“Ingiltere Kralı M. Kemal Atatürk’ün elini öptü” yalanı

“Ingiltere Kralı M. Kemal Atatürk’ün elini öptü” yalanı

*

Resimleri orjinal boyutunda görmek için üzerlerine tıklayınız

***

(Nelerle uğraşıyoruz)

Bu kadar da yalan olmaz ki kardeşim… Bu kemalistler “kime” çekti acaba???

Hani ufak atsınlar da civcivler yesin diyeceğim ama, Üniversite öğrencisi geçinenler bile bu yalana aldanıyorlar veya aldanmak işlerine geliyor.

Ingiltere Kralı, güya M. Kemal Atatürk’ün elini öpmüş. Fotoğrafın (solda) çekildiği tarih 24 Temmuz 1927…

Oysa Ülkemize ilk gelen Ingiltere Kralı 8′inci Edward o tarihte daha Kral bile değildi. Kendisi 20 Ocak 1936 yılında Kral olmuş ve 4 Eylül 1936′da Türkiye’yi ziyaret etmiştir. Yüklediğimiz fotoğraf (sağda) bu ziyaretten çekilmiştir. Sol fotoğraftaki adam ise, halktan herhangi birisidir.

Nitekim fotoğrafı bilgisayar ortamında renklendiren Ateş Akkor, koleksiyonundaki bu fotoğrafı “Yaşamın Içinden Cumhuriyet ve Atatürk Fotoğraf Sergisi”nde sergilemiş ve yaptığı açıklamada o adamın halktan herhangi birisi olduğunu söylemiştir.

Kaldı ki, Ingiliz kültüründe saygıdan dolayı “erkeklerin” eli öpülmez. Yalnızca “kadınların” eli öpülür. Eğer kemalistlere göre M. Kemal Atatürk “kadın” veya “kadına benzer” bir şey ise, o halde sorun yok. Inanmaya devam edebilirler.

Insan, “ATA’mı öveyim” derken rezil bile edebiliyor.

Düşünsenize…

Bu kemalistlerden biri (erkek) diplomat oluyor ve bir Ingiliz diplomatına; “Sizin kralınız bizim ATA’mızın elini öptmüştü” diyor…

Rezalet.!

Adam;

“Ben de sizin elinizi öpeyim *Madam* !!!” demese bari…

Aslında gayrimüslim kralların hepsi M. Kemal Atatürk’ün elini öpmeliydi. Zira onların yüzyıllarca Haçlı Seferleriyle yapamadıklarını birkaç yılda yapmayı başarmıştır. Hilafeti ve Allahu Teala’nın emrettiği Islam kanunlarını ülkemizde uygulamadan kaldırmıştır.

Ingiltere kralı Türkiye’ye geldi, bu doğru. Hatta Istanbul’un her tarafından kendisine büyük karşılama törenleri yapıldı. Ingilizcede “hoşgeldin” manasına gelen “welcome” levhaları yazılıp şehrin sokaklarına asılmıştı.[1] Ingiliz kralı M. Kemal’in elini öpmedi, ama M. Kemal 4 Eylül 1936′da Türkiye’yi ziyaret eden Ingiltere Kralı 8’inci Edward’ı Dolmabahçe rıhtımında “bizzat” eliyle karaya çıkardı.

Buyrun:

atatürk kral edward dolmabahce rihtimi

Müslümanların Padişahı’nı “tepeledikten” sonra Ingiltere Kralı 8. Edward’ı Dolmabahçe rıhtımında “bizzat” eliyle karaya çıkaran M. Kemal -bu sahneyi okuyabilene- kimin adamı olduğunu çok net bir şekilde göstermiştir… M. Kemal’in berberi Mehmet Tanrıkut Mete, O’nun, kralı rıhtıma çıkarırken “Safa geldiniz Majeste” dediğini söyler. Daha sonra gidilen yemekte Kral 8. Edward’ın M. Kemal’e dönerek şöyle dediğini ifade eder:

“Sizi tebrik ederim ve teşekkür ederim, kendimi Ingiltere’de zannettim.”[2]

Hala anlamayan varsa yapacak bir şey yok.

***

Bununla da kalsa iyi, Kralın Türkiye’den ayrılması ve bir telgrafla M. Kemal’e veda ve teşekkür etmesi üzerine M. Kemal bu telgrafa şu karşılığı verdi:

“Memleketimizde bize çok kısa görünen eğleşmeleri sırasında, Türk milleti beslediği yüksek takdir ve saygı dolu sevgi duygularını anlatabilmek imkânını bulmuştur. Majesteleri bütün kalpleri kendine çekmiştir. Ben bu çekiciliği bütün kapsamı ile duymanın büyük tadını aldım. (Bak seen! : K.Çandarlıoğlu) Şerefli hükümdar hakkında beslemekte olduğum samimi dostluk duyguları, bu ilk ve kısa buluşmanın bıraktığı unutulmaz hatıra ile meydana çıkmış bulunuyor.”[3]

Kemalistlerden gelen tepkileri hisseder gibiyim: “Yalaan! ATA’mız bir hükümdara, bir krala böyle saygı dolu sözler söylemez, o hürriyetçi, cumhuriyetçi, antiemperyalist vs. idi! Nitekim Padişah’ı da tepeledi!”

Dönemin Cumhuriyet gazetesini yayınlayalım da işi sağlama alalım:

ingiliz krali atatürkün elini öptü ingiliz krali m. kemalin elini öptü mü, kral atatürkün elini öptü, 8. edwardin türkiyeyi ziyareti, atatürk ingiliz kralina telgrafi 1

Ingiltere Kralı 8. Edward’ın Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan telgrafı…

***

Dikkat edilirse telgraf; “Ekselans Kamâl Atatürk” diye başlıyor.[4] Yani Ingiliz Kralı bile Atatürk’ün isminin K”a”mâl olduğunu[5] biliyor fakat “Atatürk’ün askerleriyiz” diyen bizim kemalistlerin bundan haberi bile yok. Bu durumda aslında “kimin” askerleri olduklarının da farkında değiller.

Şimdi de M. Kemal’in “Şerefli (!) hükümdar”a yazdığı telgrafın gazetedeki[6] metnini görelim:

*

ingiliz krali atatürkün elini öptü ingiliz krali m. kemalin elini öptü mü, kral atatürkün elini öptü, 8. edwardin türkiyeyi ziyareti, atatürk ingiliz kralina telgrafi

M. Kemal’in, Ingiltere Kralı 8. Edward’a gönderdiği ve Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan telgraf…

***

Hakikaten çok duygu yüklü bir telgraf, ne dersiniz?

.

**********

.

KAYNAKLAR:

.

[1] Mahmut Baler (M. Kemal’in Savarona yatının satın alınmasına aracı olan Bal Mahmut lakaplı kişi), Baldan Damlalar 3 ve Hatıralarım, Kervan Yayınları, Istanbul 1982, sayfa 98, 99.

[2] Yaşar Gürsoy, Atatürk ve Berberi, Inkılap Kitabevi, Istanbul 2012, sayfa 357, 360.

[3] Mustafa Kemal Atatürk, Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, cild 4, Ankara, 1945-1972, sayfa 577.

[4] Cumhuriyet Gazetesi, 10 Eylül 1936, sayfa 1.

[5] Atatürk’ün ismi Kemal mi Kamal mı ? Tafsilat için bakınız;

http://belgelerlegercektarih.com/2012/09/27/ataturkun-ismi-kemal-mi-kamal-mi/

[6] Cumhuriyet Gazetesi, 10 Eylül 1936, sayfa 4.

Ayrıca bakınız;

Anadolu Ajansı 9 Eylül 1936.

***

Kadir Çandarlıoğlu, Belgelerle Gerçek Tarih, Ücretsiz Kitap: http://www.mediafire.com/?vgk9k8cozdpy7ez , sayfa 502.

.

**********

.

Kadir Çandarlıoğlu

.

**********

.

Alıntılarda şu şekilde kaynak belirtiniz:

http://www.belgelerlegercektarih.com

*

*

Reklamlar

22 comments on ““Ingiltere Kralı M. Kemal Atatürk’ün elini öptü” yalanı

  • Avrupaya uşak olmak istemiyorsak Halifeliği kurmamız gerekir siz laik zihniyet neden Papalığın neden Hahambaşılığın neden Fene Rum Patrikhanesinin kalkmasını istemezsiniz. madem laiklik her dine eşit mesafede sizlerde bu kurumları tasviye ediniz ya da tepkinizi gösteriniz de samimi olduğunuza inanalım.

  • sinan koca denen şahıs,hilafet boku dersen bol bol patrikhane,hahambaşı b.ku koklarsın,onlar hilafetlerini korumuş fakat müslümanların başı hilafeti kestirmişler ,az düşün azzz…

 1. Geri bildirim: Atatürk’ün ismi Kemal mi Kamal mı ? | Belgelerle Gerçek Tarih

 2. Ulan ibne senin neden bu kadar zoruna gitti bir Türk’un elinin opulmesi ingilizin elini opse hosnutmu olucaktin.bu resmi koyan kemalist sen siyonistsin sanirim zorlandin bu kadar seni vatan haini geberdigin zaman bunlarin hesabini verrceksin zaten ve kadinin eli opulur diyorsun sen babanin elini opmedinmi hic kadinmiydi baban senin sen varya kafasina sikilacak adi bir vatan hainisin sen varya kurtulus savasinda tecavuz3 ugruyan birinden dogan gavur kani işlemiş itin birisin gun gelecek senin gibileri bu vatandan temizliyecez ve o gun dunyada tek güç olucak t.c.

 3. Sen dansozmusun kıvrak nerde nekadar gafil varsa…. denyo bu lavuk burda zoruna gitmiş bu konuyu gundeme getirmiş M.K. Atatürk’e hakaret ediyor ne lan bayanin eli opulur falan ne ayaksiniz oglum siz

 4. Fetocular sizi ulan cumhurbaskanimiz fetosu def etti sahtekar dindari fakat geride kalan artiklari yani sen ve senin gibileri tamamiyle ayiklayamadi insallah 2023 e kadar omru yeterse sizleri def edecez bu devletten ingiliz ajani veya siyonistmisin nesin bu gun yataginda rahatsin ama zamani gelecek!

 5. Yobazlığınız hiçbir zaman şaşırtmıyor.Ah bir hilafet gelse de görsem sizi inim inim inleyip biz ne ettik derken.Bir iki dk zahmet et de şu İran’a, Afganistan’a, Suudi Arabistan’a bak be adam.Bu ülkeler hilafetle yönetiliyor ne kadarda yaşanası(!) ülkeler değil mi ? Tam bir cennet her biri.Atatürk sayesinde yaşadığın bu güzelim ülkeyi de İran ve Afganistan gibi bok çukuruna mı çevirmeye niyetlisiniz siz ? Siktirin gidin Arabistan’a mı nereye gidiyorsanız orada var şeriat.Orada o çok sevdiğiniz Arapların taşağını bol bol yalarsınız.Birde o kadar yapmacıksınız ki.
  Atatürk’e bol bol laf atıp ilk fırsatını bulduğunda da hemen A.B.D’ye hocanızın yanına kaçan siz değil misiniz lan ? Oradada mı var hilafet ? Orada ayıla bayıla yaşıyorsunuz ya fırsatlar ülkesi diye.Bu ülkeye hilafeti getirip rahatlayınca artık hepiniz Amerika’da alırsınız soluğu.

  • Hilafetten bu kadar korktuguna göre sana hilafeti ve seriati “öcü” gibi göstermisler. Ayrica saydigin ülkeler hilafetle yönetilmiyor, burada bilgi eksigin var. M. Kemal sayesinde yasadigimiz falan yok, bunlar kemalist ideologlarin ilk okul cocuklarinin beyinlerini yikamak icin anlattiklari masallarda gecer. Gercek hayatta bu mantigin hicbir gecerliligi yoktur. Arabistan’a gitmeye gerek yok, zira Türkiye müslümnlarin cogunlukta yasadigi bir ülke. MÜslümanlarin cogunlukta yasadigi bir ülkede müslümanlarin kitabi Kur’an ile yönetilmesinden daha dogal ne olabilir? Dogal olmayan bir sey varsa, o da azinligin fransadan ithal ettikleri laiklikle cogunlugu yönetmek istemesidir. Laiklik isteyen azinlik, cogunluga galebe gelmek yerine, laikligin anavatani olan fransaya gitmelidir. Bizim abd’de bir hocamiz falan yok, anlasilan siz önyargilarinizla karar veriyorsunuz.

 6. Bn ATATÜRKÇÜ yüm neden sizin bu kadar zorunuza gidiyo çekemiyonuz.
  O Türkiye nin deil dünyanın lideri, krallarin baskanlarin M.kemal hakkindaki düsünceleride belgelerle kanitlanmis ac onlari oku adamlar Türk olmadiiii halde o kadar övüyolar saygi duyuyorlar kac yabanci ülkede zorunlu olarak M. Kemal dersi veriyolar sen nasil bi serefsizsin ki boyle hareketler yapiyon….. yazacak daha cok sey var ama senin gibi tiplerin bunu idrak edemeyecegi icin gerek duymadim

  • Ugur, neyzen tevfikin böyle bir siiri yok. Zaten böyle bir iddia da akil ve mantik disidir. Maras, Urfa ve Antep halki M. Kemalsiz kurtuldu. Halk kendini kurtardi. M. Kemal Bati trakyayi kurtarmadi ancak oradakilerin anasi da babasida belli. Bu tür sloganlari size ögretenlerin gayesi mantiksiz da olsa nefse hos gelen bu tür sloganlarla sizi avutmak ve böylece sorgulamaniza mani olmak dolayisiyla bu batil sisteme bagli kalmanizi saglamaktir. Yoksa her akli selim böyle bir sözün hicbir kiymeti harbiyesi olmadigini kabul eder.

 7. Özellikle türkiyenin yahudileri, bizans artiği diğer dönmeler, abd ve ingilterenin yahudi lobisi, israilliler, bizdede kizillar ile balkan dönmesi sabetaycilar ve bazi kafkaslilar nede çok seviyorlar onu öyle değilmi. Adıtürk. Nereden kaynaklaniyor bu muthiş sevgi. Sabetaycilarin osmanliyi yağmalayarak ihya olmalarindan olmasin sakin. Yada bin senedir devlet yuzu gormeyen (gizli) yahudilerin o sayede devlet imkanlarina konarak ihya olmalari sebebiyle olmasin bu.

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s