1. Israil Cumhurbaşkanı Chaim Weizmann’ın itirafı

1. Israil Cumhurbaşkanı Chaim Weizmann’ın itirafı

*

Resimleri orjinal boyutunda görmek için üzerlerine tıklayınız

chaim weizmann hayim waizman israil devleti ne zaman kuruldu israil devleti filistin israil Abdülhamid yahudi devleti

***

Sultan Ikinci Abdülhamid Han’ın Filistin’de bir Israil Devleti’nin kurulmasına izin vermeyeceğini anlayan siyonistler[1], onu hürriyet naraları atan Ittihat ve Terakki cemiyeti eliyle tahtan indirdiler.[2] Bunu zaten masonlar da itiraf etti.[3] Osmanlı yönetimini ele geçiren Ittihatçılar bununla da yetinmeyerek Osmanlı Devleti’ni Birinci Dünya Harbi’ne soktular. M. Kemal’in Filistin Cephesi’nden kaçması (pardon geri çekilmesi) üzerine Filistin’de bir Israil Devleti’nin kurulmasının önünde artık hiçbir engel kalmamıştı.[4]

Osmanlı’nın yenilmesi için siyonistlerin çalıştığına dair itirafı ise New York’ta çıkan “The New Palestine” adındaki Yahudi gazetesinin 1923 Nisan sayısında görüyoruz:

“Siyonist teşkilatı genel başkanı Chaim Weizmann’ın emir ve işaretiyle Birleşik Amerika’da bir konferans gezisinde şöyle demiştir:

“Zannediyorum ki harbin başlıca iki neticesinden birisi de Yahudi yurdunun kurulması hadisesi teşkil ettiğini, harbin tarafsız yazılacak tarihi gösterecektir. Biz bunun için harb ettik ve Türklerin mağlubiyetine hizmet ettik! 1897 siyonist kongresinin kararlarına ve siyon liderlerinin protokollarına uyularak otuz milyon Avrupalının telef olmasına sebep olduk!”[5]

Senaryo burda bitmiyor…

Israil Devleti’ni tanıyan -halkı Müslüman olan- ilk devlet ise Kemalist Türkiye Cumhuriyeti idi.[6]

Cennet mekan Sultan Ikinci Abdülhamid Han’ı kötüleyenlerin kulakları çınlasın…

 

**********

 

KAYNAKLAR:

[1] https://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/11/15/osmanli-ve-cumhuriyet-arasindaki-farki-gosteren-iki-belge/

Ayrıca bakınız;

https://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/11/25/ii-abdulhamidin-seyhine-yazdigi-filistin-mektubu/

[2] https://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/07/25/sultan-ii-abdulhamid-hani-tahttan-indiren-ittihat-terakki-ve-hareket-ordusu-kumandani-mahmud-sevket-pasa/

[3] https://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/06/10/mason-ustadi-itiraf-etti-sultan-abdulhamidi-biz-devirdik/

[4] https://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/05/30/filistin-cephesindeki-hain-m-kemal-ataturk-mu/

[5] The New Palestine Gazetesi (New York), Nisan 1923.

[6] https://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/11/15/osmanli-ve-cumhuriyet-arasindaki-farki-gosteren-iki-belge/

Tavsiye edilen bir yazı:

https://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/11/21/sultan-ii-abdulhamide-darbe-yapan-jon-turk-ve-ittihatcilar-kime-hizmet-ettiler/

 

**********

 

Kadir Çandarlıoğlu

 

**********

 

Alıntılarda şu şekilde kaynak belirtiniz:

http://www.belgelerlegercektarih.wordpress.com

*

*

18 Comments »

 1. Yaşadığım şehirde bir kilise evi açılmıştı, bir gün bu kilise evinin papazından bir mail aldım. Benimle görüşmek istediğini söylüyordu. Peki, dedim, sizinle görüşürüm; ancak şu soruma cevap arıyorum, beni tatmin edecek cevap verirseniz sizinle görüşürüm: “Bize göre Allah doğmamıştır, doğurmamıştır. Siz, Hz İsa’nın Allah’ın oğlu olduğunu iddia ediyorsunuz, bana bunu ispatlayabilir misiniz?”

  Bir müddet sonra üç sayfalık bir mail geldi. Bana İncil’den alıntılarla Hz. İsa’nın Allah’ın oğlu olduğunu ispatlamaya çalışıyordu papaz. Cevap verdim: “Benim inancıma göre İncil tahrif edilmiş bir kitaptır ve gerçekliği yoktur. Siz, benin inanmadığım, gerçek olmadığını söylediğim bir kitaptan bana ispata kalkıyorsunuz. Yanlış yaptınız ve kaybettiniz. Sizinle görüşmeme gerek yok.”

  İmdi, sayın yazar. Bazı ithamlarda bulunmuşsunuz, bunun kaynağını belirtirken de yine kendi sayfanızı kullanmışsınız. Burada salladığınız şeylere yine kendinizi mi şahit ve kaynak gösteriyorsunuz. Aaaa, ne kadar cahilce… Sadece güldüm… 🙂

  • @sevgili mustafa beni cok zor durumda biraktin. Sana cevap veremiyorum. Dememi bekliyorsun herhalde. Kiymetli Mustafa kardesim, bazi yerlerde sitemizin linkini veriyoruz cünkü bir kaynak göstermek yerine, yine ayni mevzuda kaynaklarla dolu bir yazimiza yönlendiriyoruz. Ama sen bunu dahi anlayamamissin güzel kardesim. Cünkü önyargilisin… Cünkü anlamak yerine müdafaa moduna gecmissin. Cünkü meseleye -affedersin ama- yorumundaki papazin mantigiyla yaklasiyorsun. Halbuki mesele bir kere bir kactir sorusundan daha basit.

 2. Mustafa kuvanci o şartlarda içinde bulunduğun devlete kazik atmadan yeni devlet kurulamaz. Bu kazik atmanin yoluda o devletin duşmanlariyla işbirliği yapmaktan geçer. Eğer bir kimse yada gurup gerçekten samimi sekilde dindar ise kendi çikarlarini ön plana alarak boyle bir şeye kalkmaz. İçinde bulunduğu devletin sistemine ve inancina duşman olanlar ise boyle bir firsati asla kaçirmaz. Uyan artik. Bir ton yazi dokmüsüz. Halami danklamadi kafana bişeyler.

  • Sevgili kardeşim, Osmanlıyı bitiren ve yıkan M. Kemal değil, artık yabancı kadınlardan doğa doğa yabancılaşan Osmanlı sultanlarıydı. Şu yobaz Osmanlı manyaklığını ve arap geleneğini bırakın artık. Atatürk olmasaydı bugün Yunana baba diyor olacaktınız. Bu gerçek bir türlü Araplaşmış kafanıza dank etmiyor sevgili her yazısında kendini kaynak göstereb cahil kardeşim.

   • Kuvanci, Osmanliyi yikan M. Kemal’di. Nutuk’ta da itiraf ediyor zaten. Adam “ben yiktim” diyor. Siz hala “hayir o yikmadi” diye ahkam kesiyorsunuz. Hayret bir sey dogrusu. Gercek m. kemal, hayalinizdeki M. Kemale hic ama hic benzemiyor. Yabanci kadinlardan dogmak ile Osmanli’nin cöküsü arasinda nasil bir bag var? Fesubhanallah… Bu nasil bir mantik? Ayrica nesil anadan degil, babadan devam eder. Bugün kemalistler yunanla ayni zihniyettedir zaten. Yani yunan fikir babaniz olmus zaten. Venizelos bosuna M. Kemal’i nobele aday göstermedi. Kendimizi mi kaynak gösteriyoruz? Yukaridaki iddialarimizin her biri icin bir kaynak vermek yerine, her biri icin kaynaklarla dolu bir makaleye yönlendirme yapiyoruz. Bunu dahi anlamayan birisi bize cahil diyor. Böyle basit bir meseleyi dahi anlamayan, yani aklini kullanamayan birisinin ataürkcü olmasindan daha tabii ne olabilir?

   • kuvanci biz bunlari yuz kere cevapladik. Ataturk gerçekten kurtarmiş olsa ben burada onu savunmanin kavgasini veriyordum şimdi, yabanci kadinlardan ureme meselesini geç, nesil erkekten sebep yurur. Ülkelerle iyi ilişki kurabilme adina yabanci gelin alinir. Her ulke yapar bunu. Sadece yahudi kadinlarinin gizli yada açik yahudilere imtiyazlar sağladiği onlari kolladiği açiktir. Zaten bu sebeple sokuldular saraya. Maliye hazine ele geçirme hesaplariyla. Bazen kazik girmeden uyanilamiyor maalesef. Balkanlardan gelenler diyor ata olmasaydi baban yunan olacakti diye. Kendileri o bolgeden geliyor. Çelişkileri islama arap geleneği denmesi. Yakin bir komşum vardi 1971 bulgaristan goçmeni, 1990 larda bu ata marifetlerinden bahsedeyim azicik uyansin istedim. Peygamberimize öyle bir saldirilarki goreceksin. Yanimizda efendimiz olsa ona dişlerini geçirecek resmen. Hep birilerinin iç dunyasi boyle. Osmanliyi kim yikti sayfasinda herşeyi yazdik. Bu yazilar sizi uyandirmaya yetmiyorsa gizlediğiniz birşeyler var.

   • Ata ve ataturkculer ne kadar turktu anlayin. 1931 de ülkedeki hemde mustafa kemalin emriyle ulkedeki butun turk ocaklari kapatilmiş, turkyurdu dergisi kapatilarak yayinina son verilmiş, turk halk muziği yasak. Hakiki türk milliyetcileri geri plana itilmiş. yerlerine kominist halkevleri açilmiş. Kadro adiyla komunist yayinlar ve kadrolasmalar yapilmiş. Koministler butun ülkede öne çikarilmaya ileriye geçirilmeye başlanmiştir.
    Turkleri turkluğu turk yurdunu kurtardiği iddia edilen kemalistlerin bu kadar ortaya dökulenlere rağmen maskeleri duşmuyormu hala.

 3. hocam emeğine sağlık kötü yorumları zaten umursamıyorsundur da sen yınede takma bu yorumları yazan adamlar kendı çıkarları ters olan adamlar ya da daha ergenlığe yenı adım atmış lendı egosunu tatmın etmeye uğraşan doğrunun yanlışın farkında olmayan ınsan artıklarıdır……….emeğine sağlık bizi aydınlattığın ve bılgı sahıbı yaptığın ıcın teşekkür ederım allah senden razı olsun 😀

 4. “Biz Yahudiler Ortadoğu’da yıkılmaz denilen devleti(Osmanlı’yı) yıkıp iki tane devlet kurduk. Onlara öyle güzel sistem inşa ettik ki, Türkler bize Filistin’i vermeyen Abdülhamit’e en az 200 sene daha söverler!” Chaim Weizmann, İsrail 1. Cumhurbaşkanı
  “Yahudiler 20. Asrın ilk yarısında iki tane devlet kurdular: Türkiye ve İsrail” Prof. Uriel Heyd
  Bu sözlerin doğruluk payı nedir acaba?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.