Bir Takipçimizden Ahmet Hakan Analizi: Atatürk’ü kullanıyor!

Bir Takipçimizden Ahmet Hakan Analizi: Atatürk’ü kullanıyor!

ahmet-hakana-cevap-2-ahmet-hakana-reddiye-kemalistlere-cevap-ahmet-hakan-selahattin-demirtas-ahmet-hakan-ataturk-ahmet-hakan-m-kemal

***

Hürriyet gazetesi arşivine dikkatle bakılırsa, 40’ından sonra kemalist Ahmet Hakan’ın köşesinden kemalist borazanlığına ve 5816 üzerinden linç operasyonlarına başladığı tarihin, Kanal D anahaber sunuculuğuna başlamasından hemen sonra olduğu görülür. Reytingleri yerlerde sürünen adam tam anlamıyla “atatürk tüccarlığına” sarıldı.

Müslümanların zaten kendisini izlemeyeceğini biliyor, kemalistlerin de geçmişinden dolayı itibar etmediklerini düşünmüş olacak ki, bir anda delifişek kemalist kesildi. Yıllar önce söylenmiş sözleri bulup buluşturup, linç operasyonlarına başladı bir anda ve sunuculuğa atandığı Ocak 2017 tarihinden sonra!

15 Kasım 2016 tarihinde köşesinde şunları yazmış bu “müptezel”;

“Özgürlüklerin Kemalizm adına kısıtlanmasına karşı çıkmaları, Kemalist dayatmacılığa itiraz etmeleri, Kemalizm adına ortaya çıkan tabularla mücadele etmeleri demokrat olmalarının bir gereğiydi. Buna bir şey demem, diyemem.” diyor bay kemalist!

Sunuculuğa atandığı Ocak 2017’den itibaren kemalist militanlığa ve kemaslitlerin avukatlığına soyundu aniden;

“Duydunuz mu komşular! Artık Kemalist olmak moda” 17.02.2017 (bu başlık herşeyi açıklıyor!)
“‘Atatürk Türk değildir’ demiş dangalağın teki” 21.02.2017
“Atatürk’e sarhoş demiş dümbeleğin teki” 3.3.2017
“Al sana Atatürk’ü Koruma Kanunu” 12.05.2017
……
Bu vatandaşı karşınıza alıp m.kemal dönemi hakkında tartışsanız, 2 dakika konuşamaz. “daha çok reyting alayım, kemalistlere yaranayım, cebimi doldurayım” telaşıyla kemalist taklidi yapıyor sadece! Düşünce ve tarihi bilgi paylaşan insanları da bu uğurda linç etmekten kemalist olmayan herkesi koruma kanunuyla susturmaktan çekinmiyor.
Her dönem ve her ortama göre şekil ve ağız değiştirmenin atasının kim olduğunu, menfaat devşirmek için milletimizi yalan söyleyerek kandırmayı maharet bilenlerin kimlerden ilham aldığını biz çok iyi biliyoruz!

*

Emin isimli bu takipçimize teşekkür ediyoruz. Ancak bize göre mesele sadece reytingten ibaret değil. Belki zamanı gelince açıklarız

Reklamlar

6 comments on “Bir Takipçimizden Ahmet Hakan Analizi: Atatürk’ü kullanıyor!

 1. youtube de fuat inan isimli kişinin yaptığı m. kamal la ilgili şarkılara ne diyorsunuz tam beyin yıkama ve komedi yaptığı dombra diye şarkıdan sözler Cihan askerleri yurdu sarmışken Donanmalar Marmarayı kuşatmışken Geldikleri gibi giderler Bütün işgalci gemiler Dedi mustafa kemal atatürk Yurtta barış cihanda barış şiyardı Ölen düşman askerine vatan diyardı Dünya başkumandan saydı şu sloganlara baksanıza ama dedikleri çok doğru ölen düşmana vatan oldu (osmanlının öldürdüğü düşmanlara vatan oldu)

  • fuat inan dombra reddiyesi istiyorum 🙂 atatürk bakışlı yarim diye şarkı bile yapmış sevgilisini erkeğe benzeten bir ibne kamalist çok tehlikeli 🙂

 2. “Ahmet Hakan’a cevap 5” başlığında yazdığım yoruma ilgi göstererek ayrıca yayınladığınız için ben teşekkür ederim, şeref duydum.
  Ahmet Hakan özelinde tüm kemalistlerin son dönemdeki çığırtkanlığının tek sebebinin reyting kaygısı olmadığı konusunda da hemfikirim. Son dönemlerdeki linç operasyonlarının, 5816 sayılı yasa üzerinden koparılan yaygaraların başka sinsi ve planlı sebepleri de vardır elbette. Akparti hükümetine 15 yıldır sürekli “atatürk düşmanı, laiklik karşıtı, cumhuriyetle sorunlu” sloganlarıyla saldırdılar ancak bununla bir neticeye varamadıklarını gördüler. Şimdi yine atatrk üzerinden hükümeti yıpratmaya çalışıyorlar fakat bu sefer taktik farklı. “5816 sayılı koruma yasasını devreye sokarak vatandaşlarımızı ve tarihçileri hapishanelere doldurmak, tarih dergilerini yasaklatmak” suretiyle akpartiyi bitirmeyi planlıyor bu kemalist sinsi kafa. Bir taşla iki kuş misali. Üstelik, hırsızı arsızı katili sürüsüyle serbetçe gezerken.. vatandaşa ağız burun dalan serbest iken, resmi tarihe yan bakan hapiste!
  Filanca tarihçi veya dava adamı 5816 sayılı koruma kanunu nedeniyle hapse atıldı diye akpartiye oy verecek bir tek vatandaş çıkmaz, bir tek kemalist oy vermez. Ancak bu zulümlerin akparti seçmeninin büyük tepkisini çektiğine bizler de onlar da şahit. 5816 sayılı yasayı getirenin de Adnan Menderes olduğunu ve aynı Menderes’i bu yasanın yılmaz savunucularının astırdığını iyi biliyoruz.

  Ahmet Hakan’ın 18.07.2017 tarihli “‘Yerim sizin ‘Milli Mücadele’nizi’ demek serbest mi?” başlıklı yazısında üstad Kadir Mısıroğlu’nun söylediği başka bir söze, kendince mana katarak açıkça savcıları göreve çağırdığı, “bu sözün cezasının olmadığını” sorguladığı görülüyor. Yani bu delifişek kemaliste göre 80 küsür yaşındaki tarihçi Kadir Mısıroğlu yıllardır söylediği hatta SÖYLEMEDİĞİ sözler nedeniyle derhal tutuklanarak hapse atılacak! Linç girişiminde bulunduğu bu zatın gerek Türkiye’de gerek Akparti seçmeni nezdinde ne kadar itibarlı ve değer verilen biri olduğunu gayet iyi biliyor. Asıl dert de bu. Düşünelim ki Coşkun Hakan’ın “iddianamesi” kabul edildi ve sayın Mısıroğlu böyle bir zulme maruz kaldı. 15 yıldır iktidarda olan, muhafazakar demokrat oyları ile başa gelen hükümet döneminde, doğruların cesur sesi Kadir Mısıroğlu dünyada emsali olmayan bir yasa bahanesiyle susturulsa, bunun mesuliyeti kime yüklenecek, asıl darbe kime indirilmiş olacak? Elbetteki A. Hakan’a veya daha yeni köşesinden avukatlığını yaptığı Kılıçdaroğlu’na değil.

  Bu memlekette “Din Bu” adında, “Kur’an Eleştirileri” adında seri seri kitaplar basılıp en revaç gören kitapçıların raflarında özgürce satılıyor, Doğan Kitapevi de basıp satıyor bu kitapları. Mukaddesatımız Kur’anın uydurulmuş bir kitap olduğunu ispata, peygamberimizin haşa yalancı olduğuna inandırmaya çalışıyorlar, özgürce! “Din Bu 2” isimli kitap neredeyse tamamen Peygamber efendimizin özel yaşantısından ve Hz. Zeynep Hz. Aişe ile evliliği hakkındaki iftiralardan ibaret bir kitap. TCK. 216 dini değerlere hakareti de suç sayıyor, kimin umurunda? Mesela “Atatürk Bu” diye bir kitap yazılsa ve Hakan Coşkunun patronu olan Doğan Kitapevi tarafından basılsa özgürlük sever A. Hakan’ın tepkisi ne olurdu acaba?

  • ateş olsa cürumuhu kadar yer yakar ahmet hakan ve savcıları recep tayyip erdoğanla arada görüşüyor mısıroğlu cumhurbaşkanımızın pekte izin vereceğini sanmıyorum ceza almasına cumhurbaşkanı bence destekliyor şuan hazır olmadığı için ülke açıktan desteklemiyor kendiside çok derinlere girmiyor çocuklara içki içirildiğini cami satılma ahır yapılma lozan olaylarını yavaş yavaş dile getiriyor fırsat buldukça ama ihanetin gerçek boyutunu anlatamaz ülke buna hazır değil ben olsam 2019da seçilir seçilmez yapardım ama erdoğanın ne düşündüğü anlaşılmıyor

   • Hem Türkiye’de büyük çoğunluk İsmet İnönü’yü hiç sevmez, m.kemal’ın sağ kolu İnönü, inkılapların çoğu ona mal edilir. Ona özel çıkarılmış bir koruma kanunu yok, 5816 İnönüyü kapsamıyor. Peki İnönü’nün anasını sorgulayanı hiç duydunuz mu? Babası bu değildir şudur diyen var mı? Manevi kızı ile ilişkisi vardı diyen çıktı mı? Fakat m.kemali koruma kanunu olduğu halde yıllardır bu iddialar gündemde. Demek ki sorun başka yerde, “koruma kanunları korumak için değil saklamak için var” diyenler var. Kesinlikle fayda değil zarar veriyor. 5816 kaldırılmadan bu meseleler ve tartışmalar asla bitmez.Üstelik deccal diyen( Said Nursi, 5. Şua) beraat ediyor, diğeri mahkum!

    Süleyman Yeşilyurt’un Derin Tarih programında Afet İnan hakkında verdiği bilgiler meğer CNN Türk’ün internet sayfasında da asılı duruyormuş, kimsenin de dikkatini çekmemiş! Aynı bilgiler Derin Tarih programında paylaşılınca nasıl da 5816 kodlu LİNÇ operasyonuna geçtiklerini gördük.. Hasan Akar’ın m.kemal’in annesi hakkında söylediği sözlerden de ben dahil hiç kimsenin haberi yoktu. Fakat 5816’dan dolayı linç etmek ve hapse attırmak için, ne zaman ve nerede söylendiği bile belli olmayan o video internete sızdırıldı, anahaber bültenlerinde yayınlandı ve TÜM TÜRKİYE o iddialardan ve hakaretten haberdar oldu!! bu mudur yani? 5816 olmasaydı hiç kimsenin bu konuşmadan ve o iddialardan haberi olmayacaktı.
    Evet sadece linç makinesine dönen ve sadece zarar veren bu yasa kaldırılmalı, çok geç olmadan ve derhal.

   • 5816 sayılı koruma kanunu bu memlekette tarih bilimine indirilen en büyük darbe olmuştur, tarihi bir konuda açıklama yapmak veya bilgi yazmak isteyen tarihçiler her şeyden önce bu bilgi veya belgenin 5816’dan dolayı başına dert açıp açmayacağına odaklanıyor!! Böyle tarih mi olur böyle Bilim mi olur? Evet el alem uzaya çıktı, atomu parçaladı.. laik kemalist Türkiye’de tarihçilik bile yapılamıyor YAZIKLAR OLSUN! Bir tarihçi cesur davranıp, bir gerçeği açıladığında, arı sokmuşa dönüp savcıları göreve çağırıyor kemalist kafa ve köşe kapmış sözcüleri! “Ülkenin kurucusu hakkında bu bilgiyi nasıl verirsin” diyorlar. Behey gafil, tarih bilimi yapılırken; şu kişi kurucuymuş, şu kahramanmış bilmem neymiş diye bakılır mı? Böyle tarih yazılır mı böyle bilimsellik olur mu behey hazımsız kara cahill! Bir de hiç utanmadan arlanmadan kurdukları bu diktatör düzenden gurur duyuyorlar, siyonist kıskacındaki Irak ve Suriye’ye gönderme yapıyorlar.
    Dünyada hiç bir eşi benzeri olmayan 5816 sy koruma yasasını kaldırmak için zaman gerektiğine ve tepkilerden çekinildiğine inanmıyorum, asıl zarar verecek olan bu yasa nedeniyle yaşanan zulümler ve mağduriyetlerdir. CHP genelbaşkanı K.Kılıdaroğlu bile ta 2012’de bu yasaya gerek olmadığını söylemiş;

    “ATATÜRK’Ü KORUMA KANUNU’NA GEREK YOK”
    Atatürk’ü koruma kanunuyla ilgili görüşleri sorulan Kılıçdaroğlu, “Atatürk bu milletin bağrından yetişmiş olan bir insandır. Bu ülkeye büyük hizmetleri olmuş bir insandır. Ne Atatürk’ü ne de bir başkasını özel bir yasayla korumanın bir anlamı yoktur.”
    http://www.haberturk.com/polemik/haber/714304-ataturku-koruma-kanununa-gerek-yok

    Bu yasadan dolayı mağdur olanlar AİHM’e başvurma durumunda haklı çıkıyor, devlet tazminat ödüyor. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine de aykırı yani. Böyle saçma kanun olur mu, vatandaşa tekme atan tutuklanmadan yargılanırken, yakın tarihe veya büste yan bakan derhal tutuklanıyor ve asla serbest bırakılmıyor, yani vatandaşın canının heykel kadar kıymeti yok.

    İşte en son anayasa değişikliğinde tüm Avrupa ayağa kalktı tehditler savurdu, kemalist CHP, “DENİZE DÖKERİZ” tehditleri savurdu. Bu tehditleri kim umursadı. Üzerlerine gide gide değiştirdik anayasayı. 5816 sayılı yasanın hiç değilse her tarafa çekilen 2. maddesi değişmeli. Ne demekmiş “hatıraya hakaret”? Yasayı hazırlayan yahudi Ernst Hirsch açıklasın bize, kendi ülkesinde böyle yasa hazırlamış mı? Kendi ülkesini kurtaranlar da yasa ile mi korunuyor?
    Adnan Menderes döneminde çıktı bu yasa, yasayı çıkartan Menderes’e darbe yapılırken ve asılırken bir tek kemalist tepki göstermedi hatta tankların üzerine çıkıp alkış tuttular. Şimdi, kendi elleriyle idam ettikleri Menderes’in getirdiği yasa kaldırılırken de oturacaklar oturdukları yerde! Canı isteyen denize dökmeye de yeltenebilir, “cumhuriyetin reddi” anlamına gelen Nisan ayındaki Anayasa değişikliğinden bu yana denize dökülmeyi bekliyoruz zaten!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s