19 Yıllık Yalan: Sivas Madımak Oteli Katliamı
19 Yıllık Yalan: Sivas Madımak Oteli Katliamı

19 Yıllık Yalan: Sivas Madımak Oteli Katliamı

19 Yıllık Yalan: Sivas Madımak Oteli Katliamı

Yeni Akit Gazetesi’nin manşetinde 19 yıl önce Sivas’ta yaşanan katliam var. İddia edildiği gibi Sivas’ta hayatını kaybedenlerin yanarak can vermediğini öne süren gazete, can verenlerin otopsi fotoğraflarını yayınladı. Gazete, cesetlerde kurşun izleri olduğunu iddia etti.

İşte Yeni Akit Gazetesi’nin o haberi ve manşeti

*

Resimleri orjinal boyutunda görmek için üzerlerine tıklayınız

***

Sivas olaylarıyla ilgili 19 yıldır gizli tutulan morg fotoğraflarını Akit ele geçirdi. Fotoğraflar Madımak Oteli’nde ölen 37 kişinin yanmadığını açıkça ortaya koyuyor.

Dönemin soruşturma savcısına gönderilmek üzere hazırlanan dosyadan karanlık eller tarafından çıkartılan fotoğraflar “Yanarak öldüler” şeklinde hazırlanan otopsi raporlarının tamamının yalan olduğunu belgeliyor. Sıra sıra dizilmiş cesetlerden hiçbirinde yanık izi görülmezken, bir genç kıza ait cesedin görüntüsü Astsubay Galip Deniz’in “Otel içinde vurularak öldürülenler vardı” iddiasıyla bire bir örtüşüyor.

2 Temmuz gecesi Numune Hastanesi Morgu’na getirilen genç kıza ait cesetteki kurşun yarası açıkça görülüyor. Hastane morgunun mermer zemininde yatan cesedin, sol göğüs bölgesinden tam da kalp hizasından vurulduğu, tişörtünde açılan delikten yukarı doğru şerit halinde kan boşaldığı belirtiliyor.

AKİT, DÜZMECE RAPORLA GİZLENEN GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKARIYOR

2 Temmuz 1993’te Sivas’ta 37 kişinin ölümüne, yüzlerce masum insanın hiçbir somut delile dayanmadan tutuklanıp zindanlarda çürütülmesine neden olan planlı provokasyonu deşifre etmeye devam ediyoruz. Duyduğu vicdan azabıyla şok itiraflarda bulunan Astsubay Galip Deniz, 2 Temmuz 1993’te Ankara GATA’dan çok gizli timin Sivas’a götürüldüğünü, aralarında sağlık görevlileri ve doktorların da bulunduğu bu ekibin otel içerisinde bulunan provokatörler tarafından öldürülen kişilerin vücudundaki mermi çekirdeklerini çıkardığını belirtmişti. Sivas Numune Hastanesi Başhekimi’nin imzalamaya yanaşmadığı otopsi raporlarının da kendileri tarafından hazırlandığını vurgulayan Deniz, düzmece raporlarla, aydın kisvesi ardında saklanan provokatörlerin kollandığına değinmişti. Galip Deniz’in yıllar sonra gelen şok açıklamalarının doğruluğunu ortaya koyan çok özel fotoğraflara ulaşmayı başardık.

İŞTE OTEL İÇERİSİNDE İŞLENEN CİNAYETLERİN BELGESİ

***

Ele geçirdiğimiz fotoğrafların 2 Temmuz gecesi hastane morgunda çekildiği belirtildi. Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü ilk tahkikat kapsamında çekilen fotoğraflar, Galip Deniz’in yıllar sonra gelen itirafının belgesi niteliğinde. Sivas Emniyeti tarafından ’28 nolu resim’ ibaresiyle kodlanan ilk resimde, mermer otopsi masası üzerine konulmuş, gözleri yarım açık, kulağında küpe bulunan, esmer, orta boylu, 20’li yaşlarda genç bir kızın, üstü beyaz bir çarşafla örtülmüş halde yattığı görülüyor. Resme dikkatli bakıldığında genç kızın cesedinin bulunduğu masanın kenarlarında taşıma esnasında bulaşmış kanlı bir yüzey olduğu anlaşılırken, 27 numaralı resim ise “Yanarak öldü” raporunun nasıl bir kurmaca olduğunu izah ediyor.

GENÇ KIZ TAM KALBİNDEN VURULMUŞ

27 numaralı resimde aynı genç kızın cesedinin mermer zemin üzerinde bulunduğu, cesedin beyaz tişörtlü olduğu, başka bir erkeğe ait cesedin ise aynı otopsi masasında bulunduğu görülüyor. Üzerinde çarşaf bulunmayan cesedin sol göğüs bölgesinde ateşli silahla açılmış delik açıkça görülüyor. Alınan bilgiye göre kalbin hemen üzerinde ateşli silahla açılan yaradan bir miktar kanın baş bölgesine doğru sızdığı, muhtemelen genç kızın otel içerisinde merdiven gibi bir yerden çıkarken karşı istikametten açılan ateşle vurulduğu, sırt üstü düşmesi sonucu yer çekiminin etkisiyle kanın yukarı doğru akıp resimdeki ok hizasını oluşturduğu vurgulanıyor.

CESETLERİN HİÇBİRİNDE YANIK İZİ YOK

19 numaralı resimde ise cesetlerin henüz morga taşınmadığı anlaşılıyor. Hastanenin girişi katında bulunan odalardan birinin toplama alanına dönüştürüldüğü ifade edilirken, yatakların birleştirilmesi sonucu oluşan geniş alana dizilen cesetlerden hiçbirinde birinci derece ve ikinci derece yanık olmadığı belirtiliyor. Resimlerde görülen 6 cesetten 5’i erkek, birisi kadın. Cesetlerin burun bölgelerinde içerideki dumanın solunması sonucu oluşmuş siyahlıklar ve hafif deri döküntüleri bulunuyor.

DİĞER İKİ CESETTE DUMAN ZEHİRLENMESİ

29 numaralı resminde 26 ve 27 numaralı resimler gibi zemin katta bulunan morgda çekildiği ifade edildi. Resimde aynı mermer otopsi masası üzerinde konulmuş, yarı gözleri açık bir kadın ve bir erkek bulunuyor. Dikkatli bakıldığında bu iki cesedin de diğer cesetler gibi burun bölgelerinde akıntı ve deri döküntüleri olduğu anlaşılıyor.

TAB EDİLEN FOTOĞRAFLAR SİVAS EMNİYETİNDE KAYBEDİLDİ

Çekilen 100’den fazla fotoğraf ve ayrıca video kayıtlarının da bulunduğu belirtilirken, bu kayıtlarda kurşun yarası bulunan cesetlere ait görüntülerin soruşturma dosyasından çıkartıldığı ifade edildi. Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı, Kayseri Ağır Ceza, Ankara 1 Nolu DGM ve Yargıtay’da bulunan dosyalarda otel içerisinde korkunç vahşeti ortaya koyan resimler bulunmuyor. Organize planı adım adım uygulamaya koyan derin devletin, aydın kisvesi altında otel içerisine yerleştirdiği elemanları vasıtasıyla ölü sayısını artırmak istediğini ortaya koyan deliler, Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı’na hiç ulaşmadı. Görüntülerin Sivas Emniyet Müdürlüğü’nde tab edildikten sonra ortadan kaybedildiği ve bir kısmının müdahil avukatlarının arşivinde saklandığı iddia edildi.

 

**********

 

KAYNAK: Yeni Akit Gazetesi, 23 Temmuz 2012.

 

**********

 

Kadir Çandarlıoğlu

 

**********

 

“Belgelerle Gerçek Tarih” isimli 792 sayfalık çalışmamızı ücretsiz indirebilirsiniz:

http://www.mediafire.com/?vgk9k8cozdpy7ez

*

Alıntılarda şu şekilde kaynak belirtiniz:

http://www.belgelerlegercektarih.wordpress.com

*

*

5 yorum

 1. MOON'S SON

  bu düzmecenin başı provokatör aziz nesindir
  azize akıllı zeki adam derler.YALAN aziz nesin sadece profesyonel bir provokatördü.

  neymiş aziz akıllıymış bir gün çıkmış o tanınmasını sağlayan sözü demiş ki ”Türk halkının yarısı aptaldır”
  bunu derken amacı provoke etmek olay çıkarmaktı.tepki geleceğini biliyor bekliyordu cevabı da cebindeydi.Tabii beklediği oldu tepkiler geldi ve yine meydana çıkıp cebindekini çıkardı ve dedi ki; ”Türklerin yarısı aptal değildir akıllıdır”

  sonra dediler vayyy zekaya bak akıllı adam.nükteden diye… yalan…bunu diyenler cahil .Çünkü Osman Yüksel Serdengeçti yi tanımıyorlar.Tam bir vatansever nizam-ı alem mücahidi olan Serdengeçti milletvekiliyken bir gün kürsüye çıkar ve der ki; ”bu meclistekilerin yarısı eşşektir”

  başını chpli vekillerin çektiği çoğu vekil hemen saldırır ”vayy sen meclise vekillere nasıl hakaret edersin hemen sözünü geri al” derler hatta bunu her gün hatırlatırlar Serdengeçti yi her gördüklerinde her konuşmasında özür dilemesi için baskı yaparlar.Sonunda Serdengeçti kürsüye çıkar ve der ki;
  ”ben meclistekilerin yarısı eşşektir demiştim düzeltiyorum,bu meclistekilerin yarısı eşşek değildir!”der ve lafı gediğine kor.

  işte provokatör aziz nesin in o ünlü ”türk milletinin yarısı aptaldır” polemiğini Bizzat karşıt düşüncesinde olduğu Serdengeçti den böyle araklamıştır ve gündeme oturmuş provokasyonunu yapmıştır.

  Sivas olaylarını da provoke etmek için aziz nesin üstlendi.Daha önceden uyarılmasına rağmen konuşma metinlerini gözden geçirmesi istenmesine rağmen neden sivasta o gün böyle bir atraksiyona girmek istediği sorulmasına rağmen aziz nesin çok nazik bir zamanda sivas olaylarının ateşini yakmıştır

  Azizin ağa babaları vardı.Aziz derin devletin uşağıydı.Ve aziz nesin ”derin devletin”irtica” suçlamalarına mesnet olmak için görevlendirilmişti.Aziz nesin bir nevi ali kalkancı idi.aziz nesin bir nevi aczmendi idi.

  aizi o gün sivasta otelde pis amacına ulaşmak için harekete geçmişken kimliği belirsiz yüzü karanlık insanlar oradaki halkı tahrik ettiler.
  Oteli ateşe verenlerin eşgali görgü tanıklarınca ortaya çıkarılmış ve o bölgeye dışardan geldikleri tespit edilmiş bu örtbas edilmiştir.

  yaşlı aziz tam otel ateşe verilmeden önce sanki plana uyarmış gibi kendisi ile birlikte olan gençlerin arasından ”uyumak” bahanesiyle ayrılarak sıvışmıştır

  öyleki olaylardan hemen önce uyumaya giden ve yangın esnasında derin uykuda olan moruk aziz her nasıl olduysa yangından kaçabilmiş gencecik insanlar ise yangından kaçamayarak canlı canlı yanmıştır.

  bu kurşunlanma olayı zaten her şeyi açıklıyor.

  derin devlet provokasyonu planladı aziz moruğu uyguladı kandırdığı masum gençleri olayın içine çekti.kendi ajanları halkı galeyana getirdi ve oteli ateşe verip sıvıştı.otel yanarken kaçmaya çalışan gençler kurşunlandı ve aziz otelden kurtarılarak sözde yobaz! ların çevreleyip sardığı otelden hiç kimseye görünmeden tek sıyrık almadan kaçırıldı.

  aziz nesin ve madımak olayı

  sanki ali kalkancı ve azcmendi olayı

  sanki kubilay ve menemen olayı

  hedefteki belli

  amaç belli

 2. Mustafa kemal

  Sen neden insanlara dini dayatiyorsun isteyen isteğine. İnanır isterse hiç bir dine inanmaz inanmayan zarar verme hakkını nasıl kendinde görüyorsun sen istersen ağaca tap peynire tap kim karışır ama benim vergilerim ile imam maaşı ödeme cami giderlerini herkese odetme

  1. m. kemal adli yorumcuya… Müslümanlar kimseye dinini dayatmiyor, tam tersine sapka kanunu, harf inkilabi, basörtüsü yasagi vs. ile kemalistler kendi dinlerini müslümanlara dayatiyorlar kardesim. Hem imam maaslarinin milletin genelinin cebinden ödenmesi, adini aldigin m. kemal sayesinde olmustur. Ondan evvel imamlarin maaslari vakiflardan ödeniyordu fakat M. Kemal vakiflara el koyunca imam maaslari da milletin genelinin cebinden ödenmeye baslanmistir. M. Kemal’in el koydugu vakiflari geri verin, diyaneti serbest birakin, yani diyanet isleri baskani devlet tarafindan tayin edilmesin, müslümanlar kendi istedikleri kisiyi reis secme hakkina sahip olsunlar, diyanete laik kanunlari dayatmayin, iste o zaman maaslari da ödemeyin, zira lazim olmayacak.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: