“Ingiltere Kralı M. Kemal Atatürk’ün elini öptü” yalanı
“Ingiltere Kralı M. Kemal Atatürk’ün elini öptü” yalanı

“Ingiltere Kralı M. Kemal Atatürk’ün elini öptü” yalanı

“Ingiltere Kralı M. Kemal Atatürk’ün elini öptü” yalanı

*

Resimleri orjinal boyutunda görmek için üzerlerine tıklayınız

***

(Nelerle uğraşıyoruz)

Bu kadar da yalan olmaz ki kardeşim… Bu kemalistler “kime” çekti acaba???

Hani ufak atsınlar da civcivler yesin diyeceğim ama, Üniversite öğrencisi geçinenler bile bu yalana aldanıyorlar veya aldanmak işlerine geliyor.

Ingiltere Kralı, güya M. Kemal Atatürk’ün elini öpmüş. Fotoğrafın (solda) çekildiği tarih 24 Temmuz 1927…

Oysa Ülkemize ilk gelen Ingiltere Kralı 8′inci Edward o tarihte daha Kral bile değildi. Kendisi 20 Ocak 1936 yılında Kral olmuş ve 4 Eylül 1936′da Türkiye’yi ziyaret etmiştir. Yüklediğimiz fotoğraf (sağda) bu ziyaretten çekilmiştir. Sol fotoğraftaki adam ise, halktan herhangi birisidir.

Nitekim fotoğrafı bilgisayar ortamında renklendiren Ateş Akkor, koleksiyonundaki bu fotoğrafı “Yaşamın Içinden Cumhuriyet ve Atatürk Fotoğraf Sergisi”nde sergilemiş ve yaptığı açıklamada o adamın halktan herhangi birisi olduğunu söylemiştir.

Kaldı ki, Ingiliz kültüründe saygıdan dolayı “erkeklerin” eli öpülmez. Yalnızca “kadınların” eli öpülür. Eğer kemalistlere göre M. Kemal Atatürk “kadın” veya “kadına benzer” bir şey ise, o halde sorun yok. Inanmaya devam edebilirler.

Insan, “ATA’mı öveyim” derken rezil bile edebiliyor.

Düşünsenize…

Bu kemalistlerden biri (erkek) diplomat oluyor ve bir Ingiliz diplomatına; “Sizin kralınız bizim ATA’mızın elini öptmüştü” diyor…

Rezalet.!

Adam;

“Ben de sizin elinizi öpeyim *Madam* !!!” demese bari…

Aslında gayrimüslim kralların hepsi M. Kemal Atatürk’ün elini öpmeliydi. Zira onların yüzyıllarca Haçlı Seferleriyle yapamadıklarını birkaç yılda yapmayı başarmıştır. Hilafeti ve Allahu Teala’nın emrettiği Islam kanunlarını ülkemizde uygulamadan kaldırmıştır.

Ingiltere kralı Türkiye’ye geldi, bu doğru. Hatta Istanbul’un her tarafından kendisine büyük karşılama törenleri yapıldı. Ingilizcede “hoşgeldin” manasına gelen “welcome” levhaları yazılıp şehrin sokaklarına asılmıştı.[1] Ingiliz kralı M. Kemal’in elini öpmedi, ama M. Kemal 4 Eylül 1936′da Türkiye’yi ziyaret eden Ingiltere Kralı 8’inci Edward’ı Dolmabahçe rıhtımında “bizzat” eliyle karaya çıkardı.

Buyrun:

atatürk kral edward dolmabahce rihtimi

Müslümanların Padişahı’nı “tepeledikten” sonra Ingiltere Kralı 8. Edward’ı Dolmabahçe rıhtımında “bizzat” eliyle karaya çıkaran M. Kemal -bu sahneyi okuyabilene- kimin adamı olduğunu çok net bir şekilde göstermiştir… M. Kemal’in berberi Mehmet Tanrıkut Mete, O’nun, kralı rıhtıma çıkarırken “Safa geldiniz Majeste” dediğini söyler. Daha sonra gidilen yemekte Kral 8. Edward’ın M. Kemal’e dönerek şöyle dediğini ifade eder:

“Sizi tebrik ederim ve teşekkür ederim, kendimi Ingiltere’de zannettim.”[2]

Hala anlamayan varsa yapacak bir şey yok.

***

Bununla da kalsa iyi, Kralın Türkiye’den ayrılması ve bir telgrafla M. Kemal’e veda ve teşekkür etmesi üzerine M. Kemal bu telgrafa şu karşılığı verdi:

“Memleketimizde bize çok kısa görünen eğleşmeleri sırasında, Türk milleti beslediği yüksek takdir ve saygı dolu sevgi duygularını anlatabilmek imkânını bulmuştur. Majesteleri bütün kalpleri kendine çekmiştir. Ben bu çekiciliği bütün kapsamı ile duymanın büyük tadını aldım. (Bak seen! : K.Çandarlıoğlu) Şerefli hükümdar hakkında beslemekte olduğum samimi dostluk duyguları, bu ilk ve kısa buluşmanın bıraktığı unutulmaz hatıra ile meydana çıkmış bulunuyor.”[3]

Kemalistlerden gelen tepkileri hisseder gibiyim: “Yalaan! ATA’mız bir hükümdara, bir krala böyle saygı dolu sözler söylemez, o hürriyetçi, cumhuriyetçi, antiemperyalist vs. idi! Nitekim Padişah’ı da tepeledi!”

Dönemin Cumhuriyet gazetesini yayınlayalım da işi sağlama alalım:

ingiliz krali atatürkün elini öptü ingiliz krali m. kemalin elini öptü mü, kral atatürkün elini öptü, 8. edwardin türkiyeyi ziyareti, atatürk ingiliz kralina telgrafi 1

Ingiltere Kralı 8. Edward’ın Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan telgrafı…

***

Dikkat edilirse telgraf; “Ekselans Kamâl Atatürk” diye başlıyor.[4] Yani Ingiliz Kralı bile Atatürk’ün isminin K”a”mâl olduğunu[5] biliyor fakat “Atatürk’ün askerleriyiz” diyen bizim kemalistlerin bundan haberi bile yok. Bu durumda aslında “kimin” askerleri olduklarının da farkında değiller.

Şimdi de M. Kemal’in “Şerefli (!) hükümdar”a yazdığı telgrafın gazetedeki[6] metnini görelim:

*

ingiliz krali atatürkün elini öptü ingiliz krali m. kemalin elini öptü mü, kral atatürkün elini öptü, 8. edwardin türkiyeyi ziyareti, atatürk ingiliz kralina telgrafi

M. Kemal’in, Ingiltere Kralı 8. Edward’a gönderdiği ve Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan telgraf…

***

Hakikaten çok duygu yüklü bir telgraf, ne dersiniz?

.

**********

.

KAYNAKLAR:

.

[1] Mahmut Baler (M. Kemal’in Savarona yatının satın alınmasına aracı olan Bal Mahmut lakaplı kişi), Baldan Damlalar 3 ve Hatıralarım, Kervan Yayınları, Istanbul 1982, sayfa 98, 99.

[2] Yaşar Gürsoy, Atatürk ve Berberi, Inkılap Kitabevi, Istanbul 2012, sayfa 357, 360.

[3] Mustafa Kemal Atatürk, Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, cild 4, Ankara, 1945-1972, sayfa 577.

[4] Cumhuriyet Gazetesi, 10 Eylül 1936, sayfa 1.

[5] Atatürk’ün ismi Kemal mi Kamal mı ? Tafsilat için bakınız;

http://belgelerlegercektarih.com/2012/09/27/ataturkun-ismi-kemal-mi-kamal-mi/

[6] Cumhuriyet Gazetesi, 10 Eylül 1936, sayfa 4.

Ayrıca bakınız;

Anadolu Ajansı 9 Eylül 1936.

***

Kadir Çandarlıoğlu, Belgelerle Gerçek Tarih, Ücretsiz Kitap: http://www.mediafire.com/?vgk9k8cozdpy7ez , sayfa 502.

.

**********

.

Kadir Çandarlıoğlu

.

**********

.

Alıntılarda şu şekilde kaynak belirtiniz:

http://www.belgelerlegercektarih.com

*

*

65 yorum

  1. mehmet

   Avrupaya uşak olmak istemiyorsak Halifeliği kurmamız gerekir siz laik zihniyet neden Papalığın neden Hahambaşılığın neden Fene Rum Patrikhanesinin kalkmasını istemezsiniz. madem laiklik her dine eşit mesafede sizlerde bu kurumları tasviye ediniz ya da tepkinizi gösteriniz de samimi olduğunuza inanalım.

 1. Geri bildirim:Atatürk’ün ismi Kemal mi Kamal mı ? | Belgelerle Gerçek Tarih

 2. tc54

  Ulan ibne senin neden bu kadar zoruna gitti bir Türk’un elinin opulmesi ingilizin elini opse hosnutmu olucaktin.bu resmi koyan kemalist sen siyonistsin sanirim zorlandin bu kadar seni vatan haini geberdigin zaman bunlarin hesabini verrceksin zaten ve kadinin eli opulur diyorsun sen babanin elini opmedinmi hic kadinmiydi baban senin sen varya kafasina sikilacak adi bir vatan hainisin sen varya kurtulus savasinda tecavuz3 ugruyan birinden dogan gavur kani işlemiş itin birisin gun gelecek senin gibileri bu vatandan temizliyecez ve o gun dunyada tek güç olucak t.c.

 3. tc54

  Sen dansozmusun kıvrak nerde nekadar gafil varsa…. denyo bu lavuk burda zoruna gitmiş bu konuyu gundeme getirmiş M.K. Atatürk’e hakaret ediyor ne lan bayanin eli opulur falan ne ayaksiniz oglum siz

 4. tc54

  Fetocular sizi ulan cumhurbaskanimiz fetosu def etti sahtekar dindari fakat geride kalan artiklari yani sen ve senin gibileri tamamiyle ayiklayamadi insallah 2023 e kadar omru yeterse sizleri def edecez bu devletten ingiliz ajani veya siyonistmisin nesin bu gun yataginda rahatsin ama zamani gelecek!

 5. Hellscream

  Yobazlığınız hiçbir zaman şaşırtmıyor.Ah bir hilafet gelse de görsem sizi inim inim inleyip biz ne ettik derken.Bir iki dk zahmet et de şu İran’a, Afganistan’a, Suudi Arabistan’a bak be adam.Bu ülkeler hilafetle yönetiliyor ne kadarda yaşanası(!) ülkeler değil mi ? Tam bir cennet her biri.Atatürk sayesinde yaşadığın bu güzelim ülkeyi de İran ve Afganistan gibi bok çukuruna mı çevirmeye niyetlisiniz siz ? Siktirin gidin Arabistan’a mı nereye gidiyorsanız orada var şeriat.Orada o çok sevdiğiniz Arapların taşağını bol bol yalarsınız.Birde o kadar yapmacıksınız ki.
  Atatürk’e bol bol laf atıp ilk fırsatını bulduğunda da hemen A.B.D’ye hocanızın yanına kaçan siz değil misiniz lan ? Oradada mı var hilafet ? Orada ayıla bayıla yaşıyorsunuz ya fırsatlar ülkesi diye.Bu ülkeye hilafeti getirip rahatlayınca artık hepiniz Amerika’da alırsınız soluğu.

  1. Hilafetten bu kadar korktuguna göre sana hilafeti ve seriati “öcü” gibi göstermisler. Ayrica saydigin ülkeler hilafetle yönetilmiyor, burada bilgi eksigin var. M. Kemal sayesinde yasadigimiz falan yok, bunlar kemalist ideologlarin ilk okul cocuklarinin beyinlerini yikamak icin anlattiklari masallarda gecer. Gercek hayatta bu mantigin hicbir gecerliligi yoktur. Arabistan’a gitmeye gerek yok, zira Türkiye müslümnlarin cogunlukta yasadigi bir ülke. MÜslümanlarin cogunlukta yasadigi bir ülkede müslümanlarin kitabi Kur’an ile yönetilmesinden daha dogal ne olabilir? Dogal olmayan bir sey varsa, o da azinligin fransadan ithal ettikleri laiklikle cogunlugu yönetmek istemesidir. Laiklik isteyen azinlik, cogunluga galebe gelmek yerine, laikligin anavatani olan fransaya gitmelidir. Bizim abd’de bir hocamiz falan yok, anlasilan siz önyargilarinizla karar veriyorsunuz.

   1. Mehmet Öztürk

    Atatürk’ün getirdiği alfabe ile ona hakaret etmek en basit tabirle hayvanlıktır. Bütün dünyanın (islam ülkeleri de dahil) hayran olduğu, özendiği bir lidere bu kadar nankörlük yapmak ancak sizin gibi hayvanlara yakışır.

   2. Mehmet Öztürk, sizin mantiginiza göre M. Kemal de hayvanlik yapmistir. Zira o osmanli türkcesiyle Osmanli’ya sövüyordu. Bütün dünyanin nicin m. kemale hayran oldugu ortada… Adam haclilarin yapamadigini yapip hilafeti ve osmanliyi yikmis. Islam ülkelerinin m. kemale hayran oldugu meselesi de o kadar basit degil. Hayran olanlar baas rejimleridir, yani materyalist kafalilardir. Islam’dan önceki arapciligi hortlatmak isteyenlerdir. Müslüman araplar ise kurtulus savasi sirasinda m. kemale hayranliklarini acikca göstermislerdir ancak hilafeti yikip gercek yüzünü gösterince, isler degismis ve bu kisiler de m. kemalden yüz cevirmislerdir. Saygilar efendim.

 6. AlperToydemir

  Bn ATATÜRKÇÜ yüm neden sizin bu kadar zorunuza gidiyo çekemiyonuz.
  O Türkiye nin deil dünyanın lideri, krallarin baskanlarin M.kemal hakkindaki düsünceleride belgelerle kanitlanmis ac onlari oku adamlar Türk olmadiiii halde o kadar övüyolar saygi duyuyorlar kac yabanci ülkede zorunlu olarak M. Kemal dersi veriyolar sen nasil bi serefsizsin ki boyle hareketler yapiyon….. yazacak daha cok sey var ama senin gibi tiplerin bunu idrak edemeyecegi icin gerek duymadim

  1. Ugur, neyzen tevfikin böyle bir siiri yok. Zaten böyle bir iddia da akil ve mantik disidir. Maras, Urfa ve Antep halki M. Kemalsiz kurtuldu. Halk kendini kurtardi. M. Kemal Bati trakyayi kurtarmadi ancak oradakilerin anasi da babasida belli. Bu tür sloganlari size ögretenlerin gayesi mantiksiz da olsa nefse hos gelen bu tür sloganlarla sizi avutmak ve böylece sorgulamaniza mani olmak dolayisiyla bu batil sisteme bagli kalmanizi saglamaktir. Yoksa her akli selim böyle bir sözün hicbir kiymeti harbiyesi olmadigini kabul eder.

 7. ismail

  Özellikle türkiyenin yahudileri, bizans artiği diğer dönmeler, abd ve ingilterenin yahudi lobisi, israilliler, bizdede kizillar ile balkan dönmesi sabetaycilar ve bazi kafkaslilar nede çok seviyorlar onu öyle değilmi. Adıtürk. Nereden kaynaklaniyor bu muthiş sevgi. Sabetaycilarin osmanliyi yağmalayarak ihya olmalarindan olmasin sakin. Yada bin senedir devlet yuzu gormeyen (gizli) yahudilerin o sayede devlet imkanlarina konarak ihya olmalari sebebiyle olmasin bu.

 8. .................

  Sanki Allahi boşverenler tapacak başka şeyler ariyorlar gibi bir durum var ortada. Bu savunmalar o sebep ile. Mustafa kemalde hep dinde açik aramiştir. Hep islam yalan olsun istemiştir. Ayetleri eleştirmeleri açik aramalari hep surmuştur.
  Maalesef dunyalik çikarlari adina karişik işleri olanlar kendi gunahlarini bildikleri için dine ve Allah inancina savaş açmişlardir. Ata döneminde içkide kumarda uyuşturucuda, bar ve pavyonlarda serbest idi. Zorlaştirma hatta zorbalik ortadan kalksin istenen dini meselelerde idi. Keraneye gitmiş olmak milli olmak sayilirken camiye gitmek namaz kilip oruc tutmak gericilik ve kemalizme duşmanlik sayiliyor Allahcilar dedikleri kimseler Ataturke ve ataturkculuğe duşman olarak goruluyordu. Devlet işlerinde haklari gaspediliyordu. Okullarda devlet dairelerinde askeriyede vs

 9. .................

  Ataturk inönü doneminde dine ait ne varsa ayaklar altinda çınensin, orjinal kurani kerimler yakilsin yada sonrasinda sekada imha edilsin. Dindarlarin her hakki yensin Millet seksen doksan sene uğraşip dini meselelerde epeyce bir yol alarak haklarinin yuzde 80 yada 90 ini kazanmiş olsun. Buda Ataturkleri sayesinde olmuş olsun. Bunlar bu milleti aptal zannediyor olmalilar.

 10. Hadda

  Sizin ananizi avradinizi sikiyim bu kadar acik ve net konuşuyorum keşke biraksaydi da zamanin yunan askerleri ceddinin üstünden gecseydi ve sende bi yunanin pici olsaydin amk çocuğu senin gibi biri ben Türküm diyebiliyosa senin o anani sikiyim kani bozuk insanlar ama az kaldi hepinizin karısını çocuğunu sikecekler yine gözünüzün önünde o zaman surat ifadelerinizi görmek için bütün herseyi yapmak isterdim insallah o günleri görürsünüz eğer görmeden olurseniz allahin ilahi takdirine güvenmiyorum.

 11. uyan uskudarda sabah oldu

  Kufur ile Allahin adini bir arada anmak bile kafirliktir. Yanlişi savunurken işe Allah adini karistirmak. Cehalet girtlağa dayanmiş. Kaç sefer açikladik. Bandirma vapuruyla gidilip kandirma savaşi yapildi diye. Mustafa kemali anadoluya gonderende ingiliz yunani bati anadoluyu işgale yollayanda. Gostermelik Savaş bahanesiyle osmanli imkanlari mustafa kemale akacak. Yunan çekilincede mustafa kemal osmanliya el koymuş olacak. Gercek amaçda bu zaten, m. Kemal çanakkalede ve filistinde ingilizlere yaptigi kiyağin semerelerini topluyor. Boylelikle devleti ele geçiriyor. Sonra gelsin hristiyanlarin kanunlari zorla dayansin musluman halka.
  O kadar çok yazdikki bunlari bilmeyene zalak deniyor artik.

 12. fikra

  -duydunmu kemalistin birisi yilanli kuyuya duşmüş
  – deme yahu bisey olmuşmu?
  -yuzlerce yilan sokmuş bunu hemde hepside zehirliymiş
  -adam ölüp gitmistir herhalde
  – hiç bişey olmamiş sapasağlam çikmiş kuyudan.
  -eyvah sabetaydan şerbetli desene şimdi butun o zehirleri islama kusacak.

 13. .............

  Kotu soz sahibine geri dönermiş. Sanane sana mi birakti ata mirasini. Birileri çeşitli siyasi ve askeri oyunlarla ulke ele geçirerek dunya kadar mali goturuyor. Senin gibilerinede kendi dakka dukkalarini kutsallaştiriyor öyle değilmi.
  Bu arada memleketin bilmem nesine kimler koymuş ona bakalim. 1909 darbesi erken donem kemalist darbe, 1923 mustafa kemalin meclise darbesi, 1957 darbe girişimi önlendi, 1960 kemalistlerin askeri darbesi ve idamlar, 1971 askeriyeden hukumete muhtira ve hukumet istifa, 1980 askeri darbe ve idamlar işkenceler. Kaybolan insanlar. 1997 postmodern darbe. Ne yazik 2016daki darbede dindar gibi gozuken kriptolarin işi. Kimler koymuş memleketin bilmem neyine, kimler inancindan dolayi zulmetmiş ummeti muhammede 80-90 yil boyunca.

 14. capon

  az orospu çocuğu değilsiniz haa…Ulan yunan tohumu godoşlar. Vahdettin denilen zat ingilize kaçmadımı. vatanı savunanları hain ilan etmedimi. Ula bebekken ye yedirdiler içirdilerde beyninizi kaybettiniz ingiliz tohumları.

  1. @capon, Vahideddin ingilize kacmadi, Türk ordusu istanbula girdikten sonra kendisi kardes kani akmasin diye terketti. Terketmek icin de ingiliz gemisine binmekten baska secenegi yoktu. Hain ilan etmesi ise ingiliz baskisiyla idi. Bu mevzuda m. kemal ve fevzi pasa bile Sultan Vahideddin’in buna mecbur oldugunu meclis kürsüsünden ilan etmislerdi. Kraldan fazla kralci olmayin. Buyrun: http://belgelerlegercektarih.com/2012/11/14/ataturke-verilen-idam-fetvasindan-dolayi-sultan-vahidettine-hain-denilemez/

  2. ismail

   yunan tohumumu yalancının. bizmi o. çocuğuyuz. bizmi gündem oluyoruz. neyse bizmi ingiltere çıkışlı masonik localara hemde 33. dereceden üyeyiz. biz türkiyeyi seviyoruz. çünkü kendi vatanımız. ingilizlerin islamı yıksın diye başımıza getirdikleri birilerini sevmek zorunda değiliz. olay budur.

 15. Tuncay Kangal

  ne oldu ingiltere kralının atatürkün elini öpmesi zorunuzamı gitti ama ingiltere kralı cumhurbaşkanlığı makamında oturan tayyip erdoğanın elini öpse zevkten dört köşe olursunuz değilmi

  1. @Tuncay Kangal, yani bu yazinin altina bari söz konusu yalani yazma. Böyle yalanlara üstelik mantik disi yalanlara inanmak herhalde kemalistere mahsus bir hususiyet olsa gerek. Kaldi ki, ingiliz krali M. Kemal’in elini degil, ayagini öpse yeridir. Cünkü onlarin yüzyillarca yapamadiklarini, M. Kemal birkac yilda basariyla yapti; Osmanli’yi yikti ve hilafeti kaldirdi. Ingilizlere bundan daha bir iyilik yapilabilir miydi?

 16. ................

  Bu mesele daha evvel tv de anlatilmişti. Kral çanakkalede verdikleri kayiplarin mezarlarini ziyaret ediyor. Bu durumu mustafa kemale haber veriyorlar. Alel acele misafir ediliyor kral. Amaç yağcilik yoksa kralin mustafa kemali ziyaret niyeti diye bişey aklinin ucunda bile yok. Adami zorla misafir ediyorlar. Böylece kendilerini getirenlere karşi hem yağcilik yapilarak koltuk sağlamlaşiyor hemde eh işte bati basininda bizden bahsederlermi meselesi.
  Ben ingiltere kralinin mustafa kemalin elini öpme ihtimalini milyonda bir bile görmuyorum. Nedenine gelince Türkiyeyi manda devlet olarak ingiliz işgalciler kurarak mustafa kemale teslim etti. Kanada, avustralya, yeni zellanda, hindistan, birmanya, seylan, malezya yoreleri, afrikadaki ve orta amerika ile okyanusyadaki bazi devletlerin ingiltereye bağli olduğu gerçeği, evveliyati ingiltereye bağli olan 130 milyona yakin nufusuyla Abd de ingiltereyle ayni yönde hareket ediyor. Türkiye 1930 larin ortalarinda nufusu 16milyonu zor bulan bir devletcik. Kaldiki türkiye ingiltereye hala savaş tazminati öduyor.
  İngiltere krali eğer böyle bir şey yaptiysa kralliktan düşerek akil hastanesine kapatilmasi lazim. Fotograf uydurma.
  Kemalistler 11.5 milyon nufuslu olduğumuz işgal yillarinda toplam nufuslari milyari bulabilen ve osmanli devletini kaldirip mustafa kemali başa getirmek için bu topraklara giren işgalcilerin tamamini mustafa kemal yendi atti diyecek kadar pişkinler. Bunlar 1922 eylulunde turkiyenin çeyreği kadar olmayan yunan kuvvetleri bati anadoludan osmanli imkanlariyla atilip çekilince bütün avrupa mustafa kemalin bu başarisi karşisinda telaşa kapildi diyecek kadar rahat yalan söyleyebilen bir gurup. Hal boyle iken ingiltere krali mustafa kemalin elini öptü mitine biz inanalim bumudur.

 17. OÇ SİTE

  SİTENİN ADINDAN RESMİNDEN BELLİ NE BOK OLDUĞU. G*TU YİYİPDE BU YORUMU PAYLASMAZLAR BİLE. ŞEREFSİZ ATATÜRK KÖTÜLEYİCİ OSMANLI VE DİN YOBAZLARI. SİZDEN BEKLENECEK PEK BİŞEY YOK ZATEN KÖTÜLEYİN SİZİ KURTARIP ADINIZIN FARKLI OLMAMASINI SAĞLAYAN ATANIZI, KÖTÜLEYİN ANANIZIN ÜSTÜNDEN 5 TANE GAVUR HERİFİN GEÇMEMESİNİ SAĞLAYAN ATANIZI. SİZ ŞEREFSİZSİNİZ TEK KELİMEYLE.

 18. ismail

  ingilizlerin başımıza getirdiği işbirlikci için dindar kesimin anasına sövülebiliyor. birileri kazayla onların zubeyde anasına bişey dese 2.5 sene hapis. sanki hala işgal altındayız. kanunlar eşit davranmıyor. o zaman herkes biyerlerle işbirliği yapsın hep böyle ecnebi işbirlikcisi kahramanlarımız olsun. onlara tapalım. bunumu istiyorsunuz.

 19. cevap

  islam düşmanı kızılsınız siz. daha ismini görür görmez anladım.ben arap değilim. sizin gizlediğiniz bir şeyler var. oda aslınızın yahudi yada kiminizin hıristo olduğu. osmanlı sizin gibileri kurutamadı zamanında bizde ona yanıyoruz. gusul bile almayan zamanında osmanlıya karşı ecnebilerle işbirliği yapan ve her fırsatta devlete karşı ayaklanan sizinkiler o saydıklarnız biz oluyoruz öylemi. sen önce dönde birbir aynaya bak istersen. ate sitelede milleti dini islamdan çıkarabilmek adına çevirdiğiniz dolaplarıda bilmiyoruz zannetme. aranızda belki düzgün olanlarınız vardır ona bişey diyemem ama böyle yazanlar sayki ecnebi tohumu.
  bu arada bizhiç kimseye hakaret etmiyoruz. tarihimizi yalanlardan boş abartılardan ayıklayıp yerli yerine oturtuyoruz. buda sizin kanınıza dokunduğundan çirkefleşiyorsunuz. düzgün yazın mümkünse.

 20. cevap

  Tarih, 24 Temmuz 1927. Yer,Dolmabahçe Sarayı…Mustafa Kemal Atatürk‘ün Cumhurbaşkanı sıfatıyla İstanbul‘a ilk gelişinden 23 gün sonra. Sarayın merdivenlerinden inerken birisi elini öpmeye çalışıyor. O ise elini öptürmemek için direniyor. Ulusu daima üstte tutmanın erdemini hatırlatıyor. Ayrıca ‘o’ anda kendisinden yıllar sonra elini öptürmek için uzatan politikacılarımıza ders vermeye devam ediyor. Mücadelelerin adamı ‘o’ anda küçücük bir başka mücadele veriyor.
  ………
  bu fotonun gerçek hikayesi bu. ingiltere kralı nerede burada. herhalde atadan menfaat temin etmeye çalışan dalkavuğun biriymiş fotodaki adam. yalancılık münafıklık alametidir. ne yazıkki bütün yalanlar birgün mutlaka ortaya dökülür. köylü milletin efendisidir sözünün aslında kanuni sultan süleymana ait olması gibi. yinede münafık olanlar binlerce yalanı ortaya dökülsede bir adım bile geri gitmeyip inatla sahiplenirler artık herkesin bildiği yalanları. siz atanın yukarıda kral edwardi gemiden yada yattan çekerkenki iki büklüm oluşuna bakın asıl. başka adammı yoktu orada kralı karaya çekmek için elini uzatacak. yağcılık olsun işte.

 21. Biraz farklı oku

  Hocam öncelikle senden tarihe duygusal bir gözle bakmamanı isterim. Tarihi sadece olaylarla incelememelisin. (veya incelememelisiniz ) çünkü seninde bildiğin gibi eğer insan çağresiz kalırsa inanmak istediğine inanır. Onca savaştan sonra halk kendini din kadar yalanlara ve batıl inançlara vermişti. Kimse kimseye sen müslüman olamazsın demedi. Sadece gelişmeyi engellediği için bazı şeyler kaldırıldı ve din insanla vicdani arasına bırakıldı. Kültür bakımından bakicak olursak giyim- kuşam , alfabe , dil vb. unsurlar sanılanın aksine türk değil karma bir kültürün eserleridir. Giyim- kuşam değişikliğinin dünyaya artık doğu değil batı ülkesi olma yolunda ilerledigimizi gösterme isteğidir. Ayrıca bunlar tamamen kalkmamış sadece devlete bağlı din adamlarının giymesi uygun görülmüştür. Sebebi ise her sarık takanın kendini hoca gibi gösterip din elden gidiyor sözleri ile insanları galeyana getirmesini önlemektir. Son olarak biraz düşünmeni istiyorum. Ters bağlantı kuralım sen bir ingilizsin ve bir İngiliz devleti kuracaksın soyadının saf İngilizce ama isminin Fransızca olması garip olmaz mı? Bu yüzden Mustafa ve Kemal isimleri yerine Kamal ismi kullanılmıştır. Lütfen sende çağresiz kaldığın için inanmak istediğine inanma.

  1. Biraz farkli oku isimli yorumcuya, evvela üslubun icin tesekkür ederim. Biz hep farkli okumaya calisiyoruz zaten. Bundan süphen olmasin. Mevzuya duygusal degil, olgusal bakiyoruz. Söylediklerimizin tamami kaynaklara dayaniyor. Yani caresizlik mevzubahis degildir. Ancak maalesef senin farkli okuyamadigini görüyoruz. Maddelestirelim:

   Madde 1 – Halk hangi yalan ve batil inanclara vermisti kendini? Bunlari kaynaklariyla izah etmelisin. Diyelim ki dedigin dogrudur. O halde M. Kemal’in yapmasi lazim gelen sey din derslerini yasaklamak degil, “dogrusunu” okutmakti. Ancak o, din derslerini yasaklamakla kalmadi, darwinizmi müslüman cocuklara okuttu. Bununla da yetinmedi, bizzat eliyle yazdigi bazi metinler tarih kitaplarina gecmistir. Bu metinlerde Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem Efendimizin hasa vahiy almadigi ve sureleri kendi uydurdugu yazmaktadir. Müslüman cocuklara bunlar okutulur mu?

   Bu arada kemalistler de yalan ve batil inanclara sapmadilar mi? Anitkabir’e gidip secde eden yok mu? Ritüel icra eden yok mu? Heykellerin önünde tören yapilmiyor mu? Oradaki deftere “sikayet yazilari” yazilmiyor mu? M. Kemal icin hasa “o olmasaydi olmazdik” denmiyor mu? O halde bizim de Anitkabir’i yikmamiz icab etmez mi? Heykelleri birer birer yikmamiz gerekmez mi? Sakin olaylara duygusal yaklasma ve bütün bunlari sorgulamadan gecme canim kardesim. Ve sakin caresiz kalip inanmak istedigine inanma.

   1. maddeye dair yazdiklarimin belgelerini görmek icin asagidaki linklere tikla güzel kardesim:

   http://belgelerlegercektarih.com/2012/06/14/m-kemal-ataturk-din-derslerini-ve-imam-hatipleri-kaldirmadi-yalani/

   http://belgelerlegercektarih.com/2012/06/24/m-kemal-ataturkun-gokten-indigi-sanilan-kitaplar-sozunu-savunanlarin-iddialarina-reddiye-cevap/

   http://belgelerlegercektarih.com/2013/02/05/m-kemal-ataturkun-okuttugu-lise-tarih-kitabi/

   ***

   Devam edelim

   Madde 2 – Din nasil insanla vicdan arasinda birakildi? Vicdan insandan ayri bir sey midir? Sanirim din vicdan isidir vicdanda kalmalidir demek istedin. Halbuki bu dogru degildir. Zira sosyolojik boyutu olmayan, yani hayata yansimayan inanc sistemine din denmez. Islam insanlarin 24 saatini ayarlar. Her alanda hüküm koymustur. Katilin, Hirsizin cezalari, nasil ve kimle evlenmen gerektigi, kime miras birakabilecegin, neyi yiyip yiyemeyecegin, alis-veris gibi her alanda hüküm koymustur. Allah Teala bunlari buyururken, sen kalkip Islam’a budizmde oldugu gibi sadece “ahlak kaideleri” gecerlidir “vicdan isidir” diyemezsin. Dersen, yorumundaki gibi farkli okuyamamaktan caresiz kalip duygusal bir yorum yapmis olursun canim kardesim.

   Islam tevhid dinidir, dünya ve ahireti bir görür. Dualist degildir, laiklik Islam’da yoktur. M. Kemal’in “müslüman olamazsiniz” demedigini iddia ediyorsun. Hacca gitmek Islam’in sarti degil midir? Ancak M. kemal hacca gitmeyi yasaklamis. Ayrica Nutuk’ta acikca “müslümanligi bir yana birakalim” demis.

   2. maddeye dair delillerimizi görmek icin asagidaki linkleri tiklayabilirsin:

   http://belgelerlegercektarih.com/2012/07/26/prof-dr-ilber-ortayli-islamda-laiklik-olmaz/

   http://belgelerlegercektarih.com/2016/05/04/islamda-devlet-ve-hukumet-sekli/

   http://belgelerlegercektarih.com/2012/10/02/laiklik-nedir-cesur-bir-laikin-agzindan-laikligin-gercek-yuzu/

   http://belgelerlegercektarih.com/2012/06/15/kemalist-rejimin-hakim-oldugu-turkiyede-hacca-gitmek-yasakti/

   http://belgelerlegercektarih.com/2012/07/16/muslumanligi-bir-yana-birakmak-ne-demek-m-kemal-ataturk-nutukta-ne-demek-istedi/

   Gördügün gibi farkli okumalar yapiyoruz. Devlet yayinlarini, belgelerini hatta m. kemalin kendi kitabini kaynak gösteriyoruz. ilber ortayliyi bile kaynak gösterdik.

   ***

   Devam edelim…

   Madde 3 – Ilerledigimizi göstermek icin kilik kiyafet degistirilmez. Sosyoloji ilminin kurucusu Ibn Haldun, magluplarin galipleri taklid ettigini söyler. Kilik kiyafet bir toplumun inancini kimligini temsil eder. Tipki bir devleti temsil eden bayrak gibidir. Neden batiya benzeyelim? Bizim sahsiyetimiz yok mu? Sen mahallende “okumus-basarili” olan bir genc gibi olmak icin onun giydigi kiyafetleri mi giyersin, yoksa onun gibi calisir misin? Ben calisirdim zira basarinin olmazsa olmazi calismaktir. Ancak sen onun gibi giyinirsen basarili olmus sayilmazsin. Sadece kendini aldatmis ve milleti kendine güldürmüs olursun.

   Ayrica “bunlarin tamamen kalkmadigini ve sadece devlete bagli din adamlarinin giymesinin uygun görüldügünü cünkü sarik takanlarin kendilerini hoca gibi gösterdigini ve insanlari galeyana getirdigini” belirtmissin. Bugün insanlari galeyana getirenler yok mu? Kemalistler bugün “laiklik elden gidiyor” diye feveran etmiyor mu? Biz de o zaman onlarin giydigi kiyafetleri yasaklayalim. Hatta laikligi de yasaklayalim. Ayrica sarik bir insanin hoca oldugunu göstermez, bu o dönemin bir basligidir. Hadi diyelim bu da tamam. Sarik senin iddia ettiklerinden dolayi yasaklandi diyelim, peki güzel kardesim o halde ne diye gavurun sapkasini giymeye mecbur birakiyorlar? Sayet dedigin gibi olsaydi, sadece sarik yasaklanirdi, ancak fes de yasaklandi. Kaldi ki, din adamlarina da yasaklandi. Sadece bir kisiye mabed disinda -o da izinle- giymek serbestti. Bence biraz farkli okuma yapmanda fayda var canim kardesim. Senden bu mevzularda biraz düsünmeni istiyorum.

   3. maddeye dair kaynaklar icin su linklere tiklaman yeterli olacaktir:

   http://belgelerlegercektarih.com/2012/04/30/m-kemal-ataturkun-sapka-zulmu-ve-istiklal-mahkemesinde-asilan-alimler-hocalar/

   http://belgelerlegercektarih.com/2016/04/10/sapka-yuzunden-hic-kimse-asilmadi-mi/

   ***

   Devam edelim…

   Madde 4 – Yanlis bir baglanti kurmussun. Ingiliz ile fransizlar ayni medeniyetten yani greko-latin medeniyetinden besleniyor. Misal, latincede marcus ismi ingilizcede kisaltilmis olarak mark, farnsizcada ise marc’dir. Italyancada marco, ispanyolcada marcos’tur. Litvanyada markas’tir. Slav ülkelerinde marko’dur. Yani mark isimli bir ingiliz, marc isimli bir fransizin isminden nefret etmez. Ayni manaya gelir, ayni isimdir, yalnizca farkli dilden dolayi bir-iki harf oynama olur. Ancak bir ingiliz latin medeniyetinden nefret ediyorsa, baska bir isim alabilir. Yani acikcasi m. kemal Islam medeniyetini begenmis olsaydi, Mustafa ismini atmaz, Kemal ismini de baska bir mana ifade eden Kamal ile degistirmezdi. Lütfen canim kardesim, sakin caresiz kaldigin icin inanmak istedigine inanma. Biraz farkli okumayi dene be kardesim…

 22. Cumhuriyetçi

  Seni cahil orul orul orospu çocuğu bu adam keşke hiç uğraşmasaydı da anan ingilizlerle yunanlar arasında gidip gelseydi seni birşey bildiğini sanan cahil orospu çocuğu fotoğraf yalan olabilir ama sen cahil bir orospu çocuğusun

  1. Atasi gibi agzi bozuk sözde Cumhuriyetci, Fotografin “yalan olma ihtimali”ni kabul ediyorsun, bu yalana ragmen yine de bildigini okumaktan cekinmiyorsun. Iste “kemalist beyin yikama” faaliyetleri derken tam da bunu kastediyoruz. Gercekler karsisinda kör, sagir ve dilsizsiniz.

 23. ismail

  bugün arkadaşlarla konuşuyoruz. mevzu malum kişiye geldi. öyle şeyler anlatıldıki senin şu yazdıkların pek masumane kalır yanında. bir salak sen kalmışsın koskoca memlekette. anadolunun en saf köylüsü bile her şeyi öğrendi. hangi kurtarmadan bahsediyorsun sen. yaşanan bütün rezilliklerin sebebi kimdi kimlerdi sanıyorsun..birileri madem o kadar iyi bir adamdı koruma kanunları ne diye var. geçen asrın türkiyesi yazılamayan söylenemeyen rezillikler memleketiydi. halen daha yazılamayıp söylenemeyenler var.

 24. ismail

  bu arada düzelltelim. tabiiki türkiye devlet olarak rezil değil. mevzu 1909-38arası yaşanan rezilliklerdir. gizlenen balkan işgali kurtuluş diye yutturuldu. balkanlılar herşeyi biliyor yinede araçlarına k. atatürk yazdırıyorlar. nede olsa olan anadolu insanına oldu.

 25. ismail

  bu arada düzelltelim. tabiiki türkiye devlet olarak rezil değil. mevzu 1909-38arası yaşanan rezilliklerdir. gizlenen balkan işgali kurtuluş diye yutturuldu. kimi balkanlılar herşeyi biliyor yinede araçlarına o ismi yazdırıyorlar. nede olsa olan anadolu insanına oldu.

 26. ismail

  şu siteyi düzelt. yazının gidip gitmediği anlaşılamıyor aynı yazıyı defalarca yolluyoruz. mahsusmu yapıyorsun anlamadım gitti. başka yerlerde olmuyor birtek burada oluyor bu saçmalık.

 27. Eylül Yıldırım

  Güzel kıçından uydurmuşsun vallaha bu kıçından uydurup yazmayı Atama borçlusun heeeee bunu da o koca kafana yaz dalkavuk seni de gey yedirmem senin gibilere Atamı yalancılar

  1. Eylül Yıldırım, olaya “yedirmem” zaviyesinden bakarsan tabii ki hakikati göremezsin. Görmek de isemiyorsun zaten. Cünkü bu her babayigidin harci degildir bu. Yürek ister.

   Yazinin neresi uydurma? Somut bir sey yaz. Yok öyle uydurma deyip camur atmak. Atana hicbir sey borclu degilim. Her seyimizi Allah’a borcluyuz.

 28. ........

  hani diyoruz ya bize bir taş atımlık Anadoludan kopma gibi duran ege adaları neden yunanistana bağlı diye. kemalistlerden kimisi buna şöyle bir açıklama getiriyor. eğer sovyet rusya bizi işgal edecek olursa yunanistana ait bu adalara yığınak yapılarak buradan yapılacak çıkarmayla türkiyenin işgalden kurtarmak içinmiş.
  yalan. kıbrısı kiralarkende öyle diyorlardı. orada yaptıkları yığınakla önce mısırı sonrada sudanı işgal ettiler.
  batının o adaları bize vermemesinin sebebi ileride bizimle savaşacak olurlarsa o adaları bu toprakların işgali için askeri üs olarak kullanmış olabilmek adına. işte Abd bize savaş açmış olsa yunan o adalara askeri yığınak yaptırmam demez. oraları bizden kaçan suçlular içinde sığınak ve yunan hiçbirisini geri vermiyor.
  italyada yunanistanda 12 adayı ve kıyımızdaki diğer ege adalarını ülkeyi balkan savaşlarından çok önceden elegeçiren ve osmanlıyı batının paylaşımına açan sabataycıların bilgisi dahilinde işgal ettiler.hatta 20. asırdaki her karış toprağımızı. sabetaycıların kutsalı m. kemaldi. iğne ucu kadar yer kurtarmadı. kurtarıyormuş gibi yapıp 1918 sonunda bitmiş olan paylaşım sonrasında osmanlının kalan topraklarına kondu.işgal ve yunanla şavaş işbirlikcilerini kahraman yapmak osmanlıyıda ona vermek içindi.
  batı trakyada türkler yaşıyorken oraları yüzde 100 bizde kalması lazımdı. yaknnımızdaki ege adalarıda. o zaman ege denizinin yarısı bizim olacaktı.
  kuzey filistin, suriyeyle lübnan ve musulile kerkük, kıbrıs,hep beleşe elden çıktı. kafkaslar, medine, yemen. urmiye, dilman yöresi.kemalizm kahramanlık diye yutturulan rezilliktir.
  bbu gerçeği azıcık dillendiren gencecik kız bayramıı cezaevinde geçiriyor.
  kemalistlerin islamı yıkma yönündeki rezilliklerine ses çıkaramayan devletin gücü dindar müslümana yetiyor.

 29. Geri bildirim:Papa 11. Pius, M. Kemal Atatürk’ten ne istedi? Ayasofya neden kapatıldı? | Belgelerle Gerçek Tarih

 30. vatan hainisim

  belgelerle yalan yalan yalan ulan vatan haini serefsiz… Ataturk senin gibi itler de dahil hepinizi ingilizlerden kurtardı kimlik verdi hala ingilizlerin alamadigi istanbul icin o adama kin kuruyorsunuz sizin gibi itler kudursun… din iman diye diye camur atiyorsunuz israil aleyhine bir tane paylasimin yok Vatan haini! icimizdeki irlandalı!!! gtn yiyorsa git israil ile ilgili paylasim yap

  1. vatan hainisim isimli yorumcuya… Madem yalan, buyur göster bakalim yalanlari. Öyle gelisi güzel yalan demek kolay… Göster bakalim yalan ve camur atmalari… M. Kemal bizi ingilizlerden kurtarmadi, onlara bagladi. Ingiliz kralini nasil hürmetle karsiladigi da altina yorum yaptigin yazida görülüyor.

   Israil aleyhine bir tane paylasim olmadigini iddia ediyorsun. Iste siz kemalistler böyle önyargili, böyle cahil ve taassup sahibisiniz. Esasen bütün paylasimlarimiz israil ve ingiltere aleyhindedir, fakat sen kemalizmin bunlarin kuklasi oldugunu bilmedigin icin anlayamiyorsun. Bu yüzden sana dogrudan israil ile alakali yaptigimiz paylasimlari gösterelim, belki utanirsin ama zannetmiyorum. Buyur:

   http://belgelerlegercektarih.com/2012/11/17/kurulusundan-bugune-israilin-katliam-tablosu/

   http://belgelerlegercektarih.com/2013/04/29/1-israil-cumhurbaskani-chaim-weizmannin-itirafi/

   http://belgelerlegercektarih.com/2012/11/15/osmanli-ve-cumhuriyet-arasindaki-farki-gosteren-iki-belge/

   http://belgelerlegercektarih.com/2012/09/22/balyoz-davasinda-20-yil-hapse-mahkum-edilen-cetin-dogan-ve-yahudi-damadi-dani-rodrik/

   http://belgelerlegercektarih.com/2012/09/12/beyrut-kasabi-ariel-saron/

   http://belgelerlegercektarih.com/2012/04/19/cevik-bir-28-subat-islama-karsi-ve-israil-icin-yapilmistir/

   http://belgelerlegercektarih.com/2014/11/15/munis-tekinalp-turkcu-bir-yahudinin-gercek-yuzu/

   http://belgelerlegercektarih.com/2013/04/11/siyonistlerin-protokolleri/

   http://belgelerlegercektarih.com/2013/05/09/siyon-protokolleri-2/

   http://belgelerlegercektarih.com/2013/09/01/uluslararasi-zalimler-bol-parcala-yut-stratejisini-tekrar-uygulamaya-koydu/

   http://belgelerlegercektarih.com/2012/11/21/sultan-ii-abdulhamide-darbe-yapan-jon-turk-ve-ittihatcilar-kime-hizmet-ettiler/

   http://belgelerlegercektarih.com/2012/09/11/osmanli-devletine-yapilan-komplo/

   http://belgelerlegercektarih.com/2012/07/25/sultan-ii-abdulhamid-hani-tahttan-indiren-ittihat-terakki-ve-hareket-ordusu-kumandani-mahmud-sevket-pasa/

   http://belgelerlegercektarih.com/2012/07/18/coca-colanin-sir-formulunden-alkol-cikti-coca-colada-alkol-var/

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: