Öztürk Yılmaz Türkçe Ezan’da samimi değil mi?

Öztürk Yılmaz Türkçe Ezan’da samimi değil mi?

*

***

Bu videoda, “anlayalım” bahanesiyle “Türkçe” Ezan isteyenlerin ne kadar samimiyetsiz olduklarını göreceksiniz. Geçenlerde bir Televizyon programında Ezan’ın Türkçe okunması gerektiğini, aksi halde bunun Türkçe’yi “aşağılamak” olacağını söyleyen ve fakat daha sonra CHP’den ihraç edilen Öztürk Yılmaz, yaptığı bir basın toplantısında sürekli yabancı ve çoğunlukla da Arapça kelimeler kullandı. Söz konusu basın toplantısının sadece 1 dakikalık kısmında 14 yabancı kelime kullanan Öztürk Yılmaz, böylece kendi tabiriyle Türkçe’yi “aşağılamış” oldu. 14 dedik fakat tekrarları saymadık. Mesela defalarca “Allah” dediği halde bunu 1 kere saydık. Halbuki Türkçe Ezan’da Allah yerine “Tanrı” kelimesi geçiyordu. Günlük hayatta “Tanrı” demeyen bir insan neden Türkçe Ezan ister ki? Demek ki mesele “Türkçe” değil, “gavurluk”tur.

Işte Öztürk Yılmaz’ın kullandığı o yabancı kelimeler:

“linç” [ingilizce] “lynch”
“insan” [Arapça]
“halk” [Arapça]
“Allah” [Arapça]
“irade” [Arapça]
“reva” [Farsça]
“dua” [Arapça]
“bari” [Farsça]
“mahlukat” [Arapça]
“kadir” [Arapça]
“şey” [Arapça]
“zulüm” [Arapça]
“rab” [Arapça]
“hakir” [Arapça]

.

**********

.

Kadir Çandarlıoğlu

.

Paylaşım Şartı:

Paylaşmak istediğiniz bir yazı, görsel vs. varsa, alakalı yazıya gidin ve yukarıdaki adres çubuğunda görülen linki kopyalayıp paylaşmak istediğiniz yere yapıştırın. Yani YALNIZCA LİNK PAYLAŞIMINA MÜSAADE EDİYORUZ. Ayrıca yazının sonunda “facebook” veya “twitter”ın sosyal medya paylaşım butonları var. O butonlara tıklayarak da paylaşılabilir. Başka türlüsüne hiçbir surette rızamız yoktur.

*

Reklamlar

5 Comments »

    • Kullanıcı adına bakılırsa milenyum çocuğusun. Hani şu; Instagram’da, Twitter’da, Facebook’da bol bol takılan, elinden akıllı telefonunu düşürmeyen, her gün, 3 saatlik saçma sapan dizileri izleyen, okulda Kemalizm propandası duyarak büyümüş, ailesi tarafından da İslami eğitim verilmemiş ve okumaktan aciz tiplerden birisi. Yaşın daha 20 bile değildir, zannımca. Şu adamı artık insan yerine koyun da ona bir faydanız dokunsun. Eğer onu gerçekten seviyor olsaydınız yanlışlarını kabul eder doğruları ile övünürdünüz. Gerçi salih bir Müslüman niye sevsinki, Müslümanların lehine hiçbir şey yapmamıştır. Siz onu böyle övmeye ve sevmeye devam ettikçe hem ateşine ortak oluyorsunuz hemde azabı artırılıyor. Biz eğer sizleri sevmesek ve acımasak bu gerçekleri dile getirmezdik. Bizlerle beraber toprak olurdu. Ateşin hem sizlere hem de bizlere dokunmasını istemiyoruz. Yani biz Allah için seviyoruz ve Allah için buğzediyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s