10 Kasım’da Atatürk’ü neden hayırla, saygıyla ve minnetle anmıyoruz?

10 Kasım’da Atatürk’ü neden hayırla, saygıyla ve minnetle anmıyoruz?

*

Resimleri orjinal boyutunda görmek için üzerlerine tıklayınız

***

Öğretmenlerinize, ebeveynlerinize, çevrenize ve arkadaşlarınıza bu konu hakkında kısaca aşağıda yazdığımız şekilde cevap verebilir ve böyle bir adamı asıl onların nasıl hayırla andıklarını sorabilirsiniz…

Işte cevabımız:

Ezan-ı Muhammedi’yi ve Kur’an-ı Kerim’i yasaklayan[1], ayete -haşa- safsata diyen[2], Müslüman milletin başına zorla yahudi dininin sembolü olan şapkayı geçiren ve karşı çıkanları asan[3], Türk kadınlarını çırılçıplak Iran Şahı’na takdim eden[4], Hilafet ve Saltanat için savaşıyoruz diyerek milleti aldatan ve dizginleri ele alınca Hilafet ve Saltanatı kaldıran[5], Kâzım Karabekir’e, “Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkûmdurlar” diyen[6], Allahu Teala’nın kanunlarını kaldıran[7] ve “Gökten indiği sanılan kitaplar”[8] diyen bir adam nasıl hayırla anılır?

Böyle bir adamı hayırla anmak için ya beyni yıkanmış, ya deli, ya gafil, ya da Islam düşmanı olmak lazım. Aklı başında bir müslümanın yapacağı bir iş değildir bu.

***

NOT: Bu liste uzatılabilir… Ayrıntılı bilgi için sitemizi inceleyebilirsiniz.

 

**********

 

KAYNAKLAR:

[1] http://belgelerlegercektarih.com/2012/04/29/kemal-ataturkun-eseri-kuran-ve-ezanin-yasaklanmasi/

Ayrıca bakınız;

http://belgelerlegercektarih.com/2012/04/25/ezani-aslindan-m-kemal-ataturk-uzaklastirmadi-yalani/

http://belgelerlegercektarih.com/2012/08/18/ataturk-elmalili-hamdi-yazira-kuran-tefsir-ettirdi-yalani/

http://belgelerlegercektarih.com/2012/05/27/ataturkun-yasakladigi-ezan-i-muhammediyi-adnan-menderes-serbest-birakti/

[2] http://belgelerlegercektarih.com/2012/05/04/m-kemal-ataturk-ikre-bismi-rabbi-safsatasi-hasa/

[3] http://belgelerlegercektarih.com/2012/04/30/m-kemal-ataturkun-sapka-zulmu-ve-istiklal-mahkemesinde-asilan-alimler-hocalar/

[4] http://belgelerlegercektarih.com/2012/05/19/kemal-ataturk-olmasaydi-baban-kim-olurdu-o-namusumuzu-kurtardi-diyenere-ithaf-olunur/

[5] http://belgelerlegercektarih.com/2012/05/11/m-kemal-ataturk-tarafindan-aldatilan-din-adamlarinin-kurtulus-savasindaki-rolu/

Ayrıca bakınız;

http://belgelerlegercektarih.com/2012/05/16/osmanliyi-kim-yikti-osmanliyi-ataturk-yikmadi-yalani/

http://belgelerlegercektarih.com/2012/07/28/m-kemal-ataturk-osmanliya-darbe-yapmistir-osmanli-devletini-kemal-ataturk-yikmistir/

[6] http://belgelerlegercektarih.com/2012/07/28/kazim-karabekir-m-kemal-ataturk-ile-ilgili-gercekleri-anlatiyor/

[7] http://belgelerlegercektarih.com/2012/04/25/m-kemal-ataturk-neyi-kaldirmis-turk-dil-kurumu-cevaplasin/

Ayrıca bakınız;

http://belgelerlegercektarih.com/2012/04/25/imam-i-azam-ebu-hanife-rh-a-seriat-hakkinda-ne-dedi/

[8] http://belgelerlegercektarih.com/2012/06/24/m-kemal-ataturkun-gokten-indigi-sanilan-kitaplar-sozunu-savunanlarin-iddialarina-reddiye-cevap/

 

**********

 

Kadir Çandarlıoğlu

 

**********

 

“Belgelerle Gerçek Tarih” isimli 792 sayfalık çalışmamızı ücretsiz indirebilirsiniz:

http://www.mediafire.com/?vgk9k8cozdpy7ez

*

Alıntılarda şu şekilde kaynak belirtiniz:

http://www.belgelerlegercektarih.wordpress.com

*

*

Reklamlar

6 comments on “10 Kasım’da Atatürk’ü neden hayırla, saygıyla ve minnetle anmıyoruz?

 1. Gösterdiğiniz kaynaklar yine kendi sitenizden. Oysa ki bir makalenin kaynakları net, herkes tarafından ulaşılabilir, kanıtlarla desteklenebilir olmalıdır.
  Özellikle elektronik ortamdaki makalelerde güvenilebilirlik açısından makalenin yazarı, yayın yılı ve başlığı belirtilmiş olanlar tercih edilmelidir (Bilgi Üniversitesi Türk Dil Birimi, Kaynak Gösrerme Kuralları).

  Fakat “belgelerle gerçek tarih” yazıp yine kendi yazdığınız ağır ve çıkar amacı güden çamur atma ve suçlamaları kaynak göstermek, hiçbir yalanı gerçek kılmaz. Bunun en büyük kanıtı, bu yazdığınız yazıların genel geçer bir kaç kişi dışında hiç kimse tarafından takılmıyor olması, fakat 1938’den bu yana hiç konuşmamasına rağmen Atatürk’ü hala bütün dünyanın dinliyor olmasıdır.
  Not: “Bütün dünyanın dinliyor olması” cümlesinden kasıt, kitaplarının dünya tarafından okunuyor, ölümünün saygı ile anılıyor, kültür antropologluğunun dünyaca kabul görülüyor olmasıdır.

  • Ah be Saban kardesim, biz kendimizi mi kaynak gösteriyoruz? Bu yazidaki iddialarimizin delili icin bir veya iki kaynak göstermek yerine, onlarca kaynak ihtiva eden makalemize yönlendiriyoruz. Bunu dahi olsun anlayamadin mi? Bunu anlayamayan birisinin M. kemal’i savunmasini hic yadirgamiyorum. Kusura bakma, agir oldu ama sanirim biraz da hakkettin. Hakkini helal et.

  • yahu şaban,Ben yurt dışında bir kaç yere gittim gezdim gördüm.Asıl senin kemali ve cumhuriyet Türkiye sini kimse sallamıyor.Hatta nefretle ve aşağılamayla yaklaşıyorlar.Çoğunun ise umrunda bile değil Türkiye nerede? baş kenti ne? bayrağı neye benziyor? kemal kim? bunlar hakkında çoğunun en ufak bir ilgisi bilgisi bile yok.Çünkü sallamıyorlar önemli görmüyorlar ama Osmanlı imparatorluğu dedin mi hepsinin iyi kötü bir bilgisi var şaban.Ben bu vatanı Türkiye yi seviyorum dedem şehit oldu bu topraklar uğruna vatanıma laf asla kondurtmam ama emin ol bu kemali günahım kadar sevmememe rağmen onu bile savundum yer yer ecnebiye karşı.

   Yurt dışını geçtim yurt içine gel,Ben turizmle de ilgilendim turistlerin tamamı Osmanlı ve Osmanlının eserlerini görmek için geliyor bu ülkeye.Bana inanmıyorsan git acentelere sor öyle deniz kumsal güneş kayak tatilci turizmi değil ,gerçekten gezip gören tarih meraklısı turistler tamamen Osmanlı ve Selçuklu tarihi, islam tarihi ile eski anadolu uygarlıklarını görmeye geliyor bunlara hayran millet.kimse kemali anıtkabiri ve cumhuriyetin yaptığı saçma özenti ucube eserleri görmeye gelmiyor bunlara hayranlık ta duyan yok.Bunun lafını eden de yok kısaca kemal ve inkılap tarihini dünyanın geri kalanı sallamıyor be şaban varsa yoksa Osmanlı medeniyeti ve eserleri.

   kemali açıkça söylüyorum;böyle tek adam zihniyeti ,betonlarla her yerde milletin tepesine dikilmiş ,öldüğü halde halen daha bu ülkenin yeni nesillerine geleceğinde söz sahibi olmaya çalıştığı için kemali ve kemal gibi diktaları geri kalmışlığın vizyonsuzluğun çağı ,geçmişi ve kendini aşamamanın nedenleri olarak gösteriyorlar.Böyle ülkelerin de hep geri kalmış gözden uzak kalmış önemsiz ülkeler olduğunu örnekleriyle de anlatıyorlar.

   bir insana saygı duymak anısını yaşatmak anmak ayrı şey ama bunu günün ve geleceğin tek çıkar yolu, tek çare, onun gibisi gelmez olarak görmek ve göstermeye çalışmak hatta bunun üzerinden siyasi çıkar yada baskı oluşturmaya çalışmayı resmen dar kafalılık gericilik ve yobazlık olarak görüyorlar.Kemalizmi böyle tanımlıyor ve anıyor senin ”bütün dünya” dediklerin şaban.

 2. Onkasimda küçük yaştaki öğrencilere soruyorlar bugün hakkidaki duşuncelerini. Çocuklar on kasim bayramini kutluyoruz diyor çoğu zaman. Çocuktan al haberi demişler. Birde 1444 varna zaferi varmiş galiba on kasimda. Onunda kutlanmasi lazim kayniyor arada.
  Ölümünün 50. Yilina kadar milletce yalandan ağlama gunüydu 10 kasimlar. Tipki kuzey koredeki liderlere olduğu gibi. 1988 de turgut özal, böyle saçmalik olmaz. Bugüne kadar zaten yaşamasi imkansizdi diyerek anma günune çevirdi ağlama günlerini.

 3. Şuan o kadar küfür etmek istiyorum ki! Sizler dinden söz ediyorsunuz da hanginiz dinini tam anlamıyla yerine getiriyor? Hepiniz geri kafalı insanlarsınız! İşiniz yan gelip yatmak elinize aldığınız telefonlarla Atatürk’ ün alfabesiyle salakca konuşmalarla koyun olduğunuzu kanıtlamak. Başka da bir işiniz yok. Üstelik bir alfabe yaratmak o kadar zor bir şeydir ki topunuzun beynini toplasak bir halt edilmez. Bir de oturmuş Mustafa Kemal Atatürk gibi bir Ata’ya hakaret ediyorsunuz. Allah’ım insanlar niye bu kadar cahil! Nasıl laikliğin kötü bir şey olduğunu düşünürler. Laiklik olmadan devlet mi yönetilir. Hacılar hocalar gibi sınıf ayrımları mı olsaydı! Hiçbiriniz dinini tam olarak yaşamıyor buna eminim. Sizler paranoyak geri kafalı koyunlarsınız sadece. Ve ben size acıyorum.

  • Begüm Develi, Alfabe yaratmak… O da neyse… laiklik olmadan devlet mi yönetilirmis… Ingiltere laik degil, nasil yönetiliyor? Ama ingiltere kendi sömürgelerinde laikligi uyguluyor. Demek ki laiklik olmadan ingiltere sömürgelerini yönetemiyor. Hindistan, zimbabwe, nijerya gibi ingiliz sömürgeleri laiklikle yönetiliyor, ama ingiltere degil… Umarim anlasilmistir. Islam’da hacilar hocalar sinifi yok, bu hiristiyanlikta var, orada olani bize tesmil edemezsiniz. Bütün bunlari bilmediginiz halde bize aciyormussunuz… Ne güzel.

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s