Belgelerle Gerçek Tarih
Kadir Çandarlıoğlu kimdir ?

Kadir Çandarlıoğlu kimdir ?

Kadir Çandarlıoğlu kimdir ?

*

Resimleri orjinal boyutunda görmek için üzerlerine tıklayınız

Kadir Candarlioglu, Kadir Çandarlıoğlu kimdir, Dördüncü Murad, Sultan Murad, Padisah Murad

***

Takipçilerimden aldığım sayısız maillerde kendimle ilgili bilgi vermem isteniyor. Her ne kadar sizi tatmin etmeyeceğini bilsem de kısaca bir şeyler yazmayı gerekli görüyorum; Bendeniz, tarihini ve dinini araştırmaya ve incelemeye çalışan bir Müslümanım. Adil bir dünyanın ancak Allahu Teala’nın Hz. Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem Efendimiz vasıtasıyla gönderdiği Islâm dini ile mümkün olabileceğini bilen ve bu doğrultuda insanları şuurlandırmak ve de Allah’ın rızasını kazanmak gayesiyle imkanlarım nispetinde, elimden geldiğince -Allahu Teala kabul ederse- cihad eden birisiyim.

Sitemizde yer alan konular, Facebook’ta “Muhteşem 15 yıl”, “Şeriat-ı Muhammediye”, “Anti CHP Arşivi” ve “Tarih ve Din Araştırmaları Merkezi” isimli sayfalarımda (bazı sayfalarım kapanmıştır) paylaştığım ve sonradan “Belgelerle Gerçek Tarih” adıyla internet ortamında okunabilmesi için e-kitap şeklinde yüklediğim kitaptaki konulardan ibarettir. Birçok konuyu ilaveler yapmak ve bazı hataları düzeltmek suretiyle güncelledim. Güncelleme işlemi hala devam etmektedir.

Facebook’ta faaliyette bulunduğum müddet zarfında yaptığım paylaşımlara tepki gösteren, hatta ağza alınmayacak küfürler eden yüzlerce kemaliste rastladım. Bazılarının evvela Müslümanmış gibi yorum yaptığına ancak daha sonra Müslüman olmadığını itiraf ettiğine hayretle şahit oldum. Bunlar genelde dinsiz veya sabetayisttir, yani aslen yahudi olduğu halde Müslüman gibi görünenlerdir… Zaten laikliğin en hararetli savunuculuğunu bu kesim yapmaktadır… Bilgisiz Müslümanları Islâm hukukuna düşman edenler işte bunlardır.

Özellikle “Atatürk olmasaydı” diye başlayan cümleler kurmakla marufturlar. Ne hazindir ki, bu arkadaşların çoğu üniversite talebeleridir… Türkiye’nin geri kalış sebebini şimdi daha iyi anlıyoruz, değil mi? Ingiltere kralının M. Kemal’in elini öptüğüne inanan birisinden memlekete ne hayr gelir? Veya, “kullandığın parada Atatürk’ün resmi var” diyen bir üniversiteli gencin millete ne faydası dokunabilir? Yani parada resmi olan birisi, Allahu Teala’nın emirlerine karşı gelmeye ve milleti de buna zorlamaya hak mı kazanmış oluyor? Bir insanın “iyi” olup olmamasının “ölçüsü” paradaki resmi midir? O halde bu söze muhatap olanın; “Iyi ya, ATA’nı bozdurup bozdurup harcıyorum” demesi galip geldiğini mi gösterir?

Neyse sözü fazla uzatmayalım. Hakkımızda verdiğimiz kısacık malumat vesilesiyle buradan bir duyuru yapma ihtiyacı hissediyorum.

Maalesef üzülerek görüyoruz ki, bazı kimseler, bizden yaptıkları alıntılarda sitemizi kaynak göstermiyor. Anlaşılmaz bir şekilde, yayınladığımız fotoğraflardan sitemizin ismi siliniyor ve başka sitelerde paylaşılıyor. Buna kesinlikle rızamız yoktur. Bunu iyi niyetle bağdaştırmamız mümkün değil. Sitemizi kaynak göstermeden alıntı yapanların rızamıza uygun hareket etmediğini bütün okuyucularımızın bilmesini isteriz.

Ayrıca son zamanlarda bizim adımıza siteler açıldığını ve bu sitelerde bazen davamıza zarar veren paylaşımlar yapıldığını esefle görüyoruz. Bazı haber siteleri de yazılarımızı bizimle alakasız bu tür siteleri kaynak göstererek yayınlıyor.

Şunu bilmenizi isteriz ki, “www.belgelerlegercektarih.com” ve “www.belgelerlegercektarih.org” sitesinden başka hiçbir siteyle bağımız yoktur.

***

Facebook ve Twitter hesaplarımızda yaptıkları birbirinden değerli paylaşımlarla bize destek olan Hıdır, Bünyamin, Serdar, Serhat, Murad, Reyhan, Zeki, Dursun ve Abdurrahman kardeşlerimi burada takdirle anmayı vicdani bir borç bilirim.

Facebook hesabımız; https://www.facebook.com/belgelerlegercektarihresmi/

Twitter hesabımız; https://twitter.com/Tarih_ve_Din

Instagram: https://www.instagram.com/kadir_candarlioglu_gercektarih/

ve https://www.instagram.com/belgelerlegercektarihcom/

***

Kadir Çandarlıoğlu

Belgelerle Gerçek Tarih | Gerçek Tarih’in Müstesna Adresi

.

269 yorum

 1. Sizi tüm maneviyatımla tebrik ediyor. Büyük bir aydınlatma hizmeti sunuyorsunuz. Allah sizden razı olsun. Cenab-ı Hakk’dan size artan ilim ve kudret vermesini niyaz ediyor, hayırlı hizmetlerinizin devam etmesine daima duacı olduğumu belirtmek istiyorum. Dua bekliyorum. Selamlar… Din ve dava kardeşiniz Ahmet Omaç

   1. Halil KAHRAMAN

    ADİL allah senin belanı vermiş zaten..bre zavallı..YOBAZLIK asıl size yakışıyor:• Bırakınız başka olağanüstü, mucizevi şeyler aramayı bir insan,önce kendi ilk yaratılışını, doğumunu, çocukluğunu, kendinde bulunan maddi ve manevi yapısını , bir ağaç yaprağını , bir bitki tohumunu, bir yağmur damlasını, çevresinde uçan, yürüyen , yüzen canlıları ve yaşam yasalarını, şöyle bir “düşünerek incelese zaten Yaratan ı bulur,O’NUN eseri olmayan ,O’ nu işaret etmeyen ondan olmayan bu evrende en küçük bir zerre bile yoktur.. KAİNATTA TESADÜF DİYE BİR ŞEY YOKTUR..GUYA AKILLLARI SIRA AKİL GEÇİNİP TE TEK YARATICIYI O İLK VAR EDİCİ GÜÇ Ü AKLINA SIĞIŞTIRAMAYAN YANİ TEK YARATICIYI KABUL ETMEYENLER,BUNUN KARŞILIĞINDA ŞU EVRENİ OLUŞTURAN SONSUZ SAYIDAKİ ATOM VE ATOM ALTI PARÇACIKLAR ADEDİNCE YARATICIYI KABUL ETMEK VE ŞU TABİAT, DOĞA DENEN CANSIZ, ŞUURSUZ KENDİNDE BİR İLİM İRADE VE YAPIP EDEBİLME GÜCÜ OLMAYAN “MADDE”YE SONSUZ BİR GÜÇ KUDRET İZAFE ETMEK ZORUNDADIRLAR ve fiilen yaptıkları da zaten o.Biz Şükür ki AKLEN, İLMEN, KALBEN VE FITRATEN iman ettik ..Rabbim “Başında akıl taşıyan ve düşünebilen” Her insana nasibetsin..

   2. Amiiin..!…..
    Kim ki;Cahiliyenin şirk dönemini ister ve onun ilkelerini hayata geçirmek için gayret içinde olursa gerçekten o şifa bulmaz bir YOBAZ ve KEMALİSTTİR..Sanırım,Adil nickli şahısta bunu kastederek (ALLAH TÜM YOBAZLAR IN BELASI NI VERSİN… AMİN.)Demiştir…MUHABBETLE..

   3. mehmed yiğit (my,tewettir da)

    Kadir Hocam, Allah yolunuzu açık etsin. tewettir da malum takipcinizim. Merak ettim.Bu sayfa çıktı. Mucahedinize devam buyurun. Yemişli Ağaç taşlanir. İmam ı Şafi Ra dediği gibi deriz: İnsanların eleştirilerine maruz kalmadan yaşayacağını zanneden kişi delidir. Allah icin: Üçüncünün üçüncüsü, dediler. Habibimiz Muhammed ASM icin: sihirbaz ve deli, dediler.Allah ve Resulu hakkında böyle düşünenler, bizim için neler demez ki

  1. EBABİL

   Ahmet kardeşim aynen katılıyorum düşünce, dilek ile dualarınıza ve ek olarak Kadir Candarlıoğlu nun ve şahsında gerçeklere açık vatansever devlet millet sevdalısı tüm feraset sahibi milletimizin yüreğine sağlık, ömrüne bereket ceddine rahmet olsun diyorum…

   1. ismi güzel kardeşim bende zamanında senin gibi Atatürke dil uzatanlara sayıp sövüyordum, biraz araştırırsan doğrulara vakıf olacaksın inşAllah o zaman göreceksin neyin ne olduğunu.

   2. EBABİL

    MİLLETTEN YASAYLA KORUNUP DEDESİ BİLE SAKLANILAN M.KaMAL GİBİ ELİ KANLI, DARAĞAÇLI BİR DİKTATÖRÜ, LİDER SANMAK; ASIL, BEYİNSİZLİK, YOBAZLIK VE ÖRÜMCEK BEYİNLİ ZAVALLILIKTIR YALNIZ…

   3. EBABİL

    Yusuf’adır yukarıdaki önceki ile bu cevabım ve ayrıca hamdolsun ki, tanımadığımız insanları bir kişiye olan mesafeli yaklaşımlarından dolayı ön yargı ile beyinsiz, yobaz ve örümcek beyinli zavallı olmakla itham edecek kadar BEYİNSİZ, YOBAZ, ÖRÜMCEK BEYİNLİ ZAVALLI DA değiliz çok şükür, bu tek tipçi zihniyete göre herkes aynı kişiyi sevmek mecburiyetinde ve bu kişi eleştirilemez, sorsan bütün aileniz aynı yemeği sevip yemek zorunda mı diye, öyle şey olmaz derler, ha ayrıca Yusuf arkadaş o dil uzattığın beynimizin sadece zekatını dağıtsak insanları beyinsizlikle itham eden bir sürü beyinsiz, bir ömür boyu altında ezilir ve belki de ıslah ve ihya olurdu kim bilir…

   4. EBABİL

    emin, bigisizliğin getirdiği cehaletin ve ferasetsizliğin adı ne zamandan beri mücadele olup mükemmele ulaşabilmiştir, ki olsa olsa cehaletin getireceği nafile mücadelenin sonu hezimettir en fazla, çünkü, gerçekler acıda olsa tektir ve her ne kadar masallarla ve projelerle saklansada er geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır maalesef…

   5. milletin avukatı

    Sövmetle Hakaretle olmuyor. Sizin gibi kemalisler onulmaz bir radikallik ile kendinizden olmayanları asla tanımazsınız. Siyonist Yahudiler gibi.Sonunuz geldi az kaldı. Atatürkün arkasından çıkınız. . Delil ve belgeler konuşur !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   6. Hatice

    Her şeyin belgelerle ispatlandığı böyle bir sitede bile Kamal ı savunabiliyorsan beyinsiz olan sensin. At gözlüğünü aşmışsınız siz alenen körsünüz.

  1. Muhammed

   Bir insan ki, allah tarafından bu ülkeyi kurtarmakla görevlendirilmiş. bu ülke için kurşun yemiş. Ülkeyi bir kese altına satanlarla mücadele etmiş. bir insan ki tüm ordunun desteğini alıp tek parça toprak vermemek için savaşmış. Ve yine o insan, elinde her türlü imkan varken, padişah ve halife olabilme şansı varken, elinin tersiyle bunu itip halkımız özgür olmalı diyebilmiş. Yüz yıl sonra atasını satan hainlerle uğraşıyoruz bu gün. Mevlana hazretlerinin namaz kılarken tasvir edilmiş bir resmi yoktur. Haşa Kim diyebilir ki mevlana ya sen kafirsin diye. Kimin ne olduğunu ancak ve ancak yaradan bilir. Cenab-ı hak biliyor ya hiç kimseyi diniyle, diniyle, ırkıyla yargılamadım. Ama çok yazık… siz müslümansanız, çok yazık….

   1. @Muhammed rumuzlu ancak cevad sahin isimli takipciye. Allah tarafindan görevlendirildigine sahit oldunuz mu? Hasa vahiy mi aldiniz? Bu ülkeyi millet kurtardi, m. kemal ise millete darbe yapti. Elbette bir seyler yapmadi demiyoruz ama öyle mübalaga edilecek cinsten degil. Karabekir pasanin dogudaki zaferi olmasa isi zordu mesela. M. Kemal ordunun destegini aldi cünkü elinde padisahin fermani vardi. Zaferden sonra kurtulus savasini baslatan pasalarin hepsi ona muhalif olmustur. Cünkü hilafetin kaldirilmasini ve dikatörlük kurulmasini istemiyorlardi. M.Kemal hilafeti veya saltanati elinin tersiyle itmis falan degil, asagida linkini verecegim okursunuz. Onun “cumhurbaskani” adi altinda kurdugu diktatoryal rejimde bir padisahtan daha fazla yetkileri vardi. Halki özgür birakmis degil. Zorla basina sapka gecirdi. Böyle özgürlük mü olur? Allahu Ekber seklinde tekbir getirmesini yasakladi. Böyle hürriyet olur mu? Atasini satanlarin kim oldugu ortada. Osmanliya kimin darbe yaptigi ortada. M. Kemalden baskasi degil. Mevlana’nin namaz kilarken tasviri mi? Ciddi olamazsin… M. Kemale kafir demiyoruz, ama onun sözlerini okuyup ne olduguna kendin karar ver:

    http://belgelerlegercektarih.com/2012/04/30/ataturk-ve-din-ataturk-ve-islam-ataturk-ateist-mi-kemal-ataturk-musluman-mi-ataturk-tabiata-mi-tapiyor/

    Bu da halife ve padisah olabilirdi seklindeki iddiaya cevaptir:

    http://belgelerlegercektarih.com/2013/08/14/hangi-diktator-halife-ve-padisah-olabilecekken-cumhuriyeti-kurar-diyenlere-cevap/

   2. EBABİL

    Nerede kurşun yemiş ve hatta burnu kanamıştır acaba? 14 asırlık ezanı tanrı uludur diye darağaçları zoruyla değiştirenin ise Müslüman olduğunu iddia etmek abesle iştigal olur ayrıca…

   3. dertli

    cabbar rumuzlu arkadaş ben antepliyim atatürk antebe bir ordu göndermedi atatürk bizim 400 sene bir vali ile yönettiğimiz yunanla savaşmış!! antep fransayla savaştı ne atatürk vardı ne ordu halk bir lideri bile olmadan fransayı yendi fransa yunandan daha güçlüdür peki söylesene ermeni mi olduk adımız hanz corc mu oldu antebi bilen bilir hem eskiden olduğu gibi türküz hem müslümanız elhamdulillah urfada eskiden arapdı hala arap maraş türktü hala türk fransız olmadık fransayı püskürttük ve atatürk de yoktu ordu da … atatürk olmasaydı milletten bir adam çıkardı gene bu yunanı yenerdi yunanı dağ eşkiyaları bile yenerdi ama osmanlı subayı var dediler yetki ondadır dediler siz ona tabi olun dediler o yüzden başka biri çıkmadı o da yunanı bilerek sakaryaya kadar getirdi savaştırmadı çünkü yunanı yenmek çok büyük bir başarı gibi gözüksün diye harbi uzun tuttu sonrada eline güç geçince osmanlıyı yıkarak kendi diktatörlüğünü getirdi ..seçimle gelmedi yaşadığı sürenin hiç bir anında bir seçime herhangi bir rakibi ile girmedi onu halk seçmedi o zorbalıkla geldi inkılaplarını millete danışmadı dayattı şapkayı dayattı harf değişikliğini dayattı kimse bunu istemiyordu kendisine karşı çıkanları astırdı şapka giymeyenleri bile astırdı demokrasi bu mu yani tarihi kendi istediği şekilde yazdırdı okullarda tarihi atatürkün öğrenmemizi istediği şekilde yazdılar o milletin o zorba bir diktatördü hem maddi hem manevi milletin bütün mukaddesatına saldırdı .. millet onu sevmiyordu cumhuriyet milletin kendini yönetmesi dediler atatürkü kim seçti millet mi seçti aksine 1950 lerde ilk çok partili sisteme geçildiğinde millet direkman chp nin rakibine oy verdi o gün bu gündür bu tablo değişmedi chp sandıktan birinci parti çıkamadı hiç bir zaman … millet bunları ve zihniyetlerini sevmiyordu ve hala da sevmiyor sultana kese kese para çalıp kaçtı diyorlar ulan adam giderken yanında sadece kaşıkçı elmasını götürse o sülalesine de yeterdi ailesini atatürkün zulmünden korumak için bir adamın teknesine koymuş yanına da birşey almamıştır zaten ne kadar akraba bağı olan varsa tamamını sınır dışı edip mallarına el koydu atatürk ..yıldız sarayını yağmaladılar.. çalan kimmiş bakalım..

   4. Yok artik Ali. Bu kadar da atilmazki… Atmiyorsun, resmen firlatiyorsun. M. Kemal daha kendi babasinin kim oldugunu bilmiyor. Kendi itirafidir bu. Ayrica Peygamber soyundan gelmek bir insanin dogru oldugu manasina gelmez. Biz onun soyuna degil, ne yaptigina bakariz. Ebu Leheb de Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz ile ayni soydandi. Kaldi ki, Ingiltere kralicesinin de Peygamber soyundan geldigi iddia ediliyor. Simdi bu kadin “müslüman” ve “dogru” bir insan mi olmus oluyor? Yani rica ederim, hayali seylere, hurafelere, M. Kemal hakkinda sonradan uydurulmus mitlere itibar etmeyelim. Onun bunun uydurdugu seylere degil, bizzat m. kemalin kendi sözlerine bakalim. M. Kemalin dini görüsü burda:

    http://belgelerlegercektarih.com/2012/04/30/ataturk-ve-din-ataturk-ve-islam-ataturk-ateist-mi-kemal-ataturk-musluman-mi-ataturk-tabiata-mi-tapiyor/

  1. EBABİL

   CABBAR! BİNLERCE YILLIK TARİH GEÇMİŞİNDE NE ZAMAN ERMENİ PİÇİ OLMUŞ BU KADİM CESUR VE ASİL MİLLET, Kİ O ZAT OLMASAYMIŞ OLSUN, ASIL BU YORUMUNLA SEN KAŞINMIŞIN, YA MENSUBU OLDUĞUN MİLLETİ TANIMIYORSUN YA TARİHİNDEN HABERİN YOK YA KENDİNE VEYA ANANA GÜVENİN YOK ANLAŞILAN SENİN…

 2. adına gerek yok ilk harfi harf

  Abicim eskisi gibi osmanlının yaşamını yaşamak istiyorsan git arabistana irana ordada var şeriat. Sevmiyorsan Atatürkümüzün devletini onu kötülüyosanda bu ülkede yaşama hakkın yok. Hem söylen hemde kullan. Yemezler… Atatürkün neden namaz kılarken fotosu yokmuş senin varmı rte nin varmı o zaman sus.

  1. Yorumunuz icin tesekkürler. Biz seriati yasamak icin arabistana veya irana gitmeye gerek görmüyoruz cünkü Seriat; Islam’in ta kendisidir. Dolayisiyla neredeyse tamami müslüman olan Türkiye’de, müslümanlar kendi kitabi olan Kur’an ile yönetilmelidirler. Bu her seyden önce bir insan hakkidir. Eger cogunlugunu müslümanlarin olusturdugu Türkiye’de birileri illa laiklikle yönetilmek istiyorsa, yani Allahu Teala’nin kitabi Kur’an yerine ne idügü belirsiz insanlarin yaptiklari kanunlar ile yönetilmek istiyorsa, o halde iste bu kisilerin laiklikle yönetilen fransaya gitmeleri her bakimdan daha dogru olur. Saygilar.

   1. ismini vermek istemeyn ayni kisi

    size dinden ayrilin demiyorum bende 5 vakit namazimi kilip orucumu tutuyorum (ki sadece bu da yetmiyor ahlak olarakta mesela insan hakki gibi seylerede dikkat ediyorum) ama Kur’an da devlet bu sekilde yonetilmeli (dini bir devlet) diye bir sey yaziyor mu? ataturke hristiyan diyorsunuz ama sizde incil gıbı Kur’an-ı Kerim i degistirmeye calisiyorsunuz. size dinsiz yada ateist demiyorum ki bu cok buyuk bir gunah eger o kisi dinsiz oldugunu kabul etmiyorsa cok buyuk gunahtir hatta Kur’an-ı Kerim de de yazar. lutfen sizde ben ve benim gibi dusunenler ve ayrica ataturk icin bunu soylemeyin iyi gunler insallah sizde birgun uyanip gercekleri gorursunuz…

   2. Yorumunuz icin tesekkür ederim degerli kardesim. Din devleti olup olmadigi konusunda su yazilari bir okumanizi tavsiye ederim, saygilar:

    http://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/07/26/prof-dr-ilber-ortayli-islamda-laiklik-olmaz/

    ***

    http://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/10/05/islamiyetle-laiklik-bagdasir-mi-babanzade-ahmed-naim/

    ***

    http://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/10/02/laiklik-nedir-cesur-bir-laikin-agzindan-laikligin-gercek-yuzu/

    ***

    http://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/06/15/ahmed-hamdi-basar-da-bizdeki-laiklige-dinsizlik-diyor/

    ***

    http://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/06/06/hz-ali-kv-seriat-ile-hukmedilmesini-emretti/

    ***

    http://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/04/25/imam-i-azam-ebu-hanife-rh-a-seriat-hakkinda-ne-dedi/

    ***

    http://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/08/08/yunanistanda-bile-muslumanlara-seriat-hukumleri-tatbik-ediliyor-muslumanlarin-yasadigi-turkiyede-bunu-istemek-suc/

    ***

    http://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/07/05/seriat-hukumleri-ve-hikmetleri-kisas-katilin-hukmu/

    ***

    http://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/07/02/kuran-nizami-hilafetseriathukumkanun-ile-ilgili-bir-kac-ayet-i-kerime/

    ***

    http://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/07/14/seriat-hukumleri-ve-hikmetleri-hirsizlik-hirsizin-hukmu/

    ***

    http://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/07/09/seriat-hukum-kanun-hakkinda-birkac-hadis-i-serif/

    ***

    http://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/06/11/kemalistlerin-mi-yoksa-allahu-tealanin-kanunlari-mi/

    ***

    https://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2013/02/13/islamla-yonetilen-osmanli-ile-kafirlerin-hukumleriyle-yonetilen-kemalist-cumhuriyet-arasindaki-fark/

   3. aliveli

    @ismini vermek istemeyn ayni kişi Allah içkiyi yasak etmiş devlette mübah ,kumar yasak devlette serbest,zina yasak devlette mübah.Bunlar gibi sayısız misal.Devlet milletin aynasıdır.Millet Müslümansa devlet ona iştirak edip milletin inandığı hükümleri uygulamalıdır.Allah’ın hükümleriyle hükmetmeyen kafirdir.M.Kemalin meal yaptırdığı Elmalı tefsir mealinde bile şeriat hükümleri vardır. bu meale LAİK kemalistlerin inanmasına imkan yoktur.Laiklikle çatışır.Hırsızın cezası da belli zina yapanında.Bunu bildiği halde m.kemal uyguladıysa hatta uygulanışını kaldırdı ise kafirdir.Ayrıca eğitimden dini kaldıran birisinin tek amacı olabilir o da dinin öğrenilmemesidir.Kur’anla bağlantılı olan milletin dilini gavurunkine benzetti.Menşei Kur’an olan kelimelerden halkı uzaklaştırıp gavurun kelimelerini millete tatbik etmiştir.Halifeliği ve İslamı övüp sonrada onları ilga eden birinin tek amacı olabilir o da gayri dini bir halk ve devlet oluşturmaktır.Bunun içindirki kadınları açıp millete şapkayı dayatmıştır.

   4. Mesut

    Şeriat Hayatın ;Kendisidir, ALLAHA HAMD RESULUNA SALAT ,mümin ve müminata selam olsun ,
    Gerçekleri hazm etmek pek kolay değildir ,unutmayalımmı ki aleyhin-lane olan iblis de başlangıçta hikmeti anlamak istemedi ,insanlarda olan inat hissi zamanla ber taraf edilir,düşünmeyen ve kendisini bilmeyenler ins ve cin her halukarda ,gayba inananlarla ,kavga içinde olacaklardır.

   5. halis turkmen

    komunizme gecit vermedik senin sapik dinci totaliterizminide bir yerine sokariz,insana ve ozgurluge dusman kokten dinci manyak.

  2. aliveli

   Peki M.kemal latin harflerine hayrandı da İsviçre ve İtalya Medeni kanununa o kadar hayrandı da niye gidip avrupada yaşamadı .Niye 1000 yıldır İslam kanunuyla yönetilen topraklarda zorla herşeyi değiştirdi.Bi kişinin sadece namaz kılarken fotosunun olması Müslüman olduğunu göstermez.Akaide ayrıkı sözleri davranışları amelleri gösterir.Halifeliği ,şeriatı,İslam harflerini kaldırdı.Halifeliği övüp birkaç yıl sonra kaldırması neyi gösterir?Kadınları açan şapkayı millete dayatan birisinin Müslümanlığından söz edilemez.Camileri kapatan Kur’anı hukuku kaldıran bikişi Müslüman olamaz.İranda arabistan Osmanlı gibi mi yaşıyo. şiiler vahhabiler ve sunnileri ayırt edemeyecek kadar bilgisizlik var.

  3. Rıdvan

   adamın kaynak gösterdiği isim Rıza Nur 🙂 kardeş Rıza Nur kimmiş bak :))) ittehak ve terakkiye katıldı diye Atatürk’e mason diyen adam İttehat ve terakkici ama yer yer osmanlıcı Rıza Nur ile Atatürk’ü karalamak istiyorlar :))))

   İlimler kitabı Atatürk öldükten sonra basılıyor ama ne hikmetse Atatürk yazmış ?

   Atatürk Andrewsi hiç görmemiş olmasına rağmen nedense andrews’in kaynakları alınıyor falan :)))

   abicim takma bunları. ciddi diyorum farklı farklı yerlere atlayarak iş yapmaya çalışmışlar. filistin cephesi muhabbetine girdim bende. 1937 de meclis konuşması yapıldığı idda edildi derken kanıt olarak 1937 de mecliste konuşma yaptı demiş. kendi ile çelişiyor yani. daha cümle kuramayan adamlar yer bunları ancak :))

   1. @ridvan, riza nur ittihat ve terakkinin yanlislarini görünce onlari elestirip ayrilmistir. Iste daha sonra da m. kemalin yaninda yer aldi, onun da yanlislarini gördü ve elestirdi. Mesele bundan ibaret. Anlayacagin her dönemin adami olmamis, her dönemde adam olmaya calismis.

  4. ORHAN OSMANLI

   KEMALİST KARDEŞ ŞERİAT SADECE İRAN DAMI ARABİSTANDAMI VARMIŞ ASIL ORADA YOK SERİAT 1400 YILDIR VAR VE BİZ YAŞIYORUZ SİZİ GİBİLERE ŞERİAT ZATEN İŞE YARAMAZ MÜSLÜMANIM DİYE GEÇİNMEYE DEVAM EDİN YAZACAK ÇOK ŞEY VAR DA NEYSE

  5. akar

   Lan yavsak yorum yazmadan arastir once .abdulhamit zamanindasiyonist yahudiler filistinden toprak almak istediklerini soylediler.abdulhamit bunu kesinlikle kabul etmedi ve onlari kovdu.baktilar bu is boyle olmayacak ilk once osmanliyi bolup parcalamak,sonrada yonetmek en iyisi olacakti.bunu simdide tum ortadogu ulkelerine uyguladilar zaten .osmanliyi yikmak fitneler cikardilar ve onlar icin bir kurtaricida buldular kimdi ataturk .neyse cok kan dokuldu kalakala bize turkiye kaldi.birde 100 yllik suresi olan lozan anlasmasi yapildi hala daha bitmedi.neymis biz savas kazanmisiz .adamlar bunun yaninda torerist guruplar cikarttilar onlara harcadigimiz paralardan belimizi dogrultamiyoruz.simdi soruyorum bizmi kazandik onlarmi

   1. Kemal

    Lozanin 100 yil diye bir suresi yoktur. Cok okumuş kardeş.. hezimet diye yaygara yapanlar serv antlasmasida oscarlik herhalde…. cehalet mutluluktur

   2. EBABİL

    Kemal efendi; hiç bir antlaşmada sonsuza kadar değildir, öyle olsa bugün tarafları bile kalmayan m.ö. ki kadeş Babil Mezopotamya antlaşmaları hükmünü yitirmezdi, makul bir süre belirtilmeyen antlaşmalar ortalama yüz yıllıktır, değişen zaman, şartlar ve kuşaklar gereği hükmünü yitirir otomatikman ve cahillik öyle güzel şeydir ki her şeyi bildiğini sanıp ondan dolayı mutlu olursun…

   3. cok doğru sözler.. osmanlıyı yıktılar fitne cıkardılar… abdulhamid han gitti kan akmaya başladı ve hala müslümanların kanı akıyor. sionistler avrupada müslüman ülkelerden aldıklar değerli ne varsa götürdüler zengin oldular ve müslümanları bir birine düşman etmeyi becerdiler.. ne yazık ki oyunlarına dahil olan akılsızlar var işte

   1. EBABİL

    Uveys; Camiye gitmek ayıp mı ki fotoğrafının çekilmesi abes olsun, bunda gocunulacak bişey de yok ayrıca, müslüman ülkede kiliseye gidecek değil ya, kiliseye gitse abes olurdu ve gocunulurdu ….

  6. EBABİL

   adına gerek yok; O zaman sizde ithal kanunların anavatanlarına mesela laikliğin ki fransa medeni kanununki İsviçre vs vs oralara gidip yaşayın derler insana ayrıca önce gerçek atalarımızı bilmek gerek önce sonra da bu devletimizin en az iki bin yıllık olduğunu bilmeniz gerekir, birde ata bildiğinin dedesini bilip söyleyebilmelisin en azından…

  7. EBABİL

   adına gerek yok, hatta ata olarak bildiğin kişinin burnu kanayarak bir karış fethettiği bir yer varsa sen oraya gitmelisin asıl bence, Müslüman Anadolu insanını ve coğrafyasını ithal kanunlarla asimile edilmesini tasvip etmek yerine o ithal yasa ve kültürlerin anavatanlarına defolup gitmek daha etik olur, aslını inkar eden bu milletten olamaz zaten…

  8. EBABİL

   halis türkmen; dünyaya adaleti barışı getiren ve insana insanlığını kazandıran anlamı da barış demek olan islam dinidir yalnız, sapık totaliterizm ise sapkın putperestlik ve diktatörlüktür, bilirsen komünizmle dini aynı kefeye koyma gafletine düşmezsin belki…

  9. EBABİL

   adına gerek yok; eli sürekli göğsünde mason nizam duruşlu bir sürü resmi var ama, sen şimdi ilk kimlğinden sonra bir iki ay arayla kemal olan adını bir harf değişikliğiyle hemde resmi gazetede yayımlatarak kAmal oiarak değiştirip ikinci bir nüfus kağıdı çıkarttığınıda kAmal ın ibranicede ne anlama geldiğinide bilmiyorsundur eminim, peki hangi Türk ve İslam geleneğinde anıt kabir gibi bir tapınak mezar anlayışı vardır, söyleyebilir misin? eee kişi sevdikleriyle beraberdir ne de olsa, hatta öldükten sonra bile…

  10. milletin avukatı

   Asıl siz gidin. Çanakkale ve onda biri olan Kurtuluş savaşında bir tane şeriatsız ve başörtüsüz vatandaşımız yoktu. Biz on asırdır buradayız ve o dedğini ülkelerde de şeriat yok bu arada.. BİLESİN ÇATLAYASICA..

 3. ismini vermek istemeyn ayni kisi

  birde ilk yorumumda biraz kaba konustum sinirliydim baska birseye yinede dusunce zitligi olsada saygi duyuyor ve hakarete basvurmamak gerektigini dusunuyorum

 4. fatih

  Abicim bu kitap , bu bilgiler çok insanın hayatını değistirdi.
  Basta benim . birkaç arkadasim..
  hayatım değişti hayatımı gercegi görmek isteyen insanlara adadım. öncelikle bölümümü degiştirdim . İnşallah bu kitaptan bölümleri yayınlayacağım.
  Allah sizden, cümlemizden razı olsun.
  Allah kimseyi yanlışı savunacak kadar cahil ; doğruyu inkar edecek kadar nankör yapmasın. Davanız davamdır.

 5. MUSA

  değerli kardeşim mukaddes kitabımız KURAN,ıKERİM,de RABBİM buyuruyorki düşünebilen akıl sahiplerine bu ayetlerde ibretler var ,fakat bu gün baktığımızda müslümanlara sanki ebedi bir yaşam varmış gibi dünynın geçici heva ve hevesleri ile oyalanıyorlar.maalesef EFENDİMİZ S.A.V.in şiddetle yasakladığı fanatizim,ırkçılık v.b. davranışlarla gerçekleri görmüyor ve kabullenmiyorlar buda sizin gibi kardeşlerimizin anlattığı gerçeklere kulak tıkamalarına neden oluyor .bugün insanlar öyle bir hale geldiki körü,körüne inandıklarına yanlış bile olsa biad ediyorlar .fakat biz yanlız ayetleri RABBİ,inden bize getiren SEVGİLİLER SEVGİLİSİNE hiç şüpe etmeden biat etmeliyiz. onun haricindeki her İNSAN hata yapabilir sorgulanabilir ALLAH C.C. koruması hariç herkes zarar ve ziyandadır. ve birde tarihini bilmeyen geçmişinden utanan milletler yıkılmaya veyok olmaya mahkumdur bizim tarihimiz 1923,den başlamıyor . bu millete sistematik olarak ameliyat yaptılar. sizi eleştiren arkadaşlara SİYONİZMİ, VE ROCHİLD,,ROCKEFELLER yahudi siyonist hanedanlarını araştırıp.ne amaçladıklarını ve neden ortadoğu ve turkiye üzerinde bukadar durduklarını daha iyi anlayıp GERÇEK FOTOĞRAF,ı göreceklerine inanıyorum anlatacak çok şey var RABBİM bizlere BASİRET VE FERASET Nasip etsin İNŞAALLAH…. SAYGILARIMLA……….

 6. Ayşe

  Ne yazık ki bi 400-500 yıl kadar geç gelmişsiniz dünyaya. Osmanlı döneminde doğmuş olsaydınız 4 kadınla evlenebilir, cariye ve köle alabilir, tepeden tırnağa vebalı gibi örtebilir, fareler gibi evlerine tıkabilirdiniz. Üzgünüm ki kendi parasını kendisi kazanan, modern, erkeğine köle olmayan ve her daim başı dik gezen kadınların dünyasına doğdunuz. Bizler var olduğumuz sürece sizin gibi yobazların ıslak rüyaları gerçek olmayacak.

  1. Aslil kölelik simdi var. Birkac medya patronuna soyunan kadinlarin icler acisi halini görmüyor musun? Reklam filmlerinde köle gibi kullanilan, mankenlik adi altinda insanlara köle pazari denilen podyumlarda sunulan kadinlar köle degil de nedir? Kaldi ki, dört kere evlenmek sadece Osmanli devletinde bir ruhsat degildir, her müslümana verilen bir ruhsattir. Bu ruhsati veren Allah Teala’dir, bunu kabul etmemek ise bir müslümanin yapacagi is degildir.

   Biraz okuyun:

   http://belgelerlegercektarih.com/2012/06/03/seriat-hukumleri-ve-hikmetleri-taaddud-u-zevcat-cok-evlilik/

   1. batu

    şimdiki çalışan insanlara köle diyerek kitabınızdaki kölelik gibi kaldıralamayan bir olguyu meşrulaştırmaya çalışmayın.Şimdi o şurda burda kullanılan kadın dediğiniz kişiler isterlerse bu işleri yapmayabilirler kendi tercihleridir ama kölelik gibi bir durumda böle bir tercih söz konusu degıl yanı köle olarak sahibine çalışmak zorunda. ayrıca cariyeler efendileri ne isterlerse yapmakla hükümlüdürler cinselikte dahil Allahın bunu yasaklamaya gücü yetmedimi yani?Dersen ki bianda kaldırmadı ama azaltmaya çalıştı buda yanlış olacaktır çünkü dinin ortaya çıktığı coğrafyada kölelik 1962 de yasaklanmıştır oda batının dayatmasıyla Osmanlıdada aynı durum geçerli ,yani Muhammedin denemesi başarısız olmuşturki eğer bu kademeli olarak bitirme düşüncesi Allah tarafından konulmuş olsa idi geleceğide bilen Allah son dinin çıkısından 1300 seneye kadar devam edeceğinde bilir yasaklar yada yerıne başka bir model koyardı.

   2. yorumunuz bilgi eksiginiz oldugunu gösteriyor, sizi bir nebze de olsa aydinlatmak isterim. Günümüzde kölelik irade disi olmaya hizla devam ediyor. Bilhassa mankenlerin bazen tv lerde sinir bosalmalari yasamalari, aglamalari, depresyona girmeleri, uyusturucu kullanmalari, cocugu olanlarin ise cocuklarini gece yarilarina kadar yaninda yani kulüplerde, pavyonlarda tutmalari bu isi istemeyerek yaptiklarini gösteriyor. Bu insanlar güzel ve düzenli bir islerinin olmasini istemezler mi? Elbette isterler ancak sömürü düzeni onlari mecbur kiliyor. Dünya kapitalinin büyük orani seckin ailelerin elinde ve bu oran maalesef hizla artiyor. Islam’da ise kölelik konusunda size bir yazi önerebilirim, umarim faydali olur, hayirli aksamlar:

    http://belgelerlegercektarih.com/2012/11/30/seriat-hukumleri-ve-hikmetleri-islamda-kole-ve-cariye/

   3. batu

    tavsiye ettiğiniz yazıyı okudum.bence sizin yanlış yaptığınız nokta islamı değerlendirirken iyi yanlarını(kendinize göre)görmeniz,yanlışlığı herkesce artık kabul gören olgularda bile iyi yanlar arıyor olmanızdır. muhammed köleliği tam kaldırmak istemesede durumlarını iyileştirmeye çalışmıştır bunlar doğru ama eğer bunlar Tanrıdan gelen hükümlerse ve her zaman için geçerliyse burda sizin düşünmeniz gereken Kuran da yazan şeyler acaba daha iyi olabilirmiydi?Örneğin cariyelik meselesinde kadınsal ihtiyaçların ve çocuk doğurmanın cariye için iyi olacağını söylemişsiniz ama bu durum cariyelerin isteklerine bırakılsa daha iyi olmazmıydı?Sonuçta birlikte olduğu kişi eşini yada ailesinden birini öldürmüs baska dinden biri ona bu şekilde cinsel yoldan hizmet etmek istemeyişi çok normaldir kaldıki hiçbir şekilde hizmet etmek istemeyebilir yada başka imkanı olmazsa isteyebilir burda yapılması gereken o kişinin rızasının alınmasıydı.erkek köleler içinse kişilerin bizzat köle almaları yasak olup esirler başka ülkelere satılabilirdi böylece kölelik hem islam coğrafyasında olmazdı hemde devlet zarara uğramazdı.Mankenler vs kişilerden zorunda olduğu için bunu yapanlar vardır ama bana kalırsa lüks yaşantılarını bırakamadıklarından yani kendi iradesizliklerinden bu durumlara düşüyorlar.Şimdiki şartlarda zorla çalışmak zorunda kalan biri polise başvurduğunda bu durumdan kurtulabilir ama şeriatta kölelik sistemiyle zorla çalıştırılan birinin başvurcağı biyer yoktur

   4. süphesiz iradesizliklerinden bu isi birakamamis olanlar vardir, ancak ise baslamasi sömürü düzeninin sartlari dolayisiyle mecbur kalindigindandir. Lüks hayati da bu sartlarda elde etmistir. Yani önceden bir servet sahibi olup da bu ise baslamis diyemeyiz, arada dünyalar kadar fark var.

    Kölelik konusunda ise bir cariyenin cinsel iliskide bulunma ihtiyacini gözardi edemeyiz, biraz realist olmakta fayda var. Kaldi ki, herhalde bir sekilde cariyenin izni alinir. Örnek verirken biraz üzerinde yogunlasarak düsünsek bu tür suallerin cevaplari kendiliginden gelir. Eger erkek kölelerin satilmasi sartiya esir alinabileceklerine hükmedilseydi, bu durumda düsmanlar korkusuzca ve her firsatta savas ilan ederlerdi. Zira para karsiligi serbest birakilacaklarini bildiklerinden, öldürülecekleri zaman teslim olurlar, sonra da aid oldugu kavim tarafindan nerede olursa orada geri satin alinirlardi.

    Hayirli günler

   5. bir osmanlı

    tebrik ederim kardeşim çok güzel cevap oldu… bu devirlerde kadının vücudu bir ticaret bir pazarlama halini aldı yani fuhşiyatın, edepsizliğin ve hayasızlığın adı olmuş modernlik ama kadınların çoğu bunu böyle görüyor.Biz erkekler kadını bir eş bir anne olarak görürüz parasal veya ticari bir varlık olarak değil… yakındır onlarda uyanırlar ama hayattaki o zaman belki kurtuluşu görürler( Allah’ın hidayetiyle), ama ahirette(o zamanda çok geç kalınmış olur son pişmalık da fayda vermez)…

  2. tevfikfariz

   evet müslüman kadın para kazanmak zorunda değildir çünkü onun için para kazanan kocası vardır. evet modern kadın kocasına köle değildir. ama patronuna, amirine, spor hocasına köledir.

  3. aliveli

   Bugün modern erkek evlenene kadar en az 10 kadınlar flört eder ve onlar 1-2 tanesiyle birlikte olur.Sonrada tek eşle evlenir.Bu tek eşlilik oluyo dimi.Laik düzende evlilikler neden kısa sürüyo.Kadınları açıp kendi nefsani isteklerini tatmin eden erkekler özgürlük safsatasıyla kadınları kullanıyo.Özgürlük diyip nikahsız ilişkiye girer sonra ayrılır kadını mağdur eder.Kadınları cinsel meta olarak görüp onun özgürleşme düşüncesiyle açılıp saçılmalarıyla erkekler tatmin ediliyo.Bi kadın ev geçimine parayla katkı yapmıyo diye köle gözüyle bakmak laik kafasıdır.Adamın görevi farklıdır kadınınki farklı.Bu görevleri yaparken kimse birbirinin kölesi değildir.Öyle olsa karşı düşüncede erkek dışarda çalışır kadını evde oturduğundan erkek kadının kölesi manası mı gelir.Erkek çalışır kadının her ihtiyacını karşıladığından erkek köle mi oldu.Yaradılışları farklı olan iki cinsiyetin görevleri de farklıdır.Modernlik plajlarda çıplak vaziyette bulunmaksa devam edin.İslama inanan birisinin ahlaksızlığı nehyetmemesi düşünülemez.Münafıklar,kötülüğü emreder iyiliği yasaklar.Modernlik maymunlar gibi sokakta sevişmek mi?Nefsiyle konuşan insanları Allah nefsinden korusun.

  4. bir osmanlı

   Ayrıca Ayşe hatun bir erkeğin 4 tane kadınla evlenmesini bir zulüm gibi anlatmışsınız bu yanlış bir düşüncedir. Bir Müslüman olarak bakarsak Müslüman bir çoğunluk veya nüfusu arttırmak maksadıyla erkeğin 4 kadını eş alma hakkına sahip olduğunu görür veya anlarsın… saygılarımla

   1. EBABİL

    elhamdülillah Müslümanım rumuzlu kişi; şuyuu vukuundan beter olan dinamitlenen aile yapısını ve yeni yetişen annesi babası belirsiz, annesiz babasız büyümek zorunda kalan nesildir sanırım…

  5. EBABİL

   ayşe: şimdi 14. metres olmak genelevlerde sermaye ve cinsel rant aracı köle olmak, anası babası belirsiz gayrı meşru çocuklar dünyaya getirmek çok mu hoş acaba? edepli olmak her kişinin değil ER kişinin işidir, vatan evladı devlet millet sevdalısı ER kişileri doğurup yetiştirmek ise bizim EDEP ve HAYA timsali Anadolu kadınlarımıza ve kutsal Analarımıza mahsustur, ıslak rüya fantazilerini erkek gibi dile getiren kadınlara göre bi iş değildir zaten…

  6. EBABİL

   Ayşe hanım bu devirde gelenler gibi sübyanların manevi kız evlat olarak istiflenmesi varken oysa değil mi ya? bu zihniyette kadına verilen değer mezarı bile meçhul bırakılan fikriye den, Avrupa dan dönüş yolunda trenden atlayarak intihar ettiği iddia edilen manevi kızlardan Zehra Aylin den ve bir kadın olmasına rağmen şapkaya muhalefetten astırılan Erzurumlu Şalcı bacı (Şöhret Ana) dan belli oluyor zaten kadına ne kadar verildiği…

   1. EBABİL

    modern zihniyette(!) kadına ne kadar değer verildiği taciz ve istismardan, sermaye ve rant aracı görülmelerinden ve öldürülüp astırılmalarından çok belli oluyor…

   2. EBABİL

    ha birde 1946 seçimlerindeki açık oy gizli tasnif saçmalığından sonraki sayımdaki hileleri yazan Bülent Üstündağ ın eşi gazetenin imtiyaz sahibi ve aynı zamanda hamile olan kadın Müşteba Uras a eşinin yazdığı yazıdan sonra idam cezası verilmesi ve mahkeme çıkışında ise eşine verilen idam cezası yüzünden Bülent Üstündağ ın intihar olayı vardır ki, bu zihniyetin sebep olduğu kadına nasıl değer verildiği ile ilgili tam bir ibretlik vakadır…

  7. EBABİL

   batu adlı kişi, bizim islam dinimizde “ALLAH’IN” 99 adı içinde tanrı diye bir adı yoktur yalnız, tanrı adı bir taşa puta herhangi bir metaya ve hatta bir ineğede verilebilmektedir ve yaradanın şahsına müstesna bir özel ad değildir, hem tanrı dediğin zaman tanrıçadan da bahsetmen gerek çok tanrılı dinde olduğu gibi, tıpkı büyük bir garabet olarak 14 asırlık ezanımızı tanrı uludur diye değiştiren zihniyetinde tanrıçada güzeldir duldur diye devam etmesi gerektiği gibi, tüm savaşlar ve kurtuluş savaşında ALLAH ALLAH VE ALLAHUEKBER nidalarıyla İSTİKLAL kazanılmıştır ve hatta 15 temmuzda bile aynı nidalarla VATAN inlemiş olup, ben hiç tanrı uludur diye bağıran kişiye rastlamadım, o yüzden ya dinimizi öğrenin öyle yorum yapın yada hangi dinin mensubuysanız tanrı hangi dinde kullanılıyorsa o din hakkında ahkam kesin lütfen, dikkat edelim ki bu millet daha fazla asimileye maruz kalmasın artık…

  8. Tam 6 yıl sonra yazıyorum ortada bir virüs var ve siz hatta dünya nefret ettiğiniz bu islami hayatın bir parçası olan, örtünme,peçe(maske),bay bayan tokalaşma vb. Gibi uygulamaları yapmak zorunda kalıyor,evden dışarı çıkamıyorsunuz Allah büyük işte sizin gibi nasipsizleri bile şu anda kendi kurallarına uyduruyor.Sen şimdi inkar edersin çünkü sizin işiniz nu mualefet etmek farketmez hastalık veya virüs yoluyla bile olsa siz şuanda o beğenmediğiniz hatta nefret ettiğiniz hayatı yaşamak zorundasınız

 7. 88926467

  Ayşe Hanım Peygamber efendimizin getirdiği din olan İslam, o dönemlerdeki sınırsız eşlilikten 4 le sınırlandırılan çeşitli kural ve şartlara bağlı bir düzeni kurmuştur. Eşlere belli sorumlulukları vermiştir. Aile müessesini kuvvetlendirmiştir. Kadının ve çocukların hukukunu gözetmiştir.Halbuki sizin öğünerek anlattığınız sistemlerde kadın bir meta ve zevk unsuru olmaktan öte bir konumda değildir. Genellikle kadın ve çocuklar mağdur edilmektedir… Vesselam…

 8. Çağla Pak

  Şeriat olması gereken olabilir sizler için fakat dünya artık din üzerine kurulu değil. Artık İslam’ı kendimiz ve Allah arasında yaşamalıyız,çevremizle İslam sevgisini paylaşmalıyız. Şeriat yönetimini savunmuyorum. Bunun yanı sıra bırakın Amerika,Avrupa’yı biz Türkiye’deki Müslümanlar bile Orta Doğudaki şeriat ülkeleri ve şeriat ülkelerinden iğreniyor ve dalga geçiyoruz. Kızlar okumasın diye okul patlatanlar,tecavüz edildiği için idam edilen bayanlar,baskıcı tutumları ile tanındı şeriat.

  Avrupa’da bir zamanlar kendi dinine göre yönetiliyor ve din adamları bunu çok iyi kullanıyordu. Cennetten arazi satmak vs. Gavur diye adlandırdıklarımız kendi dinine göre Allah’ın kulu,onlarda kendi dini kurallarıyla yönetilmişler. Bakın şimdi laik sistem ile yönetiliyorlar. Şeriat,halka dayatma laiklik ise insanın özgürlüğüdür. Bu bir dünya standartıdır bence. Halkının çoğu Müslüman,Hristiyan,Budist vs bir çok ülkede böyle bir sistem var.

  Diğer yandan evet ahlaksızlaştık. Japon aile yapısını incelemenizi öneririm,bize benzer. Fakat onlar Müslüman değil? Demek ki ahlaklı olmak için illa Müslüman olmak gerekmiyormuş,illa şeriat olması gerekmiyormuş. Bende bacımın gece boyunca diskolarda sürünmesini istemem,bence bacımın her gece bir erkekle sürtmesini istemem… Şeriat değil ahlaki değerlere önem vermeliyiz bence.

  Siz ahlakın bozulmasını Cumhuriyet kurulmasına bağlıyorsunuz. Eee en çok tecavüz,taciz,kaçırılma niye orta doğuda. Niye en çok dindar kesimde. Şu tvde alt yazılarda seks arkadaşı arayanlara bakınız. Konya’dan,Yozgat’tan,Şanlıurfa’dan çıkıyor çoğu.

  1. Seriatin olabilirligi tartisilmaz, olmalidir zira Allahin emridir. Dünya din üzerine kurulu degil diyorsun ama vatikan ve evrensel yahudilik: siyonizmin dünya üzerindeki faaliyetlerini-agirliklarini-etkileriini göremiyorsun sanirim. Ortadoguda hangi devlet seriat ile yönetiliyor? Seriati kötü tanitanlar bati medyasidir, türkiyede ise dogan medyasidir. Bunun bircok örnegi var. Basörtülü müslüman kizlari okula almayanlar özgürlüktür diye tanittigin laik sistemin savunucularidir. Seriat halka dayatma degildir, cünkü Seriat Islamdir. Islam’i secenler elbette Islam’in yükledigi mükellefiyetleri yerine getirmelidirler, bunun yerine getirilmesini istemek ise baski degil, denetim mekanizmasidir. Laiklik size göre özgürlük, ama dünyada mutlak özgürlük hayvanlara mahsustur, biz ise hayvan degiliz; sorumluluklarimiz var. Japonlar ahlakli olabilir, ahlaksiz batiyla cok münasebetleri olmadigi icin bunu basarmis olabilirler, oysa Türkiyenin konumu baskadir. Islamsiz da ahlakli olunabilir diyerek ahlakli insan yetistirmenin sistemi de olan Islam’a gerek yok demek biraz demogoji gibi birsey oluyor. Yani bir nevi, japonlar dogustan karateci oluyorlar, o halde savunma sporu egitimi verilmesine gerek yok demek gibi bir sey oldu bu. Bacinin diskolarda olmasini istemiyorsan kurallar koymak gerek, bu da Islam ile olur. Ahlak, Islam ile ögrenilir ve Islam ile denetlenir. Insan kiymetli bir varlik oldugundan, bu tür önemli konular kimsenin insafina birakilmaz. TV alt yazilarda ne yazdigini bilmiyorum, eger dogudan geliyorsa orada “laikligin yerlestigi kesimde; örnegin istanbul, izmir gibi” yerlerde “acikca” yapilamadigindandir. Yani orada bu tür ahlaksizliklar uluorta yapilamiyor zira “kötü” görülüyor ve ayip telakki ediliyor, bu yüzden gizli yapiliyor. Bu da bir bakima memnun olunacak bir durum. Ama istanbul, izmir gibi yerlerde ahlakin a’si kalmadigi icin tv alt yazilarina yazip gizlice yapma ihtiyaci duyulmuyor, aciktan, uluorta yapiliyor ve bu öyle olaganlasmis ki kimse tepki göstermiyor.

   1. mert aslan

    japonlarmı ahlaklı değil yalnız bilgi olarak veriyim amerikalalışınca genelekleri kültürleri bozuldu sapıkça animasyonlar yapıyorlar 18+ onu geçtm çizgi roman tarzı mangasını yapıyorlar eşcinsellik dahil ayrıca japonyada eşcinsel ilişki sayısı artıyor çoğu çocuğun babası belli değil dünya masturbasyon şampiyonlğu diye birşey bile var japonyada ve fuhuş oranı baya fazla

  2. aliveli

   Tanzimattan beri şeriatta ayrılan Osmanlıya son darbeyi m.kemal vurmuştuR.Onun üzerine kalmıştır haklı olarak.Hz.Muhammed zamanında herkesi Müslüman yapabişmişmidir.Hayır yani her zaman küfür ve ahlaksızlık olacak.Ancak Allah’a inanan insanlar Allah’ın emrettiği şekilde idare etmek ,hüküm vermek ve uygulaması gerekiyor.Bu İslamın gereğidir.Herkes düzelmeyecek diye yanlış da devam etmek gerekmez.Bugünkü dindar illeri örnek gösteremezsin zira bugün laikliğin sapıklıkları ahlkasızlığı her yerdedir.İman parçalanamaz.1 ayeti reddedenle bütün hepsini reddeden aynıdır.İslam hayatın her alanına etki eder düzenler.Ortadoğunun kötülüğünü gördüğünüz gibi laik avrupayı görmemeniz objektif değil.Hemcinsi sapıklık ahlaksızlık ,içki uyuşturucu bağımlılığı ,aile yapısı olmaması,kapitalizmin esirliği vb.Bugünkü ortadoğunun hali OSmanlının ve halifeliğinin yıkılmasının sonucudur.Osmanlıdan sonra ortadoğuda islami terörü yayan ve şeriatı korkutucu gösteren avrupalılar bizim gibi Müslüman memleketlerde de bunları görüp laiklik müdafii insanlar oluşturup onları dini hayattan soğutmayı başardılar.Dünyada yayılması en ihtimal olan din İslamdır.Bunu anca vahşi göstererek yapabilirlerdi.Ayrıca Bizim örnek alacağımız devlet Osmanlıdır.

  3. Bir Osmanlı

   Sayın çağla hanım sen osmanlı devletinin o kadar insanı milleti nasıl bir arada tuttu zannediyorsun tabi ki islam dini sayesinde eğer şuan tam anlamıyla islam hukuku gözetilse emin ol cumhuriyet rejiminden daha güzel bir adalet sistemine sahip olabiliriz dünyada sen ideolojik olarak cumhuriyeti savunabilirsin ancak ben öyle düşünmüyorum derler ya tarih tekerrürden ibaret işte o zaman geldiğinde insanlar derler ki ya ne güzel oldu şu islam hukuku Allah’ın adaleti geri geldi. Müslümanlar bizansa karşı bir savaşta galip geldiklerinde bizansın bir bölgesinde hüküm sürdüler ve hic bir şekilde de zülmetmediler o yörenin halkına öyle adaletli davrandılar ki hayran kaldılar müslümanların adaletine ve bü yüzdendir ki islam dinine hürmet eden çoktur osmanlı fetret dönemi yaşarken bile avrupadaki insanlar osmanlı yönetiminden memnun kaldılar o halde bile osmanlı yönetiminden ayrılmadılar nedeni basit İslam hukuku ve hoşgörü polirikasıdır…

  4. Halil KAHRAMAN

   ÇAĞLA 🙂 Bırakınız başka olağanüstü, mucizevi şeyler aramayı bir insan,önce kendi ilk yaratılışını, doğumunu, çocukluğunu, kendinde bulunan maddi ve manevi yapısını , bir ağaç yaprağını , bir bitki tohumunu, bir yağmur damlasını, çevresinde uçan, yürüyen , yüzen canlıları ve yaşam yasalarını, şöyle bir “düşünerek incelese zaten Yaratan ı bulur,O’NUN eseri olmayan ,O’ nu işaret etmeyen ondan olmayan bu evrende en küçük bir zerre bile yoktur.. KAİNATTA TESADÜF DİYE BİR ŞEY YOKTUR..GUYA AKILLLARI SIRA AKİL GEÇİNİP TE TEK YARATICIYI O İLK VAR EDİCİ GÜÇ Ü AKLINA SIĞIŞTIRAMAYAN YANİ TEK YARATICIYI KABUL ETMEYENLER,BUNUN KARŞILIĞINDA ŞU EVRENİ OLUŞTURAN SONSUZ SAYIDAKİ ATOM VE ATOM ALTI PARÇACIKLAR ADEDİNCE YARATICIYI KABUL ETMEK VE ŞU TABİAT, DOĞA DENEN CANSIZ, ŞUURSUZ KENDİNDE BİR İLİM İRADE VE YAPIP EDEBİLME GÜCÜ OLMAYAN “MADDE”YE SONSUZ BİR GÜÇ KUDRET İZAFE ETMEK ZORUNDADIRLAR ve fiilen yaptıkları da zaten o.Biz Şükür ki AKLEN, İLMEN, KALBEN VE FITRATEN iman ettik ..Rabbim “Başında akıl taşıyan ve düşünebilen” Her insana nasibetsin..

  5. EBABİL

   çağla pak; bütün ahlaksızlıkları ve karışıklığı orta doğuya getirmek ve rahatça sömürmek için abd ve Avrupa ortadoğuda olmasınlar sakın, ayrıca şu an dindar kesim olarak gördüğünüz konya Yozgat ve Şanlıurfa da cumhuriyetten ve yeni dünya düzeni olan sistemden nasibini payını alarak gerçek dinden koparılıp asimile edilmiş ama ayakta kalmaya çalışan genetik tutucu kesimdir, yani örnek verdiğiniz yerlerde cumhuriyet yerleridir verecekseniz asırlarca kuranla dünyaya efendilik etmiş Osmanlıdan örnek verin, cumhuriyetle ve laiklikle maalesef 80 yıldır imf de dilenci dünyada şamar oğlanı olmuşuz, fark gayet açık ortadadır…

 9. Turan Işık

  İslam ve Ahlak mı? Ahlaksızlığın en çok olduğu çoğrafya Orta Doğudur. Ahlahsızlığın en çok olduğu dindar kesimdir. Siz Avrupa’yı,Amerika’yı Amerikan Pastası gibi filmlerden mi öğreniyorsunuz. Aslında hiç de öyle değil. Almanya’da yaşayan biri olarak Almanlar’ın Müslümanlardan çok daha ahlaklı olduğunu söyleyebilirim.

  Ahlak din ile gelmez. Ayrıca din dediğiniz nedir. Yenildiğimiz için kabul ettiğimiz Arap gelenekleridir. Araplar,Kürtler,Farslar kardeşimiz değildir. Kardeşlik önüne gelene denilmez,kan bağı gerektirir. Türkler’in kardeşleri kimdir? Finler,Estonlar,Macarlar,Moğollar,Koreliler ve Japonlardır. Şayet bir birlik kurulacaksa onlarla kurulur.

  Osmanlı 3 kıtaya hükmetmiş olabilir ama Atatürk’e Ata-Türk dememizin sebebi TÜRK MİLLETİNİ özüne kavuşturmasıdır. Dinsizleştik laiklik geldi demek. Zaten Arap dinine inanıyoruz,bunlar bizim özümüz değildir. Bizim özümüz bozkurttur,bizim özümüz Türkçedir. 1500 yıl önceki Göktürkçe neden 100 yıl önceki Osmanlıca’dan daha çok Türkçe’ye benzer diye sorarım arkadaş. Atatürk dil reformu ile gelecek nesillerin gerçekten Türkçe konuşmasını sağlamıştır.

  Biz Türk’üz. İslam’dan öncede Türktük. İslam varken de Türküz. İslam yok olduktan sonrada Türk olacağız. Ne mutlu Türk’üm diyene. Hedefimiz Türk Birliği. Hedefimiz Turan!

  1. tevfikfariz

   sen eğer yazdığın kadar türkçü bir adam olsan ilk önce atatürke muhalif olman gerekir. eğer atatürk türkleri özüne kavuşturmuş olsaydı biz şimdi latin alfabesini değil göktürk alfabesini kullanırdık, bira değil kımız içerdik, fötr şapka değil kalpak takardık. atatürk milletin bütün geçmişini sildi ve mankurtlaştırdı. buna mı öze dönmek diyorsun. biz müslümanız ve din kan bağından önde gelir. o yüzden senin kardeşin kim olursa olsun bizim kardeşimiz müslümanlardır. bugün ortadoğunun içinde bulunduğu bataklıkta bir tükçü-turancı olarak hayran olduğun batının eseridir.

   1. Nieej

    Öyle deyince batıya olan hayranlığım bin kat daha attı. Orta Doğu bizim düşmanımızdır,onlar 1. dünya savaşında bize ihanet etti,onlar bugün Türkmenler’i katlediyorlar. Ben Orta Doğuya bakınca sadece petrol görüyorum. Müslümanlarmış,Hristiyanlarmış umrumda değil. Ama İsrail’e üzülüyorum o kadar gerici,yobaz devletin içinde kaldı kardeşlerimiz. Kurtuluş Savaşında Araplar’dan kat kat fazla Yahudiler Türkler’in yanında olmuştur. Özellikle Trakya Yahudileri… Yahudiler bizim kardeşimizdir.

    Göktürk Alfabesi evet kullanırdık. Ama siz devrimleri anlamadığınız için her zaman dinsizleştirmek,batılılaştırmak,araplar Allahtır onlar gibi olmalıyız anlayışı güttünüz. Latin Alfabesi hem öğrenilmesi çok daha kolaydır,hem Dünya standartıdır, Ayrıca Arap alfabesinin aksine Türkçe’ye uygundur. Şapkada bir dünya standartıdır.

    Bu arada ne içip yediğine de karışacak değiliz. Ben kımızda içerim ayranda. Bira,içki gibi alışkanlıklarım yok ama olması da kimseyi ilgilendirmez. Dil reformu bile yapılmış en büyük Türkçü devrimdir. Türkçe konuşmayan Osmanlı atamız da Göktürk,Hun değil mi?

   2. emin hünkar baş

    Yahu arkadaş aklı yok fikri var salak saçma konuşmuşsun şöyle ki ;
    İtham 1- ) eğer Atatürk Türkleri özüne kavuşturmuş olsaydı biz şimdi latin alfabesini değil Göktürk alfabesini kullanırdık. Bu ilk saçmalama için tebrikler.
    Cevap 1- ) Orhun anıtları 1889 yılında Ruslar tarafından keşfedilir ve alfabe olarak Danimarkalılar tarafından 1893 yılında 38 harf olarak çözülür ve Göktürkçe dili ortaya çıkmış ispatlanmış oldu.
    Harf Devrimi ise 1928 yılında yani 35 yıl sonra ortaya atılır ve yasalaşır.
    Malumunuz diyeceğim de neyse saçma olacak 🙂 35 yıllık keşif geçmişine sahip alfabe ve sadece 3 yazıtın ışığında bir harf devrimi Göktürkçe olarak yapılamazdı. Latin alfabesi seçilmiştir ki isabetli olmuştur.
    Hanlar Hanı Abdülhamit han kendi eliyle kaleme aldığı ”SİYASI HATIRALARIM” kitabında ki kitap daha sonra gavurun dili Fransızcaya da kendi emri ile çevrilmiştir. şöyle diyor aynen kopyaladım.
    – – – – Arap Alfabesi, Fars Gramer yapısı ve Türkçe anonslara uymayan diziliş ve yerleşimin Osmanlı Türkçesinin okunup yazılmasında teşkil ettiği engellerin farkında olan Abdülhamit Han, bizzat kendisinin kaleme aldığı ve ifade ettiği üzere Latin Harflerinin kullanılmasında yarar görmüş, nasıl uygulanabileceği konusunda fikir alışverişlerinde bulunarak mahiyetiyle istişare etmiştir.

    Abdülhamit Han, Saltanat makamından indirildikten sonra kaleme aldığı “Siyasi Hatıralarım” kitabında naklettiği bilgilerde Latin Harflerine geçilmesi yönündeki düşüncelerini şöyle açıklamıştır ;

    “Yazımızı öğrenmek pek kolay değildir. Bu işi halkımıza kolaylaştırmak için belki de Latin Alfabesini kabul etmek yerinde olur. “ (Siyasi Hatıralarım, Sayfa 192)

    Harf devrimi teşebbüsünün ardından dile getirip yapabilmiş olsa idi Latin harfleri devrimini Abdülhamit içinde neden Göktürkçe yapmadın mankurtlaştırdın bizleri mi diyecektin merak ettim doğrusu ?????

   3. @emin hünkar bas, eger M. Kemal isteseydi, tipki dil inkilabinda oldugu gibi komisyonlar kurdurup göktürk alfabesini ihya ederdi. Sayet bunu -vakit darligindan- dolayi yapamamis olsa dahi, bu sefer de latin alfabesine gecmek yerine, az evvel ifade ettigimiz gibi bir komisyon kurar ve calismalari zamana yayip nihayete erdikten sonra harf inkilabiyla göktürk alfabesine gecerdi.

    Sultan II. Abdülhamid Han’in hatiralari diye bir sey yok. Bütün bu hatira diye piyasaya sürülenler uydurmadir. Zaten uydurukculardan biri bir basin toplantisinda bunu itiraf etmisti. Bununla alakali bircok makale de yazildi ve ispat edildi. Yakinda bu siteden de paylasiriz. Hatiralarin uydurulmus olduguna delil olarak bir-iki misal vereyim. Bu hatiralardan birinde aslinda sadece rusyaya karsi savastigimiz 93 harbinde Sultan II. Abdülhamid güya “ingilizlere, italyanlara ve avusturyaya karsi savastigimizi” söylüyor. Böyle bir sey olabilir mi? Koskoca Padisah kiminle savastigimizi bilemeyecek kadar cahil olabilir mi? Elbette degil, ama hatirati uyduran anlasilan cahilmis. Bir digerinde ise Sultan II. Abdülhamid Han güya “Balkan devletlerini” kaybettigimizden bahsediyor. Böyle bir sacmaligi bir padisah söyler mi? Bir padisah kendi devletinde olan topraklara “devlet” der mi? “Balkan topragini” kaybettik denmeliydi.

   4. EBABİL

    Nieej; Çanakkale şehitliğine git bak binlerce arap görürsün ama bir tane Yahudi gösteremezsin bizim için savaşan onlar bir tek para ve çıkar için savaşır millet orada şehit olurken Yahudiler devleti ve sermayeyi ülkenin kaymağını ele geçirmekle meşguldü, yahudileri kardeşin olarak gördüğüne göre sanırım sabetaistsin öyle isen normaldir böyle görmen elbet, asla araplar gibi olmadık asırlarca araplarıda yunanlarıda valilikle yönettik hamileri olduk ve hiç kimseleride sömürgecilik yaparak 630 binlik kelime hazinemizden ibaret Türkçe dilimizi empoze edip osmanlıca alfabeyi dayatarak kimsenin diliyle ve diniyle oynayıp dinsizleştirmedik, sömürgeci dingilizin ve ortaçağdan kalma köhnemiş kraliçenin 230 bin kelimeden ibaret dili olan dingilizceyi dünya dili ve evrensel kabul edipte tüm insanlığa gönderilen islamı arapların görmek nasıl çelişkili bir mantığın ürünüdür böyle, ayrıca ayağında çarık bile olmayan savaş yorgunu ve yoksulu bi milleti asimile etmek için üç beş Yahudi ermeni iş adamı para kazanacak diye darağaçları zoruyla diktatörce şapka giydirilmesini savunmak ve şapkayı dünya standardı ölçüsü görmek abesle iştigaldir, ayrıca Göktürklerde hunlarda ve Osmanlıda aynı konuştuğumuz Türkçeyi konuşuyordu, osmanlıda sadece yazımda ifade ederken latince değil arapça ve farsça karışımı özgün bir Osmanlıca alfabe kullanılıyordu o kadar haliylede şimdi dingilizce ve fransızca kelimelerin girdiği gibi o zamanda arapça ve farsça kelimeler Türkçeye girebiliyordu hepsi bu ama konuşurken aynıdır Türkçemiz, bu yüzdende yapılmış en büyük türkçü devrim falan da değildir, bu arada ne içerse içsin herkes ama çanakkalede 250 bin şehit olan şehitlikte içki içip çiftetelli ve roman havası oynamak asla bir sosyal aktivite değildir ve abesle iştigaldir, olur olmaz yerde içip oynamak sosyal aktivite ise eğer o zaman aynı içkili ve oyun havalı sosyal aktivite performansını ANITKABİRDE DE göstermelerini bekleriz en kısa zamanda…

  2. aliveli

   İki millet vardır Müslüm ve gayrimüslim.İnanan bir millet inanmayan bir millet.İnanan İngilizle inanan Türk kardeştir.İslami hiçbir dayanağı olamayan hatta dini kötülemeye çalışan senin gibi birinin M.Kemali müdafaa etmesi normaldir.İslamsız Türk olmaz.Öyle olsa idi İslamı kabul ettikten sonra batıya yerleşen Bulgarlar neden şimdi Türklükle alakaları yoktur.M.KEMAL gavur şapkasını Türk milletine geçirerek ,kadınları açarak mı Türk milletini özüne döndürdü.

  3. Halil KAHRAMAN

   TURAN zavallısı ; sen İslam’ ı hiç önyargısızca araştırdın mı acaba ; • Bırakınız başka olağanüstü, mucizevi şeyler aramayı bir insan,önce kendi ilk yaratılışını, doğumunu, çocukluğunu, kendinde bulunan maddi ve manevi yapısını , bir ağaç yaprağını , bir bitki tohumunu, bir yağmur damlasını, çevresinde uçan, yürüyen , yüzen canlıları ve yaşam yasalarını, şöyle bir “düşünerek incelese zaten Yaratan ı bulur,O’NUN eseri olmayan ,O’ nu işaret etmeyen ondan olmayan bu evrende en küçük bir zerre bile yoktur.. KAİNATTA TESADÜF DİYE BİR ŞEY YOKTUR..GUYA AKILLLARI SIRA AKİL GEÇİNİP TE TEK YARATICIYI O İLK VAR EDİCİ GÜÇ Ü AKLINA SIĞIŞTIRAMAYAN YANİ TEK YARATICIYI KABUL ETMEYENLER,BUNUN KARŞILIĞINDA ŞU EVRENİ OLUŞTURAN SONSUZ SAYIDAKİ ATOM VE ATOM ALTI PARÇACIKLAR ADEDİNCE YARATICIYI KABUL ETMEK VE ŞU TABİAT, DOĞA DENEN CANSIZ, ŞUURSUZ KENDİNDE BİR İLİM İRADE VE YAPIP EDEBİLME GÜCÜ OLMAYAN “MADDE”YE SONSUZ BİR GÜÇ KUDRET İZAFE ETMEK ZORUNDADIRLAR ve fiilen yaptıkları da zaten o.Biz Şükür ki AKLEN, İLMEN, KALBEN VE FITRATEN iman ettik ..Rabbim “Başında akıl taşıyan ve düşünebilen” Her insana nasibetsin..

   1. EBABİL

    Yusuf; dünyadan, ilimden, irfandan, milli şuurdan eğer sen nasibini almış olsan daha dedesi ile şeceresi bile milletten itinayla ve yasayla korunup saklanılan daha dünkü birinin binlerce yıllık tarih geçmişi olan kadim bir milletin atası olabilmesinin aklada mantığada bilimede tabiatada aykırı olduğunu ve böyle bir şeyin torunun dedesine ben senin babanım demesi kadarda abesle iştigal olduğunu bilir ve böyle babanmış gibi taparcasına şuursuzca savunmazdın, bree ey zavallı…

  4. mert aslan

   asıl ahlaksız olan sensin hz adem arapmı Allaha inanıyordu islama inanıyordu siz islamı sadece peygamber efendimiz hz muhammedden (s.a.v) ibaret görüyorsan zaten anlayamamışsın Allaha iman etmek islamdı zaten Allah daha evreni yaratmadan kur anı kerimi indirceğini ve hz muhammed (s.a.v) son peygamber olarak yaratıcıgınıda biliyordu ,tevratın incilin değiştrileceğinide biliyordu islam peygamberimizden öncede vardı sonrada olacak hz nuh hz yusuf hz ibrahim hz musa hz isa da Allaha iman edip Allahın emrettiklerini kavimlerine söylemişlerdir buda islamdır batılı tarihçilerin en çok çekindiği konular bunlardır islamın hz ademden beri var olduğu ortaya çıkacak ayrıca türklerin tevratda övülen aslında yahudilerin kendilerinden bahsedildiği sanılan ırk türklerdir ama israilliler tevratı değiştirip kendilerinden bahsedildiğini söylediler gerçek ortaya çıkarsa siyonstler biticek..!!!! ESKİ TEVRAT, NUH’un gemisinin AĞRI Dağı’na konduğunu söyler… KUR’AN’da ise CUDİ Dağı’na oturduğu belirtilir (Hud Suresi, 44. Ayet)… Bizce bu farkın sebebi TEVRAT’ın, inmesinden 600 yıl sonra kaleme alınmasıdır. AĞRI Dağı daha yüksektir ve Yahudiler onu bu şerefe daha lâyık buldukları için değiştirmekte beis görmemişlerdir!..Ancak KUR’AN’ın verdiği bilgi daha gerçekçidir. CUDİ, MEZAPOTAMYA’ya, KONYA’ya daha yakındır ve ilk yerleşimler bu bölgelerde olmuştur.

   TEVRAT, TUFAN sonrasını daha teferruatlı anlatır ve bize TÜRKLER ile ilgili çok değerli bilgiler verir:

   – “Ve gemiden çıkan NUH’un oğulları SAM, HAM ve YAFET idiler. Ve bütün yeryüzüne yayılanlar bunlardan oldu… _KENAN’ın atası HAM, (bir gün) babasının çıplaklığını gördü, kardeşlerine söyledi… (Utanan) SAM ile YAFET babalarının çıplaklığını örttüler…”

   – “Ve NUH dedi: ‘KENAN lânetli olsun!.. Kardeşlerine kullar kulu olacaktır! SAM’ın ALLAH’ı RAB, mubarek olsun, ve KENAN ona kul olsun! ALLAH, YAFET’e genişlik versin!.. SAM’ın çadırlarında otursun!.. Ve KENAN ona kul olsun!..'”

   Bilindiği gibi HAM, eski KENAN diyarı olan şimdiki FİLİSTİN (İSRAİL) halkının atası idi. Bu bölge Sayda şehrinden Gazza’ya kadar uzanıyordu. Yahudiler bu gruba sahip çıkarlar… Ancak TEVRAT’tan anladığımıza göre, bu kabileler lânetlenmiş ve diğerlerine kulluk etmeğe mahkûm edilmişlerdir. KENAN, SEBA, BABİL, AKAD halkı ve Kral NEMRUD bu oğuldan olmadır. Tarihî gelişmeler bu lâneti gerçek yapmıştır.

   HAM soyu ilerde Hint-Aurupaîler’in ve Afrikalılar’ın da atası olmuştur. SAM ise ASUR ve ARAMÎ halklarının, yani şimdi ARAP dediğimiz halkların atası idi.

   SAM’la ilgili dua da kabul olunmuş, Hz. MUSA, Hz. İsa, Yüce Peygamberimiz Hz. MUHAMMED ve ALLAH idrakinin zirveye ulaştığı İSLAM dini, Arabistan’da ortaya çıkmıştır…

   3. oğul YAFES ise, bizim, bütün TÜRK boylarının atasıdır. Görüldüğü gibi, hadislerden ve KUR’AN’dan çok önce TEVRAT’ta da, en büyük iltifata mazhar olmuş millet TÜRKLER’dir. Hz. NUH’un, en sevgili oğlu YAFES için ettiği dua, çok derin mânâlıdır ve olduğu gibi gerçekleşmiştir.

   YAFES’in torunu TÜRKLER, dünyaya EN ÇOK YAYILAN MİLLET olma özelliğine sahiptirler. Aynı zamanda dünyada EN ÇOK DEVLET KURMUŞ OLAN MİLLET olma imtiyazını da ellerinde bulundurmaktadırlar!..

   TÜRKLER gerçekten de 900 yıllarından itibaren Araplar’ın çadırlarında, ülkelerinde oturmaya başlamışlardır. Yine aynı tarihlerden başlıyarak Hıtay’ı, Hindistan’ı, Kuzey Afrika’yı ve Avrupa’yı hakimiyetlerine almışlardır.

   Maalesef son 300 yıldır bu hakimiyet tedricen azalmış, hatta TÜRKİYE dışındaki Türkler bir süre esaret altında yaşamak durumunda kalmışlardır. Çok şükür ki, 1990’dan itibaren TÜRK boyları birer birer bağımsızlıklarını elde etmeye başladılar. Eminiz ki, önümüzdeki yıllardan itibaren TEVRAT, KUR’AN ve HADİSLER’in işaret buyurduğu TÜRK KAVMİNİN SEÇİLMİŞ OLDUĞU ve DİĞER MİLLETLERİ HUZURA VE REFAHA GÖTÜRMEKLE VAZİFELİ OLDUĞU gerçeği, bİr kere daha kendini gösterecektir.

  5. EBABİL

   Turan ışık; yabancılardan alınan ithal yasalar ve ithal kültürle mi özüne döndürmüş bu milleti acaba?… ayrıca ademden beri var olan islam yok olmayacak, ALLAH NURUNU TAMAMLAMADAN KIYAMET KOPMAYACAKTIR, kuranda ne türk ne arap ne kürtlere hitap edilmez ey inananlar iman edenler ey kullarşeklinde hitap edilir ve ölünce ahirette seni türksen geç cennete diye karşılamayacaklar ve dinimiz asla araplara mahsus değildir, evrenseldir tıpkı sömürge dili dingilizceyi evrensel dil olarak kabul ettiğin gibi tek fark dinimizde zorlama yok isteyen içindir, binlerce yıllık bir milletin dünkü birini ata olarak kabul etmesi ise akla mantiğa tabiata ve bilimede aykırı olup bu torunun dedesine ben senin babanım demesi kadar da abesle iştigaldir, hem madem atan sen biliyorsundur bide dedesini resmi belgelerle açıklasanda millette ve hatta ders kitaplarına koyamayan devlette bi öğrense sayende derim hani…

  6. EBABİL

   turan ışık; ortadoğudaki ahlaksızlığın ve karışıklığın yegane kaynağıda başka kıtalardan oraya gelen abd ve avrupadır, her gittikleri yere götürürler ki rahatça sömürebilsinler orayı, çünkü kendileri kendileri ahlaksızlıktan batmakta oldukları için sömürgeyle ayakta kalmaya çalışırlar sömürge düzenleri gereği…

 10. hoca

  nieej.
  Batıya hayranlık olması garip ben de islama hayranım.İhanete gelince Mekke de onları putperestlerden koruyan Hz.Peygamber oldu ama onlar ona ihanet etti.İspanyol eziyetinden Osmanlı kurtarıp Selanik başta Anadolu ya yerleştiren yine Osmanlı ama yahudi önce Teodor Heartz ile Abdülhamidi sonra Lozan da Vehbi Koçun haham babası ile övündüğün Türklüğü tarihe ve köleliğe mahkum eden yahudi aklıma gelir.Ayrıca münafık görünümlü Sebataylar bu milletin ahlakını içten öldürdü.Yıllarca baktığımız Sırp,Yunan,Bulgar… bunlar gelir.İgilize uyup aldanan Şerif Hüseyin bir kabile lideridir.Ayrıca ihanet etti dediğin Araplar dan hiçbiri Osmanlı dan ayrı ulusal devlet kurup ayrılmadı.
  Alfabeye gelince alfabe yazma aracıdır.Medeni olmak için alfabe değiştirmek gerekseeydi japonlar ve çinliler zor alfabeyi değiştiridi.Ayrıca tarihte savaşmak kavga etmek bize düşmanlık etmek dışında Latinlerle nasıl bir ilişkimiz oldu kimin latin akrabası vardı o zaman bu alfabe alındı.Avrupalı ilerlemek için değil kökü olduğu için Latin alfabesi kullanıyor.
  Şapka takmadığı için idam edilmek de mi standart.Bugün de başınızı açın diye baskı yapıyor bu sistem baskı hep var onlar ne isterse o olacak kapat veya aç karar onların bu köleleik değil mi acaba.
  Övündüğünüz dil devriminden sonra dünyaya damga vuran kaç edebiyatçı var.Pamuk demeyin ödülü Ermeni safsatasını kabul ettiği için aldığını biliyoruz.
  Osmanlıca bilinenin aksine arapça değildir.3 dlilin karışımıdır. Yani bunu bilmek için 3 dili bileceksin. Avrupalılara göre epey iyi bir sayı değil mi.Bu da eğitimle olur.Halk cahildi demeyin.Halkın Rum Arap Yahudi Fars komşusu vardı ve hepsiyle konuşup anlaşıyordu.

 11. h said

  Kardeşim allah senden razı olsun allah kalemine kuvvet versin beşinci duadan alıntı yapmanbi nur talebesi olarak beni çok sevindirdi görsün herkes atası neymiş anlasın ve deccalizm sadece atatürk sevgisinden ibaret değildir israf sefahat bir hatası yüzünden bir toplumu ferdi dışlamak gibi hadiseler de deccalizmdir asıl amacımız en başta kendimizi bu hilelerden kurtarmaktır cenabi hak bütün ummetimizi onun futnesinden muhafaza buyursun insallah

 12. ANTİ-KAMALİST ( @ANTKAMALST )

  Sayın Kadir Çandarlıoğlu sizinle iletişime geçmek istiyorum bu amacımda hiçbir kötü niyetimin olmadığına yemin ederim.Bende sizinle aynı görüşleri savunan biriyim sizden ricam Twitter’da @ANTKAMALST’e mesaj atın ve iletişime geçelim çünkü benim 3 veya 4 sene sonra bir tarih dergisi çıkarma amacım var ve sizin gibi kişileri de ihtiyacımız var biz şu anda bizim gibi kişiler arıyoruz ve sizi de davet ediyorum lütfen en kısa zaman da iletişime geçelim olmadı Twitter’da ben sizi bulursam mesaj atarım ama bu yorumu okuduğunuzda lütfen bana mesaj atın ve hemen görüşelim ALLAH’a emanet olun.

   1. Halil KAHRAMAN

    •bre anti şeriat deyip te şeriatın n eolduğundan habersiz ZAVALLI ! Bırakınız başka olağanüstü, mucizevi şeyler aramayı bir insan,önce kendi ilk yaratılışını, doğumunu, çocukluğunu, kendinde bulunan maddi ve manevi yapısını , bir ağaç yaprağını , bir bitki tohumunu, bir yağmur damlasını, çevresinde uçan, yürüyen , yüzen canlıları ve yaşam yasalarını, şöyle bir “düşünerek incelese zaten Yaratan ı bulur,O’NUN eseri olmayan ,O’ nu işaret etmeyen ondan olmayan bu evrende en küçük bir zerre bile yoktur.. KAİNATTA TESADÜF DİYE BİR ŞEY YOKTUR..GUYA AKILLLARI SIRA AKİL GEÇİNİP TE TEK YARATICIYI O İLK VAR EDİCİ GÜÇ Ü AKLINA SIĞIŞTIRAMAYAN YANİ TEK YARATICIYI KABUL ETMEYENLER,BUNUN KARŞILIĞINDA ŞU EVRENİ OLUŞTURAN SONSUZ SAYIDAKİ ATOM VE ATOM ALTI PARÇACIKLAR ADEDİNCE YARATICIYI KABUL ETMEK VE ŞU TABİAT, DOĞA DENEN CANSIZ, ŞUURSUZ KENDİNDE BİR İLİM İRADE VE YAPIP EDEBİLME GÜCÜ OLMAYAN “MADDE”YE SONSUZ BİR GÜÇ KUDRET İZAFE ETMEK ZORUNDADIRLAR ve fiilen yaptıkları da zaten o.Biz Şükür ki AKLEN, İLMEN, KALBEN VE FITRATEN iman ettik ..Rabbim “Başında akıl taşıyan ve düşünebilen” Her insana nasibetsin..

  1. bir osmanlı

   Bazıları 11 eylüldeki gibi İslamı hala yanlış tanıtmaya çalışıyor bazı körler de hala bunu göremiyor ve hemen inanıyorlar. Allah’ın kitabı olan Kuran-ı kerimi okuyup anlasak o zaman aramızdaki fesat çıkaranlara fırsat vermeyiz ve onları tanırız. Ancak bazıları okumadan bilmeden cahilce konuşuyor bu bozguncuların da oyununa gelerek onların işini kolaylaştırıyor. Siz ne kadar çabalarsanız çabalayın Allah nurunu tamamlayacaktır. O zaman hakikati anlarsınız.

  2. aliveli

   Kemalistlere ve laikçilere sesleniyorum.Artık şu kilişelerden vazgeçin.”Şeriat istiyosanız irana yada suud’a ” M.Kemal latin harflerine ,şapkaya,isviçre kanunlarına,miladi takvime hayrandıysa neden İngiltereye,Fransa ‘ya gitmedi .Demokrasi getirdim diyerek halka bişey sormadan zorbalıkla devrimleri gerçekleştirdi.

  3. EBABİL

   antişeriat; ışid de tıpkı asala pkk el kaide ve fetö vs gibi abd Avrupa ve dingiliz projesidir, esas sen git tüm haçlı seferlerinin merkezi vatikan dururken halifeliği kaldırtan dingiliz ve papa oyunlarıyla oyna istersen…

 13. gebzeli

  s.a
  sizde olmasanız uluputculara nasıl cevap verebilirdik
  Allah (c.c.) sizin gibi kişilerin bilgilerini arttırsın
  ve tür bilgi aktarımları siz ve sizin gibi kişiler tarafından sürekli olur inşaAllah

  1. cevap

   Gebzenin hangi köyünden acaba, eskihisar ve muallimköy olmaz. Onu biliyorum. Mollafenarinin kuzeyinde yada kuzeydoğusundaki köylerden olmali. İlçenin köylerindeki yerlisi çok azi hariç asla tanimaz mustafa kemali.

  1. Halil KAHRAMAN

   SİZ !! sözde her laflarının başında ilim-bilim-akıl ve medeniyet deyip te akla bilime, fıtrata ve gerçek medeniyete yüz seksen derece zıt ve “hayvansı” bir hayat yaşayan,” hayvansı” diyorum çünkü kendilerine “verilmiş olan” bu hayatı sadece Mutfak,WC ve yatak odası arasından ibaret gören bu sözde çağdaş (!) donmuş beyinli 1930 modeller sürüsünüz ! , Yaratan’ ın mülkünde, O’nun verdiği nimetleri , Onun verdiği organlarla yiyip içip, çıkarıp, yatıp kalkıp, O’nun yarattığı havayı , O ‘nun verdiği organlara teneffüs edip ondan sonrada isyan eden SÖZDE çağdaş (!) azgınlar güruhu, Allah önce akıl-düşünme gücü, sonra izan ve insaf versin !

  2. Halil KAHRAMAN

   • Bırakınız başka olağanüstü, mucizevi şeyler aramayı bir insan,önce kendi ilk yaratılışını, doğumunu, çocukluğunu, kendinde bulunan maddi ve manevi yapısını , bir ağaç yaprağını , bir bitki tohumunu, bir yağmur damlasını, çevresinde uçan, yürüyen , yüzen canlıları ve yaşam yasalarını, şöyle bir “düşünerek incelese zaten Yaratan ı bulur,O’NUN eseri olmayan ,O’ nu işaret etmeyen ondan olmayan bu evrende en küçük bir zerre bile yoktur.. KAİNATTA TESADÜF DİYE BİR ŞEY YOKTUR..GUYA AKILLLARI SIRA AKİL GEÇİNİP TE TEK YARATICIYI O İLK VAR EDİCİ GÜÇ Ü AKLINA SIĞIŞTIRAMAYAN YANİ TEK YARATICIYI KABUL ETMEYENLER,BUNUN KARŞILIĞINDA ŞU EVRENİ OLUŞTURAN SONSUZ SAYIDAKİ ATOM VE ATOM ALTI PARÇACIKLAR ADEDİNCE YARATICIYI KABUL ETMEK VE ŞU TABİAT, DOĞA DENEN CANSIZ, ŞUURSUZ KENDİNDE BİR İLİM İRADE VE YAPIP EDEBİLME GÜCÜ OLMAYAN “MADDE”YE SONSUZ BİR GÜÇ KUDRET İZAFE ETMEK ZORUNDADIRLAR ve fiilen yaptıkları da zaten o.Biz Şükür ki AKLEN, İLMEN, KALBEN VE FITRATEN iman ettik ..Rabbim “Başında akıl taşıyan ve düşünebilen” Her insana nasibetsin..

 14. Sillei Osmaniyye

  Kısılsada Müslümanların sesi;
  Birgün, Allah’ın; “Onlar Allah’ın nurunu ağızlarıyla üfleyerek söndürmek isterler. Fakat kâfirlerin hoşuna gitmese de, Allah nurunu tamamlayacak” âyetinin zâlimlerin kulaklarını sağır edeceğinden şüphemiz yok.
  Ancak Peygamberimiz(S.A.V)’in hayatını yaşadığı olayları çok iyi okuyup anlamamız ve buna göre hayatımıza çeki düzen vererek bilmeyenlere de anlatmalıyız.
  Bediüzzaman Said Nursi’nin dediği gibi: “Şu istikbal inkılâbâtı içinde en gür sedâ İslam’ın sedâsı olacaktır” sözünün de bizi cesaretlendirdiği ve bu yolda çalışmamız gerektiğini anlıyoruz.

 15. Hakaret etmemek için zor duruyorum. Hep bilgisi az olan insanları kandırmakla uğraşıyorsun. Siten iyi ki var çok beğendim sayende Müslüman’lıktan nefret ettim İSLAM’ı red ediyorum. Madem Atatürk ve Müslümanlık bi arada olmaz diyorsun o zaman s.k.t..sın gitsin müslümanlık.

   1. Halil KAHRAMAN

    androikap59 bre zavallı İSLAM ı red ile eline ne geçecek, bre bir damla sudan olmuş,ölümlü aciz yaratık neyi ispatlamaya çalışırsın aklın sıra..eh ölüm seni alı götüreceği güne kadar oyalan bakalım bu geçici dünya hayatında..• Bırakınız başka olağanüstü, mucizevi şeyler aramayı bir insan,önce kendi ilk yaratılışını, doğumunu, çocukluğunu, kendinde bulunan maddi ve manevi yapısını , bir ağaç yaprağını , bir bitki tohumunu, bir yağmur damlasını, çevresinde uçan, yürüyen , yüzen canlıları ve yaşam yasalarını, şöyle bir “düşünerek incelese zaten Yaratan ı bulur,O’NUN eseri olmayan ,O’ nu işaret etmeyen ondan olmayan bu evrende en küçük bir zerre bile yoktur.. KAİNATTA TESADÜF DİYE BİR ŞEY YOKTUR..GUYA AKILLLARI SIRA AKİL GEÇİNİP TE TEK YARATICIYI O İLK VAR EDİCİ GÜÇ Ü AKLINA SIĞIŞTIRAMAYAN YANİ TEK YARATICIYI KABUL ETMEYENLER,BUNUN KARŞILIĞINDA ŞU EVRENİ OLUŞTURAN SONSUZ SAYIDAKİ ATOM VE ATOM ALTI PARÇACIKLAR ADEDİNCE YARATICIYI KABUL ETMEK VE ŞU TABİAT, DOĞA DENEN CANSIZ, ŞUURSUZ KENDİNDE BİR İLİM İRADE VE YAPIP EDEBİLME GÜCÜ OLMAYAN “MADDE”YE SONSUZ BİR GÜÇ KUDRET İZAFE ETMEK ZORUNDADIRLAR ve fiilen yaptıkları da zaten o.Biz Şükür ki AKLEN, İLMEN, KALBEN VE FITRATEN iman ettik ..Rabbim “Başında akıl taşıyan ve düşünebilen” Her insana nasibetsin..

  1. Halil KAHRAMAN

   SİZ !! sözde her laflarının başında ilim-bilim-akıl ve medeniyet deyip te akla bilime, fıtrata ve gerçek medeniyete yüz seksen derece zıt ve “hayvansı” bir hayat yaşayan,” hayvansı” diyorum çünkü kendilerine “verilmiş olan” bu hayatı sadece Mutfak,WC ve yatak odası arasından ibaret gören bu sözde çağdaş (!) donmuş beyinli 1930 modeller sürüsünüz ! , Yaratan’ ın mülkünde, O’nun verdiği nimetleri , Onun verdiği organlarla yiyip içip, çıkarıp, yatıp kalkıp, O’nun yarattığı havayı , O ‘nun verdiği organlara teneffüs edip ondan sonrada isyan eden SÖZDE çağdaş (!) azgınlar güruhu, Allah önce akıl-düşünme gücü, sonra izan ve insaf versin !

   1. EBABİL

    Halil kahraman aynen kardeşim, Allahın oksijeni bol nasılsa ya, hatta bu oksijen israfları için bile, bunlara da oksijeni israf etmek düşüyor, nasıl olsa güneşi her gün aynı yerden çıkartan bi yaratan güç var düşünmezler ki 5 cm yaklaşsa yanarız 5 cm uzaklaşsa donarız milyonlarca belkide milyarlarca yıldır güneşin tükenmeyen yakıtı sanki bilim sayesindeymiş gibi bilimi düşürmezler ağızlarından…

  2. EBABİL

   androidapk59; madem bilgin çok, şu ata bildiğin zatın dedesini bi söylesende sayende bi öğrensek, hatta el atmışken bu ata soyadının verilmesini meclise teklif edenin ermeni asıllı bir mebus olan AGOP MARTAYAN (DİLAÇAR) olduğundan, koruma kanunun ise Yahudi asıllı mason bir avukat vekilin teklifiyle çıkarıldığından ve kAmal adlı ikinci nüfus kağıdından ve kAmalın İbranicede ne anlama geldiğindende bahsetsen de iyice bi aydınlansak engin bilgierinle asimile olmuş android rumuzlu şahıs…

   1. Halil KAHRAMAN

    SİNEM SÖZDE ÇAĞDAŞI:ÖNCE AĞZINI TOPLA BU BİR !Sizin derdiniz ne; istediğiniz gibi yaşıyorsunuz, sokaklarda hayvanlar gibi çiftleşmekten tutunda, zıbarıncaya kadar içip sıçıyorsunuz, bu milletin her türlü değerine , dinine , imana, kitabına, tarihine, örfüne, adetine ,kılığına kıyafetine her türlü (hiç hakkınız ve haddiniz olmadan) hakareti yapıyor, salyalı ağızlarla içinizdeki lağımı rahatça kusuyorsunuz, Bu ülkenin her türlü nimetini,zenginliğini en önce sizler paylaşıyorsunuz, çoğunuz hayatında “el emeği, alın teri “ gibi şeylerin daha ne olduğunu bilmiyor, hayatınızda üç koyun gütmemişsiniz, ONDAN SONRA “ÖZGÜRLÜK İSTİYORUZ”, HAYATIMA KARIŞMA “ diye yaygarayı da pek güzel beceriyorsunuz.. SİZİN DERDİNİZ NE ?!!

  1. EBABİL

   sinem yaltır; matild manukyan olmadığı için kardeş olma ihtimalide yoktur, rahat ol, edepli olmakta her kişinin değil ER kişinin işidir, ER kişiyi ise doğurup yetiştirenler bizim edep haya timsali kadınlarımız eli öpülesi analarımızdır, matild manukyan nesli bilemez elbet…

 16. Araştırma yaparken sitenize denk geldim. Yazıları yorumları okuduktan sonraa aklıma bir soru geldi. Bir fikri anlatmak için diğerini aşağılamak, ötelemek, ötekileştirmeyi neden gerekli görüyorsunuz?
  Mesela bir genç hem ibadetini yapsa hem Atatürk’ü sevse burada çelişki oluşturan nedir?
  Ben Atatürkçü değilim ancak şunu düşündüm. Eğer bir Atatürkçü olsam sizin yazdıklarınız nedeniyle İslama ısınmaz, sizin deyiminizle uykudan uyanmaz tam tersine inandıklarıma yapılan saldırı nedeniyle karşı dururdum.
  Osmanlı’nın din ve vicdan hürriyetini araştırırken geldim bu siteye. Osmanlıdaki hoşgörü örneklerini ballandıra ballandıra anlatırken sizin hoşgörüsüz, saldırgan, küçümseyen tavrınızı anlamış değilim.
  Yukarıda gıybet midir? Başlığında bunları yazmak gıybet olmaz noktasına gelmişsiniz. Peki bende şunu soruyorum. Atatürk’ün şahsında kemalistler hakkında söyledikleriniz ya doğru değilse? Bu iftira mıdır?
  Yarın Hakkın divanında Atatürk imanlı çıkar ise siz ne yapacaksınız?
  Bir alıntı da yapayım :
  “Ebû Zer’den (r.a) rivayet edilen hadis-i şerifte Peygamberimiz (s.a.v) Şöyle buyuruyor:

  “Hiç kimse, başka bir kişiye fasık (yoldan çıkmış sapmış) diye söz atamaz, kafir diyemez. Eğer fasık dediği kimse fasık, kafir dediği kimse de kafir değilse, bu sıfatlar muhakkak onları söyleyen kimseye döner.” (Buhari,Edeb,44)”

  “Bir Müslümana kafir demek son derece sakıncalıdır. Çünkü başkasının kafir olmasına razı olmak demektir ki bu, bir Müslüman için düşünülemez. Kaldı ki bir Müslümanın kafirliğine hükmetmek çok zordur.

  Şöyle ki; bir Müslümanın kafir olduğunu gösteren birçok ihtimal yanında kafir olmadığını gösteren bir ihtimal de varsa, o kimsenin kafir olmadığı tercih edilir.

  Hatta bir kimsede bulunan yüz ihtimalden doksan dokuzu kafir olduğunu, bir ihtimal de kafir olmadığını gösterse, yine o kimsenin Müslümanlığına hükmedilir

  Bir kimsenin yaptığı ibadetlerle gösteriş yaparak başkalarına karşı üstünlük taslaması da doğru değildir.

  Nitekim Kur’an-ı Kerim’de:

  “Kendinizi temize çıkarmayın, çünkü O (Allah), kötülükten sakınanı daha iyi bilir.” (Necm Suresi, ayet 32) buyrulmuştur.

  Peygamberimiz (s.a.v) buyuruyor ki:

  “Bir adam; vallahi Cenâb-ı Hakk falan kişiyi affetmez, dedi. Bunun üzerine Aziz ve Celil olan Allah:

  “Falan kimseyi affetmeyeceğimi kim temin edebilir? Muhakkak ki ben o adamı bağışlar, senin amelinin sevabını da iptal ederim.” buyurdu. (Müslim,Birr,137)”

  Kaynak: Diyanet İşleri Başkanlığı İlmihali / Lütfi Şentürk, Seyfettin Yazıcı

  1. @ekrem, degerli yorumunuz icin tesekkür ederim. Osmanlinin zalimlere hosgörüsü yoktu. Zalimlere gereken dersi vermistir. Bizim de zalimlere hosgörülü olmamiz beklenemez. Müslümanlarin kitabini reddeden bir adami sevip bir de namaz kilariim diyorsaniz bize göre bu olmaz. Bu tipki ebu cehili severim namazimi da kilarim demekten farksizdir. Bir karar vermelisiniz, hak mi yoksa batil mi? Biz m. kemale kafir demedik, sadece onun söyledigi sözler küfür müdür degil midir, bunu ifade ettik. Tabiatin hersey ve tabiat disinda bir seyin olmadigini söyleyen birisi ne olur? Cevabini siz verin.

   NOT: sizin hadislerde verdiginiz misaller, “haksiz” yere kafir veya fasik demekle alakalidir. Eger birisi ben müslüman degilim diyorsa, dinler yerin dibine batsin diyorsa, acikca küfre girmisse, onun kafir oldugunu söylemekte bir beis olmasa gerek. Cünkü aksini iddia etmiyor zaten. Ayrintili bilgi icin hadislerin serhlerine bakmanizi tavsiye ederim.

   Saygilar.

  2. EBABİL

   ekrem; uğruna dinmesin diye şehitler verilen 14 asırlık ezanı durduk yere o şehitlerimizin ruhunu hiçe sayarak dar ağaçları zoruyla “tanrı uludur” diye değiştiren birinin imanlı olmasını düşünmek ve savunmak biraz saflık olur, iftirada yoktur hepside saklanan belgeli gerçeklerdir, kaldıki burada onun ezanda ve şapkada yaptığı gibi kimse iftirayla dar ağaçlarına çekilmiyor, savunacaksanız şapka ve ezan nedeniyle zalimce ve diktatörce astırılan savaş yorgunu ve yoksulu ayağında çarık bile olmayan bi millet ile alim ve dindarları savununuz öncelikle, onun dar ağaçları zoruyla yaptığı diktatörlükleri hoş görüpte, ona yapılan haklı ve ıspatlı eleştirilere bu hoş görüsüzlüğünüzün avukatlığınızın sebebi nedendir acaba biraz objektif olun önce, önce istiklal mahkemelerince asılan sonra idam kararı çıkartılan müderris salih hoca, İskilipli atıf hoca, mezarından çıkartılıp asılan Erzincan Kemahlı Mevlevi İbrahim hakkı efendi ve bir kadın olmasına rağmen şapkaya muhalefetten astırılan Erzurumlu şalcı bacının vebali altında kalırsınız sonra…

 17. Halil KAHRAMAN

  Kadir Çandarlı bey ALLAH razı olsun..akademisyen bir tarih uzmanı olarak çalışmanızı tebrik ederim..evet bu ülkede özellikle yakın tarihimizin 1923-1950 arası perdelenmiş maalesef, bu ülkenin insanına tarih diye malum resmi ideoloji eli ile dizayn edilmiş guya yakın tarih, cumhuriyet tarihi okutuldu..daha doğrusu yutturulmaya çalışıldı on yıllarca, hala da İnkılap tarihi adı altında bu çakma tarih zorbalığı devam ediyor. Zaten bu sözde çağdaş (!) malum güruhun Osmanlıca öğretimine ve bu milletin bin yıllık kültürüne ait olan her şeye peşinen karşı çıkması, yaklaşık bir asırdır süren çağdaşlık -ilericilik maskesi adı altında icra edilen kültür katliamı ve malum batılı egemen güçler ve Yahudi siyonizmi ile işbirliği halinde icra edilen ,bir milleti köklerinden kopartma tezgahının ortaya çıkması …Bahsettiğiniz konular zaten hür düşünceli, beynini kemalist prangalarla bağlamamış, sabit fikirli ve ön yargılı olmayan her aklı başında ,sorgulayan insanlarca araştırıldı ve anlatılmaya çalışılıyor yıllardır.Görebilene tabii..ama asıl önemli olan bunun, bu gerçek tarihin resmen tanınması ve halkın her kesimine çekinmeden ,gocunmadan anlatılması..inşaallah çok da uzak olmayan bir gelecekte o günleri de görürüz.Selam ve dua ile..

 18. onur

  Selamin Aleykum Kadir Bey;

  Çalışmalarınızı çok beğendim kardeşim. Beni sorgulayıp da senin gibi düşünmeye iten tek neden salak eğitim sistemi ve bu eğitim sisteminin yetiştirdiği seri üretim insanların kanun ile korunan vatandaşı put gibi görmeleridir.

  Senden ricam,eğer varsa ve bulabilirsen Osmanlı döneminden Cumhuriyet dönemine sansürlenmiş Müslüman bilim adamlarını da yayımlaman.

  Mehmet Akif Ersoy gibi nice sahsiyetin bu zümre tarafından harcandığı kanısındayım.

  Sizlere kolay gelsin…

 19. Sipahi

  Selamun aleyküm Allah(c.c) ın rahmet ve bereketi üzerinize olsun Kadir Bey…
  Öncelikle çalışmanızdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Rabbim muvaffak etsin inşAllah.
  Ben akademik eğitim almış bir mühendis olarak kamalizmin ( gercek adı kamal dır) müslamanlara ne tür eziyetler ettigini ve nasıl düşmanca davrandıgını lise yıllarım da
  farkettim hamd olsun. Bu gercekleri reddedenlerin hic bilgisi olmadıgı acıkca görülüyor. Öyle ki insan okudukca arastırdıkca neyin ne oldugu ortaya cıkıyor zaten. İnsan arastırmasa dahi biraz düsünme kabiliyeti olanlar bu mason ataput un yaptıkları inkılapların insanlara ne kadar zararlı oldugunu gösteriyor. Çok şükür ki artık bu münafıkın ne mal oldugu ortaya cıkıyor ve de cıkacak da kim ne derse desin.Ben de bildiklerimi anlatmaya calısıyorum fakat insanların özellikle kamalistlerin cok cahil oldugunu görüyorum. Tabi sizin ne gibi cahillerle münafıklarla karsılastıgınızı tahmin edebiliyorum. Siz cahillere aldırış etmeyin, ki zaten sizin ne kadar bilgili oldugunuz belli oluyor hamd olsun. Cahille münakaşa etmeyin yenilirsiniz (İmam-ı Azam) . İslam düsmanlarına kamalistlere karsı Allah (c.c) yar ve yardımcımız olsun. Sonuna kadar destekliyoruz sizi , basarılarınızın devamını diliyorum karsılıgını Hakk verecektir elbet…
  Allah(c.c) a emanet olun…

 20. Yusuf (Dareyn)

  Yav arkadaş bu sitenin içeriği belli beğenmeyen gitsin neden ağzınızı bozup boşca yorumlar atıp zekanızı belli ediyorsunuz.O değil ben iki görüşün paylaşımlarınada çeşitli sitelerinden takip ederim hiç kemalistci siteye dadanmış paylasımların altına küfürlü yorum bırakan (sizlerin lakabıyla) yobaz görmedim geliyorsunuz düşünce özgürlüğünün 🙂 olduğu bu ülkede bizim paylaşımlarımızın altını kirletiyorsunuz böylece savunduğunuz şeyin reklamını çok güzel yapıyorsunuz.Gidin başka yerde havlayın..

 21. cesur

  Yusuf dareyn denen mahluk..siz düşünce özgürlüğü ve paylaşım yapmıyorsunuz.. iftira ve gıybet yapıyor işinize gelen yazar tarihçi diye geçinen mahlukatların yazılarını referans göstererek gerçek budur diyorsun ..nasılki Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim mealini yazanlar hepsi birbirinin aynı meali yazmasalarda gerçeğe yakın olanı Elmalılı Hamdi Yazır Hocanındır.. ne olduğunuz belli değilki ermeni tohumumusunuz nesiniz Atatürk fena canınızı yakmışa benziyor..

  1. EBABİL

   cesur denilen üslup ve seviyesi bozuk kişi; m.kAmal a bu ata ile başlayan soyadı ermeni mebus AGOP MARTAYAN (DİLAÇAR) ın teklifiyle verilmiştir, koruma kanunu ise Yahudi asıllı mason bir avukat vekilin teklifiyle çıkarılmıştır, kemal adını kendisi kAmal olarak hemde resmi gazetede yayınlatarak değiştirmiştir, kAmal ise İbranicede put totem ilah demektir, her yerde mason nizam duruşu ortada iken, eznaı tanrı uludur diye değiştirdiği ve haçlı seferlerinin merkezi vatikan duruyorken halifeliği kaldırdığı malumken tapınak mezarı anıtkabir hangi türk ve islam geleneğine göre yapılmıştır, ee kişi sevdikleriyle beraberdir ne de olsa hatta öldükten sonra bile, ha bu arada dedesini biliyorsan belgelerle söylesende millette bi öğrense sayende edep yoksunu…

 22. cesur

  Sipahi denen dindar değil kindar.. sadece o küçük beyninle yaw ne olursa olsun Atatürk liderliği komtanlığı sayesinde Müslüman bir anne babadan dünyaya geldim yoksa hristiyan sömürge ülkelerinin tohumları dolacaktı Türkiye..ama nasıl saldıracağını unutmuş suriyede Allahu ekber diye bağırıp baltalarla palalarla kafa kesen vahşet uygulayanlar gibi yazını süslemeye çalışmışsın.. Haa diyeceksenki yok ya keşke sömürge ülkeleri anne babalarından hristiyan doğsaydım …Yeterki Atatürk denen zat komutan olmasaydı ülkede..ben yine Müslümanlığa geçerdim..sana diyecek birşeyim cahilliğinin tavan yapmış olması olacaktı.. Çoğu Müslümanın Atatürkü sevdiğini sanıyorum umuyorum..onun heykeli yapılmasıyla hiçkimse puta tapmış olmuyor sadece Ülkenin kurulmasında büyük payı olan Komutanın unutulmaması için yapıldığını anlamak istemiyor birde bana puta tapıyorsun demeye çalışıyorsun..zaten yanımda o lafı edemezin bana o ayrı mesele (mutlaka ağzının payını verirdim.. Soruyorum Atatürk sayesinde neyin engellendi Kuran-ı okumanmı namaz kılmanmı hacca gitmen zekat vermen Kelime-i Şahadet getirmenmi??

  1. @cesur, mesela musulu ve bati trakyayi veya halepi kurtaramadik ama orada yasayanlar müslüman doguyorlar. Ayrica suriyede Ezan-i Muhammedi bile yasaklanmamisti, ama kurtarildi zannedilen türkiyede yasaklandi. Hacca gitmek Kuran okumak Allahu Ekber demek de yasaklandi. Bati trakyada yasayan müslümanlar Islami kanunlara göre meselelerini hallediyorlar, oysa kurtarildi zannedilen türkiyede uygulanan kanunlar Islami degil, katolik hristiyanlarin kanunlaridir.

   1. dsmartdahafazlasi

    O zaman sizin Türkiye’de ne işiniz var kardeş? Gitsenize İslami kanunların uygulandığı ülkelere? Hatta iktidardaki çok sevdiğiniz hırsızları da alın, beraber gidin. Aaa ama pardon… Onlar İslami usuller geçerli olursa onların ellerini kesmek gerekir, yazık olur… Siz en iyisi yalnız gidin. Ve lütfen bir daha da geri dönmeyin.

   2. Degerli kardesim, biz Türküz ve ayni zamanda müslümaniz. Islam kanunlarini uygulamak icin cogunlugun müslüman oldugu bir ülkede yasamak yeterli. Türkiye’de de cogunluk müslümandir. Neden baska bir Islam ülkesine gidelim?

   3. ismail

    cevabım d smartdaha fazlasına dönmeler sonradan doluştu bu topraklara. asıl onların geldikleri yerlere gerisingeriye postalanması lazım. aslolan bu millet.

  2. EBABİL

   cesur denen üslup yoksunu; asırlardır hıristiyan olmamışızda o olmasaymış mı hıristiyan olacakmışız, sen ya bu milleti tanımıyorsun ya tarihinden haberin yok yada kendine veya anana güvenin yok anlaşılan, heykel sayısıda yüzbinlerce üçyüzbine yakın olunca bu resmen putperestlik olur, kaldıki en putperest ülkede bile en fazla üçyüzü beşyüzü geçmiyor heykel ve put sayısı, eskiden Osmanlı zamanında imanın islamın şartını herkes bilir kimse abdestsiz namazsız gezmezmiş orucunu Müslüman olan herkes tutarmış, şimdi sor bakayım kaç kişi imanın islamın şartını ezbere sayar, birde ilke ve inkılapları sor herkes ezbere sayar, daha engelden bahsedersin asimile edilmişiz haberin yok sözde Müslümanlara çevrilmişiz konuşuyorsun, uğruna dinmesin diye şehitler verilen ezanı allahuekber olarak okumak sela verilmesi falan 1932 den 1950 ye kadar yasaktı bil de öyle konuş bari yoksa sus arif sansınlar…

  3. EBABİL

   özde Müslüman bir millet dar ağaçları zoruyla diktatörce asimile edilerek sözde Müslüman ama özde ithal bir laik yapılmaya çalışıldı daha ne olsun, anlayan bilen için tabi…

 23. dsmartdahafazlasi

  ‘Müslüman hiç yalan söyler mi’ diyecektim, sonra aklıma ‘takıyye’ müessesesi geldi. Söyler tabi… Bu ülkenin kurucusu Büyük Önder Atatürk hakkında da yalan söyler, Kurtuluş Savaşı hakkında da söyler… Allah için ya, kendi adı hakkında bile yalan söyler… Hepiniz alçaksınız ve ne yazık ki insanlığa ihanetiniz yüzünden, bütün yalanlarınız, oyunlarınız, arkadan bıçaklamalarınız yüzünden cehennemde yanacaksınız.

   1. EBABİL

    dsmartdahafazlası; bu ülkenin bu topraklardaki kurucusu Alparslanlar Melikşahlardır, insanlığın büyük önderide tektir, o da kainatın yaratılma sebebi hz. peygamberimizdir (s.a.v..) oksijen israfları bilmez elbet …

  1. EBABİL

   dsmartdahafazlası; takiyye müessesi dedinde benimde aklıma m.kAmal ın ilk meclis açılışında hocaları din akimlerini yanına alıp ilk ve son defa elini açıp dua eden görüntüsü ile daha sonra alimleri astırıp dini irtica gericilik yobazlık sebebi olarak yaftalaması geldi, makyevelistlik ve takiyye tamda bu olsa gerek…

   1. EBABİL

    14 asırlık ezanımızı hiç gereksizce durduk yere, sanki ilerlemeye ve uzaya gitmesine engelmiş gibi hemde işgalcilerin bile yapmadığını dar ağaçları zoruyla diktatörce yaparak tanrı uludur diye değiştirmeside cabası üstelikte…

 24. Elhamdürillah Müslümanım

  Her Müslüman ve Türk insanı serv’e giden süreci ve “SEVR ANTLAŞMASI” nı okusun sonra bu yorumların kaçının şaçma sapan ve manasız veya ne kadar ders verici ve manalı olduğunu anlayacaksınız gibime geliyor.

 25. Fikret Öztürk

  Sizin gibi dava insanları nın sayısı artmalı bu ülkede. Uzun yıllar nadasa bırakılmış bu toprak artık yavaş yavaş işlenmeye başladı. Birileri bundan çok rahatsız oluyor.Benim için isminizin önemi yok. Önemli olan icraatınız. Sizi yakından takip ediyorum,Paylaşımlarınızı paylaşıyorum. İşi yarım bırakmadan o birilerine rahatsızlık vermeye devam edin.Kurtuluş savaşı bitmedi daha yeni başlıyor.

  1. sağlam irade

   Siteye çok ddos atack sardırısı yapıldığı için bu hatayı veriyor bu hatayı düzeltemezsin site sahiplerinin yeniden wordpress kurması lazım anca öyle düzeliyor

 26. İnsan DNA olarak ırkını seçemez. ancak dinini seçebilir. Buda gösteriyor ki bedensel varlığımız Irkımızın kutsallığına, inaç varlığımız ise inancımızın ne kadar hoşgörü sunmasına bağladır.. Allahın’ yücelmek için insanın övgüsüne ihtiyacı yoktur. İnsanın DNA sı hakkında yapılan bir bilimsel çalışmayı karalamak veya övmeninde dinde bir karşılığı yoktur. ve bunu yaparak kimse Allaha daha iyi bir kul olmak gibi saçma sapan bir iddiada bulunamaz.. bunlar tamamen insanın bağımsız birbiri ile ilgili girişimleridir ki Yüce yaratan’ın bunlarla meşgul olacağın sanmak insanın aymazlığ olur.. Bu sayfanın yapanı, Allah’a iyi kul olmak istiyorsa gitsin af dileyip yakarsın belki ve varsa günahları affolur.. Yoksa Mustafa Kemal’in kurduğu Türkiye Cumhuruyeti’dde yaşayıp sonrada ona küfrederekk veya ona küfredilmesi için olaraklar yaratarak bir islam mümini olmak mümkün değildir.. Çünkü Mustafa kemal artık yaşamıyor ve onun gerçekte inanıp inanmadığını, bilmiyoruz. Tek bildiğimiz yobazlıkla ve arap gğelenekçiliği ile savayştığı bakidir. Zaten bu gelenekeçliki bu toprakları kana bulayan gelenekçiliktir. ve bu durum halen devam etmektedir.. Ne demektir Cihat.. Allha kendisi gücü can almaya yetmedi de insana mı görev verdi al tetiği sen çek diye… bırakın bu zırvaları. Kendini islam sanan vavallıların acırım haline.. Böyle düşünen bir adamın islamlığı da tartışılır bence..

  1. Eger M. Kemal’in cumhuriyetinde yasayip sonra da “küfretmek” tarafinizdan tasvip edilmiyorsa, o halde neden Osmanli’da yasayip sonra da Osmanli’ya “küfreden” M. Kemal’i savunuyorsun? Kaldi ki, biz küfür de etmiyoruz. Allah’a iyi kul olmak, sadece ibadetle olmaz, ayni zamanda iyiligi emredip kötülükten sakindirmak da bizim vazifemizdir. Dinsizlige ve zulme karsi elimizden geldigince mücadele etmek de bizim vazifemizdir. M. Kemal’in yasayip yasamasi mühim degil, onun fikri, ideolojisi yasiyor ve biz bizatihi M. Kemal’in kendisine degil, onun fikirlerine karsiyiz ve fikrini, ideolojisini tenkid ediyoruz. Onun inanip inanmadigini biliyoruz, en azindan bu mevzuda kendi beyanlari var. Tabiati kutsal saydigini ve tabiatin üstünde baska bir varlik olmadigini söylüyor. Yobazlik veya arap gelenekciligi degil, dogrudan Islam hedef alindi.
   Allah’in gücü can almaya yetmedi mi diyorsun… Insana mi tetik cekme görevi verdi diyorsun… Yani bu nasil bir anlayistir? Islam’da birtakim cezalar vardir ve bu cezalardan bazilari idamdir. Bunu emreden de Allah’tir. Tamam, senin mantiginla hareket edelim… Yani Allah’in gücü can almaya yetmiyor mu da insana tetigi cekme görevi veriyor? O halde M. Kemal’in inkilaplari ugruna kiydigi canlar ne olacak?

  2. EBABİL

   Rasim Aydın; bu ülke bu topraklarda bin yıl önce şehit ceddimizce kurulmuştur, kurumlara bi bakarsan en az 150 yıllık olduklarını görürsün, Kemalist zihniyetin yaptığı gibi kimse kimseye küfürde etmiyor özünden dolayı kıytırırk sebeplerle dar ağacına da çekilmiyor, ha dersen ki proje gereği saati dokuzu beş geçeye kurmuştur, o zaman amenna, en büyük yobazlıkta batı özentiliğidir ayrıca, en büyük cihat ise nefsinle olandır…

 27. mahmut kadirseven

  değerli ve değersiz arkadaşlar. bir tane islam ülkesi gösterin ki huzur ve refah içinde olan… bir tane islam ülkesi gösterinki medeniyet sınırlarını zorlayan. islam ile ülke yönetilmesi doğru ise neden tüm dünyadaki ölümler sefalet vahşet islam ülkelerinde. hiçmi kafanız çalışmıyor arkadaşlar. din allah ile kul arasındadır. din kul ile memur arasında olamaz. olduğu yerlerde ölümden başka birşey yok. 80 yıldır iran ırak suriye olmadıysak bu laikliğin ve yüzümüzü avrupaya dönemeizin eseridir. ha lozan anlaşmasını konuşanlar var hala.. sevr anlaşması olsaydı soyağacınız ingiltereye fransaya dayanırdı haberiniz olsun.

  1. Yorumun icin tesekkür ederim ama maalesef cok kemalist kara propagandaya maruz kalmissin. Bir tane Islam ülkesi diyorsun… Suudi arabistan ve Iran su anda ekonomik olarak cok ileride. Bu bir, ancak buna ragmen bunlari örnek göstermiyoruz. Laiklikle idare olunan suriye ve misirin durumu ortada. Onlar da laiklikle idare olunuyor ama yine de bir ilerleme yok. Eger bir Islam devletini örnek olarak görmek istersen, Osmanliya bakacaksin. Osmanli yüzyillarca dünyada süper güc olmus, mazlumlarin siginagi, zalimlerin korkulu rüyasi olmus. Bir medeniyet kurmus. Peki laiklikle idare edilen kemalist cumhuriyet ne yapmis? Yaklasik bir asirdir müslümanlarin basörtüsüyle ugrasmis ve bol bol heykel dikmis. Baska bir icraat yok. Anlasilan düstügümüz derekeyi göremiyorsun.

   Sen nasil bir müslümansin ki Islam ile idare olunmayi istemiyorsun. Bir müslüman nasil olur da kendi kitabi ile idare olunmak istemez? Eger müslüman degilsen ne hakla müslümanlara akil vermeye kalkiyorsun? Din Allah ile kul arasinda degildir. Islam’da laiklik olmaz ve Islam, insanlarin dogustan mezara kadar her seyini düzenler. Islam’da devletin uygulamasi gereken kanunlar var. Suriye olmadiysak laikligin eseriymis… Suriye zaten laik. Sevr anlasmasi zaten olmayacakti.

   1. EBABİL

    mahmut kadirseven; orta çağdan kalma köhnemiş kraliçenin yönettiği sömürgeci dingilizin dilini evrensel dil olarak kabul edip te kendi dinine dingiliz oyunlarıyla düşman olmak nasıl bir çelişkili mantıktır böyle, tüm dünyadaki ölümler sefalet vahşet islam ülkelerinde derken sömürgeci abd Avrupa ve dingilizlerin ta başka başka kıtalardan islam ülkelerinde ne aradıklarından bahsetmemişsin, 80 yıldır iran ırak suriye olmadıysak eğer bu laiklik sayesinde değil milletin feraseti sayesindedir ama asırlarca efendi olduğumuz dünyada laiklik sayesinde 80 yıldır imf de dilenci dünyada şamar oğlanı edildiğimiz bir gerçektir, ayrıca binlerce yıllık tarihimizde hatta fetret devrinde bile soyağacımız ingiltereye fransaya vs ye asla dayanmamıştır, kaldıki o olmasaymış veya sevr olsaymış dayansın, şimdi ise sosyal medyadaki yabanci rumuzlara bi bakarsan yapılan asimileyi belki görürsün, ha bu arada ata kabul ettiğinizin dedesi ve soyağacı niye yasayla korunup saklanır, gökten zembille mi inmiştir yoksa ?…

  2. ismail

   mahmut azıcık akıllı ol. abd ve ingilterenin yahudi lobilerinin o topraklarda paralı adamları var. istedikleri zaman böylelerine iç savaş çıkarttırabiliyor sonrada huzuru sağlama bahanesiyle o topraklara gelip yerleşiyor. orada adamlarına yıktırdıkları yerleri kendileri imar ederek hem para kazanıyor hemde o ülkelerinde kaynaklarına el koyuyorlar. bir yandanda israilin güvenliği garanti altına alınmış oluyor. yani utanması olmayan yüzsüz birileri gücü elinde tutmak için uluslararası çapta gasp ve hırsızlık yapıyor.
   bizdede aslı kemalci olan gezicilerdi hırsız batının paralı uşağı. 2013te iç savaş tehdidiyle uyarıldık. laiklik dediğinde lozanda o gavurların dayatması. sevr hiçbir zaman uygulama aşamasına girmemiş olan kemalistlein milleti kandırma oyunu.

 28. Baki

  Şu Dünyada hiç anlamadığım en önde gelen konu, şeriatla yönetilen ülkelerin haline önlerine bir harita alıp bakmayan insanların şeriat istiyoruz demesidir. 10 adım ötede kocaman bir timsah var, sağ taraftada timsahın kolunu kopardığı insanlar sandalyede oturuyorlar ama bizim şeriat destekçileri o timsaha doğru koşacam diye yırtınıyor. :)) Arşimet boşuna dememiş, bana mantıklı ve sorgulayan bir islamist göster dünyayı yerinden oynatayım diye :))) Bugünkü sorunuz şu olsun Sayın Çandarlıoğlu, neden Dünyada hiç bir müslüman toplum ne huzur,ne refah nede barışa sahip değil? Hepsimi dış güçlerin oyunu bu halde olmalarının nedeni olarak? Aynaya bakmaya başladığınız an müslüman toplumları için ortaçağın bittiği gün olacak. Görürmüyüz o günleri bilmiyorum ama bir umut, tüm insanlık için !!!

  Ayrıca Suudi Arabistan ı ekonomik olarak çok iyi durumda dediniz, beni benden aldınız Sayın Yazar, bunu diyen birinin kusura bakmayın hiç bir Kitabının okunmaya değer olduğunu sanmıyorum. Bugün petrol bitse Suudi Arabistan Afrikaya dönecek, bütçesinin % 90 ını petrol ve türevlerinden sağlıyan bir Ülke Suud lar. Yazık bunu bile bilmeden kitap yazmaya kalkmışsınız. Saygılar.

  1. @Baki, yorumun icin sagol kardesim. Seriat ile idare edilen ülkeler hangileri? Huzur ve refah olmayan Suriye ve Misir da laiktirler mesela, tipki Türkiye gibi. O halde laikligi atalim, ne dersin? Eger Müslüman isen, seriatla idare olunmayi istemelisin. Müslüman degilsen orasini bilemem ve seninle de tartismaya lüzum görmem. Osmanli Devleti seriat ile idare olunmustu ama bir medeniyet kurdu. Bugün dünyada Osmanli aranir duruma geldi. Müslüman devletlerde huzurun olmayisi, senin de yorumunda belirttigin gibi degerli kardesim, petrolden dolayidir. Emperyalistler petrolü kimseye kaptirmamak icin Müslüman toplumlarda fitne cikariyorlar. Sayet bir Halifemiz olsaydi bu vahim durumdan kurtulabilirdik. Hilafetin, emperyalistler tarafindan M. Kemal’e kaldirtilmasinin asil gayesi de buydu zaten… Yani rahatca sömürebilmek! Böylece Müslümanlar lidersiz kaldilar, bundan istifade ile meydani bos bulan emperyalistler Müslüman ülkeleri sömürüyorlar, ayni zamanda da M. Kemal’i alabildigine methediyorlar. Zira onun kurdugu veya ona kurdurtulan bu düzen devam ettigi sürece sömürü de devam edecektir. Bu yüzden ona toz kondurmuyorlar. Arabistan’in ekonomik olarak iyi durumda olmasinin temel sebebi elbette petrol, ama sadece petrol degil. Nijerya ve Meksika’da da petrol var, ama oralar Suudi Arabistan gibi degil.

   Saygilar degerli kardesim.

  2. @Baki, yorumun icin sagol kardesim. Seriat ile idare edilen ülkeler hangileri? Huzur ve refah olmayan Suriye ve Misir da laiktirler mesela, tipki Türkiye gibi. O halde laikligi atalim, ne dersin? Eger Müslüman isen, seriatla idare olunmayi istemelisin. Müslüman degilsen orasini bilemem ve seninle de tartismaya lüzum görmem. Osmanli Devleti seriat ile idare olunmustu ama bir medeniyet kurdu. Bugün dünyada Osmanli aranir duruma geldi. Müslüman devletlerde huzurun olmayisi, senin de yorumunda belirttigin gibi degerli kardesim, petrolden dolayidir. Emperyalistler petrolü kimseye kaptirmamak icin Müslüman toplumlarda fitne cikariyorlar. Sayet bir Halifemiz olsaydi bu vahim durumdan kurtulabilirdik. Hilafetin, emperyalistler tarafindan M. Kemal’e kaldirtilmasinin asil gayesi de buydu zaten… Yani rahatca sömürebilmek! Böylece Müslümanlar lidersiz kaldilar, bundan istifade ile meydani bos bulan emperyalistler Müslüman ülkeleri sömürüyorlar, ayni zamanda da M. Kemal’i alabildigine methediyorlar. Zira onun kurdugu veya ona kurdurtulan bu düzen devam ettigi sürece sömürü de devam edecektir. Bu yüzden ona toz kondurmuyorlar. Arabistan’in ekonomik olarak iyi durumda olmasinin temel sebebi elbette petrol, ama sadece petrol degil. Nijerya ve Meksika’da da petrol var, ama oralar Suudi Arabistan gibi degil.

   Saygilar degerli kardesim.

  3. EBABİL

   Baki; bu dünyada timsahlar sömürgeci abd, Avrupa ve dingilizler vs dir, biz dünyayı orta çağ karanlığından ve giyotinlerden 1453 te kurtardık ama dingilizlerin ortaçağdan kalma köhnemiş kraliçeleri ise perde arkasından dünyaya hükmetme hevesiyle karıştırıp duruyor, petrol derken abd Avrupa ve dingilizin gasp ettiği yarıdan fazla petrolden ve bu petrol ile sömürgeler sayesinde ayakta kaldıklarından bahsetmemişsiniz batının sömürge medeniyetinin…

 29. Mehmet

  Kadir Bey siteniz için sizi tebrik ediyorum. Gerçekten çok yerinde ve gerekli bir çalışma. Bu kalın kafalı ve aklı gözüne inmiş Kemalistler dindarlara habire “yobaz, örümcek kafalı vs.” derler ama kendileri yobazlığın zirvelerinde gezerler. Bu kalın kafalılara belge de göstersen, gazete kupürlerini gözlerine de soksan inanmazlar. Bozuk plak gibi “Ulu Önder Atatürk” deyip dururlar ve dindarlara boyuna küfrederler. Evet itiraf ediyorum ki, ben de aldığım yalan dolan dolu resmi eğitimden dolayı üniversiteye kadar bir Kemalist idim. Ama üniversite eğitimim sırasında kimin ne mal olduğunu çok iyi gördüm. İnsaflı bir müslümanın da elini vicdanına koyup bu gerçekleri gördükten sonra hala ilkokul bebeleri gibi veya papağan gibi, rejimin insanlarımızın kafasına 90 yıldır çakmaya çalıştığı bu Allah düşmanı müflis rejimi savunmaması, hatta tüm gücüyle karşı çıkması gerekir. Evet M.Kemal İslam’ı ve Kuranı komple tedavülden kaldırmak için 15 sene uğraşmıştır. Binlerce insanı sırf o iğrenç fötr şapkayı giymediği için idam ettirmiştir. Her türlü dini neşriyatı yasaklamıştır. Hocaların sakalları yolunmuş ve insanların önünde meydan dayağı attırılmıştır. Kuran kökenli kelimeleri yoketmek ve milletimizin 1000 yıllık tarihiyle bağlarını koparmak için zorlama uyduruk kelimelerle 1000 yıllık güzel Türkçemiz katledilmiştir. M. Kemal’in dindar halkımıza yaptığı zulümler asla burada saymakla bitmez. Kadir Bey zaten o işi hakkıyla ifa etmiş. Burada aklıma gelen birkaç tanesi de sadece kitaplardan okuduğum şeyler değildir. Bunların birçok şahidi hala hayattadır. Bunlar vallahi de doğrudur, billahi de doğrudur. Aslında bir Kemaliste şunu sormak bile yeterli: “Acaba M.Kemal senin dedeni veya babanı sırf fötr şapka giymediği için idam etmiş olsaydı hala ona ulu önder der miydin ve onun yolundan gider miydin?”

  1. EBABİL

   Ceyhun denilen seviyesiz küfürbaz; Ana bacı aile gibi kutsala küfredenin vatan bayrak devlet millet gibi kutsallardan bahsetmeye hakkı yoktur, küfür cehalet ve acziyettendir ama asla cehaleti kamufle etmeye yetmez, edepli olmakta her kişinin değil ER kişinin işidir, küfürden farkımız elhamdülillah Müslümanız, seviye üslup yoksunu edepsiz küfürbaz putperest seni, ayrıca rum piçlerinden bahsetmişin ama seni ata bildiğine bu ata soyadının mebus ERMENİ AGOP MARTAYAN (DİLAÇAR) IN teklifiyle verilmiştir, yani ermeni rum Yahudi sabetaistler ve masonlar sizin familyaya daha yakın…

 30. ceyhun

  senin ananı bacını sikerim kadir çandarlı cahil ve RUM piçlerini kandırabilirsin anca TÜRKLERİ ASLA kandıramazsın yakalarsam seni döve döve tarvestiye çevirecem az kaldı orosbuçocuğu bekle

 31. sanane

  sizin gibi soyu belli olmayan yobaz hayin insanlar oldukca daha cok cahiller sizin arkanızdan gelir . atatürkün size ne yaptıgını bilmiyorum ama sizinde kuyruk acınız var anlasılan . adam yıllar olmus öleli hala onun kurdugu cumhuriyeti cökertemediniz ya anlıyorum ki nekadar da büyük bir öndermis. size sadece gülüyorum

  1. EBABİL

   sanane; babanmış gibi savunduğun insanın dedesini ve soyunu biliyorsan belgelerle çık açıkla millet bi öğrensin sayende de, sonra milletin soyuna dil uzatmaya kalk yobazın cahilin önde gideni, hamdolsun tanımadığımız insanları yobaz cahillikle itham edecek kadar yobaz cahil değiliz, aklımızın ve bilgimizin zekatını dağıtsak tanımadığı insanları yobaz cahillikle itham eden nice cahil yobazlar da bir ömür boyu altında ezilirde belki iflah ihya ve islah olurdu…işgalcilerin bile yapamadıklarını bu millete dar ağaçlar zoruyla diktatörce yapmış daha ne yapsın, insanlığın büyük önderide kainatın yaratılma sebebi olan peygamberimizdir (s.a.s.), oksijen israflarıbilmez elbet…

  2. ismailden uyandırma servisi

   -kemalizm sahiden hz ibrahim kıssalarına inanmaz efsanemi der
   -evet geneli böyledir
   -inanmamak için yeterli bir gerekce varmı
   -olmazmı
   -neymiş o gerekce
   -hz ibrahim putları yıktı kemalistler dikti

  3. ....

   sanane adıyla yazan ne kadar kirli oyun ve haysiyetsizlik varsa ortaya dökülmüş dikkat edersen. buna rağmen halen delinin şeyine sarıldığı gibi yanlışa sarılmak. sorunun ne olduğunu anlamazdan gelerek devlet düşmanlığı gibi lanse etmek. kemalist kafa böyle birşey demekki

  4. ismail

   sanane adıyla yazan ne kadar kirli oyun ve haysiyetsizlik varsa ortaya dökülmüş dikkat edersen. buna rağmen halen delinin şeyine sarıldığı gibi yanlışa sarılıp tutunmak. sorunun ne olduğunu anlamazdan gelerek devlet düşmanlığı gibi lanse etmek. kemalist kafa böyle birşey demekki.tepemizde rezil dönme tahakkumunadır tepkimiz.

 32. Oktay

  Emeginiz icin Allah sizden razi olsun.
  Bende Atatürk´ü arastiranlardanim,evlatlarimizi bu ideoloji yobazlari olan kemalistlerin elinden kurtarma vakti gelmistir.
  Atatürk olmasaydi Türkiye olmazdi diyenler bunu iyi bilsinler,evet Atatürk olmasaydi Türkiye (Kedi) olmazdik.Peki ne olurdu ? Osmanli (Arslan) kalirdik !
  Arslan´i kedi yapmislar,bizim ahmaklar aglayacaklarina övünüyor.
  Süper gücü elimizden almislar,bizim cahiller gavurlarla,vatikanla yanyana halay cekiyor.Bunlar birde kendilerini akilli görmez mi ?
  Siz kedi cumhuriyetinizle övünün,zaten gavurlar sizden gurur duyuyor 😉
  Asagilik kompleksi iste.
  5816 sayılı kanun er yada gec kaldirilacaktir,simdiden kemalistlere gecmis olsun.
  Artik kemalizm bitti ! Allah´a hamd olsun.
  Tipki lenin heykelleri yikildigi gibi Atatürk´ün heykelleride milletin eliyle yikilacaktir.
  Hakk daima galiptir,batil ise (laisizm) batmaya mahkumdur.

  1. salih

   Osmanlı dediğin devlet 3 asır boyunca Avrupa’da kucaktan kucağa gezmiş bir devletti kendi arslanı. Bildiğin ölmüş bitmiş bir devletti. Cenazesi kalkacaktı sadece. Ayrıca tüm insanlar biliyor o hakk’ın ne olduğunu da. Katliam soykırım ve akıl düşmanlığından başka ne var? Hiçbir şey yok. Kemalizm bittiyse bu ülke de bitmiş demektir. Çünkü bu ülkeyi dandik bir arap rejimi olmaktan çıkartan o sevmediğin akımdır. Yoksa şimdiye ona bölünmüş, dandik bir kabile devleti olarak yok olmuştun.

   1. hasna halaskari

    KADİR BEYişallah birgün evlatlarımız osmanlının kadrini bilecekler ben sanat tarihçiyim ama gerçek tarihiminde peşindeyim bu yüzden bazı yerlerdeki bazı derslere katıldım. lakin anladımki profeser benim bildiğimin zekatını da bilmiyormuş.sizden ricam damat ferit paşa hainmiydi ben buna pek mahal vermiyorum derste prefeser sürekli vahdettin hanın kazım karabekir halide edip tüm onlara yardım edenlere idam kararı verdi vahdettin handa demiyor vahdetin buna da inanmam mümkün değil ama yazılı bir kanıt nerden bulabilirim ben hayatım boyunca osmanlıyı sövenlere karşı oldum üniversitede öldürülmek istendim bana diyorlarki hocalarla çok tartışmaya girme ancak minnetsiz onların seviyesinde olursan kazanırsın ben mesala sizin sitenizdeki bazı belgeleri o prefeserin yüzüne çarpmak istiyorum ne dersiniz

    Date: Fri, 15 Apr 2016 16:21:26 +0000
    To: sadabat1@hotmail.com

   2. @halaskari, o prefesere degin ki, Fevzi Cakmak’in ankaraya geldigi günün meclis tutanaklarini okusun. Orada gerek fevzi pasa, gerekse m. kemal Sultan Vahideddin’i müdafaa ediyorlar. “Ingiliz baskisi altinda, bu sebeple bu fetva verildi” diyorlar. Üstelik “Biz olsak farkli davranamazdik” diyorlar. Bu adam kraldan cok kralci olmasin.

   3. hasna halaskari

    Bana cevap verdiğiniz için sağolun fuzilinin söylediği gibi Söylesem tesiri yok,sussam gönül razı değil.Ve vahdettin hanın dediği gibi birgün gerçekleri öğrenecekler.ben gerçeklerle ilgili kanıt ları kitap vs bilmediğimden sıkıntı yaşıyorum sayenizde bir konuda daha aydınlandım.bana sen ünüversitede akademisyen dilsin yüksek memur dilsin bazı söyleme diyorlar acaba Allah ne der demiyorlar benim başka yararlandığım kaynak yaklaşan saat diye bir site sizden husisi bir ricam var ben sitenize girdiğimde hotmail adresim görünüyordu ben bunun görünmesini ve başkaları tarafından rahatsız edilmemi istemiyorum hayırlı günler
    Date: Tue, 26 Apr 2016 20:17:15 +0000
    To: sadabat1@hotmail.com

   4. EBABİL

    salih; Osmanlı dediğin devlet asırlarca cihana efendilik etmiş olup, sadece yıkılabilmesi bile 3 asırlık içli dışlı Bizans entrikalarıyla mümkün olabilmiştir ve yıkılırken bile bir Osmanlı lirası 4 abd dolarına tekabül etmekteydi, osmanlıdan sonra 80 yıldır ise 70 sente muhtaç bir şekilde imf de dilenci dünyada şamar oğlanı edilmişiz maalesef, bu millet kabile devletinden cihan devleti kurmuştur ama asla kabile devletine hiç bir şart altında bir daha dönmemiştir hatta fetret devrinde bile…

 33. sukuti

  Kardeşim,binler Maşâellah..Allah .cc. Razı olsun. Rabbim kendi yolunda olan-şeri’at ı Kur’an ı, Reasulu yolunda -Cihad edenlerden Razı olsun, yar ve yardımcın olsun Selam ve dua ile …

  1. hasna halaskari

   kadir bey ben size nihal atsızla alakalı birşey sormak istiyorum ben kendisini hiçbir zaman ne ırkçı dinsiz kabul etmedim nihal atsız kamalistde dildi çok değişik bir adam necip fazıl ona islamla ilgili ne düşündüğünü soruyor oda milletimin dinidir hürmet ederim diyor kendisi bir türk islamiyete milletimin dini diyorsa oda müslümandır ama internetde peygamberimze hakaret mevzusu filan var bu konuda bir malumatınız varmı
   Date: Wed, 11 May 2016 13:45:49 +0000
   To: sadabat1@hotmail.com

 34. ooouvvvv

  Atatürk ne güzel sikmiş ama 😀 dünya böyle bir sikiş görmedi daha…. 😀 ahahaha allahın malları ya, kala kala “allah yolunda” ateist rıza nura kaldılar.. kitabın tamamını okudum tamamıyla yalan yanlış, hiç bir tarihsel gerçekliği olmayan kaynak gösterilmeyen, sırf kendisi ulusal kahraman olamadı diye ona buna bok atan manyağın tekini referans olarak alıyorlar, dedim ya Atatürk zamanında iyi skmiş… 😀 Adam kazım karabekire mal diyor, refet beleye palyaço diyor, ali fuat cebesoya akılsız diyor, fevzi çakmağa dalkavuk diyor, daha bir sürü kurtuluş savaşı gazisine bir sürü hakaretler ediyor, zavallının önde gideni.. belli ki hırslarına yenik düşmüş aklını kaybetmiş, 2 gramlık aklınca da öc alma yoluna gitmiş.. ama olmadı, ancak sizin gibi gerizekalılar inanır bunlara. kitabı okurken karnıma gülmekten ağrılar girdi, mizah kitabı olarak okuyabilirsiniz, Atatürk okusa o bile güler amk, o derece hangi kafayla yazıldığı belli değil. İşin ilginci sizin üstad mısırsı kadir, Atatürk’ün ingiliz ajanı olduğunu habire iddia eder, bu kitap da British Museum’a veriliyor yıllar sonra basılsın diye. 😀 Siz gerçekleri öğrenmek istiyorsanız gidip buhari okuyun, öğrenin Muhammed Ayşeyi ne zaman koynuna almış? siktimi çomarları sizi.

  1. EBABİL

   ooouvvv; aklı bacak arasında olan bi putperestin cevabıda yorumuda ancak bu kadar olur zaten, bütün muhalifler ya deli oluyor yada hain sahte alim diye asılıyor ama kendisi 14 asırlık ezanı bile değiştirecek kadar din alimi öylemi, buna da kargalar bile bi taraflarıyla güler, sen önce köşke doldurulan sübyan manevi kızların ve zsa zsa gabor un yaşlarına bi bak, zehra aylin in ve mezarı bile meçhul edilen fikryenin akıbetlerini bil sonra konuş çakal çomarlık etme…

   1. EBABİL

    hemde ne derin din alimiymiş ama kendisi 14 asırlık ezanı bile dar ağaçları zoruyla diktatörce değitiriyor ama astıkları hep sahte din alimleri oluyor beh beh ooouvvv….

  2. ............

   babasız yetişmiş üvey ellerde kollayanı edeni yok. acaba diyoruz yoksa birileri çocukken falan…. tövbe tövbe neler geliyor değilmi insanın aklına.
   yoksa bir insan Allah inancına ve içinde bulunduğu topluma ne diye bu kadar düşman olsun.
   ama uşakligillerden vedatı hep kollayıp kayırmıştır neden acaba. neyse biz bunları dememiş olalım yinede.
   iş belaltına kaldıktan sonra herkes biyerlerden bişeyler çıkarır. siz böyle şeylerle dini islama saldırırsanız bizde internetten tervesti, gey, lezbiyen gibilerini hatta hertürlü sapkınlığı yapanları bulur bu sebeple inanmıyorlar diye.ben çok ateye denk geldim internette arkadan arızalı olduğu için inanmayan

 35. cevap

  Kadir ağa bu cevap verilemeyecek kadar alçakca yazmiş. Yinede cevap verelim. Atatürkün şeyttik leri bizim gibilerinki değildi. Bir musluman kizla evlenecekti ata. Tek şarti vardi hoca nikahi istemedi. Kizda onu istemedi bu sebep ile. Atanizda onunla evlenemedi. Yani ataninki dindar müslümana deymez. Sizin gibilere desek ayip kaçar o sebeple düşük derecede yazmayalim. Atanin evine gelen küçük bir kiza saldirdiği yönünde bilgi vardir riza nurun kitabinda. Kizin çiyaklayarak kaçip kurtulduğuna dair bilgiler vardir. Atanin öfkeden silahina sarilip saydirdiği falan yazilidir. Bel alti yazmayi sevmiyorum ama o zavalli fikriyeyi çocuk aldirmaya avrupaya gitmiş dönunce bide bakiyor ata evlenmiş bir kavga bir kurşun kimvurduya gidiyor kadincağiz. Aslinda kim vurduya değil ama öyle gosteriliyor. Amasyali evlatlik kiz başi dönup midesi bulandiği için 1935 te trenden atmişti kendini. Öldu gencecik yaşta. Şehit kiziydi o. Diger bazi evlatlik kizlarin neden öldüğü deşilemiyormuş. 15 lik zsa zsa gabor bekaretini kime verdıgıni açiklamişti. Belçika hukumetinden bir bakanlikmiydi atayi şeyler listesine alan. Siz bel alti vurursaniz sizin değerlerinizede birileri belaltindan vurur. Bunu gaylik meselesini açarak yapar hemde. Hiç doğrudur yalandir demeden vururlar. Ben öyle yapmamiş olayim.
  Peygamberimiz hz. Ayşeyi aldiğinda hz. Ayşe 19 yaşindaydi. 605 doğumludur evlilik 624 te gerçekleşti. Kurani kerimdeki bir ayetten hz. Ayşenin genç kiz iken evlendiği anlaşiliyor. Arada 34 yaş vardir ama hz. Ayse kücük yasta değildir. Mustafa kemalin 1877 li olduğu belgelerle ortaya doküldü. Latife 1902 doğumlu. Arada 25 yaş var. Önce kendi gözünuzdeki çopu gorun. O bulgar kizi dimitrova çankayada 1 ay kaldi. Arada nikah yok. Yuzuk oynamişlardir. Çankaya keranesi yazisi vardi geçen sene internette halen daha duruyormu bilmiyorum. Atanin oduncunun kizi afet ile yaşadiklari mahrem şeylerde dökülmüş sanal alemde. İnternette 35 kadinin adi geçiyor atayla alakali. Latifenin yeğeni açiklamişti atanin uvey kardeşı fikriyeden bir oğlu yine ecnebi bir kadindan bir çocuğu olduğunu. Atanizla övunebilirsiniz.
  Büyuk iskender, sezar ve napolyonun çok buyuk tarihi sahsiyet olduklari bilinir. Ama uçununde ortak bir özelliği vardir. Gay olduklari söylenir.
  Lavrensin adıda çok buyuktur. Oda gaylerdenmiş. Ayni zamanda gayrimesru yoldan doğma birisiymiş. Görüldügu uzere fazla buyuk olmak iyi bişey değilmiş gizlisini saklisini birakmazlarmiş adamin. Siradan adam olmak çok daha iyidir. Onun için her önünüze geleni abartip ilahlastirip durmayin.
  Bizede kufur yazmiş. Babasi anasina atlarken besmele çekmeyi unutmuş o sebeple uretim hatasi olarak doğmuş olmali. Edebi ile yazmasini bilmeyen girmesin internete. Bizimde başimizi belaya sokmasin.
  Sanki islama karşi özgürlükculuğu savunanlarin bazilarinin neden bunu yaptiklarini bilmiyoruz. Açik açik cinsel özgürlük adina islami kabul etmediklerini söyleyen yazan bir suru inancisiza denk geldim ben internette.
  Fevzi çakmak dindarlarin 1920 deki sabetaycilara ayaklanmalarini önlemek amaciyla istanbuldan ankaraya gecmesine izin verilmiştir. Kutluca telgrafhanesinde ali fuat mustafa Kemale tel çekiyor fevzi pasa geliyor diye. M.kemal o bizden değil gonderin gerisingeriye diyor. Ali fuat bizim arayipta bulamadiğimiz adam o sen geri gönderiyorsun. Onun dindarliği sayesinde millet bize ayaklanmayacak yunanla yapilan savaşa asker verecek diyor. O zaman gelsin diyor m. Kemal.

 36. Vatanseverturkevladi

  Bir gram bilim ve ilim bilmeden 2016 senesinde dunyadan bir haberi olmadan insanlara dogrular yerine kaliplasmis dinsel kaliplar dayatan gercekleri gercek niteliginde degil yalanlarla bulayip sunup Ataturke burdan karalama kampanyasi yapip yalanlarla sundugunuz icin utanc duymalisiniz. Herkes istedigi dini yasamakta ozgurdur herkesin dini kendinedir burdan din uzerinden propaganda yapmak veya insanlara laikligi kotulemek dinle bagdasmaz ve sizi ilgilendirmez. Ataturk un tirnagi bile olamazsiniz

  1. @vatanseverturkevladi, gercekleri yalanlarla bulayip sunuyormusuz. Hangi yalanlar, buyrun onlari da yazin. Evet herkes istedigi dini yasayabilmelidir, benim dinim Islam’da laiklik yoktur. Dolayisiyla ben Islam’i yasamak icin laikligi istemiyorum. Bu ülkenin cogunlugu da benim gibi müslüman olduguna göre onlar da laiklik yerine müslümanlarin kitabi Kur’an ile yönetilmek istiyorlar. Laikligi kötülemeye ne hacet? Islam’da laiklik yoktur, o halde kötülemye bile gerek yok. Asik Veysel’in dedigi gibi, “Adam olmayana düsman bile olmam!”

  2. ismail

   hep benim yazıların altına cevap koyuyorlar çünkü koyduğum gerçekler birilerine çok dokunuyor. ülke baştan aşağı ecnecbi işgaline uğramış. böyle durumlarda genelde o işgalciler kendi adamlarını ve sistemlerini yerleştirmeden gitmezler o ülkeden.kaynaklarınıda sonuna kadar sömürürler ya neyse. neticede buradada öyle olmuştur. o ecnebiler dört dörtlük müslümanları başımıza getirecek değildi. tabiiki getirdikleri ekip eliyle ülkemizde ümmeti islama zulmedip dini islamı yıkmaya çalışacaklardır. nitekim bizdede bu görev kemalistlere verilmiştir. birileri bu duruma bilimsellik laiklik çağdaşlaşma diyerek kendini kandırabilir fakat biz bu numaraları yemiyor yutmuyoruz.

 37. .....

  Öncelikle şunu söylemek isterim ki Türkçe ilginç bir dildir çünkü bir kelimenin birden fazla anlamı vardır ki bu da insanın Nasıl anlamak istiyorsa öyle anlamasına neden olur. Yazılarınızda benim gördüğüm tam olarak bu durum mevcuttur. Bir atasözü “dervişim fikri neyse zikri de odur”. Ayrıca bir çok yorumunuzda şeriat ve Müslümanlıktan söz edip, büyük kısmı müslüman olan bir ülkenin şeriat işe yönetilmesi gerektiğini söylüyorsunuz. Sorarım size ne olursa olsun müslümanlıkta zorlama var mıdır? Veya bahsedilen hoşgörü nerede kaldı? Kısaca şunu söylemek isterim ki Atatürk’ü karalamak için birçok konuşma metnini alıp, kelimeleri istediğiniz yöne çekerek, yorumlayarak tezlerinizi savunmaya çalışmışsınız ve üstüne bir de buna belgelerle tarih demişsiniz ki bence bu durumda yorumlarla tarih daha anlamlı olacaktır. maalesef ki birçok kitap okuyan yada okuduğunu anlayan insanları bu şekilde yönlendirmeniz zordur ki sanıyorum Bu sebeple bir yorumunuzda üniversite öğrencileri ve mezunları için gerçekleri görmediklerinden dolayı üzgün olduğunuzu belirtmişsiniz. Şunu da eklemek isterim Allah birdir ve Hz. Muhammed (sav) onun kulu ve elçisidir. Müslümanlığı kabul ettirmek için bir insanı bir kulu kötü göstermeye çalışmak bana göre yersiz bir davranıştır ve günahtır. İnsanların dinlerini yaşayabilmeleri için yönetimin şeriat olmasına gerek yoktur. Sırat köprüsünden herkes tek başına geçecek ve herkes kendi yaptıklarından mesul olacaktır. Siz daha iyi bilirsiniz iftira haramdır (umarım bunlar iftira değildir ki ahirette cezası ağırdır denilir). Naçizane tavsiyem siz kendi düşüncelerini yaymak istiyorsanız buyrun yayın tabii en doğal hakkınız ama bunu başkasının üstünden hele hele çarpıtarak yapmayınız.

  1. @isimsiz. Islam’da zorlama yoktur. Yani kimse Islam’a girmeye zorlanamaz, ancak müslüman olanlar müslümanlik vazifelerini yapmakla mükelleftirler. Cünkü müslüman olmak bir anlasmadir ve herkes anlasmaya uymak mecburiyetindedir. Seriat ise Islam’dan baska bir sey degildir. Kur’an-i Kerim’de Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem Efendimize seriat verildigi ve bununla yönetilmesi gerektigi belirtilir. Seriatin hosgörüsüzlükle ne alakasi var? Siz evvela seriatin ne oldugunu bir tetkik edin, sonra tekrar sohbet ederiz. Osmanli devleti seriat ile yönetiliyordu, ancak yahudi ve hrisitiyanlarin dinlerine müdahale olmadi. Hz. Peygamber aleyhisselatu vesselam devrinde de böyleydi.

   M. Kemalin hangi sözünü farkli yorumlamisiz? Buyrun getirin o metni birlikte ele alalim. Üniversite mezunlarinin haline üzüldügümü beyan etmem, m. kemal hakkindaki düsüncelerinden dolayi degil, tarihi vakalari bilmediklerinden dolayidir. Sözkonusu yorumlarda da bunlari siralamistim. Eger siz de üniversite mezunu iseniz, bu farki kavrayamadiginizdan dolayi sizin adiniza da üzülürüm.

   Herkes kendinden mesul olacaktir, ancak bu kisinin Allah ile kendisi arasindaki meselelerle alakalidir. Kulun bir baska kul ile, ve kulun devlet ile münasebetlerini seriat düzenler. Buradaki hakka tecavüzleri Allah Teala’nin emrettigi ölcülerle belirlemek mecburiyetindeyiz. Cünkü topluma ve devlete karsi yapilan hatalarin, islenen suclarin hesabi ahirete birakilmaz, bu dünyada cözüme kavusturulmalidir. Cünkü hak sahibine hakki bu dünyada iade edilmelidir. Iste seriat bunlari düzenler. Sizin dediginiz ise kulun kendi nefsine karsi yaptigi günahlar-hatalardir. Bunlar baska. Ancak ülkemizde cogu insan seriati dogan medya gibi yayin organlarindan ögrendigi icin maalesef bunlari bilmiyor. Iftira haramdir, dogru ancak bizim yazilarimizda iftira yok, var diyorsaniz gösterin tevbe edip düzeltelim.

  2. İsmail DAĞ

   Dine zorlama yoktur ancak dinde zorlama vardır. Bu kavramları karıştırmamak lazım burada islam dinini seçmiş yani bu dinde olan kişileri uyarı mahiyetinde zorlama vardır. Lakin buna zorlama denmez. Çünkü emri bil maruf nehyi anil münker farzdır. İslam dininde iyiliği emretmek/sunmak kötülüğü engellemek zorlama değildir. Seni beni Allah yolundan alıkoyan lider vasfinda hertürlü kahraman ya da tagut da şirk dir. Tabi bunun anlaşılması için kelime-i tevhidi iyi bilmek özümsemiş olmak lazım. İtikadı tam olmayanın ameli tam olsada sonu cehennem dir. Allah kesinlikle şirki affetmemdiyor. Nisa suresi 48.ayet :Şüphesiz Allah, kendisine ortak koşulmasını asla bağışlamaz. Bunun dışında kalan (günah)ları ise dilediği kimseler için bağışlar. Allah’a şirk koşan kimse, şüphesiz büyük bir günah işleyerek iftira etmiş olur.
   Özetle şeriat demek Allah cc nun kural ve emirleri demek bunun aksini yapan, yaptıran (laiklik safsatasını koyan ataput) şirk yapmıştır. Tercih sizin Allah selamet versin.

  3. ismail

   tarih boyunca yüce Allahın dini genel çoğunlukla heykellerini diktirenler tarafından yıkılmış yada yıkılmaya çalışılmıştır. tarihi tecrübeler bize şunu gösterir. bir toplumun Allah inancıyla mücadele edenler ancak o topluma düşman olanlardır. bu işin geneli budur. istisnası vardır yada yoktur. bunun cevabını herkes kendi aklıyla bulabilir.

 38. Muhafazakar

  Selamun Aleykum Kadir bey
  Yorumları okudum. Gordüm ki klasik Kemalistler her zaman ki gibi küfurden başka bir şey bilmediklerini göstermişler.

  Suriye ve Mısır da şeriat var ülkelerin hâlini görüyorsunuz diyecek kadar cahiller Suriye ve Mısırın da Laik ile yönetildiğini bilmeyecek kadar cahil kesim maalesef..

  İsid gibi terör öğütlerini Musluman görebilecek kadar İslam dusmanlarini var ne yazık ki….

  Yüzyıllarca İslami ve Muslumanlari savunan Şeriat devleti Osmanlıya küfur eden ve Osmanlı dan sonra İslam dünyasını âdeta terörle eşleştiren Laik dinsiz inançsız sözde muasır medeniyetler denilen batı dünyanın İslami yok etme projelerini bir bir uygulayarak İslam da mezhep çatışması çıkarıp İslam dünyasını bölmeyi amaçlayan ve HRİSTİYANLARIN Başında bir Papa olması normal iken Muslumanlarin başında bir Halife olmasını yobazlık olarak gören bu iğrenç zihniyetine diyecek bir şey yok aslında. Ebu cehil torunları görevini yapıyor. Ama insanın zoruna giden MÜSLÜMANIM DEYİP ŞERİATA karşı gelenlerin hâlidir…

  Musluman bir insan Kuran a inanır.. Dolayı ise Lâiklik denilen sistemin İslama zıt bir şey olduğunu bilmesi gerekmez mi?

  Casiye suresi 18. Ayette ne buyurmuş Allah cc

  Summe cealnâke alâ şerîatin minel emri fettebi’hâ ve lâ tettebi’ ehvâellezîne lâ ya’lemûn(ya’lemûne).

  Türkçe anlamı

  Bir de, seni, din, devlet, ekonomi, sosyal ve ferdî hayat ile ilgili bir şeriatı öğretmeye, yaşamaya, uygulamaya, benimsetmeye memur olarak hazırlayıp görevlendirdik. Bilmeyenlerin, bilgi toplumu olmayanların şahsî arzu ve ihtiraslarına, bâtıla uyma.

  -Hayatın her alanında şeriatı öğretmeye yaşamaya uygulamaya benimsetmek için görevlendirdik.. Din Devlet ekonomi sosyal hayat her konuda hem de …

  Ve sakın bâtıla uyma denilmiş .. Bâtıl insan eliyle yazılmış şeylerdir … Laiklik gibi medeni kanun gibi …

  Hem Muslumanim hemde Laikim demek hem Müslümanım hemde Kafirim demek değil midir ? Sonuçta şeriat dışındaki insan eliyle oluşturan şeylere inanmak ve şeriatı istememek Allahın ayetine karşı gelmek değil midir? Bu da insanı dinden çıkarmaz mı?

  Şeriatı Ortadoğu dan değil Osmanlı dan ve diğer şeriat ile yönetilen devletlerin tarihinden öğrenmek gerek…

  Muasır medeniyet denilen Avrupa da 14 yaşındaki kızlar ile cinsel ilişki yaşanması mı muasır medeniyet olmasını sağlıyor? Ya da nikahsız yaşamak mı? Ya da insanlar siyahi diye ırkçılık yapmak mı?

  Daha yazacak çok şey var Kadir bey …

  Allah size bu küfur eden zihniyetten dolayı yardım etsin… Normalde yorumlarını onaylamasınız daha iyi olur…

  Allah yâr ve yardımcınız olsun…

  Bu arada kısmındaki kitapları indirme linkini bulamadım..

 39. ahmet

  ne kadar yobaz akılsız araştırmacı olmayan ne söylenirse onu kendine kitap edinen cahil…. var. Allah ım senin gönderdiğin son din olan bu güzel dinimizi değiştirip kendi çıkarları için senin güzel kulun Atatürk ü doğuda güneşin yeni yeni ilk doğduğunda japonya ya ezanı okuyan cami yi yaptıran ,Meclisin açılısında hayırlı günler görmesi dileğiyle besmele ile girdiği yapılarla bir sürü fotağrafı olan( görmek isteyen görür)kulunu, mezarında kemiklerini sızlatanlrı allahım cehennem azabında kavur yak amin.

  1. EBABİL

   ahmet; japonyada iki cami vardır birini 1895 te Abdülhamit diğerini ise 1985 te Turgut özal yaptırmıştır, seni iyi keklemişler hem 14 asırlık ezanı işgalcilerin bile yapmadığını dar ağaçlarıyla zoruyla yaparak tanrı uludur diye 1932 de değiştiren, ülkedeki camileri bile azaltan birisi niye japonyaya cami yaptırsın ki ?…evet gerçekten de, ne kadar akılsız araştırmacı olmayan ne söylenirse onu kendine kitap edinen cahil….. var ALLAHIM…

 40. Selinay

  Daha lisede olmama rağmen bazı şeylerden şüphelenmeye ve araştırmaya karar verdim. Bu sayfanın araştırmamda katkısı çok ama çok büyük, bunun için sizlere teşekkür ederim ve de, burada hala at gözlüğünü çıkaramamış olan Kemalist’leri görmek üzücü. İnanıyorum ki, Allah’ım en doğrusunu bilir.

 41. osman osman

  Bende Turkiye Cumhuriyetinin her bir evladi gibi Cumhuriyet ve Ataturkculuk ile buyutuldum.sizler gibi donanimli ve bilgi sqhibi degilim.yaklasik 10 senedir turkiyede ve dunyada olan seyleri hayretle izliyor ve bu izlenimler bende bir merak uyandirdi.bu merakki sudur, evet cumhuroyetimiz guzel Ataturk kahramanimiz.ama kafama takilan suydu nasil olurda yedi duvele hukmeden osmanli en kotu zamaninda kendi idaresi disinda ulkesini ingiliz ve diger emperyalist guclere karsi direnip turkiye cumhuriteyetini kurarda 100 yilda bir arpa boyu yol alamaz ve bulundugumuz bu cografyada yani ortadoguda muslumunlar bu kadar zulum ve esarete maruz kalir.demekki birsey var.buldugum iki sey var.zamanin super gucu ingiltere 2 sey istiyordu.1 osmanlidan ilelebet kurtulmak.ve dunya muslumanlari b7r arada tutan hilafeti ortadan kaldirmak.bakin ingilizlerin somurgulerine h7cbir yeri isgal etmemislerdir.8smanliyida isgal etmek icin gelmemislerdi.kendi istedikleri duzeni kurmakti amc.ve bunu heryerde en temiz sekilde yapmislardir.son eserleri ise t.c dir.ve su an ab den cikma sebebide budur.usa sen bu isi layiki ile yapamiyorsun.sahne tekrar benim demek icin.Kimse beniAtaturk dusmanligi ile suclamasin.bana dayatilanin disinda neler donmus ogrenmek istiyorum.hicbirseyede koru korune inanacak kadar cahil degilim.

 42. Sema

  Yürürlükteki okul dersleri, konu anlatımlarında Osmanlı tarihini okurken insan gururlanıyor büyük bir imparatorluk, yedi cihana hakim olmuş, kudretli, her zaman birleştirici bir güç ama birden hooop Mustafa Kemal tarih sahnesine çıkıyor. Sürekli rejimi değiştirme çabaları, laiklik adı altına dini tüm hayattan soyutlamak.. İnsan bir şeyler eksik diyor. Eksik bulduğum, gösterilmek istenmeyen her gerçeği bu sitede buldum.. Allah razı olsun

 43. Abi küfür edenleri falan pek takma site mükemmel 👍
  Ayrıca Kamâlist zihniyete de biraz hak vermek lazım, adeta onlar için söylenmiş bir söz var

  “Tarihin en acı derslerinden biri şudur: Yeterince uzun zamandır aldatılmışsak, aldatmacayı ortaya koyan her türlü kanıtı reddederiz. Gerçeği bulmakla ilgilenmeyiz artık. Aldatmaca bizi kafeslemiştir. Tuzağa düştüğümüzü kendimize bile itiraf etmek, son derece acı vericidir çünkü.”
  -Carl Sagan

  Şimdilik reddediyorlar ama çoğunluk bunu kabul edince onlar da istemeseler de kabul edecekler

 44. Oğuzhan

  Tarihin gerçekce kanıtlarla yazıldığı bir ortam mükkemmel. Allah razı olsun
  Duygulanmamak elde değil uyutulan bir milleti
  Diriltmek için emek sarf edenleri görmek
  Allah muzaffer eylesin yalanlarla mücadele verenleri

 45. Düşünen Genç

  Sayın Kadir Bey öncelikle Allah sizden razı olsun demek istiyorum ve bazı yerlerde fotoğraflarınızı paylaşıyorum fakat bunları asla alıntınızı söylemeden ve fotoğraflardaki yazıları silerek yapmıyorum. İnşallah rızanız vardır. Eğer yoksa onları sileceğim.

 46. Emre

  Hocam iyi akşamlar.
  Size önerim olacak. Mümkünse blog sitenizi büyütmeye çalışın aynı görüşü barındıran arkadaşları bulup onlara gerekiyorsa maaş verin.( Bağış butonu açın para lazımsa ben öğrenciyim elimden geldi kadar destek olurum :D). Benim bölümüm bilgisayar mühendisliği yardıma ihtiyacınız olursa elimden geleni yaparım.

 47. Inan

  Sizinle yeni tanıştım ve sıkı bir takipcinizim…
  Rabb’im yar ve yardımcınız olsun..
  Düşünüyorum da bu şekilde hizmet veren bir site gayri müslim ve kemalist tiplerde olsaydı. Her yerde reklamını yapar hatta maddi destek olurdu. Sisler için ne yaplabilir bilmiyorum ama DUA sizinle…
  EsSelamun aleykum

 48. kadir ERDEM

  yanlış anlamassanız beni ta ecdadımız olan Osman Beyden Mehmet Vahdettine kadar Rabbim osmanoğullarına bir ülke kurmasına İslamı en güzel şekilde yaşatmasına zalimlere korku vermesine yardım etmiş buraya kadar doğrumu bir nevi seçilmiş lerdir peki Rabbimiz istemese Atatürk Türkiye Cumhuriyetini kurabilirmirmiydi bence hayır Rabbim isterse olur Rabbim isterse ağaçtan yaprak düşer otlar yeşerir sular akar dimi neden Rabbim Osmanlının bitmesini yada ara verilmesini istedi acaba insanlık bununlamı sınanıyor ? ? ?

  1. @erdem adli yorumcuya…

   Yazdiklarina bakilirsa Kur’an basta olmak üzere eline herhangi bir dini kitap alip da okumamissin. Müslümansan Amentüyü okumus olmalisin. Hayrihi ve şerrihi minallahi teala ne demek? Hayir ve şer Allah’tandir. Yani Allah Teala sadece razi oldugu seyler yapmaz yaratmaz… Razi olmadigi seyler de yapar yaratir. Eger Allah Teala hep iyi seylere izin verseydi dünyada kötülük diye bir sey kalmazdi. Senin mantigina göre Israilin kurulmasini da Allah istemistir. Yezidin ordusundaki kisilerin Hz Hüseyin radiyallahu anh efendimizi Kerbelada sehit etmesi de Allahin istemesiyle olmustur.

   Osmanlinin yüzyillarca hüküm sürmesi hayirli olmustur. Dünyaya adaletle hükmetmistir. Fakat m.kemalin kemalist rejimi kurmasini ise hayra yoramayiz cünkü binlerce masum müslümanin kanina girildi. Kur’an okumak yasaklandi. Hacca gitmek yasaklandi. Din dersleri ve Allahu Ekber diye tekbir getirmek yasaklandi. Allahin Kur’an ve sünnetteki kanunlari devre disi birakilip bayraginda hac olan isvicreden kanun alindi. Sence bunlar hayirli mi oldu?