Halifelere hakaret eden M. Kemal Atatürk (Söylev’den)

Halifelere hakaret eden M. Kemal Atatürk (Söylev’den)

*

Resimleri orjinal boyutunda görmek için üzerlerine tıklayınız

Önceki ve sonraki M. Kemal

***

Ey “hem Atatürkçü hemde müslümanım” diyen gafiller! “M. Kemal Atatürk Kurtuluş Savaşı sürecinde dinimizi ve hilafeti övmüştü” diyen gafiller. Peki bu sözler kime ait?

“Efendiler, bu pek büyük yenginin türlü etkenlerinin üstünde en önemlisi ve yücesi, Türk ulusunun bağılsız ve koşulsuz olarak egemenliğini eline almış olmasıdır. Bu olayın tarihimizde ve bütün cihanda ne büyük, ne verimle bir devrim olduğunu açıklamağa gerek görmem. Ulusumuzun uzun yüzyıllardanberi hanlar, hakanlar, sultanlar, halifeler elinde, onların baskı ve ezinci altında ne denli ezildiğini, onların açgözlülüklerini doyurma yolunda ne denli büyük yıkımlara ve yitiklere uğradığını düşünürsek, ulusumuzun egemenliğini eline almış olması olayının tüm ululuk ve önemi gözlerimizin önünde belirir. . .” (…)

“Türk ulusunun (yurdunda) tam anlamıyla efendi olarak yaşaması, ancak o, gereksiz ve anlamsız olduktan başka, varlıkları yalnızca zarar ve yıkım getiren o makamların ortadan kaldırılmasıyla olanaklı olabilirdi.”

 

**********

 

KAYNAK: Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü Yayınları 1959, sayfa 173-182.

 

**********

 

`K. Çandarlıoğlu´

 

**********

 

“Belgelerle Gerçek Tarih” isimli 792 sayfalık çalışmamızı ücretsiz indirebilirsiniz:

http://www.mediafire.com/?vgk9k8cozdpy7ez

*

Alıntılarda şu şekilde kaynak belirtiniz:

http://www.belgelerlegercektarih.wordpress.com

*

*

Reklamlar

6 comments on “Halifelere hakaret eden M. Kemal Atatürk (Söylev’den)

 1. Lan Ulu Önder Atatürk olmasa siz nah böyle özgürce yazardiniz dusuncelerinizi. Ananiz belli olurdu ama babaniz hangi yunan, hangi ingiliz olurdu bilmem yobaz örümcek kafalar.

  • Kemalizm rumuzlu sahis, hala bu cürümüs sloganlari mi atiyorsun? Ama sasmiyoruz artik. Bati Trakyayi kurtaramadik, oradakilerin babalari hala Ahmed Mehmed. Biz her zaman hür yasadik. Kemalizmle birlikte bu hürriyetimiz elimizden alindi. 1950’de tekrar yavas yavas hürriyetimize kavustuk. Biraz kitap okuyun. Ayrica bütün dediklerin dogru olmus olsa bile, bu, m. kemalin Halifelere hakaret etmesinde hakli oldugunu mu gösterir? Böyle bir hakka sahip oldugu manasina mi gelir bütün bunlar? Bu nasil bir mantik?

 2. ortaya dökülmedik bişey kalsada hala taparcasına savunsa.papazkilisede nikah kıyıyor haham havrada. m.kamal imam nikahını yok sayıyor. sevdiği kıza hoca nikahı yapmam dedi diye anladı inanç nanay gitmedi buna. diğer söylediğine gelince biz demiyelim atanın kendi ana baba meselesi internette bak.sanki başkası çıkardıı kerane kanununu.

 3. mustafa kemal filistinde ingilize kasten yenildi diye oralar ayrıca lübnan ve suriye elden çıktı. anadolu işgale açıldı. padişah alelacele barış istemek zorunda kaldı. adamlar barışa yanaşmasa savaşlı işgal sürecek. kadınları ganimet tecavüzü hak sayacaklar. sebep kim oluyor bu durumda. yunanda mustafa kemal kahraman olabilsin diye çıktı batı anadoluya. ingiliz çıkartıverdi senin işbirlikci paşanın hatırına.tecavüz varsa sebep kim oluyor bu durumda. türk düşmanı seni. bir kişiyi yüceltmek için türklüğü belaltı vurarak aşağılayan saygısız.

 4. SENİ GİBİ ÇOK TANRILAR VAR !!!
  İSTEDİGİNİ ÇENNETE KOYUYOR İSTEMEDİGİNİ CEHENNEME.
  MÜLKÜN SAHİBİ OLAN
  ALLAH HÛ TAALA
  KİMİ NEREYE GÖNDERECEGİNİ BİLİR .

 5. sözün banaysa ben kimi cehenneme gönderdim. yada kendim için nerede cennetlikim dedim. doğru görüp bildiğimi savundum. hiçbir zaman ben iyi birisiyim bile demedim. bak şu mesele doğru gözükküyor delilleri var. mümkünse bu meseleyi yalanlama kayıtsız kal derim. bu sözüm kendimi çok dindar göstermek için değil kişi bilmeden vebale düşülmesin diyedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s