Ahmet Hakan’a Cevap 11 – Aziz Nesin’in sözlerini Kadir Mısıroğlu’na ait olduğunu zanneden Cahil!

Ahmet Hakan’a Cevap 11 – Aziz Nesin’in sözlerini Kadir Mısıroğlu’na ait olduğunu zanneden Cahil!

*

aziz nesin atatürkü seviyorum diyen müslüman ya ahmaktir ya da sahtekardir, aziz nesin atatürk, aziz nesin ya ahmaktir ya da sahtekar, ahmet hakana cevap, ahmet hakan kadir misirogl

Aziz Nesin’in “Hürriyet Haber Ajansı” tarafından duyurulan sözleri:

“Atatürk’ü sevdiğini söyleyen Müslümanlar, yalancıdır…”

***

Köşe yazarı Ahmet Hakan yine cehaletini sergilemiş… Kadir Mısıroğlu’nun bir sohbette Aziz Nesin’den naklettiği “Eğer bir Müslüman, Atatürk’ü seviyorum derse… Ya ahmaktır… Ya da sahtekârdır” sözünü Kadir Mısıroğlu’nun kendisine ait olduğunu zannetmiş ve başlamış saydırmaya… Aslında Aziz Nesin’e saydırıyor ama haberi yok… (Veya kasten öyle yapıyor). Bir insan ancak bu kadar cahil (veya sahtekâr) olabilir. Bakın ne yazmış:

“KADİR Mısıroğlu kışkırtmaya, ağzını bozmaya, haddini aşmaya, nezaketsizlik yapmaya tam gaz devam ediyor.

Bu sefer de şöyle bir şey demiş:

“Eğer bir Müslüman, Atatürk’ü seviyorum derse… Ya ahmaktır… Ya da sahtekârdır”.

Şimdi soruyorum:

Bunun neresi fikir?

Bunun neresi analiz?

Bunun neresi görüş?

Bunun neresi eleştiri?

Düzey bu olacaksa…

Bizim de kendisine “Sahtekâr sensin, ahmak sana derler” demekten başka yapabileceğimiz ne var Allah aşkına?”

Aman Allah’ım, bu hezeyanın sahibi uzayda mı yaşıyor ne? Kafaya bak… Ne içiyor acaba hakikaten çok merak ediyorum.

“Eğer bir Müslüman, Atatürk’ü seviyorum derse… Ya ahmaktır… Ya da sahtekârdır” sözü Aziz Nesin’e aittir.

Ayrıca Aziz Nesin; “Atatürk, Müslümanlar açısından sevilecek bir şey yapmadı. Türkiye’de yaşayan ve Atatürk’ü sevdiğini söyleyen Müslümanlar, yalancıdır.”[1] da demişti.

Üstelik Aziz Nesin’in bu sözleri Ahmet Hakan’ın çalıştığı “Hürriyet Haber Ajansı” tarafından duyurulmuştu. Eğer Ahmet Hakan samimiyse yarından tezi yok eski patronuna çatsın, istifa etsin ve Aziz Nesin’e saydırsın. Ama yapamaz!.. Ciğerini biliyorum onun… Onda bu yürek, bu samimiyet, bu duruş yoktur.

Işleri güçleri prim yapmaktır.

Işte bunlar okuyucularını hep böyle aldattı… Yıllarca olmayan bir şeyi, olmuş gibi gösterdi, algı operasyonları yaptı.

Bakın dönemin Van Milletvekili Ibrahim Arvas hatıralarında bunlar hakkında ne demiş:

“(Yahudi) Burla Biraderler kendisine (Sedat Simavi’ye) 1 milyon 700 bin liralık çek verdiler. Bina ve makineleri dahil, Hürriyet gazetesinin bütün tesisatlarını yepyeni bir şekilde ve en son sistem olarak değiştirdiler. Buna mukabil de (karşılık da) mukaddesat aleyhinde sinsi sinsi neşriyat (yayın) yaparak yahudi ve mason ideolojisine hizmet etmesini istediler. Bu işi memnuniyetle kabul eden Sedat Simavi işi büyüttü. Hürriyet gazetesi birçok nüshasında en azından ürkütücü hoca resimleri çizerek dini küçümsüyor ve hakaret ediyordu.[2] …Ve bu suretle daima Yahudiler lehinde ve müslümanlar aleyhinde neşriyat yapmasını temin eylediler. Bu para hibe suretinde verilmiştir, borç değildir.”[3] 

Dikkat! Hürriyet gazetesi 1 Mayıs 1948’de yahudi Burla biraderlerin finansörlüğünde kuruldu. Daha da garibi, Israil Devleti de aynı günlerde, yani 14 Mayıs 1948’de kurulmuştur. Yani adeta Israil’in Türkiye’deki yayın organı konumundadır.

Işte bugün Kadir Mısıroğlu’na saldırmalarının sebebi de onun dinimizin-davamızın sembol ismi olmasından kaynaklanıyor.

Kendi okuyucusuna saygısı olmayan ve onu aldatmaya çalışan biri asla adam madam değildir… Pul kadar bile kıymeti yoktur.

Halbuki dinsiz olduğunu her fırsatta iftiharla ve samimiyetle dile getiren Aziz Nesin yıllar evvel katıldığı bir televizyon programında, müslümanları kastederek; “Ben Atatürk’e karşıyım diyor. Tamam, karşı olması lazım. Bir müslümanın Atatürkçü olması da mümkün değil.” demişti. Buyrun izleyin:

*

Bu ifadelerin altına imzamı atarım…

***

Hal böyleyken Aziz Nesin’in bu sözlerini sanki Kadir Mısıroğlu söylemiş gibi takdim edip hayasızca yuhalayanlar Ya ahmaktır… Ya da sahtekârdır. Bir üçüncü şık yoktur.

Ey Ahmet Hakan! Aziz Nesin kadar cesur ve samimi ol ve Hürriyet’ten istifa et. Ama edemezsin. Çünkü sen Aziz Nesin’in sol ayağının serçe parmağının tırnağı bile olamazsın… Ödlek seni!

.

**********

.

KAYNAKLAR:

[1] Oğuz Uçar / Abant (Bolu), Hürriyet Haber Ajansı.

[2] Ibrahim Arvas, Tarihi Hakikatler, (Sadeleştiren: Mahmud Çetin), biyografi.net Yayınları, Istanbul 2007, sayfa 119.

[3] Ibrahim Arvas, Tarihi Hakikatler, (Sadeleştiren: Mahmud Çetin), biyografi.net Yayınları, Istanbul 2007, sayfa 129.

.

**********

.

Kadir Çandarlıoğlu

*

Paylaşım Şartı:

Paylaşmak istediğiniz bir yazı, görsel vs. varsa, alakalı yazıya gidin ve yukarıdaki adres çubuğunda görülen linki kopyalayıp paylaşmak istediğiniz yere yapıştırın. Yani YALNIZCA LİNK PAYLAŞIMINA MÜSAADE EDİYORUZ. Ayrıca yazının sonunda “facebook” veya “twitter”ın sosyal medya paylaşım butonları var. O butonlara tıklayarak da paylaşılabilir. Başka türlüsüne hiçbir surette rızamız yoktur.

*

Reklamlar

5 Comments »

 1. Bir zihniyet ki zamanında seyyar İstiklal Mahkemeleri eliyle on binlerce insan asmış! Şapka bile idam sebebi sayılmış, Ezanı bile keyfine göre değiştirmiş, bir defa dahi çağrısına uymamış!
  Devleti kurtarmak için cepheye mermi taşıyan hanımların tümü başörtülüyken, sonradan devlette hizmetçi bile olamamış, eğitim hakkı dahi elinden alınmış!
  Doğu Cephesi’nde Ermenileri 3-4 ay içinde toprağa gömen, Sevr’i hükümsüz bırakan, Yunan’ı da mahv eden Karabekir Paşa’ya bile “Vatan Haini” muamelesi yapmış, 12 yıl ev hapsinde bırakmış!
  Kurtuluş Savaşı Kahramanı Deli Halit paşa’yı 1925’te, Mecliste, Kel Ali silahla şehit etti! Bir gün dahi hapis yatmadı.
  19 Mayıs’ta M.Kemal ile Samsuna çıkan Miralay Arif bey bile İstiklal Mahkemesi tarafından 1 ay içinde “yargılanıp” idam edildi, yargıçların bir tanesi bile hukukçu değildi, kararları temyiz dahi edilemiyordu.
  1923-1946 arası bir kere bile serbest seçim yapılmadığı, hiç bir inkılap Millete sorulmadığı halde, kurdukları sisteme Millet Hakimiyeti diyebildi bu zihniyet!

  Zihniyet bu, eser bu!
  Dünün sözde İslamcısı bu günün taze kemalist Coşkun’u, 1966’da Yunan Mezalimi Kitabını yazan Tarih Üstadı’na “Yunan Hayranı” da der, Kemalist Aziz Nesin’in sözünü üzerine yıkıp algı oluşturur, İDAM da eder! “Sanığın idamına, tanıkların bilahere dinlenmesine!!”
  Sözün sahibi Aziz NESİN’e hiç laf yok? Gücünüz bir tek Müslümana yetiyor değil mi? Tüm dünyada zulme uğrayanlar Müslümanlar!!
  Dünyada eşi emsali olmayan 5816’nın arkasına saklanıp ahkam kesmeyi marifet sanan minik beyinlere böyle ayak oyunları pek yakışır!!

 2. aziz nesin bu gibiler icin zamaninda halkin %60’i aptal demisti… bugun neyseki bu duzey yuzde 25-35 bandinda gezinmekte ve kendilerine ne uflenirse onu soyluyor ne verilirse de onu yiyiyorlar…ne de olsa egitimliler ve paralari var…

 3. Bunu Aziz Nesin gibi bir ateist anlamış ama bizim Müslümanlar anlamamış. Peygamber Efendimiz: “Müminin ferasetinden korkun demiş” ama bizim müminlerde feraset kalmamış. Sözde %99 u Müslüman olan bir ülkede 35 milyon milli piyango bileti satılıyorsa yuh olsun bize ve yuh olsun sözde muhafazakar hükümete. 16 yılda ekonomiye yaptıklarını eğitim sistemini, İslamiyet’ e entegre etmeye çalışsaydı, insanlar bu kadar ferasetten yoksun olmazdı. Bu Ahmet Hakan’a laf kar etmez. Kadir Mısıroğlu ve onun gibi mücadele edenleri tenzih ederekten söylüyorum: Sözde tarihçiler kitap yüklü eşek olmayı bırakıp Aziz Nesin gibi mert olabilseler, millet hakikatleri idrak edecek ama malesef değiller. Allah, hakikati bir kafirle bile getirtiyor. Can Dündar – kendi beyanına göre o da ateist- bile M. Kamal’in ateist olduğunu, hatta en büyük mücadelesini İslam’a karşı verdiğini beyan ederken, bizim insanımız kraldan çok kralcı olmaya devam etsin. Kardeşlerimiz burada Müslümanlara ateş dokunmasın diye hakikatleri dile getirmeye çalışıyor ama insanımız ateşi çok seviyorlar. Yapmayın kardeşlerim hesaba çekilmeden kendinizi hesaba çekin. İslam düşmanlarına düşmanlık etmek 54 farzdan biridir. Hepsini geçtim, yaptığı icraatların hepsi doğru olsa bile sırf şapka inkilabı yüzünden asılan insanlar hürmetine bile düşmanlık ederim. Çünkü şapka inkilabı, İslamiyete uygun olmadığı gibi ne akli, ne asri, ne demokratik ne de insan hakları açısından hiç bir açıklaması yoktur. M. Kamal’e muhabbet duymak demek haksız yere öldürülen insanların cinayetine ortak olmak demektir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s