Kadir Mısıroğlu Kimdir?

Kadir Mısıroğlu Kimdir?

Şanlı Davamızın Kılıçlaşan Kalemi ÜSTAD KADİR MISIROĞLU!

***

Kadir Mısıroğlu (d. 24 Ocak 1933, Akçaabat, Trabzon), Tarihçi, Yazar, Şair, Hukukçu.

***

***BiYOGRAFi***

1933 yılında Trabzon’un Akçaabat İlçesi’nde doğdu. İlk ve orta tahsilini Akçaabat’ta, liseyi Trabzon’da tamamladı. 1954 senesinde İstanbul Hukuk Fakültesi’ne kaydoldu.[1] Fakülte hayatı gayet hareketli ve mücadeleli ve -daha o yıllarda- dava açısından gençlerle alakadar olmanın ehemmiyetini idrak ederek talebeliliği müddetince birçok yurt açıp çalıştıran Mısıroğlu, fakülte yıllarından itibaren hukukçuluktan çok tarihçiliğe meylederek yakın tarihimiz ile alakalı araştırmalara başladı.[2] Vasıl olduğu kanaatleri, izhar ve ifadenin kaanuni güçlüklerine rağmen yazıp söylemekten geri kalmayan Mısıroğlu, 1964 yılında, ilk eseri olan Lozan; Zafer mi, Hezimet mi?! nin birinci cildini kaleme aldı ve aynı sene Sebil Yayınevini kurdu.[3] 1970 Yılının ocak ayında Milli Türk Talebe Birliği’nde Harf Inkılabı ile alakalı verdiği bir konferansı dava mevzuu yapılarak hakkında Eşkişehir Örfi İdare Mahkemesi’nce mahrumiyet kararı verildi. Bu hapsedilme macerasından sonra yine doğru bildiği yolda yılmadan devam ederek 1976 yılı başından itibaren -İslami mücadelede çok büyük boşluğu dolduran haftalık Sebil Dergisi’ni çıkarmaya başladı.[4] Bu dergideki bir takım yazılarından dolayı kısa bir müddet sonra hakkında M. Kemal Paşa ile ilgili mahud 163. maddeye istinaden sayısız dava açıldı. 1980 ihtilali ile kendisininde vazifeli bulunduğu M.S.P Merkezi Umumi Heyeti hakkında tevkif kararı verilince, hakkında daha evvel açılmış olan davaların, MSP davasıyla birleşmesinden doğacak ağırlıktan dolayı bazı arkadaşlarının ısrarı ile yurt dışına çıktı.[5] Gayet sıkıntılı geçen 11 yıllık gurbet hayatından sonra 1991 yılında vatana avdet edebilen Kadir Mısıroğlu,[6] eser telifine ve inandığı dava yolunda çalışmalarına devam ediyor. Yazar, yurt içinde ve yurt dışında onbinlerce konferans verdi, evli ve üç çocuk babasıdır. Şuan da Osmanlılar İlim ve İrfan Vakfı’nın da reisidir.

***

***ESERLERi***

***Araştırmaları***

Lozan Zafer Mi, Hezimet Mi? C. I (1965)
Lozan Zafer Mi, Hezimet Mi? C. II (1974)
Lozan Zafer Mi, Hezimet Mi? C. III (1977)
Macar İhtilali ( 1966 )
Yunan Mezalimi ( Türk’ ün Siyah Kitabı ) ( 1967 )
Kurtuluş Savaşı’nda Sarıklı Mücahidler ( 1967 )
Amerika’da Zenci Müslümanlık Hareketi ( 1967 )
Moskof Mezalimi C. I ( 1970 )
Moskof Mezalimi C. II ( 1970 )
Musul Mes’elesi ve Irak Türkleri ( 1972 )
Osmanoğulları’nın Dramı ( 1974 )
Ali Şükrü Bey ( 1978 )
Bir Mazlum Padişah / Sultan Vahideddin ( 2005 )
Bir Mazlum Padişah / Sultan Abdülaziz ( 2006 )
Bir Mazlum Padişah / Sultan II. Abdülhamid ( 2007 )

***

***İlmi – Fikri Eserleri***

İslamcı Gençliğin El Kitabı ( 1981 )
Hicret ( 1990 )
Geçmişi ve Geleceği İle Hilafet ( 1993 )
Üstad Necip Fazıl’a Dair ( 1993 )
İslam Yazısına Dair ( 1993 )
Doğru Türkçe Rehberi Yahud Bin Uydurma Kelimeyi BOYKOT ( 1993 )
Geçmiş Günü Elerken C. I ( 1993 )
Geçmiş Günü Elerken C. II ( 1995 )
Aşıklar Ölmez!.. ( 1994 )
Üç Hilafetçi Şahsiyet ( 1995 )
Gurbet İçinde Gurbet ( 2004 )
Filistin Dramı’nın Düşündürdükleri ( 2004 )
İthaflı Fıkralar ( 2005 )
Hayat Felsefesi Yahud Yaşamak Sanatı ( 2005 )
İslam Dünya Görüşü ( 2008 )
Muhtasar İslam Tarihi C. I ( 2009 )
Muhtasar İslam Tarihi C. II ( 2010 )
Muhtasar İslam Tarihi C. III ( 2012 )
Tarihten Günümüze Tahrif Hareketleri C. I ( 2010 )
Tarihten Günümüze Tahrif Hareketleri C. II ( 2011 )
Tarihten Günümüze Tahrif Hareketleri C. III ( 2012 )

***

***Romanları***

Kanlı Düğün ( 1972 )
Kırık Kılıç ( 1973 )
Uzunca Sevindik ( 1973 )
Kavuklu İhtilalci ( 2005 )
Düzmece Mustafa ( 2005 )
Zağanos Paşa ( 2006 )
Cem Sultan’ın Papağanı ( 2006 )
Veli Beyazıd’ın Bedduası ( 2008 )
Makbul ve Maktul İbrahim Paşa ( 2008 )
Barbaros Hayreddin Paşa ( 2009 )
Sokollu Mehmed Paşa ( 2009 )
Mimar Koca Sinan ( 2011 )
Zoraki Asi ( Şehzade Bayezid ) ( 2012 )

***

***Şiirleri***

Cemre ( 1992 )
Hikâye-i Hal

***

***Cüneyd Emiroğlu Takma Adı İle***

Perili Köşk ( Masal ) – ( 1972 )
Yahudi ( İngilizceden Terc.) – ( 1974 )

***

***DIŞ BAĞLANTILAR***

Kadir Mısıroğlu Resmi web sitesi: http://www.kadirmisiroglu.com/

Sebil Yayınevi Resmi web sitesi: http://www.sebilyayinevi.com/

Osmanlılar İlim ve İrfan Vakfı Resmi web sitesi: http://www.osmanlilarvakfi.org/

***

***KAYNAKLAR***

[1] Türkçe’nin Müdafaası hzl. Abdurrahman Acer Kadir Mısıroğlu, Sh. 307 vd.

[2] Tükçe’nin Müdafaası hzl. Abdurrahman Acer Kadir Mısıroğlu, Sh. 307 vd.

[3] Tükçe’nin Müdafaası hzl. Abdurrahman Acer Kadir Mısıroğlu, Sh. 307 vd.

[4] Tükçe’nin Müdafaası hzl. Abdurrahman Acer Kadir Mısıroğlu, Sh. 307 vd.

[5] Tükçe’nin Müdafaası hzl. Abdurrahman Acer Kadir Mısıroğlu, Sh. 307 vd.

[6] Tükçe’nin Müdafaası hzl. Abdurrahman Acer Kadir Mısıroğlu, Sh. 307 vd.

***

ALINTI: http://tr.wikipedia.org/wiki/Kadir_M%C4%B1s%C4%B1ro%C4%9Flu

***

Kadir Mısıroğlu’nun Sitemizde Paylaştığımız, Birkaç Kitabının Tanıtımı:

Kadir Mısıroğlu, Yunan Mezalimi (Türk’ün Siyah Kitabı), Sebil Yayınevi, 16. Baskı, Istanbul 2009 (1. Baskı 1966), 409 sayfa

https://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/08/12/kadir-misiroglu-yunan-mezalimi-turkun-siyah-kitabi-sebil-yay-9-baski-istanbul-1976-1-baski-1966-409-sayfa/

***

Kadir Mısıroğlu, Kurtuluş Savaşında Sarıklı Mücahidler, Sebil Yayınevi, 399 sayfa.

http://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/05/22/tavsiye-edilen-kitap-kadir-misiroglu-kurtulus-savasinda-sarikli-mucahidler-sebil-yayinevi-399-sayfa/

***

Kadir Mısıroğlu, İslam Dünya Görüşü, Sebil Yayınevi, 480 sayfa.

http://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/04/27/tavsiye-edilen-kitaplar-kadir-misiroglu-islam-dunya-gorusu-sebil-yayinevi-480-sayfa/

 

**********

 

Kadir Çandarlıoğlu

 

**********

 

Alıntılarda şu şekilde kaynak belirtiniz:

http://www.belgelerlegercektarih.wordpress.com

*

*

Reklamlar

37 Comments »

 1. Kadir misiroğlunun kitaplarini 15-16 yaşimdan itibaren takip etmeye başladim. İslami ölümüne savunan, çok azkusurlari olan birisi. Birde geleceği hakikatten görüyor biz dini islama hizmet ediyor diye fethullah güleni savunur iken o yerin dibine geçiriyordu. Biz ne zaman uyandik gülene, vatikana giderek papanin elini öptuğu zaman bile uyanamadik. Kurani Kerim okunan evlerden paralari dilenerek toplayip kiliselere milyonlarca dolar olarak bağişladiği zaman anladik bu adam şerefsiz keferenin teki. Açikladikta yeterince açiklayamadik bunu. Çunku devleti buyuk ölçude ele geçirmişti. Kanunlar ona çalişiyordu. Duyuyorduk Ak partiye erdoğana hayinliğina konuştuğunu, anliyorduk devlet duşmani olduğunu ama. Zaten belli ölcude devleti ele geçirmişliği korkutuyordu bizi. Ama asla sevmiyorduk. Kainat benim için dönüyor diyen adam ya peygamberdir yada en büyük yalanci. Peygamber gidip hz. isa asm dan yuzlerce sene sonradan uydurmalar üzerine kurulu bir dinin liderinin elini öpmez. Kiliselere milyon dolar bağişlamaz. Ona bağli olanlar ya bilerek yada bilmeyerek çok kötü aldandilar. Çünkü aslinda islam duşmani olduğunu anlastiran çok açiklar verdi. Bilerek bağli kaldilar. Dünyalik çikarlari sebebiyle. Çok insan darbe girişiminden sonra uyandi. Biz hükümete hayinlamaya başlayinca iyice anladik ne mal olduğunu.
  Mustafa kemali kadir misiroglunu bilmeden on sene evvelinde bile hiç sevmiyordum. Türk ve müslüman olanin yapacaği seyler değildi yaptiklari. Eğer bir kişi bir topluma duşmansa ancak onun yönettiği şekilde yönetirdi ülkeyi. Vur ensesina al elindekini avcundakini. Gikimi çikti bastir sopayi, sopadan anlamiyormu sallandir gitsin. Böyle yönetimmi olur.
  Kadir misiroğluna deli diyenlerin bunu demelerinin sebebi onlarin her tarafa heykellerini dikerek taptiğini ayaklar altinda çiğnemesinden sebeptir.
  Misiroğlu yukarida gorülduğu uzere yaşi 84 e dayanmiş bir gerçek tarih ustasidir. Hiçbir deli kendisini koruyamaz 45-50 yaşini yakaladi diyelim 60 i pek fazla aşamamaz. Çünkü kendini korumaktan aciz insanlardir bunlar. Bugün akilli olanlar bile 75 inde gidiyorlar. Eğer Kadir misiroğlu deliyse memlekette çok az akilli var demektir.
  Aslinda kabul etmek gerekirse hiç delilik yokda denemez.Rivayet edilirki çanakkale savaşlari sirasinda deli halit paşa ingiliz siperlerine girerek makinali tüfek çalmiş deli lakabi buradan gelirmis. İşte olsa olsa böyle delilerden yani gozüpek olmasindan kaynaklanan bir delilikse misiroğluna kasit o zaman doğrudur.

 2. -kadir misiroğlu ismini duydunmu hiç
  – duymaz olurmuyum biz kemalistler pek sevmeyiz onu
  – neden
  -çakma tarihci olduğu için
  – bulduğu belgelerle ortaya koyduğu gerçeklerle iyi çakiyor diye olmasin sakin

 3. – kadir misiroğlu bu ulkeye bu halka duşman olduğundan yapiyor bunlari
  – nereden çikartiyorsun
  -bu halka duşman olmayan bu ulkenin kurucusuyla uğraşmaz.
  – doğru soyluyorsun. İslam imparatorluğu osmanliyida misiroğlu yok etmişti. Halifeliği, islami kanun olan seriati, şeyhülislamliği, islam alfabesini, orjinal ezani, hacca gitmeyi, devletin dini islam ibaresini , medrese eğitimini, kuran öğreniminide misiroğlu yasaklamişti zaten.

 4. Turkluğe oynanan oyunlar çok ağir ve bazi bilgiler hakikatten çok agir olduğu için site yonetimi herhalde başini belaya sokmamak için koymuyor.duşmanlar bizi işgal etmeden epey oncesinden içeriden işgale uğramişiz gibi gozukuyor. Kizillar bize dayanmiş ecnebi uzantilari. Avrupayla biz içeriden siz dişaridan deyip yikmişlar osmanliyi ele geçirmişler. Asil yazi girmedi maalesef.
  Mustafa kemal 1906da selanikte bakin ne demis.hurriyet olmayan bir memlekette ölum ve yokolma vardir. Her ilerlemenin ve kurtuluşun anasi hurriyettir.
  Ulke işgale ugramamiş. Osmanli yonetiminde mustafa kemalin osmanliyi işgalci gordugu apacik. Ulkeyi osmanlidan kurtaracak.
  Aleviler listesine baktim namik kemal geciyor. Asli macardir. Sozde musluman olup aleviliğe geçmiş. Bazi eski orgenerallerin adida geçiyor listede. Hani şu damatlari yahudi olanlardan. Mustafa kemalin adida var listede, hristiyan ve yahudi donmeleri musluman olduk diyerek alevilikte kamufle olmuş. Birileri tarafidan İçeriden halledilmiş osmanli.. Bati avrupa yardimci olmuş sadece.

 5. Bu siteye oyle bilgiler koydumki dönen butun dolaplar döküldü ortaya. Tabiiki ben kimim bilemediklerinden bu ate siteler ha bire Kadir hocaya saldiriyorlar. Son gunlerde artti bu saldirilar. Ustad kusuruma bakmasin. Kendisinin bir sözü vardi kemalizmin gerçekleri hakkinda. Şimdi bir çatlak var oradan bir şeyler siziyor. Zaman gelecek bu gerçekler öyle bir patlayacakki lağim patlar gibi batacak her taraf. Biz koruma kanunlari kalksin diye beklemedik. Galiba patlattik o lağimi.
  Merhum cumhurbaşkani Turgut özal demiş kendisine bildiklerini yaz sonuna kadar destekliyorum diye. Sen şimdi çuvalin dibindesin. Zaman gelecek o çuval tersine dönecek en ustte sen olacaksin diye. Geliyor o günler. Tabiiki dönme birileri özali nasil şehit ettilerse hocayada öyle saldirip karaliyorlar.
  Özalida Demirelide Baykalida yanlarinda olacak kadar yakindan gorme firsatim oldu. Ama sadece özal hakikatten çok sevilecek adamdi.

 6. Şimdi a haberde açikladi. Sovyetlerden turkiyeye 1944 te siginan 217 kişiden 195 i iade edilmiş. Boraltan koprusu civarinda sovyet birlikleri tarafindan silahla vurularak öldurulmuş. Kadir misiroğlunun adini vererek yayinladi orada kurşuna dizilen azeri turku sayisi gerçekte 417 kişiymiş. Çunku teslim edilen ilk postadan başka ikinci bir posta daha varmiş. Şimdi bu ismet inönunun doneminde oldu diyeceksiniz. Ata doneminde olsa ne fark edecekti. Hiç bişey. Ata abartidir.

 7. Ulusal kanalda yavuz bahadiroğlu mustafa armağanin derin tarih programi belalti söylemler eleştiriliyor. Diyorlarki kadir misiroğluna hiç kimse yetişemez. 10 kasimda saat 9.05 te tuvalete gidin diyen birisi diyorlar. Malum hakaretleri var onlarin hocaya.. Onuda soylemeden edemiyorlar. Resmi tarihte deli kizin donu gibi binbir yerden açik veriyor. Biz o açiklari gorup yaziyoruz. Duzgun iş yaparak her yerde açik yer vermeseydi onlarda. Bunlar benim yazilarida hep okuyorlar ya.. kopururledir öfkeden.

 8. geçen hafta internette Kadir mısıroğlu öldü şeklinde bir haber yayıldı. aslı astarı yok tabiiki. çekemeyenler fitne olarak yayıyor bu tür palavra haberleri. huzur kaçırmak adına. sebep atatürk ölmedi kalbimizde yaşıyor diyenleri ortaya koyulan 1001 türlü gerçekle utanıp artık öyle denemez hale getirmiş olmak olmalı. hoca ölmüş olsa birileri kıçına kına yakacak. halbuki hastaneye bile gitmemiş.hoca vermiş cevabını öldürende Allah yaşatanda diyor. 3 haftası kaldı 85inin dolmasına. Allah daha çok uzun yıllar yaşatır inşallah. düşmanları çatlasın diye.
  hoca yalan söylüyor olsa biz şimdi onunla savaşıyor olurduk. doğru söyleyip hakkı savunduğu için destek buluyor.

 9. -sitenin birisinde kadir hoca için gerici demişler
  -bizde onlara dönme diyoruz
  -onlar birde mecazi anlamdada derler ha
  – bizde onlara o anlamda deriz tam oturur o zaman

 10. geççen aylarda kanalda kadir mısıroğlundan bahsedilip fesli …. denerek hakaret ediliyor. 75 yaşındaki hala yardımcı doçent doktor olan kemalit bir tarihci bunlarada cevap versin o mısıroğlu diyor. ben vereyim cevabını.
  mustafa kemalin devrimlerini ondan önce 3. selim sonrasındada 2. mahmut başlatmış. 3. selim kızlara eğitim verildiği için ayaklananlar tarafından öldürülmüşmüş. yerine 1808 de 2. mahmut geçtiğinde daha 15 yaşındaymış. 4. mustafadan sonra geçti ya Mahmut. her neyse. tahta geçtiğindede 23 yaşında idi. mahmut tabiiki bazı devrimler yapmak zorunda bırakılmış olabilir. ama osmanlı onun döneminde 15 milyon km2 idi. yani sultan mahmut Osmanlıyı yıkmaya uğraşmadı. Kuran Alfabesinede dokunmadı kızların başörtüsünede. şeriatede. her tarafa heykellerinide diktirmedi.2.mahmutta devlet dairelerine resmini astırırmış. o kadar resmi kim çizecek. fotokopide yok.o dönem fotoğraf yoktu osmanlıda ressamlıkta yoktu. her ikiside Abdulaziz döneminde başladı.
  2. Abdulhamitin kaybettiği topraklardan bahsettik. tunus mısır falan, yugoslavyayıda kattı çekiç. Makedonya hala bizde idi onun döneminin sonunda bile. 11824000 den 7200000 km2 ye düşmüş olsun bu topraklar. ama Abdulhamite suikat girişimi sonrasındada selanikten hareket ordusunu göndererek saltanattan devirmek kimin ayıbı. gavurdan ne görürse alıp getiren sizin neredeyse taptığınızın.
  kızlara eğitim verilmesin diyen bir padişah yok. ama dans ve bale salonları kurarak erkeklerin kucaklarına itmiş olmakda hoş bişey olmasa gerek.
  diyorki o prof 23 milyon km2 di osmanlı. 46 yılda çöktü. yuhki ne yuh. kaç yüz yılda 23 milyondan 12.8 milyona düşürdüler. 12.8 milyondan 762 bine 46 yılda düştü.
  son 200 yıl batıdan hep dayak yedik iddiası. 1739 da azakı alıyor rus. osmanlı ordusu sefere çıkınca acilen bariş istiyorlar. 1792 de 1829 da 1854 te 1877 de dünya devi rusları bozguna uğrattığimiz kaç davaş var. 1789 da avusturyayı öyle bir yendikki neredeyse viyana yolu açıldı. zaten bidahada savaşmadı o devlet bizimle. 1798 de napolyona karşı kazanılan zaferde malum. 1807 de mısırda 1855 de yemende 1. dünya savaşında selmanı pak ve kutulamarede ingilizleri yendik. bunlar dünyanın en süper devletleri idi ve bu zaferler osmanlının idi. çanakkaleyide yazalım diyoruz ama birileri onca yenilgisine rağmen o zaferi mustafa kemale maletme pişkinliğini göstermeye utanmıyor.
  akpartiye veryansın ediyor o prof onlarında devri geçecek diyor atatürksüz müfredat yapıyorlar diye. atatürkün geçti bile.
  siz mübarek gecelerde camilerde mevlitlerde zorla ataya dua ettirip tepki gösterenleri tutuklattığınız günleri arıyorsunuz öyle değilmi. aramaya devam edin.
  atasız eğitime karşı miting yapacaklarmış istanbulda. bence istanbuldan karsa hakkariye kadar yürüsünler. hatta bütün türkiyeyi adım adım kat etsinler. yapılan hizmetleri görürler böylece. ata döneminin ne kadar gerilerde kaldığına uyanırlar böylelikle.

 11. kemalit ifadesi ayıp kaçar fesli d…diyen sabetaycılar listesinde adı geçen programı yöneten kadındı. biz o tarihciye kemalist demiş olalımda haksızlık olmasın

 12. kadir mısıroğlunun videolarına bakıyorum bir videoda. önüne gelen mehdiyim diye çıkıyor bunların hepsi yalancı mehtinin yapacağı şeyler bellidir diyor.
  ben bir hadis duymuştum tv kanallarından birinde peygamberimizin 30 mehdi gelmeden kıyametin kopmayacağını söylediğine dair. demekki her asrın mehdisi farklı.
  bu devirde herkes mehdiyim diye çıkıyor. tabiiki büyük çoğunluğu yalancı.
  benim bir yakınım var. asla harama bulaşmayan ibadet borcuda olmayan. o yakınım 75 yaşında. mehdiyiim diyenlerden birinin dediklerini yaptı. yeminle uykuda miraca çıkardılar. cenneti cehennemidegördüm. hala uyuduğum zaman cennette melekler gezdiriyor. diye anlatıyor.
  bizim insan bana niye yalan söylesin. bu konuularda önüne geleni yalanlamak yerine susmak Allah bilir demek vebalden kurtarır.

 13. kadir hocanın internete yüklediği bir video var. orada mısırlı alim abdulhamit …… vaazda anlatıyor. diyorki. türkiyede bir mustafa kemmal var. birgün sabah içkili iken herhalde kötü bir şekilde eylenirken sabah ezanı okundu. çok kızdı. camiiyi yıktırdı. ezanı değiştirdi. onun adı mustafa idi. müslüman bilinsin istendi. onu yahudiler hahamlar yetiştirdi. onu kullanarak islamla savaşıp yıktılar.
  birbaşkasının başka videosunda reisicumhurumuz recep tayyip erdoğan tarafından 1945te sovyet rus zulmünden kaçıp inönünün yönetimindeki türkiyeye yani bize sığınan azeri kardeşlerimizin durumu anlatılıyor. 146 sığınmacının hepside ruslara teslim edildi ve sınırı geçergeçmez kurşunlandılar deniyor. olayı gören komutanımuz canına kıymış.
  bunu açıklayan reisicumhurumuz 1918de osmanlı ve azerbaycan birleşmişken kimin yüzünden bu birleşmenin bozulup oralardann ayrıldığımızı1920de azerbaycanın kim trafından ruslara peşkeş ve orada rusların azerbaycan devletini yokederek yaptıkları toplu katliamı, sonrada birdaha birleşemeyelim diye iki arada kurulan ermenistanı anlatamıyor birileri ayaklanmasın diye.(devam edecek)

 14. internette mustafa kemalin kızılbaş soyundan geldiği anlatılıyor. defalarca yazdık kızıllar peygamberimize ahrete cennete cehenneme inanmıyor domuz yemiyor sünnet oluyor diye. çoğuda deist, yani kainata tapıyor. yahudilerinde büyük çoğunluğu tamda böyle. anadolu ermenileride böyleymiş. artık çoğu sünnette oluyor.
  yalandan hz. ali isminin arkasına saklananlar hz. ali camide şehit olduğu halde ömürleri boyunca hiç camiye gitmezler. bide gerekce bunu gösterirler. hz ali tuvalette şehit olsa tuvalete gitmezlerdi. yada yemek yerken şehit olsa yemeden yaşayacaklardı demekki.
  lafı nereye getireceğiz. bu aykırı güçler galiba yahudi ve hristo iken müslüman olduk deyip kızıllıkla kendi aralarında birliği sağlayanlar. fırsatını buluncada islama ve türklüğe en büyük kazıkları atanlar. anadolu selçukluda bu aykırı güçlerin attığı kazıklarla yıkıldı osmanlıda.
  almanyadaki sözde türk kızıl m.vekili cem ö. türkiye ermenilerden özür dilemeli diyor. türk olan dermi bunu. 1915 te sürgüne gidenler 3.5yıl sonra mondrosla geri döndü. 1920lerde kızıl kimliğe girdiler.
  kızılların arasında doğru olanlar vardır. bunlar hz ali gibi yaşıyorsa onlar kardeşimizdir. aleviliğin söylem hakkınıda doğru şekliyle verenlerdir.

 15. chp lideri kılıçdaroğlunun bugunkü kaadınlara hiitaben konuşmasını dinledim. kadınları bi yüceltiyorki sormayın. ama atatürkçülüğün kadınlarını. bu zihniyetin geçmişte başörtülü kadınlara başörtüsü sebebiyleuyguladığı birbirtürlü zulmü unutmadık daha. internet bu bilgilerle kaynıyor.
  kılıçdaroğlu konuşmasında yakın tarihin saklananlarını ortaya döktüğü için kadir mısıroğlu hocaya deli kadir fesli kadir yaftalarıyla veriyor ayarı. cumhurbaşkanımız hastanede onu ziyarete gitti diye ona bile vatan haini diyorlar. benim yazılar 2 senedir bitmiyor. herşeyide yazıyoruz. ben kimim bildikleri yok. bize kızıp ona köpürüyorlar. bunllar intikamcıdır kin biriktirirler. kessemmi yazıları ne yapsam.

  • bu arada kendimi fazla övmüş olmayayım. kadir hoca benden daha büyük ve çok daha bilgilidir.. benim farkım tesbitlerimi çok daha ağır bir dil ile ve fıkralarla alayada alarak her yönden ve herşekilde ortaya döküyorum.çünkü birilerini çok iyi tanıyorum.türk milleti abdülhamid’in tahtına işemedi. ben her iki dedeminde abdulhamit kötüydü dediğini duymadım. hatta baba tarafından dedemin bütün erkek çocukları padişah ismi taşır. büyük dedelerden birinin ismini yazmıştım ali osman (1843-1924) olarak. devletin adıda böyleydi. köylerde gezdim hiçbir yaşlıdan abdulhamit kötü diye bir söz duymadım. çok karısı varmış bunu duyduk hepsi bu.
   abdülhamit kötüydü zalimdi diyenler ülkeyi ele geçirmeye çalışan dönmelerdir. onun bıraktığı silahlarla yunanı atar gibi yaparak ülkeye konanlardır. ülkeyi batırarak ele geçirmeye çalıştıklarını bildiği için abdulhamidin onları ezmeye çalıştığı doğrudur. başarılı olamamış maalesef. dönmelik galip gelerek çökertmiş osmanlıyı. işte onlar abdulhamitin tahtına işemiş.
   yazıların siyasi liderlerce okunduğunun farkındayım. geçen ay hücceten ölmek nedemek kim ne bilecek yazmıştım. iyi parti genel başkanı meral akşener birileri için bunlar insanı hücceten götürür kalp krizinden öldürür gibi bir söz etti tvde. o zamana kadar öyle bir söz duymadım tvde.
   dün kılıçdaroğlu kötülüğün anası faiz peki onun babası kim diyordu. konu bizim osmanlıyı kim yıktı sayfasındaki bir fıkradan ayarlanmış. hani demiştik ya içki bütün kötülüklerin anası. babası kim sorusunada belgelerle gerçek tarihte herşey yazıyormuş oda yazardır diye.

 16. kadir hocanın rauf orbayla ilgili anıları var bazı hayınlıklarını anlatıyor fakat kuran okurdu diyor. yani müslümandı demeye getiriyor. bunlar kahvehane köşelerinde ingilizlerle buluşup osmanlıya nasıl kazık sokacağını yapan insanlar. mustafa armağanın programına katılan bir misafir anlatmıştı böyle olduğunu. m.kemal olmasaydı birileri onu getirirdi başa. kuran okuyormuş y. nuride okuyordu. onlar okuduklarını işine geldiği şekilde anlayıp yorumlayanlar. bizim gibi anlasalar ingilizle ne işleri olur.

 17. mısıroğlu hoca iyi okuusun. bir kimsenin namaz oruç hac zekat borcu yoksa günahlardaan hharamdan uzak duruyorsa evliyalık yoluna girdiği an kabul edilirse 1.5 sene çalışmanın sonucunda uyukusunda alınarak miraca çıkarılır. bedenen değil. namaz müminin miracıdır bu sebeple denir. kibirliler, Allahın sevmedikleri, kul hakkı yiyenler kabul edilmez. bu yola inanmayanlar kayıtsız kalır olabilir deyip susarlarsa durumlarını bilmem. yalanlayan bu yola girecek olanları çeviren kendine yazık eder.
  müderris Arapzade evliyalığa inanmazdı. öyle bişey olsa önce ben evliya olurdum derdi. istanbuldan mısıra tayini çıktı. talebeler gemiyle yolculuk sırasında giritte evliya olduğunu duydular. ziyarete gittiler. hocanız neden gelmedidiye sordu evliya. o inanmaz yinede senden dua istiyor dediler. Allah onun tezelden canını alsın dedi. yolculuk sırasında denizde fırtına çıktı. gemi fırtınada sallanmaya başladı. fırtına bitince kimseye bişey olmadığı görüldü.birtek o akdenize uçup kayboldu. arapzade inanmayarak yalan bu yol diyerek Allaha erme yolunu tıkadığı için bu akıbete uğradı.
  ermiş, eren,Allaha erdiği için deniyor.
  tabiiki peygamberimizin miracıyla bir tutulamaz ama peygamberimizin öğrettiği yoldur.

 18. biz ……… şunun yada bununn adamı değiiliz. herkesten evliya olmaz çok insanlekeli. bu iş için şunun bunun adamı olmaya gerek yok. bizim anlattığımız çok insan girdi bu yola kitabına uydurup miras çalanlar hak gaspedenler bu yolu nefretle yalanlarAllah onları istemediği için girselerde hiçbir mertebeye ulaşamazlar. bu yoldakiler ölünce cesedi bozulmayanlar.
  hoca bildiği konularda üstaddır bilmedikleride var. ister koy ister koyma.

 19. bizim köylerden facebookun birine girdim. m. kemalin marifetlerini yazıyor diye mustafa armağanada gömmüş Kadir mısıroğlu hocayada. sanki bilmiyorlar neyin ne olduğunu. eminim bu sayfalarıda takip ediyordur. oraya buraya yalakalık yapma atatürkcüsü bunlar. neyin ne olduğunu bildikleri halde yalana tutunuyorlar. girin yazdıklarımızı çürütün. yenin bizi. yok kaçıyorlar savunamıyorsan saldır mantığı. hiç kimse m. kemali sevmiyor diye devlet düşmanı ilan edilemez. o ve getirdikleride islama düşmanlık yaptı. 16 yıl öncesine kadar devlette oruç namaz türban kınanma atımma sebebiydi. kimin yüzünden.
  gittiği her yerde orduyu perişan ederek ülkeyi düşmanlarla paylaşan kendi çıkarı için bizi küçük bir devlete razı eden ülkeyi gizli yahudi sabetaycılara peşkeş çeken birini kahraman olarak görmek zorunda değiliz. sayfada fetonun dini kullanarak insanları nasıl sömürdüğüne dair karikatürde vardı. fetö kazansa şimdiye yalakalık yapıyor olacaklardı. nerdenmi biliyorum. görüyorum biryerlere yağcılık için ne rezillikleri nasıl görmezden bilmezden geldiklerini.

 20. kadir mısırlıoğlu mu hani şu İstiklâl Marşımızın yazarı Merhum Mehmet Akif Ersoy’a pezevenk diyen PİÇ den bahsediyorsunuz değil mi. hani şu anası belli babası 1250 olan orospu çocuğu fesli kadir yani. mason piçin önde gideni, anası manukyanın kerhanesinin gözde seymayelerindendi. ha burda bu siteyi kuran yazı yazan Atatürk’ü kötüleyen iftira eden siz masonik yahudi orospu çocuklarına gelince siz ne kadar PİÇlik yapsanızda elinize geçecek olan koca bir HİÇ…

  • Sakin ol dostum, bu ne siddet bu ne celal? Kadir Misiroglu Mehmed Akif’e “pezevenk” demedi. Sürekli olarak bazi kimselerin propagandalarina, algi operasyonlarina alet oluyorsunuz. Kadir Misiroglu orada “desene” dedi. Git bir daha dinle. Daha günümüzde yapilan algi operasyonuna bile kanmis birisin, 100 sene evvelki M. Kemali sana haydi haydi kahraman olarak yuttururlar. Buna sasmiyorum dogrusu. Ayrica M. Kemale attigimi iddia ettigin iftiralari da buraya yaz. Nerde iftira atiyormusuz görelim.

  • Millete masonik Yahudi diyorsun da arkasından gittiğin herif shema yesrael duasını okuyan , nutkunda Müslümanlığı bir kenara bırakıp birleşik dünya devleti hayalinin tatlı olduğunu inkâr edecek değiliz diyen, ölene kadar mason nizam duruşu yapan ve masonları yanından ayırmayan bir kişidir. O orman çocuğunun yaptıklarını ve menşeini de inkâr etsene bay ulan otostop çocuğu!

  • bu şerefsiz benim kim olduğumu bilerek yazdı. bende onun kim olduğunu biliyorum denk gelir. 2005 te bir kahvehane dolusu insana anlattım bu rezillikleri. herkes biliyor. yinede arada yalakalar çıkıyor böyle moral bozan. o köyde geçmişte kemalpaşa fitnesi yüzünden mahkemelerde sürünenler suçsuz yere hapis yatan bile oldu. böyleleri yüzünden. bu ülkeye konmak için dedelerini savaşta yedirip bir ömürlük şehit maaşına yatmak için şehitlik vesikalarını yokedenleri savunuyor. dedeleri mezardan kalksa tükürüğe boğar bunu.
   içinde islama kin ve garez gizleyen şahıs bilsinki biz hakkı savunuyoruz. ettiğin küfürler sana dönsün. dönmüştürde katlamalı olarak.

 21. kadir hoca desene demiş, boşluğuna gelir öbür türlüde denebilir geri alır sözünü. insanlık hali. ama dememiş. hocaya benzetmelerine gelince eğer hoca gerçekten senin dediğin gibi değilse o sözler dinen sana döner sen öyle olursun. lan gerzek zaten yahudi masonların oyunlarını yazıyoruz biz burada. adamın masonluk belgelerini yayınlamışız, selanik zaten yahudi dönmelerinin şehri. 1920de türkiye resmen britanya imparatorluğunun toprağı dünya haritalarında. oda onların valisi. ingilterede ABDde yahudi lobisinin elinde iken müslüman birini bize lider yaparmı bunlar. birde amaçları islamı yıkmakken. o zaman savaşı boşa yapmış olurlar. m. kemal bunları yendi attı diye kendini kandırıyorsan ingiltere sömürgeleriyle enaz 500 küsür milyon. abd filipinlerle birlikte 140 küsür milyon, fransa sömürgelerle 200 milyonu aşar. italya, japonya ve diğerleri dünyanın yarısı demektir. biz 11.5 milyon. oda yarısı ndan fazlası işgal altında. ve hal böyle iken m. kemal milyarlık düşmanları yendi attı. (mümkünmü bu. madem baştan yenseydide hiç işgal edilmeseydik.) yada onlar getirdi. onlar getirdiyse oda onlardandır. ne diye cıyaklıyon.
  birde özala kadar reisi cumhurların hepsi mason. sonrasında demirelde. bilkide bir sonrakide. senin ayıp saydığın onların övünç kaynağı.

 22. hani diyor ya kemallistler atatürk 1935 te mason localarını kapattı diye. ama aytunç altındalın belgeli söylemine göre m.kemal 1937de geometri kitabı yazmış. subay adama yada devlet başkanına ne. nediye yazarki böyle bir kitabı kafasının çok çalıştığını göstermek içinmi. hayır. geometri masonluk için çok önemliymiş. bilinmezse olmazmış. hatta masonluk ambleminde geometrik alet ve şekiller var. 1937de geometri kitabı yazan m. kemal yurt dışındaki mason localarına ben halen daha size bağlıyım mesajı gönderiyor. avrupadaki yabancı parlamenterler söylüyor masonluğu ön asyaya m. kemal taşıdı. kendiside hükümetinin yarısıda masondu diyorlar. anıtkabiride masonlar yaptı zaten.

 23. diyanet işleri başkanı ali erbas tarihçi kadir mısıroğlunu 9 kasımda ziyarete gitti diye 3 muhalefet partisinin lideri neredeyse ateş püskürdü. vatanhaini münafık gibi yakıştırmalar yapanlar oldu mısıroğluna karşı. ata kurtarıcı değil. o parti liderleri dünyayı parmağında oynatan masonlara yaranmaya uğraşıyor. milletin çoğunluğu sevmiyor açıklayanı hapse tıkıyorlar. böyle zorla iyi olunmaz. bu sebeplede insanlar hapse tıkılmaz.. o ateistler m. kemale tutunarak islamı yıkmaya çalışırken nerde bu liderler. bu münafıklık sayılmaz öye değilmi. mason teşkilatları Allahtan üstün görüyorlar.ana muhalefet partisi liderine 130 bin tl tazminat girdi diye biz üzülüyoruz. o m.kemal yüzünden günahsız yere hapse tıkılanlara tahsili yakılanlara üzülürmüdür. aksine göbek atardır. .
  aziz nesinin kitabında bir gözü kör, selanik dönmesi, yahudi gibi ifadeler geçiyor. ona niye tepki gösteremediler zamanında. şeytani inançsızlık güçlü tabi. garip olan islamlık. hemde kendi ülkesinde.

 24. kadir hoca mhp genel başkanı bahçelinin kendisi hakkındaki ağır sözlerine mhp nin kurucu genel başkanı alparslan türkeş bana muhterem kkardeşim diye hitap ederdi deyip bunun belgesini göstermiş.
  bu meseleleri vaktiyle konuşurlarmış türkeş ile. yalanlamaz doğruluğunu tasdik eder ama kemalizmin kurduğu canavarca korku sistemi yüzünden bunu açıklamazmış.
  hiç kimse türklüğe yada devlete sövmüyor. birilerinin kutsallaşttırılan yüzbinlere malolan imparatorluk çökerten kirli işlerini onaylamıyoruz mesele bu. m.kemal savaşlardan çokönce kurdu osmanlıyı yıkım teşkilatını. o osmanlı düşmanı devletlerle yazışılıp planlar yapıldı. kahramanlık yok ortada. bugünkü milletçe fakirliğimiz petrolsüzlük m. kemal ve benzerlerinden sebep. bahçeli bunları bilmesin mümkün değil. bugün yine adıyamanda birisi atatürk heykelinin üzerine çıkıp oturdu diye gözaltına alınmış, çarşaflı kadının biriside çorluda ata heykelinin bacağına nacakla vurmuş heykel zarar görmeyince serbest kalmış. sevmiyor millet. zorlası olmazki bunun. osmanlıyı ecnebilerle paylaşmış biliyor artık herkes.
  tekirdağ çorludaki heykelin önünde konuşan chp milletvekili, kadir hoocayı kötülemek adına trabzon 1920lerin başlarında rum pontuslarının elindeydi yani rumdu demeye getirmiş.. bizde tekirdağ 660yıl önce tekfurdağıydı. sizde bizanssınızmı diyelim. böyle cahilane benzetmemi olur. o milletvekili islamı kim savunuyor ona baksın.
  tarihi gerçekler saklanamıyor. çuvala sığmayan mızrak birilerine batıyor artık. ölü diktasıyla rezilliklerin üzeri örtülmeye uğraşılıyor.

 25. çocuk yaştayım. ilkokulu ya bitirdim yada bitmeye yakın zamanlar. halam komşu mahallede oturuyor. evine gittim ziyarete. birara hala çocuklarıyla dışarıda oynuyoruz. halamın komşusu olan bir evin çocuğu beni gözüne kestirmiş güç denemesi yapacak. git bulaşma diyorum dinlemiyor. yedi dayağı. bende olay sonrası başıma bela gelir diye bizim eve doğru yola çıktım. 10 dakkalık yol. yarıyola geldim. o çocuğun mahallesinden 50-60 kişilik gurup bana doğru bağrışıyor. ahım şahım bir suçum yok gocunmuyorum o yüzden. onlar bana doğru ben onlara doğru giderken ensemden koca bir adam yakaladı. dayak yiyen çocuğun babasıymış. beni yakalamak içinçocukları o organize etmiş. anlattırdı olayı. oğlun suçlu dedim beni döversen babamla eniştem dayanır kapına. dövmedi bidaha oğluna çatmayacağıma dair söz alıp bıraktı.
  o gezi olaylarını tam benim çocukken yaşadığım bu olaya benzetirim hep. başbakan erdoğan yeni anayasa yapacak muhalefet partileri olmaz diyor. 2 ayyaşın yaptığı oluyorda bizimki niye olmasın deyince vay babamıza laf söylersin ha deyip chpsi mhpsi hdpsi birlik olup ayaklandırdılar 3 milyon kişiyi. sonuçta sen bizim taptığımıza laf çattırma bizde senin koltuğunu sallamayalım konusunda anlaştılar başbakana korku salarak..
  utanma yok birilerinde 1908-38dönemine ait 1001 rezilliği görmezden bilmezden geliyorlar.

 26. diyanet işleri başkanı alierbaş kadir hocaya saldıranlara baktım dinden sapmış edip, sabataycı memduh, aslı selanikli siyasetci meral, tescilli solcu fatih portakal, en büyük kurtaran kemal palavralarının başaktörü yılmaz özdil. diyanet işleri başkanınada kadir hocayada etmedik laf bırakmamışlar. dönme yahudi asıllı şehrinden olan selanikli meral kadir hoca için selahattin eyyübiye ahlaksız diyen fesli kadir diyor onu anlarız, bu kadın ömrü türk ve müslüman doğramakla geçmiş belkide milyon insanın canını okumuş timuruda kahraman sayıyor kadir hocaya nisbet olsun diye. Anadoluyu yerle bir edeni. nede olsa selanikli. bir selanikli daha biliyorum ben. oda balkan toplamalarıyla anadoluda kaç yerde birden kıyım yaptı. siz balkanlılar ona tapıyorsunuz. 1923te 12.5milyon nüfus vardı. 5.5 milyonu balkan ve kafkas göçmeni. aslında gizlice işgal edildik. onlar tutuyor kemalizmi ayakta. siz düşman işbirlikcisi atanıza taptıkca sittin senede geçse iktidar yüzü göremeyeceksiniz. kadir hocayada boş yere diş göstermeyin. 2 ay eksiğiyle 86 yaşında. artık ısıramayacağınız bir yaşta.
  ona münafık diyenler aynaya baksın o islamı savunuyor. düşman işbirlikcisi ingiliz kuklası sahte kahramanın putlarını değil.
  küçücük yunanı yendi attı yalanıyla küçücük yunanın içinden çıkan bir sabataycının heykellerine taptırılıyor koskoca millet. aşağılanıyoruz geri zekalı bir kaç siyasetcinin yüzünden.

 27. diyanet işleri başkanı, kadir hocayı neden tamda 9 kasımda sarıkla cübbeyle ziyaret etmişmiş, size ne. sizdenmi emir alacak. kadir hoca bizim taptığımız sabetaycı m. kemali sevmiyor o halde onu hiç kimse ziyaret edemez. ederse tepesine sıçarız mantığı. utanmazlığın arsızlığın yüzsüzlüğün pişkinliğin vijdanlara baskının bu boyutu., mustafa kemal ingilizlerin yunanla yapılan kandırma savaşından sonra başımıza diktiği sahte kahramandır. yunanla yapılan savaşlarda 7000kişi ölmüş, kemalistlerin sadece konyada doğradıklarının sayısı 10000. bunun bolusu, düzcesi, yozgatı, ağrısı diğer doğu illeri ve idamlar var. ayrıca yazamadıklarımız var. ingilize fransıza zerre kadar zarar vermez kemalistler. hepsi masal. zarar verse onu dikmezlerdi başımıza.

 28. tv kanallarıında geziyorum. ateist ve evrimci tele1 kanalına denk geldim. bizim gündemimizde olan konular üzerine haberler yapmış.. diyorki ilk haberinde mhp genel başkanının cezaevinde ziyaret ettiği ve onu hapisten kurtarmak adına genel af yasa tasarısı hazırladığı organize suç örgütü lideri alaattin çakıcının adamlarına çeşitli illerde polis operasyonu düzenlendi. 24ü silahlarıyla birlikte yakalandı. haydi şimdide ayaklandırın 3 milyon kişiyi. kemalisttir onlar hapse düşmeleri vatana ……tövbe tövbe doğruyu söyleyip ceza almakda var.
  kanal kadir hocayada bok atmış karalamak adına. hocanın eski bir youtube konuşmasındaki müslümanım diyen birde kemalistim derse ya ahmaktır yada sahtekardır sözünü yayınladı. bu söz aslında ateist aziz nesin(1915-1995)e ait. kanal bunu bilmezden gelerek dinleyiciden ustalıkla sakladı. kadir hocanın M. kemal devlet kurmadı sözünü iftira sayan kanal karalamalarını sürdürdü. herkes biliyorki kemalizm ingilizler sayesinde hazırda var olan bir devlete osmanlıya kondu. akit gazetesinin m.kemal, abdullah öcalan ve fethullah gülen resimlerini biraraya koyup kemalistler pkklı teröristler ve fetöcüler halktan yuruğu yediler haberinide eleştiren kanal atatürkün resmi kimlerle birlikte yayınlanıyor diyerek habere tepki gödsterdi.
  akitin cesur yayınlarıda dikat çekici. daha önce dayak yiyen yüzü gözü morarık atatürk resmi yayınlayan gazete 10 kasım 2013te (koç gurubunun ata için çeşitli gazetelerde yayınlattığı olmasaydın olmazdık ilanına tepki olarak) sancaktar dergisinin sahibi tarafından verilen olmasaydında olurduk(1881-1938) şeklindeki tam sayfa ilanı yayınlamıştı.

 29. akit yazarı Ali karahasanoğluyla yapılan söyleşiyi dinledim. diyanet işleri başkanı Ali erbaş kadir hocayı ziyaret ettii diye yapılan saldırıları değerlendirdiler. daha evvel meclis başkanı ismail kahraman ziyaret etti diye onada tepki göstermişler. bunu chpli dönme azgın azınlık yapar bunu anlarım. nede olsa ata onların atası.
  mhp lideri ne diye yapıyor anlamadığımız o. mısıroğlu hakkı savunuyor. hakkı savunana böyle yapılıyorsa cezaevinde mafya babası suç makinesi harami bir bila katili ziyaret edip birde o ve benzerlerini hapisten kurtarmak için af yasa tasarısı düzenleyenleri diri iri ateşlerde yakmak gerekmezmi. ağır oldu değilmi. hocaya yapılanda ağırdı. ve saldırgan bizim sokağın bildiğimizdi.
  edirnede tutuklanan kızın cezaevine gitmesi gereken hiçbir suçu yoktu diyor karahasanoğlu. amaç korku salmak. abdurrahman dilipakın ne suçu vardıda evini elinden aldılar. 17 yılda zor kurtardı geriye. neticede korkutulup susturuldu. tarihçi mustafa armağanda korkutulup susturuldu. kadir hocada korksun sussun istiyorlar. 65-70lik hasan akar bu yüzden halacezaevinde bildiğim kaddarıyla. daha öncede ayaktan kurşunlanmışş.
  aslında anlıyorum onları, devletin kaymağını yiiyorlar ama böyle birisinin putlarınada boyun eymek zorunda bırakılıyorlar. biz yazıncada zorlarına gidiyor. rezil oluyorlar. tepki bunun tepkisi olmalı.
  karahasanoğlu birilerinin kendilerinede atatürk baskısı yapıldığını söylüyor.
  cumhurbaşkanımmızda atatürke yapılan saldırılara müsamaha gösteremeyiz diyor. keşke aynı duyarlılığı islamı yıkmaya çalışanlara karşıda gösterebilse .sorun o zaten. o azgınlar islama saldırmasa biz ne diye uğraşalım 80sene evvel ölmüş gitmiş balkannlı bir sabetaycıyla. bizde bıraksakmı ne yapsak.

 30. halk tvde uğur dündar ile müjdat gezen konuşuyor. fesli kadir dedikleri kadir hocaya geliyor laf. inanan varmıdır anlattıklarına falan diyor müjdat. uğur var tabi falan diyor. onlara inanan kalmadıki yıktık geçtik kemalizmin asırlık palavralarını. tabi ne yapıyorlar bu sefer intikam almak için hocaya raporlu deli diyorlar. doğrumudur. asla. deliler bedenlerini korumaktan aciz insanlardır. çoğu 40lı yaşlarda ölüp gider. hele ülke bir delinin eline kalırsa vur patlasın çal oynasın içelim eylenelim işlerinden toplumun çoğunluğu 40lı yaşlarda gider tek parti diktası zamanında olduğu üzere.
  ömrü veren tabiki Allahtır. kula uzun yaşamasını verdiği akıl nimetiyle sağlar. kadir hocanın yaşıtlarının çoğu öleli 20 yıl oluyor. kadir hocaya hapisten kurtulsun diye usulen deli raporu veren ayhan songar kendi öleli 21seneyi geçti. kadir hocanın 86yaşına 2ay kaldı.
  insan ömrünün son sınırı zaten 87yada88 yıldır. nereden biliyoruz. kadınlar 43.5-44arası kadınlıktan kesiliyor yarıyol olduğu için. olması gereken 87 demekki ve hoca 86sında. Allah dahada uzun ömür versin.
  2006da bir gazetede şöyle bir haber yayınlanmıştı. ülkemizde her 100 kişiden 3ü 80li yaşları görüyor. ömür uzadı diyelim şimdi 85-86 olsun bu ölçü. hoca bu yaşlarıda gördü. 2007sayımında gebze 521300 nüfuslu. 90lı yaşları gören sadece 232 kişi vardı. Akıl bir ölçüde uzun yaşayabilmektir. hocada fazlasıyla var. birileri onun bilgileri altında ezilip karşı cevap veremediği için ona deli damgası vuruyor. 80yıl önce ölmüş sahte kahramanın putlarına tapmaktır delilik.

 31. kadir hocayı anlatan bir sitenin yorumlarına baktım övenlerin yanısıra kızıllarla balkanlılar girmiş. aman ne pis küfürler etmişler. ata gerçeklerini anlatıyor diye. m. kemali övüp savunanlar çok yaranıyor sanki. uğur mumcu 30-35 sene savundu. ocak 1993te milletvekili hasan mezarcıya karşı mustafa kemali savunmak üzere tvye çıktı. savunmayı beceremedi bile apışıp kaldı.. mezarcı daha açıklayamadıklarım var diyor. açıklayın siz onun için seçildiniz diyor mumcu. oda bazı generaller ölümle tehdit ediyor cevabını veriyor. açıklayın o generali burdan olmazsa meclisten diye sıkıştırıyor mumcu ancak mezarcıya o ismi söyletemiyor.
  10gün geçmeden adamın aracına konan bir bombayla 1000parçaya böldüler mumcuyu. kimlerin yaptığı aleni iken islami terör deyip müslümanların üstüne attılar suçu. savunanların halinide görüyoruz sonuçta. gerçi hasan mezarcıyada sonradan işkenceyle kafayı tozutturdular ama adamcağız hiç değilse ogün bugündür halen daha yaşıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s