yüzde kaçına ulaşabilirsek oda meçhul.

  • oray başer adlı zat kulp bulmanın alasını yapmışsın hahaha.güldüm sana.cahil herif.

   Atatürk mektubundaki o cümlede cahiliye döneminden değil bizzat aydınlanma çağını ele alarak safsata demektedir.kelimelerle oynayıp demogoji yapmak sizin gibi şeytanların çatallı dillerinden çıkar ancak.manipülasyonun bu kadarı artık.

   kemal Türk ırkçısıydı.Eski türk dini doğaya tapan şamanist bir kültürdü.kemal, bunu istiyor ve savunuyordu.İslamı gelişimin önünde bir engel olarak gördü aynı zamanda kemal bir ırkçı faşist olarak ırkçılığa ve faşizme en eski ve sağlam başkaldırı olan islama türk ırkını bozan araplaştıran ümmetçi yapı olarak bakıp sonuna dek karşı çıktı.Bu sadece bu konu başlığında geçen kemalin Türk Tarihi Tetkik Cemiyeti Yüksek Başkanlığı’na yazdığı sırf bu mektupla sınırlı değil ve sizin safsata kelimesinin anlamıyla oynayarak kıvırtarak ergence çabalarınızla basitçe geçiştirilecek bir şeyde değil.

   kemal islam peygamberinden nefret ediyordu çünkü tarihe geçmiş faşizme ve ırkçılığa karşı baş kaldıran en sağlam ve etkili devrimciydi Hz.Muhammed.Haklıydı kemal çünkü kurduğu sistem daha 1 asır geçmeden çatırdayan kemal islamın sonsuza dek devam edeceğini çok iyi biliyor için için kıskanıyordu.işte bu nedenle peygamberi ve geldiği arap kavmini ırkçı bir tavırla aşağılama yoluna girdi.arapları çöllerin göçebe bedevileri diye aşağılarken savunduğu islam öncesi şamanist türklerin ise bozkırlarda sürünen ot içen çadırcı çapulcular olduğunu hiç hesaba katmadı.kemal Türklüğün araplaştırıldığı iddiasıyla islama nefret kusarken,kendi avrupaileşerek türklüğü ne hale getirdiğini sorgulayabilecek kadar akıllı bile değildi.

   tüm bunları bir kenara bırakalım oray başer efendi.kemalin bu ırkçı ve islamı geri ve bozguncu gören bakış açısı bugün bir çok akımın da temelini oluşturmuştur.kemalizm,atsızcılar ve türkçüler dediğimiz akımların başını çektiği ırkçı akımlar doğmuştur ve hepsi kemale tanrı gibi tapar.

   oray başer dergileri internet siteleri olan bu ırkçıların sitelerine gidip lütfen onlara meramınızı anlatın bakalım.kıvırtmanızı oralarda yapın.ama şunu bilin oralarda buradaki gibi kibarca ve saygıyla karşılanmaz hakaret ve küfürle kovulursunuz bu iddianızın aynısını yazdığınız takdirde…ama siz yazmazsınız çünkü siz o sitelere girdiğinizde safsata kelimesini ”GERÇEK” anlamıyla kullanıp islama saldırırken, gelir burada safsata kelimesinin anlamıyla oynayarak demogoji yaparsınız sizin samimiyetiniz delikanlılığınız bu kadar işte.

   • Bre zındık, hem İslamiyetin yayılması Türkler sayesinde olmuştur dersiniz hemde Türklüğü aşağılarsınız ne idüğü belirsiz zındıklar, Allah sizin belanızı verecek elbet.

   • ismail öztürk, mantiginiz yanlis. Türkler türklükle Islamiyeti yaymis degillerdir. Ümmetcilikle Islam’i yaymislardir. Bu kadar basit bir seyi bile anlamayip “bre zindik” diye mevzuya dalarsaniz bu olmaz.

 7. Belgelerlegercektarih adı ile sahte tarihi körüklemek neye hizmet etmek acaba?

  Üstelik bunu birilerinin Türk adıyla, Türk yazısı ile yapması…

  Bu ülkeyi hainlerden, mış gibi yapanlardan, siyonistlerden, devşirmelerden temizleyemedikçe kurtuluş yok bize.

  8000 kitaptan fazla kitap okumuş, yaşına göre çok çok ileriyi görüp hareket etmiş bir insana siz hangi sıfatla hangi donanımla laf atma, ithamda bulunma hakkını kendinizde görüyor sunuz? Üstelik söz konusu kişi Atatürk!

  İçinde iniş sırasına göre ayetleri barındırmayan;
  Kafaları karıştırmak için Kabala mistisizmden hareketle ve ebced hesabı ile sihir ve mucize görüntüsü verilmiş onca hesap kitap;
  Bu hesabı bozan Tevbe 128,129 ayetleri;
  San’a kütüphanesindeki çok eski orjinal herekesiz mushaflar ve günümüz kur’an ile tutarsızlıkları (güya tek bir harfi bile değişmemiş-hey hat değiştirilmemiş ne kalmış ki);
  Topkapı müzesinde halife Osman’a ait olduğu söylenen kur’anın, Peygambere ait olduğu iddia edilen eşyaların karbon testi ve tüm araştırmaların uzağında tutulması;

  Sayılacak onca şey varken, nasıl olur da yıllarca önce bu gerçekleri gören Türklüğün en büyük düşmanının islam olduğunu görüp, dünya tarihini başlatmış bir milleti yeniden diriltmek için elinden geleni yapan lakin siyonist güçlerce din devrimini tamamlayamadan öldürülen bir insanı, bir dahiyi, bu ülke için son şansı, nasıl olur da kötüler siniz?

  Öncelikle siz kendinize şu soruyu sorun?

  Türk müsünüz yoksa Türke düşman devşirmelerden sadece biri misiniz?

  Zira sayıları o kadar fazla ki, ayıklayıp da Türkiye’nin kötüye gidişini durduracak güce bir türlü ulaşamıyoruz.

  Aramızda o kadar çok Türkmüş gibi yapan devşirme, hain, ajan var ki, tarihi saptıra saptıra bu günlere getirdiler!

  Ama bu millet uyanacak! Bu milletin bu şuursuzluğu bitecek!

  Türkleri hiç tanımıyorsunuz hiç! Öz be öz Türkleri hiç tanımıyorsunuz!

  Zaten sizlerin oyunlarını da bu körlük bitirecek!

  Bırakın artık islamı Atatürk’e karşı savunmayı da, BU ÜLKEYİ DİN BEZİRGANLARINDAN VE SİYONİST DÜŞMANLARDAN NASIL KURTARACAĞIZ ona odaklanın!

  • bu soysuza ben cevap vereceğim izninizle;

   1-türk adıyla türk yazısıyla yazmak hahahah kör kara cahil seni;

   Türk yazısı neymiş söyle de öğrenelim bakalım.Sen şuanda ingilizin italyanın malı latin harfleriyle yazmaktasın.Osmanlıda türkçeyi arap harfleriyle yazdı. uzakdoğuda ruslaşmış türkler türkçesini rus kiril alfabesiyle uygurlar çin harfleriyle yazıyor.Ben dünyanın 4 bir tarafını gezmiş biriyim.

   türkçe senin kemalinin babanın malı değil! kemalden Türkiye cumhuriyetinden hatta osmanlıdan önce bile türkçe vardı farklı alfabelerle yazıldı ve halen yazılıyor.şimdi aldın mı ağzının payını .senin belanı türkçe yazarak vermeye devam edeceğim.

   2-Kur an ın tek harfi değişmemiştir.Kur anı sadece Hz.Osman değil bir çok sahabe ezbere biliyordu.Hz. Osman bunu toplattırmadı kendince sıraya falan dizmedi bu yanlış!Hz.Osman çoğalttırdı.Bunun nedeni islamın hızla yayılmasıydı.Bugün kur an nasıl farklı dillerde tercüme ediliyorsa Hz.Osman ın zamanında yapılan şeyde bu doğrultuda bir ihtiyacın sonucuydu.Eğer Hz. Osman ın çoğalttırdığı kur an da bir yanlış eksik yada fazla olsaydı emin ol ki buna itiraz edecek kur’ anı aynı eksiksiz doğrulukta bilen onlarca insan vardı.Kur an Hz.Osman zamanında çoğaltılırken hiçte küçümsenmeyecek bir coğrafyada orjinal halini kabul ettirmişti.Sadece Hz.Osman değil hiç kimsenin kafasına göre bir şey yapması zor yavrum herkesi kendin gibi sanma.Ulan Kur anı yazıya döküp çoğaltan Hz.Osman zaten sana daki kütüphanedeki orjinal metin neye göre orjinal oluyor koduğumun embesili.ebcet hesabı nın kur an tarafından kaale alınmadığını bilmen gerekir.ebcet hesabı senin gibi kabalistik siyonistlerin sahtekarlığı kendi kutsal kitaplarını büyüyle saçma sayısal hesaplarla bozdular şimdi aynı şeyi Kur an a uygulamak derdindeler.senin kafan basmaz bunlara.Sen anca ağababalarına yalaklık uşaklık etmeyi bilirsin
   Kur an asırlardır var ve kıyamete dek var olup ahirette tek gerçek olarak sonsuza dek var olacak senin kemalinin nutku ise daha 1 asır geçmeden tutuldu.zoruna gitmesin

   3-‘türklüğün en büyük düşmanı islam’ mı? ben senin o beynine ruhuna tüküreyim soysuz herif.Nankör adi pislik seni.
   Çanakkale şehitliğine gittin mi sen erzuruma gittin mi kastamonuya eskişehir e ankaraya gittin mi?ulan bu ülkenin toprağı yok toprağı.biz ülke diye şehitlerin toprak olmuş bedenleri üzerinde yaşıyoruz nankör.hain satılmış pislik.Şehitlik nedir lan?Şehitlerin cephelerde yazdıkları mektuplar, son iç çamaşırlarını saklayıp karşılarında ölüm kusan makineli tüfeklerin önüne atlamadan önce 2 rekat namaz kılıp temiz iç çamaşırları giyip kelime-i şahadetle sırf 1 karış ilerideki mevziyi almak uğruna delik deşik olan şehitlerimiz enayi gerici türklük düşmanımıydı be hey şerefsiz adi köpek.Kıbrıs savaşında korede Onyıllardır terörle mücadelede şehit olan askerimiz polisimiz fatihalarla ezanla gömülüyor adi herif.ulan şu anda burada olacaksın varya seni varya…tabii kurtuluş savaşında Allah Muhammet dediniz savaş bitti bitiniz kanlandı Allah a peygambere Kitaba küfür eder oldunuz.bugün her şehidimize timsah göz yaşı döküyorsunuz sizin ben cibiliyetinizi …

   4-Ben dünyanın dört bir tarafını gezdim şunu iyi bil;
   EĞER MÜSLÜMAN DEĞİLSEN TÜRKTE DEĞİLSİN.

   sen türk değilsin kansız soysuz bir dışkısın.Anan seni doğurmamış boşaltımla dışarı atmış.Bugün git sovyet rusyanın etkisi altında kalmış Türki devletlere bak.Türklüğünü kültürünü kaybetmiş ruslaşmışlar.dili adları hep ruslaşmış sor onlara konuş bu nasıl oldu diye yaşlılarına sor.Sana diyecekleri şu;”müslümanlığı bırakınca başladı”.

   İslam Türkü yüceltmiştir.İslam ve Türk kültürü birbirini tamamlamış büyük devletler medeniyetler zaferler kazandırmıştır.Asya bozkırlarında ot içen devletsiz medeniyetsiz göçebe çapulculardan bugüne ve sonsuza dek sürecek bir gerçek olmuştur Türkler islam sayesinde.

   islamdan uzaklaşan kopan eski türk kavimleri bulgarlar ve macarlar ise türklüklerini kaybetmiştir.Yine Türk boyu olan kıpçak/kumanlardan hristiyan ve yahudi olanlar türklüklerini kaybetmiş müslüman kalanlar ise Türklüklerini sürdürmüştür.Balkanlarda sırplar ve hırvatlar müslümanı kastederken kendi dillerinde türk kelimesini kullanır

   bugün senin gibi bir soysuzun da tek başına kanıt oluşturduğu gibi bu ülkede ve dünyanın her yerinde maneviyata dinine saygısızlık ve hakaret eden önce kanını inkar eder olmuş sonrada vatanını satar hale gelmiştir.Dikkat et gözlemle aynaya bak.

   5- Senin gibileri temizlediğimizde siyonist ve dış güçler de tutunacak ajan ve hain bulamadığından def olup gidecektir.O zaman bu ülke kendi milli manevi değerleriyle yükselecek ve ilerleyecektir.Başardığı her şeyi avrupa özentisi ne idüğü belirsiz yapay bir embesil dejenere yığın olarak değil Türk islam olarak yani bizzat kendisi gibi olarak kendi kimliğiyle başaracaktır.Buna sen ve senin gibiler asla engel olamayacak.

  • senmisin türk. türklüğü 751 de talasta ve 930da çine karşı müslüman araplar yokolmaktan kurtardı. türklerde islama gireli 1100- 1270 yıl civarı oldu. yok kuran bozulmuşmuş. türk düşmanı kızıl yalan bunlar. hiç kimse türk islama atılan kazıklara kılıf bulmasın. o kazıklar özellikle cephede olanlar yüzbinlerce türkün canını okudu. çocuklar babasız kadınlar kocasız kaldı. acımak yok 200000 kişiyi götürün diyen kızıl zihniyetin ne olduğu anlaşılsın diye yazılıyor bunlar.
   heykellere biat ettirmek bir milleti aşağılamak hor ve hakir görmektir. fıkraya bağlayalım işi
   – patron duydunmu ata heykeline karşı eylem yapmışlar
   -ata nolmuş dedin
   -hiçbişey olmamış
   -hiçbir haber değerı yok ozaman
   – ata bişey olmamışta üstünde oturanın kafa yerinde yok.

 8. ATATURK YUCE KITABIMIZ KURAN DA TARIF EDILEN GERCEK MUSLUMAN OLMAMIZ ICIN HERSEYI BIZE SUNMUSTUR.

  ARAP ULKELERINDE ESRAR, NARGILE ICERKEN EZAN DINLEYEN INSANLARDAN OLMAMAMIZ ICIN CALISMIS.

  ATATURKE TESEKKUR EDIP VE KURANDAKI
  GERCEK MUSLUMAN OLMAK YADA OLMAMAK SIZIN TERCIHINIZ.

  • gerçek müslüman sabahlara kadar içki içmekle mi, gavur şapkası takmakla mı oluyor anlamadım. Bunları hangisi Kuran’da var?

   • Yorumunuz icin tesekkür ederim Silvan hanim…

    1 – II. Mahmud’un taktigi fes, fastan gelen yani müslüman olan askerlerin basinda vardi ve Padisah, bunlari güzel bulmus ve Osmanli’da herkesin fes giymesini arzu etmistir. Yani fes, müslüman olan faslilardan gelmistir. Öte yandan fes giymesi caizdir, zira sapka gibi günesligi olmadigindan alni örtmez. Alni örten serpuslar caiz degildir. Ayrica II. Mahmud’un yaptigi yeniliklerin tamamini tasvip etmemiz mümkün degildir, nitekim o dönem halk kendisine “gavur padisah” demistir. Kac kemalist m. kemale “gavur” diyebiliyor? Osmanli padisahlarinin eslerinin kiyafetini nerede gördünüz? Cumhuriyet döneminde saraylardan gaspedilen tablo ve resimlerde görülenler o kadinlarin “kendi aralarinda” cektikleri resimlerdir. Yani disarida veya namahrem erkeklerin yaninda böyle giyinmiyorlardi.

    2 – Osmanli zamaninda müslümanlarin icki icmesi yasakti. Osmanlida acilan bira fabrikasi yabancilar tarafindan acilmisti ve sadece gayri müslimlere hizmet sunuluyordu. Osmanli Devletinde hürriyet vardi, bu sebeple gayri müslimlere icki icmek yasak degildi. Padisahlarin “gizli gizli” ictigini nereden biliyorsunuz? Birkac padisah istisna edilirse Osmanli padisahlari icki icmiyordu. M. Kemal’in gizli degil de alenen icmesi marifet degildir, yanlistir. Zira alenen suc islemek, topluma kötü örnek olmaktir. Toplumu suca tesviktir. Hele M. Kemal gibi bir lider, topluma kötü örnek olmamalidir. Eger bir lider suc islerse, ki Kur’an’da icki yasaklanmistir, o halde toplum ne yapmaz? Sarhos gezer sarhos!.. Nitekim geziyor da. Alkolden dolayi meydana gelen suc ve kazalarin oranlari bunun en bariz delilidir. Islam’da gizlice günah islemek, alenen islemekten evladir.

    Nitekim Resulullah (sallallahu aleyhi vesellem) şöyle buyurdu:

    “Ümmetimin hepsi affa mazhar olacaktır, günahı alenî işleyenler hariç. Kişinin geceleyin işlediği kötü bir ameli Allah örtmüştür. Ama, sabah olunca o: “Ey falan, bu gece ben şu şu işleri yaptım!” der. Böylece o, geceleyin Allah kendini örtmüş olduğu halde, sabahleyin, üzerindeki Allah’ın örtüsünü açar. İşte bu, günahı alenî işlemenin bir çeşididir.” [Buharî, Edeb 60; Müslim, Zühd 52, (2990).]
    Allahu Teala Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyuruyor:

    Nur Suresi
    19 – “İnananlar arasında kötü söz ve davranışın yayılmasını arzulayan kimseler için dünyada da, ahirette de acı veren bir azab vardır. (Her şeyi) Allah bilir; siz bilmezsiniz.”

    Hem tarih hem de din kitaplari okumanizi tavsiye ederiz.

    3 – Harem’de oglancilik olmaz, zira haremde sadece kadinlar kalir. Harem’e erkek sinek dahi giremez.

    Osmanlida oglancilik iftiradan ibarettir. O dönem “oglan” kelimesi ayni zamanda “kiz” anlamina da geldiginden bazi cahiller bunu bugünün kavramiyla karistirp “erkek” zannetmisler veya sirf Osmanli’yi kötülemek icin kasten böyle takdim etmislerdir. Bir dönemin kavramlarini anlamak icin o dönemin edebiyatina asina olmak sarttir. Ayrica Osmanli toplumunda bazi gayri tabii iliskiler olabilir, ancak bunu bütün topluma maletmek insafsizliktir. Hz. Lut aleyhisselam peygamber zamaninda homoseksüeller vardi ancak bu kimseye, bütün toplumu yargilama hakkini vermez. Eger böyle yapacaksak, o zaman M. Kemal’in kurdugu kemalist cumhuriyeti yargilamamiz icab eder. Cünkü daha gecenlerde -affedersiniz- 20 bin “ibne” taksim meydaninda yürüyüs yapti ve önlerinde de yanilmiyorsam 2 CHP milletvekili vardi. Yani m. kemalin rejiminde ve m. kemalin kurdugu partinin 2 vekilinin önderliginde bu kadar ibne yürüyüs yapti. Isterseniz bu tür escinsel mevzularina girmeyelim, zira “ucu” M. Kemal’e “fena” halde “dokunabilir” ve sonra üzülürsünüz. Biz bu mevzuyu acmak istemiyoruz, cünkü m. kemalin “özel” hayati bizi alakadar etmiyor.

 9. Geri bildirim: Bardakçı’dan Atatürk Ve Ateizm Çıkışı | Belgelerle Gerçek Tarih

 10. HATATÜRK ‘ü seven,destekleyen ve ona Müslüman diyen kafir olur.Kafirlerin yazdıkları yorumlar yok hükmündedir.HATATÜRK ve muhibleri cehenneme sürülecektir.

 11. Osmanliya hakaret eden yoruma cevabimdir: Osmanlı’yı da o evliyaullahtan olan padişahları da ağzına alma. yok içki içerlermiş, yok oğlancılıkmış. Allah şahidimdir bu iğrenç inanışınız sizi cehenneme götürecek ve senin gibileri özellikle izleyeceğim o gün. Sen peygamber soyundan gelenlere, evliyalara, Allah dostu padişahlara laf edeceksin ondan sonra cenneti isteyeceksinya işte o gün geldiğinde göreceğim sizi. İslam nurunu tamamlayacaktır ve kıyamet gününe değin asla kuranı kerim gibi tahrip olmayacak ve korunacaktır. Bu ayet ile sabittir. O yüzden maddi manevi tüm güçlerinizi birleştirip gelseniz yine kimse dini tahrif etmeyi başaramayacak. Kafanıza göre bir islam oluşturamayacaksınız.

  • @Berna Akman, yorumunuzdaki bazi cirkin kelimeler sansürlenmistir. Bizler vakarimizi muhafaza etmek mecburiyetindeyiz. Hakikatlerden mahrum kalmis ve kemalist propaganda ile aldatilmis ve fakat kardeslerimiz olan bu insanlara karsi sorumlulugumuz var. Biz bu kardeslerimize hakikatleri anlatmali ve tekrar özlerine dönmeleri icin elimizden gelen her cabayi göstermeliyiz. Ama bir yandan sizi de anliyorum, hakikaten bazen insanlari zivanadan cikarabiliyorlar, fakat yine de sakin olmak mecburiyetindeyiz. Allah Teala sonumuzu hayreylesin. Selam ve Dua ile.

 12. Padişahların Özel Hayatı da bizi ilgilendirmez. Fakat, Atatürk’ü eleştireceğinize isterseniz biraz da Osmanlı’nın bu oğlancılık ve harem gibi meselelerini ele alın. İşte, sizin uydurma dediğiniz oğlancılıkla ilgili yazılar.

  • kemalin oğlancılığı iddiası çok sağlam değildir. ama bunu iddia eden isim sağlamdır.Rıza nur Türkçülüğün en büyük adamı.Öyle ki Türk ırkçıları Rıza nur ile kemale ayrı ayrı tapar saygı duyarlar.ancak şu ikisini bi kıyaslayın derseniz harbi türk ırkçısı rıza nur u kemalin üzerinde tutar.nedeni bu.rıza nur un anısındaki genç bir piyanist oğlanla (ismini bilmiyorum ama ünlü bir aileden olduğunu biliyorum araştıran bulur) cinsel/duygusal bir yakınlaşmaya girdiği iddiasıdır.Hatta o genç oğlan intihar etmiştir sonraları.Bu bir iddia tabii rıza nur ile kemalin son zamanlarda artan şekilde sürtüştükleri anlaşamadıkları da bilinir.Hatta rıza nur hakkında deli raporu çıkarılmıştır keza kemale karşı olan kime deli raporu çıkarılmamıştır ki?Yani kemalin oğlancılığı havada bir konu.Ben sizin Osmanlı padişahları hakkında iddia yada kanıtlarınızı sorabilirmiyim işkembeden sallamadan?

   ben bir çok ülke gezdim sanal reel sosyal ortamlarda yabancılarla çok şeyi tartıştım yunan ve ermeni ırkçıları hem kemali kemde padişahları oğlancılıka eşcinsellikle itham ederlerdi ve bizde ağızlarının payını her ortamda verdik.sizinkinin de vermesini biliriz.

 13. Atatürk’ün yaptıkları niye bu kadar zorunuza gidiyor? Benim anlamadığım bu adama müslümanlık hariç her türlü dini biçiyorsunuz bre ahmaklar hiç mi aklınız yok sorgulayacak ulan bu adam halifeliği kaldırdı, padişahlığı kaldırdı müslümanlığı kaldıramaz mıydı? Biri çıkıpta müslümanlığı kaldırsaydı halk isyan yapardı şunu yapardı vs vs hiç bişe yapamazdı halk, bal gibi kaldırırdı ama niye kaldırmadı? yaptıklarını sorgularken sadece sizin yararınız da olanları sorguluyorsunuz ve kendi düşünceleriniz ile milleti çeldiriyorsunuz.
  Efenim neymiş Atatürk gavur kıyafetleri şapkaları giydiyormuş içki içiyormuş 1.si altında tuttuğun klavye ve bilgisayar Türk malımı? değil 2. o kadar Atatürk düşmanısınız ki kullanılan şeyler arap olsun fas olsun kullanın ama batıdan olunca kullanmayın Atatürk’ün her şeyine bir şey buluyorsunuz insaf be
  Artık aşın bu boş işleri adam sizin iyiliğiniz için vatanı kurtarmış rahatça yaşamınızı sağlamış çıkmışsınız buraya Atatürk kafir elimde belgeler var, komik sadece komik

  • Yorumun icin sagol Mevk, tepkini anlayabiliyorum ve senin üzülmene sebep oldugum icin de özür dilerim. Hilafeti kaldirmak, seriati kaldirmak, din egitimini yasaklamak, Ezan-i Muhammedi’yi yasaklamak dini kaldirmak degil midir degerli kardesim? Bir dini kaldirmak, zaten bu tür müesseseleri yikmakla olur. Dini, devlet kuvvetinden mahrum etmekle olur. Ünlü filozof Konfücyüs, bir ülkeyi yikmak istiyorsaniz dilini tahrip edin diyor. Dil nasil tahrip edilir? Dogru dilin egitimini yasaklayip yanlis dili ögreterek olur. Iste dogru din egitimi yasaklanirsa, seriat kaldirilirsa din de yikilir. Tabi bu bir anda olmaz. Halbuki bizim sadece din egitimimiz tahrip edilmedi, dilimiz de tahrip edildi. Hem harf inkilabi yapildi, hem de dil inkilabi. Harf inkilabiyla yazimiz degistirildi, dil inkilabiyla da kelimelerimiz. Yani sadece dinimize degil, benligimize/kimligimize de taarruz edildi.

   Kiyafet meselesi o kadar basit degildir. Kiyafet, medeniyet tarihinin bir parcasidir. Bunun degistirilmesi algiyi ve karakteri etkiler. Kiyafet degisimi dinin ya da kültürün degisimi manasina gelir. Neden biz dinimizin ve kültürümüzün degistirilmesine razi olalim? Neden kendi benligimizden/kimligimizden koparilmayi kabul edelim? Buna basit bir misal verelim: Bir takke giyen insan ile rapci sapkasi giyen bir insanin hal ve hareketleri bir olur mu? Dünya görüsü bir olur mu? Ayrica hangi hakla bizim kiyafetlerimize karisiliyor? Insan haklari ve hürriyet yok mu?

   Iste kiyafet meselesiyle misal vermis oldugun klavye ve bilgisayar meselesi ayni kefeye konulamaz. Birisi kültür alanini, digeri teknik alani ifade eder. Biz teknige karsi degiliz. Kültürümüze ve hürriyetimize müdahale edilmesine karsiyiz. Simdi bir siyasetci gelse ve kimse pantolon giymeyecek, herkes salvar ve sarik giyecek dese ve bu mevzuda bir kanun cikarsa, uymayanlari da cezalandirsa ne yaparsin? “Ne oluyor kardesim? Sana ne, ne istersem onu giyerim” demez misin? Neden önyargisiz ve akl-i selim her insanin “hakli” bulacagi bu itirazimizi ayipliyorsun?

   Ayrica M. Kemal’in icki icmesine bir sey demiyoruz. Istedigi kadar icsin ama milletin önünde icip kötü örnek olmasin. Icecekse de devlet baskanligi yapmasin. Cünkü devlet baskanlari bir toplumun kaderi hakkinda mühim kararlar vermek mecburiyetindedirler, sarhosluk kabul edilemez. Allah Teala sarhosken kilinan namazi kabul etmiyor. Sarhosken namaza yaklasmayin buyuruyor. Sarhosken sirf kendi ile Allah arasinda bir bag olan namazin kilinmasina dahi izin yokken, kendi meselesi olmaktan cikmis ve bütün bir milleti alakadar eden meselelerde bir sarhosa yetki verilebilir mi?

   Eger rahatca hayat sürmemiz istenmis olsaydi dinimize, kültürümüze, kimligimize, kiyafetimize karisilmazdi. Bizi biraz anlamaya calisirsan sevinirim. Biz de bu memleketin iyiligi icin mücadele ediyoruz, hatta sadece bu memleketin degil bütün dünyanin iyiligi icin. Ama kemalizmle bu mümkün degildir. Tekar eski kimligimize dönmek zorundayiz. Teknik ve bilim bu kimlik üzerine insa edilmelidir.

   Saygilar.

  • Bir çocuğun babasının ayyaş, keş, hırsız, ecnebi, çöpçü yada ateist olması o çocuğun babasını inkar etmesini gerektirmez, babasının o olmadığı anlamına da gelmez!
   Nasıl ki zamanın en bozuk toplumu olan araplara inen Yüce kitabımız Kuranı Kerimle Arap ırkı kutsal yada asil nitelendirelemiyeceği gibi, Atatürkünde dinsiz olması bizim kurtarıcımız olamayacağı anlamına gelmez. Papaz kızı Analardan olma çocuklar Padişah olmuşsa, yada haremden imam nikahsız cariyelerden olma cocuklar Padişahımız olmuş olması bizim Osmanlı atalarımızı inkar etme sebebimiz olamayacağı gibi.
   Hem Osmanlı Atlarımızı Hem Gazi Mustafa Kemal Atatürkü şükran ve minnetle anmalıyız..

 14. Sa.Öncelikle.İnternette ”rastgele?”bir video izlerken link üzerinden bu sayfaya geldim,geldiğime de memnun oldum.Sitelere vs. yorum yapan biri değilim ama burada yapılan yorumlara verilen cevaplar gayet makul ve edepli.Atatürkçü düşünceye ve bu yolda inatla yürümeye çalışıp ta gerçekleri ve tarihi reddedenlere sonuna kadar karşıyım.Ne yapmak ve kime hizmet etmek istedikleri belli değil.Yeri gelince alkol içelim,serbest olsun derler alkollüydüm deyip ailesine yada yakınına tecavüz,taciz,cinayet vs. işleyen biri için müebbet,idam isterler.Etki-tepki.Su testisi kırılmadan önce kulak çekeceksin ki zarar görmeyesin.Batılı zihniyeti alkışlayıp batının medeniyetini kendisine düstur edinmiş bir toplumla nasıl yola çıkılır?Hayvanlar kendisine dayatılanı önce yadırgar süreklilik kazanınca alışır,özünü unutur,hayvanlar için bu böyledir…İnsanlar için değişim zamanla olur,soykırım zamanla olur çünkü insan mantıklı düşünen Allah(cc)ın verdiği beyni doğru yada yanlış kullanabilen bir varlıktır.İnsanın önce güvenlerini,sonra geleneklerini,toplumsal yaşayış tarzlarını,dilini,yazısını ve son olarak ta dinini değiştirmeye başlarsın.Ve bu nedenledir ki Allah (cc) ilk emir olarak OKU buyurmuştur….Tüm geçmişiniz inançlarınız,dininiz,sakalınız,cübbeniz için cezalandırılsanız…Peki okuyacak bir şey kalmazsa?Size dikta edilen kanunları,türkçeyi,anayasayı,şapkayı,elbiseyi yaşamak zorunda bırakılırsanız… Bu zulüm,soykırım,ateizm,diktatörlük,faşizm değil midir?

  Sağlıcakla

 15. arkadaşlar İkra bismi rabbuke oku yaratn rabbinin adı ile oku diye başlayan ayette oku kelimesi mecazdır karıştırmayın lütfen. Bakınız Atatürk te bu ayeti yanlış yorumlamış.Bizlerde aynı yanlışa düşmeyelim.Oradaki oku nun manası sünnetüllahı anla evreni yaratanın yarattığını gör ve benimse manasına gelmektedir yoksa basit manada kitap okumaktan bahsedilmemektedir. Yani yaradanın yarattıklarını tüm kaniantı gör süzgecinden geçir ve anla ona görerek ve bilerek iman et anlamındadır.. Atatürk ile ilgili yapılan eleştirilere gelince kimse kimsenin içini bilemez. Bir insana kafir demek veya imanlı demek bu konularda hüküm vermek şirke girer . Şirk ise en büyük günahtır.
  Atatürk ün icraatlarına gelince doğru yaptığı şeylerde vardır elbet yanlış yaptığı şeylerde vardır. Tıpkı her insanın yaptığı hal ve davranışlar gibi. Her kul amelleri ve imanı doğrultusunda imtihan edilri ve sorgulanır. Takdir yüce rabbimizindir. Kul ne amel işlemiş olursa olsun onu cezalandırcak olanda mükafatlandıracak olan da Yüce rabbimiz dir. Tasarruf onundur.

  • @cemalettin kara, M. Kemalin yaptigi yanlislar kendisiyle sinirli degildir. Zaten onun kendisiyle sinirli günah-hatalariyla alakadar degiliz. Halka zulmetmesi ve dine acikca savas ilan etmesi elbette tenkid edilecektir. Din derslerini yasaklayip insanlarin dini bilgilerden mahrum kalmasina ve darwinizmi okutup onlarin ateistlige kaymasina sebep olmustur. Allahu Ekber demeyi, hatta hacca gitmeyi bile yasaklamistir. Bunlar bir insanin Allah ile kul arasindaki günahlar degildir. Ackikca baska insanlarin hakkina girmis ve imanlariyla oynamistir. Bu sebeple bu tür icraatlarinin hesabi tarih ve toplum tarafindan da sorulur.

   • Şimdiki islam alemi nasıl???,RTE nasıl bir müslüman?,veya Suidi arabistan kralı?,Katar kralı? Bu zatlar sorumluluklarını yerine getiriyorlarmı?

   • Haklısın dostum fakat Gazi, okuduğu kitaplar vesilesinden Avrupa’ya büyük bir şekilde özenmiştir bunu inkılaplarını takip eden, bilen herkes yada kafasını kullanan herkes görebilir. Müslümanların sevmemesi gereken biri çünkü Kuran-ı Kerim’e aykırı hareket etmiştir ve İslam dinine darbe vurmuştur fakat kimse onun askeri bir deha olduğunu inkar edemez. Türküm diyen adamın Müslüman olmaması gerekir nedeni belli İslam ırkçılığı yasaklamıştır ve en büyük suçlardan biridir İslam dinine göre.

  • Her tarafa dolduruyoruz islamin mucizelerini. Girer bunlar ate sitelere göruyorlar. Bile bile inkar ediyorlar. Allah olmasin istiyorlar. Bu işler istemeye bakmiyor. İzah edemediğin her yerde Allahin delili vardir. Bu delillerden kasten kaçmak insani şeytan hukmune düşürebilir.

  • @coşkun tabi tabi asıl safsata olan ateizmdir ateizm artık geçerliliğini kaybetmiştir ve bilim ile çelişir ateizm birer saçmalıktan ibarettir neymiş evrim miş darwin miş balıkmış bunların hepsi birer hayal ürünüdür asıl safsata olan senin o peşinden gittiğin ateizm denen bilim ile hiç bir alakası olmayan aşağılık ideolojidir nitekim ateizm ahlaka ve değerlere inanma ateist biri kurallara inanmaz hertürlü suçu kolayca işler mesela komünizm ateizmin siyasi kanadıdır bu nedenle komünizm=terörizm demek mantıklıdır buradanda anlaşılıyor ki gerçekten ateizm insanlık ayıbıdır ve bu asırda geçersizdir 20. yüzyılda çürümüştür ilmi hiç bir delili yoktur ! maymundan geldiğini iddia eden ve “evrenin başlangıcı yoktur” diyen bir ideoloji olan ateizm safsata değilde ne ? ateizm mantıksızlıktır

 16. Geri bildirim: 10 Kasım’da Atatürk’ü neden hayırla, saygıyla ve minnetle anmıyoruz? | Belgelerle Gerçek Tarih

 17. Evet her şey doğrudur fakat kendisi ateist değil deist birisidir. Müslüman olan kişilerin nefret etmesi gerekir sebebi belli dine darbe yaptı. Bende Gazi’yi severim fakat kendisi politika ve siyaset üzerinde hiç iyi değildi kabul edelim ama kendisi askeri dehadır kimse bunu inkar edemez.

 18. hepinize geçmiş olsun, M. Kemal bu ülkeden bu pis arap dinini silip atmıştır.
  o hırsız katil geberdikten sonra yalakalar tecavüzcüler hırsızlar, ezik korkaklar haricinde kimseler hatırlamayacak o pis dini

 19. Ataturk yazismasinda kelimenin ustunu cizip mi göndermiş kagidi mi yokmus? Gazi M. Kemal imzasina bakin K harfini oyle yapmaz. Sacma uydurma geldi bana

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s