M. Kemal Atatürk’ten ne istiyoruz?
M. Kemal Atatürk’ten ne istiyoruz?

M. Kemal Atatürk’ten ne istiyoruz?

M. Kemal Atatürk’ten ne istiyoruz?


***

Bazı kimseler, “Ne istiyorsunuz M. Kemal Atatürk’ten? Adam ölmüş gitmiş, bırakın yakasını” diyorlar…

Ölmüş gitmiş ama ideolojisi hala devam ediyor. Dolayısıyla onun ideolojisiyle mücadele ediyoruz. Firavun da öldü fakat Allah Teala Kur’an’da onun zulümlerini anlatıyor ve bu ayetleri bugün dahi okuyoruz. Biz 1400 yıldır Firavun’un, Ebu Leheb’in ve Ebu Cehil’in yakasını bırakmamışız, M. Kemal’in yakasını mı bırakacağız?

Nasıl ki “Ebu” Cehil, cahillerin “babası” ise, bize göre de M. Kemal “ATA” Cehil olarak cahillerin “ATA’sıdır” ve bizim açımızdan aralarında bir fark yoktur.

Isteklerimize, yani Allah Teala izin verirse alacaklarımıza gelince…

Bizim istediklerimiz çok basit; Bu zihniyetin “bizden aldıklarını, gaspettiklerini geri istiyoruz.”

Mesela:

– Ezan’ımızı… Ki zaten geri aldık elhamdulillah.
– Tam din özgürlüğümüzü istiyoruz.
– Şeriat’ımızı istiyoruz.
– Hilafet’imizi istiyoruz.
– Lisanımızı istiyoruz.
– Kültürümüzü istiyoruz.
– Lozan masasında bırakılan topraklarımızı istiyoruz.
– Eski ölçü ve tartı birimlerimizi istiyoruz.
– Cuma günümüzün tekrar tatil günü ilan edilmesini istiyoruz.
– Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem) efendimizin hicretini sembolize eden Hicri takvimimizi istiyoruz.
– Medreselerimizi, tekkelerimizi, zaviyelerimizi istiyoruz.
– Bacılarımızın başörtü hakkını… Ki geri aldık elhamdulillah.
– Ayasofya’mızı da geri istiyoruz.

***

Her ne kadar burada saydığımız ölçü ve tartı birimleri ilk bakışta ehemmiyetsiz görünse de aslında çok mühimdir. Ingiltere Avrupa kıtasında olmasına rağmen diğer Avrupa ülkeleriyle aynı ölçü ve tartı birimlerini kullanmaz… Mesela “santimetre” (cm) yerine “inch” yani 2,54 cm uzunluğundaki uzunluk ölçü birimini kullanır. Ayrıca “yard” ve “food” gibi uzunluk ölçü birimleri de kullanır. “Kilometre” (km) yerine “Mile” kullanır. Kara mili 1,609 km, Deniz mili ise 1,852 kilometredir. Ingilizler “kilogram” (kg) yerine “pound”, “stone” ve “ounce” gibi ağırlık ölçü birimlerini kullanırlar. Mesela bir “pound” 454 gramdır (gr). Hatta Avrupa Birliği’ne üye oldukları halde “Euro” yerine “pound” kullanırlar.

Bizde de uzunluk ölçüsü birimi olarak “arşın” vardı ve 68 santimetre (cm) yapardı. Ağırlık ölçüsü birimi olarak da “okka” kullanılırdı ve 1282 gram (gr) yapardı. Ingiltere Avrupa Birliği’ne üye olmasına rağmen diğer devletlere uymadığı halde biz neden uyuyoruz da kendi şahsiyetimizi muhafaza etmiyoruz? Neden kendi değerlerimizden vazgeçiyoruz? Nedir bu aşağılık duygusu? Biz ilkel bir Afrika kabilesi değiliz, koskoca bir Medeniyet kurmuş ve dünyada 1000 yıl gündem belirlemiş bir Milletiz. Allah Teala’nın izniyle hepsini tek tek ve söke söke geri alacağız.

***

“Bu kadar da istenmez ki kardeşim” diye sitem edebilirsiniz, ama bizden alınanlar bunlar ve daha niceleri…

Istemediklerimiz de var tabi, onlar da sizin olsun…

Mesela:

– Genelevleri, fuhuşhaneleri istemiyoruz.
– Faiz kurumlarını, tefecileri, komisyoncuları istemiyoruz.
– Baloları istemiyoruz.
– Kumarhaneleri istemiyoruz.
– Meyhaneleri istemiyoruz.
– Içki fabrikalarını istemiyoruz.
– Karma okulları istemiyoruz.
– Laikliği istemiyoruz.
– CHP’nin 6 OK’unu istemiyoruz.

Bunlar sizde kalsın ve bir daha da şehit kanı ile sulanmış topraklarımıza bu pislikleri getirmeyin.

Bize müslüman olmaktan başka şeref ve Islam’dan başka Medeniyet lazım değil!..

.

**********

.

Kadir Çandarlıoğlu

.

**********

*

Alıntılarda şu şekilde kaynak belirtiniz:

http://www.belgelerlegercektarih.com

*

*

5 yorum

 1. Yonca

  Siz kimsiniz de bunları istiyorsunuz? Türkiye bundan ibaret değil ki. Bölünelim, bunu mu istiyorsunuz? Savaş çıksın eski toprakları kazanmak adına, askerlerimiz şehit… Kazanacak olsak ne ala, o güç o birlik var mı sizce günümüz Türkiye’sinde. Hoş böyle bölücülük yaptığınız sürece de olmayacak zaten.

  1. Fatih

   @Yonca asıl siz kim oluyosunuzda laikliği savunuyosunuz ? sizin atanız laiklik getirerek hilafeti ve şeriatı kaldırarak ümmeti parçaladı hala anlamadın mı ? Hilafetimizi yıktı ve bütün Müslümanları parçaladı sizin gerçekte hizmet ettiğiniz amaç bu işte ! gerçek yüzünüz bu İslam alemi parçalasında yok olsun istiyosunuz bölücülük yapan sizsiniz biz değil ayrıca komünist terör örgütleri (pkk gibi) kemalizm denen faşist ideolojiden besleniyo yani kemalistler teröristtir bölücüdür

 2. Muhittin

  Firavun ile Kurtuluş Mücadelesi mimarını mukayese ediyorsunuz ya ! Beyninize oksijen gitmediği muhakkak. İnsanı bir şeyden soğutmak için “din” dışında kullanabileceğiniz bir öge yok. Sebep : Dini, Marx’ın sizlere gösterdiği gibi “milletin afyonu” olarak kullanmak ve kitlelerin duygularına tesir etmek. Bu yüzden laiklikten rahatsızsınız. Bu yüzden Atatürk’ü haddiniz olmadan “put” olarak adlandırıyorsunuz. Osmanlı tutanaklarında “Filanca kulunuz…” diye başlayan hitaplardan, etek öpmelerden çok memnundunuz ama tekerinize çomak soktu Atatürk. Düne kadar yüce dini sizler gibi “afyon” olarak kullanmak isteyenler boyunun ölçüsünü aldı. Bugün de elde Kur’an ile miting verme acizliğine düşenler, bu işin böyle olmayacağını, bu milleti laikliğin ayakta tutacağını fark ettiler. Siz de akıllanırsınız inşallah.

  1. @Muhittin, yorumun icin sagol. Firavun’u da “kahraman” görenler vardi. Ancak o inananlara zulmediyordu. Maksadimiz birilerini bir seylerden “sogutmak” degil, hakikati terennüm etmek desek daha isabetli olur. Ayrica sadece “din” eksenli mevzular degil, ayni zamanda “ahlaki” mevzular da islenmistir. Dolayisiyla önyargili iddianiz mesnetsizdir. Marx, Bati’da ortaya cikmistir, bu durumda “dinin afyon” olarak kullanilmasinin batida varid oldugu ortaya cikar… Islam aleminde degil. Öte yandan biz, “Türkiye’de” uyuyanlari uyandirmak icin tarihi hakikatleri dile getiriyorsak, demek ki Türkiye’de de bir ariza var. O da; Kemalizmin “milletin afyonu” olmasidir.

   Her müslüman laiklikten rahatsiz olmalidir, cünkü Islam’da laiklik yoktur.

   M. Kemal’i put addeden kemalistlerdir, bizim yaptigimiz ise malumu ilam etmekten baska bir sey degildir. Bu hususta kemalistlerin yazdiklari siirlere bakmak yeterlidir, buyrun:
   http://belgelerlegercektarih.com/2012/12/06/ataturku-tanrilastirma-temayulu/

   Tutanaklarda “kulunuz” ifadesi gecer. Bir kelimenin ne manaya geldigini bilmek istiyorsaniz o devrin edebiyatina hakim olmalisiniz. Aksi halde yanlis cikarimlarda bulunmaniz kacinilmaz olacaktir. Mehmed Akif’in “tevhid” hususundaki hassasiyetini erbabi bilir. O bile cumhuriyet devrinde yazdigi mektuplarda arkadaslarina “kulunuz” ifadesini kullanir. Kulunuz kelimesi bir nevi “bendeniz” gibi alcak gönüllülügü ifade eden bir sözdür. Dolayisiyla bu iddianiz da mesnetsizdir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: