Belgelerle Gerçek Tarih
DİKKAT – Paylaşım Şartı – DİKKAT

DİKKAT – Paylaşım Şartı – DİKKAT

Paylaşım Şartı

uyari

UYARI:

Gerek kitabımızdaki gerekse sitemizdeki veya herhangi bir yerde yayınlanan yazılarımızın alıntılanmasına, derlenmesine, modifiye edilmesine, kısaltılmasına, ekleme yapılmasına veya buna benzer işlemler yapılmasına hiçbir surette rızamız yoktur.

Paylaşmak istediğiniz bir mevzu varsa, alakalı yazıya gidin ve yukarıdaki adres çubuğunda görülen linki kopyalayıp paylaşmak istediğiniz yere yapıştırın. Yani YALNIZCA LİNK PAYLAŞIMINA MÜSAADE EDİYORUZ. Ayrıca yazının sonunda “facebook” veya “twitter”ın sosyal medya paylaşım butonları var. O butonlara tıklayarak da paylaşılabilir.

Başka türlüsüne hiçbir surette rızamız yoktur. Müteaddit defalar uyardığımız halde bazı siteler, örneğin “secretrality” isimli sitenin yöneticisi, konularımızı “eksik” yaymaktadır. Yeni kurulan başka bir site ise yukarıda belirttiğimiz şekilde kaynak göstermeksizin yazılarımızı paylaşmaktadır. Bu bir insanlık ayıbıdır, hırsızlıktır.

Bu kararı almamızın mühim sebepleri var.

Kanuni Sultan Süleyman’ın Şeyhülislam’ı Ebussuud Efendi’nin şu sözlerini hatırlatmak isteriz:

“Yarın Hakk’ın Divanına varınca
Süleyman’dan hakkını alır karınca.”

Karınca bile Kanuni’den hakkını alabiliyorsa, biz de alırız hakkımızı şartımıza uymayanlardan, Hakk’ın Divanına varınca.

***

Paylaşımlarımızın neredeyse tamamı ayetlere, hadis-i şeriflere, belgelere ve muteber kaynaklara dayanmaktadır.

Rica: Çalışmayan bir link veya tıkladığınız başlıkla bağlandığınız konunun farklı olduğunu tespit ettiğinizde yazının altına yorum yazarsanız düzenleme yapabiliriz.

 

112 yorum

   1. zeynel özkan

    beyefendi hayırlı günler dilerim gediz savası hakkında malumatınız var mı acaba ben büyük dedemden gedizde ethem beyin 5000 atlı ile yunanlıları darmadagın ettigini dinlerdim hep ama bunu nedense hiç bir yerde bulamıyorum aslen ben kütahya aslanapalıyım ve köyümüzden ethem beyin askeri olan çok kişide bunu anlatırmış lütfen belge varsa görmek isterim teşekkürler

   1. ismail

    benim bildiğim gediz savaşı yunana karşı savunma idi ve 1920 de oldu. netice yenilgidir. yenilginin suçuda ali fuad paşaya atılır. zafer olsa kimin kazandığına bakılmaz hemen m.kemale maledilir. hakkındada onlarca sayfadan yüzlerce destan yazılıp hersene kutlanırdı.

 1. Lockman

  Ustat Kadir Candarlioglu mustear isim mi gercek isim mi acaba? Boyle bir calisma yapmak, bu kadar belgeyi bir araya getirmek cok zor bir is nasil yaptiniz hocam ekip halinde mi calistiniz 50-60 yil evvelki gazete nushalarina nasil ulastiniz, yasakli kitaplari nerden buldunuz, arsivlerdeki bilgileri nasil elde ettiniz isin icinden cikamadim

 2. Hüseyin Dilki

  Kitabınızı okuyorum Allah razı olsun sizden Hakkınızı helal ediniz uğraşıp emek vermişsiniz.
  Lakin kitaptaki bazı belgeler okunamayacak kadar küçük boyutta yüklenmiş rica etsem onları büyüterek tekrar upload edermisiniz.

 3. Teşekkürler Emekleriniz İçin Bende Sizin Gibi Düşünüyorum Ama Okullar Okullardaki Hocalat Dershanelerdeki Hocalar Öğrencilermizin Beynini Yıkıyorlar Bunlara Dur Demek Bizim Elimizde Tekrar Bu Bilgiler İçin Teşekkürler…

  1. nermin

   evet kesinliklesize katılıyorum. mersin uni. hazırlık bölümü okuyan oğluma ing notlarda
   ABDULHAMİT ZALİM diye yazılıyor oğlum karşı cıkıyor ama .okuyan gençlik yok malesef saf saf inanıyorlar.buna ne zaman son verilecek cok üzülüyorum

 4. A...

  KİTAPTA NORMALDE SİTENİZDE OLAN BİRÇOK FOTOĞRAF EKSİK. YANİ KONU AYNI AMA BELGELER YOK. YUKARIDA BİR ARKADAŞA “hangi sayfa veya konularda?” DENMİŞ AMA BAYAĞI BİR VAR BAKARSANIZ İLK SAYFALARDA FARKEDERSİNİZ ZATEN. ALLAH CC HEPİNİZDEN RAZI OLSUN

   1. İnş laptopa geçtiğimde göndereceğim. Eğer ehlisünnetseniz değiştirirsenizde sorun olmaz ama ben bunu nasıl yapabildiğinizi merak ediyorum. Çünkü bizde öğrenirsek kanuna yakalanmadan yazmayı güzel olur. Bur arada üstte yanlış yazmışım yeni gördüm.

 5. facundo

  me gustaria recibir informacion general; con quien debo hablar? o inscribirme. Espero sus respuestas, por favor. Tengo mucho interes en lo cultural, en lo social, en lo economico, y Universidades. Pero,el idioma…eso me interesa mas. Gracias

 6. Karkın

  Çok faydalı bir çalışma . Fakat hızlı ulaşım listesi gibi olsaydı çok daha rahat olurdu . İstediğimiz konuya tıklayıp görebilseydik . İstediğim konuyu samanlıkta iğne misal arıyorum .

 7. betül yılmaz

  Ben sizin kim olsduğunuzu öğrenemk istiyorum ve çıkardığınız herhangi bir kitap ya da önerebileceğiniz bir kitap ?ben sadce türklerin bilinmeyen tarihini değilde dünya devketlerin tarihlerinde yalanları bilmek isterim ayrıca günümüzde dünyaya uygulanan yeni dünya düzeni hakkımda bi bilginiz var mı?

  1. bağdaştırıcı ayarlarına girin yerel ağ bağlantısına sağ tıkalyıp özellikler üzerine tıkayın ve açılan pencerede ‘bağlantı protokolü sürüm 4’ üzerine çift tıklayın açılan pecerede alt satırlarda ‘aşağıdaki dns sunucu adreslerini kullan’ konumuna getirin ve tercih edilen dns sunucusu sırasıyla:8 8 8 8 ve alt satırında diğer dns sunucusu olan konuma ise sırasıyla: 8 8 4 4 yazın ve tamam a tıklayıp çıkın…tüm tarayıcı yani internet sayfalarını kapatın ve yeniden internete giriş yapın görüceksiniz ki bütün yasaklı sitelere giriş yapabileceksiniz….hayırlı geceler

 8. sayenizde gözümüz açıldı ve Elhamdülillah başkalarına da vesile oluyoruz sayenizde kendisini komünist olarak tanıtan bir arkadaşıma paylaştım bu bilgileri ben bu zamana kadar ne tür bir sapıklık içerisin deymişim diyor şimdi. bu cihadı dalga dalga yaymamız gerekiyor inşAllah hepimiz üzerimize düşen görevi yapalım.

 9. doğu han duran

  Ne zaman güncelleme tamamlanır hocam? Bu arada size ulaşmam gerek. Bazı konularda sorular sormam gerek. Facebook: “doğu han duran”. Bana ulaşabilir misiniz? lütfen hocam lütfen. 🙂

 10. ÜstadTakipcisi

  Selamûn Aleyküm hocam, birşey soracaktım. Bu yazılarınızı bastığınız bir kitap var mı? Sürekli telefondan olmuyor. Üstad Kadir Mısıroğlunu sürekli dinliyorum lâkin kanun olduğu için bazı yerleri anlatmıyor, onlarıda burdan buluyorum. Bir basılmış kitap olsaydı iyi olurdu hemen alırdım.

 11. KitabıBekliyoruz

  Kitap ne zaman güncellenecek bi tarih verseniz iyi olur. Ayrıca hızlı ulaşım listesi-arşiv sekmesi güncel değil, istediğimiz yazıları bulamıyoruz. Yazılarınız iyi güzelde site çok kötü idare ediliyor.

 12. Burhan Zihni Sanus

  Sayın Belgelerle Gerçek tarih web sitesi sahipleri – ,
  Sitenizi gerek içindeki haberlerin, resimlerin ve bilgilerin ciddi ve doğruluğu bakımından gerekse sitenin format’ı bakımından hem tebrik eder hemde yakın tarihimize doğru bol resim ve belgeli bir eser meydana getirdiğiniz için bu milletin bir ferdi olarak sizinle iftihar ediyorum.
  kitabınızı da bitirdiğiniz zaman okumayı isterim
  Ayrıca sitenizden ( Hoşgörünüze sığınarak ) adres ve link belirterek alıntı yaptım dergimize.
  Teşekkürler ederim
  Saygılar
  Burhan Zihni Sanus

 13. ŞERİF

  Ben 17 Yaşımdayım. Doğruları Görmek istemeyip sizi eleştiren insanların yorumlarına burdan sadece gülüyorum. Yazılarınızı sürekli okuyorum. Allah sizden razı olsun . Bazı zihniyetin kirli defterlerini açınca yerlerinden celallenip kalkıyolar . Rahat olun Osmanlı Geliyor şşş ✋

 14. nermin

  Üniversitelerde ABDULHAMİT ZALİM notları daha bu sene mersin üniversites hazırlıkta verildi gecen sene yeğenime ilke bireyin trabzondaki tarih hocalarıosmanlı tarihini korkunç anlatılıyorlar yeğenim karşı çıkınca dışlanıyorlar Allah için sesimizi duyurmaya yardımcı olun dayanamıyorum bu zalimleri alkışlayan ne olduğu belirsiz içimize sızan hainlere gençleri millimanevi değerlerden yoksunlaştırıyorlar. lütfen yardım edin ne oluyor bu üniversitelerde.

  1. emrebaba

   haklılar. yıllardır bıze osmanlının destansı harıkalarını anlattılar dayadılar. hıc hatalarını yanlıslarını konusan yok zaten. benım osmanlım sadece osmangazi ve fatih sultan mehmet dönemleridir. taht ıcın kardes kardesı akraba akrabayı öldürdü bumu allahın emrıydı. baba cocugunu öldürdü. allah bunumu emredıyordu. bırakın bırazda gerceklerı ogrenın osmanlıda

   1. emrebaba, maalesef senin osmanli tarihinden haberin yok. Hem Fatih Sultan Mehmed dönemini benimsiyorsun, hem de kardes katline karsisin. Halbuki kardes katlini kanunlastiran ve kardesini öldüren bizzat Fatih idi. Kardes katlinin gayesi darbeye mani olmakti. Darbe neticesinde -birkac defa oldugu gibi- halktan insanlarin ölmesine mani olmakti. Halktan insanlar ölecegine, devlet idaresi zayiflayacagina büyük bir fedakarlikla halk ve devleti icin kardeslerine kiyiyorlardi. Bu utanilacak ayip bir sey degil; Osmanli hanedaninin en büyük meziyetlerinden biridir. Bugün kac kisi halki ve devleti icin kardesini feda edebiliyor?

   2. ismail

    emre bunlar teferruat. osmanlı islamın kaç asır koruyuculuğunu yaptı. yoksa ta 1500 lerin başlarında düşerdi islam devletleri hırsız batının kucağına. bütün hristiyanklık doğudada irran içeridede kızıllar osmanlıyı nasıl çökertiriz salak bir şehzadenin ordu toplayıp saltanat savaşları çıkartmasına gözyumulamaz. hiçbirşey keyiften olmuyor. mecburiyet neyi gerektiriyorsa olanda odur.

 15. emrebaba

  Cumhuriyet’in ilk Diyanet İşleri Başkanı Rıfat Börekçi, Atatürk’ün kendisine duyduğu saygı ve hürmeti şöyle anlatmıştır:

  “Ata’nın huzuruna girdiğimde beni ayakta karşılardı. Utanır, ezilir, büzülür, “Paşam beni mahcup ediyorsunuz” dediğim zaman “Din adamlarına saygı göstermek Müslümanlığın icaplarındandır.” buyururlardı. Atatürk, şahsi çıkarları için kutsal dinimizi siyasete alet eden cahil din adamlarını sevmezdi.” (Atatürk ve Din Eğitimi – Ahmet Gürtaş – Diyanet İşleri Bakanları Yayınları s.12)

  1. emrebaba… M. Kemal’in rifat börekciye saygi duydugu veya öyle göründügü dogru. Cünkü Milli mücadeleye bircok yardimi dokunmustur. Ancak m. kemal gercek din adamlarini sevmezdi. Mesela Milli Mücadeleye sarik ve silahiyla katilan sükrü hoca bunlardan biridir. Cünkü harbiden hilafet taraflisiydi. M. Kemal ise ilk baslarda hilafeti ve dini övmüs, daha sonra gücü eline gecirince de bunlari atip ardindan da agiz dolusu sövmüstür. Simdi dini sahsi cikari icin siyasete alet eden kimdir diye kendine bir daha sor. Ayrica Milli mücadeleyi baslatan birinci meclisin acilisinda hocalarin dua etmesine ses cikarmamis, fakat zaferden dolayisiyla otoritesinin saglamlasmasindan sonra dua etmek isteyen hocayi iteklemis ve azarlamistir. Bu arada kaynak verdigin kitabin ilk basim tarihi 1981 idi. Yani Kenan Evren darbesinden hemen sonra. Kenan evren Müslmanlari atatükcü yapmak icin din imajli bir atatürk protresinin cizilmesini emretmisti. Buna dair belgeleri su makalenin son bölümünde bulabilirsin:

   http://belgelerlegercektarih.com/2016/02/04/ataturk-doneminde-satilan-ve-ahir-yapilan-camiler-sinan-meydana-cevap/

   Bu makaleyi de okuyabilirsin:

   http://belgelerlegercektarih.net/kenan-evren-darbesi-ve-sadece-kuran-projesi/

   1. ismail

    sinan meydanın kitabında gördüm hocaları sevmem diyor. asılan hoca müftü ve islam alimlerinin akibetinden belli zaten. kemalistlerce yunan işbirlikcisi yalanıyla damgalananlar da malum. m. kamala yaranmak için haham yada papaz olmak lazım. ki oda o kişiler üzerinden batıya yaranabilsin

  2. ismail

   onun içinmi mart 1924 te halifeliğin kaldırılmasına dair önce islam alimlerinden olur imzası topladıki onlar kaldırmış olsun. rıfat börekçi imza vermek istemeyince imzala keyfini bozarım hoca diye çıkıştı. adam kelle korkusuna imza verdi.

 16. Yusuf Serdar

  Hocam ben bu uyarıyı ilk defa gördüm ve anlattığım kişilere sitenizi kaynak olarak belirttim. Ama ne yazık ki bazı yerlerde de sizin sitenizden bilgi alarak yazdım ama o yazılarımı bulamadığım için kaynak da veremedim. Hakkınızı helal edin hocam.

 17. CristianoCK

  öncelikle sa hocam sizi uzun süredir takip ediyorum yazılarınız maaşallah fevkalade bi sorum vardı enver paşa hain midir bence olabilir sizin görüşünüz ney ???

 18. İsmet Yildirim

  Ağabey ben Fen Lisesi 11. Sınıf talebesiyim. Malum inkılâp tarihi var. Eger bir mevzuda munakasaya girersem senin vesikalarini ve yazilarini kullanip sonra da sana tesekkurlerimi arz etsem acaba sikinti olur mu?

 19. gül

  Bİzleri gerçek tarihimiz hakkında aydınlattığınız için çok çok teşekkür ederim Allah razı olsun….Bu sayfanın bağlantısını kopyalayarak facebookta paylaştım,,,sanırın rızanız vardır

 20. Geri bildirim:Osmanlı Tüfek bile üretemedi diyen Kılıçdaroğlu’na Cevap-ALINTI-CANDARLIOGLU – Akdeniz Güneşi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: