Siteye Destek…
Siteye Destek…

Siteye Destek…

Siteye Destek…

*

Kıymetli dostlar, Yakın Tarih alanındaki araştırmalarımı uzun zamandır tek başıma götürmeye çalıştım. Web sitemin istatistikler bölümünde yazdığına göre şu ana kadar 799 adet paylaşım yapmışım. Allah Teala izin verirse daha yüzlerce yazı paylaşacağım. Bunun için sizlerden tek kuruş ücret istemedim. Allah rızası için yaptım ve yapmaya da devam edeceğim.

Ancak gönül ister ki bu çalışmalar daha hızlı ilerlesin, daha kaliteli olsun ve daha fazla kişiye ulaşsın… Yabancı kaynaklardan istifade nispetini arttıralım.

Almanca, Ingilizce ve büyük bir kısmını unutmakla beraber Fransızca bildiğim halde bu dillerden Türkçe’ye tercüme edilmesi gereken mühim metinleri çevirmeye vakit ayıramıyorum. Bu dillere hakim olan ve özellikle Sütterlin, Fraktur ve Antiqua gibi Alman yazı tiplerini okuyabilen arkadaşlara ihtiyacım var. Aynı şekilde “Osmanlı Türkçesi”nden belge ve metin transkripte edecek arkadaşlar da bana katkıda bulunabilir. Belgesel tarzında video hazırlayıp ve veya seslendirebilen arkadaşların ve grafikerlerin yapacakları yardımlar çok mühim.

Ayrıca web sitemde yer alan Islam ve Osmanlı Medeniyeti’ne dair makaleleri Ingilizce, Almanca ve Fransızca’ya tercüme etme kararı almıştım.

Bu proje kapsamında birkaç makalemi Historical Reconstruction ( https://historicalreconstruction.wordpress.com/blog/ ) ismini verdiğimiz yeni web sitemizde ingilizce ve almancaya tercüme edip paylaştık. Fransızca tercümeler şu an hazırlık aşamasında.

Ileride bu yazıları kitaplaştırıp ilgili ülkelerde yayınlayacağız. Kitaplarda tercüme edenlerin isimleri yer alacaktır.

Bu sebeple yardımlarınızı esirgememenizi rica ediyorum. Öte yandan, makalelerini yayınlatmak isteyen Tarih araştırmacılarına kapımız her zaman açıktır.

Fakat lütfen bir anlık hevesle kendinizi kaptırıp hemen karar vermeyin… Bu iş için zaman ayırıp emek vermeyi ciddi olarak düşünüyorsanız, ileride “ben vazgeçtim” demeyeceğinize eminseniz twitter hesabım üzerinden benimle irtibata geçebilirsiniz.

Allah’a emanet olun.

Kadir Çandarlıoğlu

https://twitter.com/Candarlioglu

.

9 yorum

  1. Pınar Şen

    Hocam yaptığınız iş ne kadar kıymetli. Şu an Osmanlıca, Fransızca veya Almanca bilmeyi ve size yardım etmeyi ne çok isterdim. Kendi adıma çok üzüldüm. İnşaAllah çok hayırlı kardeşler başvurur. Allah size uzun ve sağlıklı ömür versin hocam. Rabbim istikametten ayırmasın.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: