Necip Fazıl Kısakürek, kemalistleri baya kızdırmış
Necip Fazıl Kısakürek, kemalistleri baya kızdırmış

Necip Fazıl Kısakürek, kemalistleri baya kızdırmış

Necip Fazıl Kısakürek, kemalistleri baya kızdırmış

*

Resimleri orjinal boyutunda görmek için üzerlerine tıklayınız

7 Kasım 1949 tarihli Zaman-Sabah Postası Gazetesi

***

Zamanında Üstad Necip Fazıl bu kemalistleri baya uğraştırmış… Allahu Teala rahmet eylesin.

Gazetenin haberi şöyle:

“Celal Bayar, Allahı ve Peygamberi tanımıyor mu? (Bunu Üstad sormuş)

Necip Fazıl isimli bedbaht şimdide D.Parti Başkanını dinsizlikle itham ediyor!

Bizzat Bayar bu meczuba, Allaha ve Peygambere itikat etmediğini (inanmadığını) söylemiş, o da şimdi Bayar’ın Malatya nutku ile alay etmek cür’etini gösteriyor.”

***

 6 Kasım 1949 tarihli Zaman-Sabah Postası Gazetesi

***

M. Kemal Atatürk’ün başında şapka ve elinde içki kadehli tasvirini çizdiği için Üstad Necip Fazıl’la günlerce uğraşmışlar. Bir de utanmadan Cumhuriyet, hürriyet, demokrasi, fikir özgürlüğü naraları atarlar.

Işte asıl bunlar katıksız yobazların ta kendileridir.

Fotoğrafta gördüğünüz gibi üstad Necip Fazıl, başında şapka ve elinde içki kadehi olan M. Kemal Atatürk tasviri çizmiş. Bu gazetede bunu manşetine almış ve üstada kin kusuyor. Şu duygu sömürüsüne bakın hele:

“Hükumeti, Savcıyı, Gençliği vazifeye çağırıyoruz. Din simsarı şarlatan, inkılaba Atatürke, mukaddesata (kemalistlerin mukaddesatı olsa gerek) saldırmakta devam ediyor. Bu salyalı ağzın hezeyanı ne kadar sürecek.

Türk Genci!..

Şu resme dikkatle, ibretle ve dehşetle bak!. Cumhuriyeti, inkılabı sana emanet eden, bu devleti kuran adamı tasvir ediyor. Gördüğün mukaddes Atatürktür. Bu resme hicap, ıztırap ve neslinin mes’uliyetini duymadan bakabilecek misin?

Bu soysuz hilafet ve saltanat taraftarıdır. Işte ispatı:”

(Diye devam eden haber)

Sanki M. Kemal’in başında şapka ve elinde içki kadehi yokmuş gibi… Bunu hakaret olarak kabul ediyorlar… Demek ki, onlarda M. Kemal’in halini tasvip etmiyorlar, lakin kendi vaziyetleri de onunkinden farksız.

***

Bu arada, hakaretleri aynen sahibine iade ediyoruz…

Üstad Necip Fazıl’a Allahu Teala’dan rahmet diliyoruz. O, bu din düşmanı kemalistlere karşı Hakkı haykırmaktan asla korkmadı.

 

**********

 

`K. Çandarlıoğlu´

 

**********

 

“Belgelerle Gerçek Tarih” isimli 792 sayfalık çalışmamızı ücretsiz indirebilirsiniz:

http://www.mediafire.com/?vgk9k8cozdpy7ez

*

Alıntılarda şu şekilde kaynak belirtiniz:

http://www.belgelerlegercektarih.wordpress.com

*

*

2 yorum

 1. hüseyin kaya

  kumarhanelerden çıkmayan n.fazılın m.kemali eleştirmeye ne kadar hakkı var?başbakan adnan menderesin örtülü ödenekten n.fazıla verdiği paralaları da yazın.

  1. necip fazıl bildiğim kadarıyla önceleri ateistti, o dönemlerde yediği baskın olabilir..
   Necip fazıla geçmişiyle vurmak isteyen birine necip fazıl şöyle cevap vermiştir ” benim geçmişim bir çöplüktür, çöplüğü de kedi köpekler karıştırır..”
   Lafım sana dağil, bu konuya açıklaık getirsin diye, ama ne kadar da olsa sana da pay çıkıyor nihâyetinde, çünkü sen de geçmişiyle vurmaya çalışıyorsun:)
   Ama sonradan değiştiğinden haberin yoksa o başka.. Ayrica örtülü ödenekten bircok gazeteci para almistir. Necip Fazilin haksiz yere yenen paralarina ve haksiz yere yattigi ceza evinin tazminati say bunlari.

   Bu arada celal bayarin cumhurbaskani olmasiyla konunun ne alakasi var anlamis degilim. Onun cumhurbaskani olmasiyla mendereste nasil bir kusur bulunabilir? Biraz izah eder misin?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: