Kadir Mısıroğlu, Yunan Mezalimi (Türk’ün Siyah Kitabı), Sebil Yay., 9.Baskı, Istanbul 1976 (1.Baskı 1966), 409 sayfa
Kadir Mısıroğlu, Yunan Mezalimi (Türk’ün Siyah Kitabı), Sebil Yay., 9.Baskı, Istanbul 1976 (1.Baskı 1966), 409 sayfa

Kadir Mısıroğlu, Yunan Mezalimi (Türk’ün Siyah Kitabı), Sebil Yay., 9.Baskı, Istanbul 1976 (1.Baskı 1966), 409 sayfa

Tavsiye Edilen Kitap: Kadir Mısıroğlu, Yunan Mezalimi (Türk’ün Siyah Kitabı), Sebil Yayınevi, 16. Baskı, Istanbul 2009 (1. Baskı 1966), 409 sayfa

Açıklama:

Türk’ün Siyah Kitabı (Yunan Mezalimi) adıyle ilk defa 1966 yılında umumi efkara sunulmuş bulunan bu eserin muhtevasındaki acı gerçekler, derhal müthiş bir heyecan ve alaka uyandırmıştı.

Çünkü, yıllardan beri unutulmuş ve üzerine çok defa resmi ellerce sünger çekilmiş bulunan bu Yunun sekavet ve mezalimini hatırlayıp ders ve ibret almanın tam zamanı idi.

Gerçekten vaktiyle Anadolu’ da icra edilen hailevi cinayetler ve tatbik mevkiine konulan korkunç imha programı kırk yıl sonra aynı düşman tarafından bu defa Kıbrıs Türklüğü’ ne karşı sahneye yeniden çıkarılmış bulunuyordu.

***

http://sebilyayinevi.com/index.php?route=product/product&product_id=88

***

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın, “Yunan Mezalimi, Türk’ün Siyah Kitabı” adlı eserinden dolayı Kadir Mısıroğlu’na takdir ve teşekkürlerini bildiren mektuplarından biri:

Sayın Kadir Bey,

Türk’ün Siyah Kitabı’nı büyük bir ilgi ve ibretle okudum. Yazılarınız Tercüman gazetesinde tefrika edilirken bunları her gün Ingilizceye tercüme ederek muhafaza etmiştim. Temas ettiğim ecnebi diplomat ve gazetecilere bunlardan pasajlar okuyarak bütün bu vahşeti unutan bir millete aynı düşmanın aynı vahşeti 42 sene sonra Kıbrıs’ta yeniden reva gördüğünü anlattım. Yunanlılar ile, bu bakımdan, kat’i şekilde hesaplaşmak icab ettiğini ifade ettim. Türk’ü barbar bilen bu insanlar, bu ifşaat karşısında hayrete düşüyorlardı. Çünkü Anadolu’da Türklerin Yunanlılara karşı çok barbarca hareket ettiklerine inanmış kimselerdi. “Biz bunları bilmiyorduk” diyenler çok oldu. Yazılarınıza esas teşkil eden raporların Ingilizce veya Fransızca olarak yayınlanıp yayınlanmadığını soranlar oldu. Kat’i bir cevap veremedim. Bu raporların Ingilizce veya Fransızca metinleri mevcutsa veya bunlar kitap halinde neşredilmişse, bunların yeniden neşri yollarını aramak isabetli olacaktır. Bu hususta beni aydınlatırsanız memnun olacağım.

Eğer bu raporların Ingilizce veya Fransızca metinleri mevcut değilse sizin kitabınızdaki kısımları Ingilizceye neşretmekte de faide vardır kanaatındayım. Eğer siz de aynı kanaatta iseniz, kitabınızda bu raporlarla ilgili kısımları, Kıbrıstaki vahşetle mukayeseli bir şekilde, Ingilizce olarak kaleme almak ve bunların kitap halinde neşrini sağlamak istiyorum. Buna bir itirazınız var mı? Lütfen bana bildiriniz. Neşredilecek böyle bir kitap daha ziyade propaganda olarak dağıtılacağı için kitabın satışından bir kâr temin etmek bahis konusu değildir. Kitabın neşrini finanse edecek resmi veya gayri resmi teşekkülleri bulmak gerekecektir. Hariciyemizin böyle bir kitabın neşrini destekleyip desteklemiyeceğini bilmiyorum. Sizin de fikrinizi almadan temas etmek istemedim.

Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi bildirirseniz memnun ve müteşekkir olacağım. Dostu ve düşmanı yeni nesle tanıtmak yolunda attığınız bu değerli adımdan dolayı sizi candan tebrik eder, en derin saygılarımı sunarım.

(Imza)

Rauf R. Denktaş

*

Resimleri orjinal boyutunda görmek için üzerlerine tıklayınız

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın, “Yunan Mezalimi, Türk’ün Siyah Kitabı” adlı eserinden dolayı Kadir Mısıroğlu’na takdir ve teşekkürlerini bildiren mektuplarından biri

***

Yunan Mezalimi (Türk’ün Siyah Kitabı) adlı eser, 17 Temmuz 1967 ve 1461 sayılı Tebliğler Dergisi’nde Milli Eğitim câmiasına tavsiye edilmiştir

***

Kitabın kapağı

***

***

***

***

 

**********

 

Kadir Çandarlıoğlu

 

**********

 

“Belgelerle Gerçek Tarih” isimli 792 sayfalık çalışmamızı ücretsiz indirebilirsiniz:

http://www.mediafire.com/?vgk9k8cozdpy7ez

*

Alıntılarda şu şekilde kaynak belirtiniz:

http://www.belgelerlegercektarih.wordpress.com

*

*

3 yorum

  1. abdulkadir bozgil gaziantep

    Üstadım kitabınızdaki hakikatler doğru ve geçmiş tarihimizle ilgili türküm müslümanım diyen her fert mutlak okumalı ve ejdadımıza küfürler eden kendini bilmezlere cevap verme civanmert.ligini göstere bilmelidir .rabbim kalemminize kuvvet.bilginize bereket versin.!!! Vesselam.

  2. Geri bildirim:Kadir Mısıroğlu Kimdir? | Belgelerle Gerçek Tarih

  3. Mehdi H. Akça

    S.A. Bu kitap Belçika’daki bir sergide elime geçmisti, fakat sonra bir dernegin yetkilsi elimde okurken, yalvardi bana resmen ve ben de kiramadim verdim. Simdi ben de bu kitabi ariyorum (eski baskisini) Haaa bir de lütfen içindeki “Kin” siirini sayfa resmini çekerek paylâsirsaniz duâci olurum… Saygilar…
    Mehdi Hamit Akça

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: