Yahudi Dönmeleri, Atatürk, Cumhuriyet ve Laiklik…
Yahudi Dönmeleri, Atatürk, Cumhuriyet ve Laiklik…

Yahudi Dönmeleri, Atatürk, Cumhuriyet ve Laiklik…

Yahudi Dönmeleri, Atatürk, Cumhuriyet ve Laiklik…

*

***

Sabetayistleri yani Yahudi dönmelerini konu alan bu yabancı belgeselin 34.33 dakikasında ekrana gelen hanım, dönme bir aileye mensup olduğunu bilmediği için bir gün ailesine neden oruç tutmadıklarını, namaz kılmadıklarını sormuş ve şu cevabı almış:

“Biz Atatürk cumhuriyetinin insanlarıyız, biz laikliğe inandık, din Allah ile kul arasındadır, başka bir şeye gerek yok.”

Bu sözleri aktardıktan sonra şöyle devam ediyor: “Ancak uzun yıllar sonra anladım ki, beni laiklik kisvesiyle uyutup, bu işi halletmek zorundaydılar. Laiklik onlar için bir yerde bir can simidi oldu.”

Şimdi anladınız mı neden bazı kimselerin “din, Allah ile kul arasındadır” dediğini?

Anladınız mı neden “kalbim temiz” diyerek ibadet meselesini geçiştirdiklerini?

Şimdi anladınız mı neden ısrarla (babalarının oğlu olmadığı halde) M. Kemal’i müdafaa ettiklerini?

Anladınız mı neden sürekli cumhuriyet ve laiklik vurgusu yaptıklarını?

Neden bu üçlünün “kırmızı çizgileri” olduğunu? Bütün bunların hepsi bu azınlık yahudi dönmeleri için yapılıyor işte.

Lakin bunu bizim insanımıza bile anlatamıyoruz. Allah Teala Kur’an-ı Kerim’de devletin uygulaması gereken birçok ayet indirdiği halde laikliği savunuyorlar. Niçin? Bir şey bildiklerinden mi? Hayır! Televizyon ve mekteplerde sürekli bu minvalde propaganda yapıldığı için… Böyle şartlan(dırıl)mışlar.

Sürekli olarak, “din, Allah ile kul arasındadır” diyorlar. Hayır! Allah Teala Kur’an’da böyle bir şey buyurmuyor. Tam aksine, Maide Suresi 38‘de “hırsızın elini kes” diyor. Bunu da Devlet yapacak. Haşa bu ayet “süs” için inmedi; “uygulansın” diye indi.

Dinle alakalı mevzuları “Allah ile aramda” diyerek geçiştiren kemalistler-sabetayistler; lütfen ATA’nızla alakalı mevzular da ATA’nızla aranızda kalsın. Eğitim, siyaset ve kültüre bulaştırmayın. Bu Müslüman milletin yakasından düşün artık…

Biz Müslümanlar olarak Müslümanların kitabı Kur’an (ve Sünnet) ile idare olunmak istiyoruz. Bunun için Arabistan’a gitmemiz gerekmiyor. Zira bu ülkede çoğunluğu Müslümanlar teşkil etmektedir. Eğer siz illa laiklik istiyorsanız, bizim inancımıza da saygınız yoksa, o halde laikliğin ana vatanı Fransa’ya gidebilirsiniz.

*

M. kemal Atatürk sabetayist yahudi dönmesi laiklik cumhuriyet kalbim temiz, Kuranda laiklik, din Allah ile kul arasinda, dinde zorlama yok, senin dinin sana benim dinim bana

Fotoğraf

***

.

**********

.

Kadir Çandarlıoğlu

.

**********

.

Alıntılarda şu şekilde kaynak belirtiniz:

www.belgelerlegercektarih.com

*

11 yorum

 1. Hasan TAHSİN

  Senin gibi soysuzları ülke gündemi dağıtmak için algı için finanse ettiklerini çok iyi biliyoruz Kadir Bey, bir dönem açılır, bir dönem kapanır her ülkede, zalimler çok yaşamaz tarih bunun kanıtıdır, bir gün deşifre olacaksın o zaman hak ettiğin adaleti bulacaksın. Sitenin yedeğini de aldım, hakkında delil olarak kullanılacak hiç şüphen olmasın. Bir gurup kesimin seni içeri tıkmak için var gücü ile çabaladığını sakın unutma.

   1. Hasan TAHSİN

    Sen nasıl bir cahiliye döneminden geldin ? Böyle bir şey olmadığını ispatlamadığın sürece benim iddiam geçerliliğini %50 nin üstünde bir inanınırlıkla sürdürecektir. Adım Gerçekte yine Hasan TAHSİN. NE mutluki sizin gibi hainlere ilk kurşun sıkan birinin adını almışım. Adım Sanım belli yerim belli üstte yazdım, isteyen cemaatini mi topluyor geliyor yoksa 3.5 karısı zevcesini mi toplayıp geliyor buyrun gelin. Ama şunu da unutma benden ayrı geçirdiğin her günün kıymetini bil o günler senin hayatının en mutlu günleri daha iyisi olmayacak. WordPress e adli belgeler gitti IP geldiği anda işin bitti senin. Türk adaleti ızdırap gibi çökecektir üstüne. Sıcacağım senin bacağına bekle bakalım.

   2. Hasan Tahsin yahudi dönmesi sabetayistti. Ilk kursunu atan da o degildir. Ilk kursun Hoca Ömer oglu Kara Mehmed tarafindan atilmistir: http://belgelerlegercektarih.com/2012/11/19/milli-mucadeleyi-m-kemal-ataturk-baslatti-yalani/

    Ayrica ilk kursunun atildigini iddia ettigin o yunanla M. Kemal ve Inönü sarmas dolas olmus, m. kemal kendi manevi kizini venizelosun koluna takmis, inönü ise karisini onun koluna takmisti. Biz böyle bir sey mi yaptik ki hain olalim?

    Senin iddianin bir kiymeti harbiyesi yok. Diger şoven sözlerine gelirse, seninle vaktimizi israf edemeyiz. Istedigin yere basvur. Ve ma tevfiki illa billah aleyhi tevekkeltü ve ileyhi ünib.

  1. emin

   Hasan Tahsin diye yazan kahpe soytarı!
   Madem bu kadar güçlü ve cesursun, neden kendi adınla yazmayıp Hasan Tahsin’in arkasına saklanıyorsun şahsiyetsiz? Yüreğin varsa ve kanunlar senin yanındaysa gerçek isminle ve adresini yaz?
   İnternette mahkeme kararıyla engellenen milyonlarca site var, sayfa var beyinsiz!
   Hakaret, sen gibi İslam düşmanı sabateistlerin işidir, burada hakaret yok bilgi var gerçek var! Gerçekleri ve belgeleri yayınlamak senin gibi hazımsız çapsızları beyninden kurşun yemişe çevirse dahi tüm dünyada serbesttir!

 2. Ali

  İnna lillahi ve inna ileyhi raciun.
  Ulan ölmekten korkan mı var sabetayist köpeği.
  İşiniz gücünüz boş tehdit. Vallahi bir gün bu sözlerin intikamı alınacak. İntikam, çocuklarınızı ve tüm soyunuzu Müslüman ederek alınacak biiznillah. Benim duam budur.

 3. Gerçeklerden korkma

  Hasan tahsin adli yorumcu Yahudi dönmesi. Yeter artık. Gerçek kimliğinizi açıklayın ve İsraile dönün. Bak devletnz de var artık Kemalin yardımıyla

 4. Vusla

  Hasan Tahsin denen kripto Yahudi kjefere sabatayisti. Ulan olmasaydık olmayacaktiniz. Kurtarmasaydik zalim Ispanya kraliçesi Izabella dedelerinizin kellesinden şarap keyfi yapacaktı. Azıcık insan olun insan! Ama yok siz şeytana Nur-u ziya diyen ve haşa Hz Havva ile birleşmesinden türedigine ve diğer Ademoğullarinin efendisi olduğunu inanan ruh hastası sapkın insî iblisoğullarisiniz! Nankör feçesler olmasaydık olmayacaktiniz Zalim İspanya kraliçesi Izabella dedelerinizin kellesinden şarap keyfi yapacaktı lan besleme artığı. İnsanlık vefa erdem size hakgetire. Ifşa oldukça etekleriniz tutuşuyor. Bu topraklarda Hak Zülcelal in cc size verdiği mühlet dolmuştur. Kaleminizi kırmış, defterinizi bu necip millet ile dürmektedir. 2023’ten sonra 5816 denen Yontma Taş Devrinden kalma şizofrenik kanunu kaldırıp yalan ve ihanet Saltanatinizi tepenize geçireğiz. Yediği kaba pisleyen murdar, pespaye sürüngenler bir bir hesap verecek. Ev sahibi gelince hırsıza arsıza, ite kopuğa, eşeğe ineğe yol katira merkebe topuğu yağlamak düşer…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: